LED 3rd with four girls

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ici ce uskoro taj rezim, cca 7-10 dana.Dogrijavat ce sijalica u pitaru,po potrebi.Dobro je prostor izoliran i drzi temperaturu. A ovo sa vodom cu mozda probati, iako nisam puno dobio, oko 5%. Vise ih muci toplina i rezim, ipak je u panelu jedna obicna sijalica od 60w za grijanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
U istom danu tvoj AK i moji Zkittlezi. Meni se isto pojavilo par tih mušica, kontam kako otvaram-zatvaram. Samo čekam da :clap:::D
Ručnik i posudu sam izbacio van. A isto mi se vrti na 60% dok ne proluftam prostoriju. Onda pada na 50. Imamo i sličnu temperaturu, neznam hoće li ti dva sata više pomoći tu ali probaj.

lijepo izgleda! Drži se kako si i zamislio, bit će to super :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@Hammer 2 +5 bombi Jedno pitanje u vezi kante i ručnika (krpe).
Ja sam imao na ovaj način - prerezana boca od 2 litre na pola, unutra oko 1l vode. U flašu sam stavio 2 kamena čisto da drže ravnotežu.
E onda sam tu flašu sa vodom stavio u dodatnu plastičnu posudu, ručnik je bio pola u vodi, a pola visio prema toj drugoj posudi - tako da kad se ručnik namočio, kapao je u tu drugu posudu. Pretpostavljam da upravo to što je kapalo u drugu posudu - je privlačilo insekte.

Jel bi bila bolja solucija da ručnik probam nekako objestiti iznad same flaše, tako da u biti nikamo ne kapa?

Idem sad u DM po neem ulje, napravit ću si sam doma tekućinu i špricati tu vodu u flaši, te dodatno boks svaki drugi dan.
Čista prevencija. Sad špricam svakih tjedan dana sa vodom i neopitroidom. I to jako dobro pomaže protiv običnih kućnih paukova, koji često zalutaju u boks.

EDIT: jel ovo šta valja?

 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Da te pitam. Imas li i dalje gnatove? Ako si ih rijesio ispricaj jednim nemom preventivno i gotovo. Nikakve flase, rucnike i te fore. Vlaga je malo niza ali nista strasno koliko vidim biljke se ne bune, ide i cvat uskoro gdje je potrebna niza vlaga. Sve dok nemas insekata i biljka ide dobro pusti sve, ne stvaraj si probleme di ih ne treba.
Iskreno biljke su mi ljepse uvjek bile na 40-50% vlage, nego 60%+ uvjek bi se listovi deformirali od viska vlage.

Obicni kucni pauk ti je prijatelj.. on voli gnatove btw. I za gnatove je dobro napravit one klopke s jabucnim octom jer idu na miris pa se utope.
Inace ljepa priprema, i setup, biljke odlicno krenule ne kompliciraj di ne treba. Drzi se ritma zaljevanja koji si uhvatio i samo prati i asistiraj treningom dok zatreba. Ove preventive radnje znaju zeznut stvari. Prati bilje, sve ce ti samo rec, samo ako znas njihov "jezik". Sretno do kraja, ima ovdje potecijla mnogo :respect: :popcorn::
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Ja osobno ne koristim nikakvu zaštitu biljki sa nekakvim sredstvima.Znala je zalutat obična mušica a to je lako rješiv problem. Nekad se sa zemljom može dogodit da se unesu razne vrste insekata. Blizu boxa ne smije biti nikakvog bio otpada ili sl. Pogledaj za neopitroid koliku karencu ima, mislim da je oko 30 dana tako da ove veće nebi smjeo još dugo njime špricat da poslije ne udišeš to :razvaljen::Dali si odvojio cijevi da ti se ne vraća suhi i topli zrak u box? Ako si prerezo flašu na pol, još stavio kamenje onda tu nema puno vode niti je taj ručnik dovoljno velik. Možeš stavit veću posudu sa vodom i ručnikom(peškirom) krpom. A možeš i navlažit ručnik i objesit dodatno i nešto ispod na što će kapat voda ali vjerujem da ta voda nije razlog zbog kojeg imaš mušice, gnatove ili šta već.Gledaj ispod Lišća. Vlaga se od polovice cvjetanja treba smanjivati. Slike govore puno više nego riječi. Taj prostor gdje je box valjda ima neki prozor pa neka ima dovod friškog zraka. Zašto nebi odmah promijenio režim?
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@FatOne Nemam gnatove. Ono što je bilo - očito se nakotilo na toj vodi i krpama, čim sam izbacio to van, ubacio muholovku, jednom zalio sa neem sredstvom (fitofert trips) i malo špricao rubove saksije - nestali su. Možda su i došli sa zemljom, pošto sam uhvatio zadnje dvije vreće, koje su bile na otvorenome, pod snijegom.
Hvala na savjetima!

@Hammer 2 +5 bombi Ma odavno su cijevi odvojene. Taj prostor nema nikakav prozor prema van jer je "skriveni" prostor, no ima oko 10cm ulaz zraka, širine 3m, na razini tla. Nebih u detalje. Vlaga je niska radi sijalice i grijanja. Uskoro ću raditi rupu prema van, da mogu izlaznu cijev staviti da van puše, čim dodatno zatopli.
Nije me bilo 3 dana oko biljaka, samo pogledao. U nedjelju ću oko 12h u podne isključiti panel, ostaviti samo ovu 60w u pitaru na termostatu i vidjeti kako će ta dva sata mraka igrati, te koliko će pitar dogrijati boks. Ako temperatura neće ispod 15-17C na području dna boksa, odmah sređujem sve za 20/4, vent malo da se gasi u ta 4h mraka i idemo dalje, pa ću vidjeti što će biti.

Ne špricam direktno bilje sa neopitroidom, nego je razrijeđen u vodi i špricam samo rubove boksa, sve moguće ulaze u boks i kutove boksa. Dok to radim, biljke su vani.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 5.


IMG_20210304_194836.jpg

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1, lijevi red - 40. dan (11 dana cvjetanje)
- biljka 2, lijevi red - 41. dan (11 dana cvjetanje)

Chocodope auto by Victory seeds.
- biljka 2, desni red - 14. dan vegetacije

Auto Critical by Bulk seed bank.

- biljka 1, desni red - 12. dan vegetacije

Režim: 20/4
Temperatura: 17-25C
Vlaga: 30-40%
Visina panela: 70 cm od malih, 45-50 cm od velikih
LED: cca 150w

Pozdrav, od prošle subote je režim 20/4, žarulja u glinenom pitaru koja se pali na termostat i tako dogrijava boks u fazi mraka - temp ne pada ispod 17C.
Biljke dobivaju turu čiste vode, turu gnojiva po tablici. Jučer sam zalijevao, iako malo kasno za velike, bile su žedne. Dakle litra vode 4 dana ne izdrži, morat ću sad pojačati na litru i pol da baš fino to zalijem. Pričam za velike, male su dobile prvu turu od pola litre vode sa gnojivom, i sve štima kod njih.

Od idućeg updatea ću ove velike staviti da su isto stare, samo da se ne gubim u brojkama, i pošto će već male dobiti LST, budem za svaki strain posebno pisao, da bude preglednije.

Za malene nemam primjedbe, rastu normalno, sve štima.

A velike? Hmm, od jučer su se vrhovi fino popunili tj dobili boju.
Zanimljivo je što prva biljka koje je kao mlađa 1-2 dana - prestigla je stariju biljku.

I obe biljke sam jednako trenirao, no prva biljka ima par jakih vrhova, dok druga pak je nižija - ali jako puno vrhova dolazi.
Zadnja 3-4 dana sam nešto napinjao grane, malo raspoređivao, pogotovo ovu jaču sam držao da ne ode previše u visinu.

Dolazi vikend, napokon više vremena - pa mi je plan da napraviti laganu defoliaciju, i molim mišljenje jel to oke sad?

Skinuo bih samo par velikih fan listova, ovih donjih. Također na prvoj biljci dolje raste par malih grana, od kojih ne bude ništa osim popcornovi.
Jel slobodno i te 2-3 grane skinem, čisto da oslobodim donji dio biljke, i da energiju troši na prave grane?

Pomalo dodajem 3000k žarulje, još imam slobodno nekih 4-5 grla.

Malo me brine miris, iako imam filter u boksu - danas sam osjetio lagani miris u prvoj prostoru do kojeg dolazi do ovoga skrivenog prostora i boksa.

Moja pretpostavka je da se miris probija kroz usis, čak i kroz brtve ormara. Čim još malo zatopli - ispuh ide van prostorije na zrak, pa ćemo vidjeti dalje što bude.
Imam novi ONA gel, ako će trebati ići će u taj predprostor, čisto radi sigurnosti.
I za vikend ću treći put skinuti ventilator, i opet probati da ga dodatno utišam, sad ću još više vune nabiti.

Pozdrav!

IMG_20210304_194818.jpg

IMG_20210304_194821.jpg

IMG_20210304_194825.jpg

IMG_20210304_194829.jpg

IMG_20210304_195005.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20210304_194843.jpg
    IMG_20210304_194843.jpg
    596,5 KB · Pregleda: 17

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Dogovoreno. :)

Usput ovo je slika iste biljke iz prošlog growa, iste starosti, samo Slavol ali svakodnevno maltretiranje sa LST.

Recimo da nesto ucim, da nije sve do novog profi gnojiva. ::listomahanje::
 

Prilozi

  • PSX_20210305_070251.jpg
    PSX_20210305_070251.jpg
    564 KB · Pregleda: 28

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 6.

Režim: 20/4
Temperatura: 15-25C (mjereno na dnu boksa, oko krošnje 2C više)
Vlaga: 30-45%
Visina panela: 65 cm od malih, 45 cm od velikih
LED: cca 150w

IMG_20210311_203558.jpg

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1, - 47. dan (18 dana cvjetanje)
- biljka 2, - 48. dan (18 dana cvjetanje)

Mislim da je izduživanje stalo, bilo je napeto od subote, pogotovo za prvu biljku, koja ima manje grana ali su deblje i jače, dok druga je nekako grmasta.
Upravu tu prvu biljku sam dodatno zatezao, grane dijagonalno, ovako onako, samo da ne odu u nebesa.

Prošlu nedjelju su dobile 1.5l čiste vode, a jučer su dobile 1.5l vode i gnojivo po tablici - Big Start 5ml/l, Power Plant 2ml/l i PK Juice 3ml/l.
Također sam jučer na svakoj uklonio skroz niske fan listove i iz sredine 2-3 komada, ali nije više od 7-8 listova po biljci. I na svakoj sam uklonio skroz donje male grančice, mislim ništa od njih, popcorni.

Problem je biljka jedan, koja je unazad 3 dana pokazalo nutrient burn na nekim listovima. Vidi se smeđe. Druga biljka normalna.
Nemam pojma zašto, nekako si mislim da nisam zabunom prije 10 dana dao duplu dozu PK juica toj prvoj, ili jednostavno tako je reagirala.

Plan je iduća 2 zalijevanja ići ili samo sa čistom vodom obe biljke, ili ću dodati samo power plant jer je on stimulator, ne gnojivo.

Čak si nešto razmišljam da ubuduće ne radim jedno zalijevanje čistom vodom, pa jedno sa gnojivom - nego da uzmem tjednu količinu gnojiva i svaki put kod zalijevanja dajem pola količine. Na isto dođe, a od nekoga sam pročitao da tako radi i nema problema, jer biljka opet tjedno dobije ono propisano, no ne na jednom nego na dva puta po pola.
Pazim na ovu prvu, nadam se da neće više biti burna.

IMG_20210311_203533.jpg

IMG_20210311_203535.jpg

Chocodope auto by Victory seeds.
- 21. dan vegetacije

Biljka super napreduje, nemam primjedbe, jučer dobila pola litre vode i Big Start 5ml/l te Power Plant 3ml/l.

Treniram, visina panela je 65cm, sve super, nemam prijedbe.

IMG_20210311_203528.jpg

Auto Critical by Bulk seed bank.

- 19. dan vegetacije

Jučer dobila 350 ml vode i Big Start 5ml/l te Power Plant 3ml/l.
Malo sam zasrao nešto, tj izgleda da ova pije manje nego Chocodope, pa sad mir sa zalijevanjem dok ne bude skroz suho.
Iako su skoro isto stare, vidi se da malo slabije reagira, no opet - drugi je strain tako da tko zna kakva bude kasnije.

IMG_20210311_203525.jpg

I to je to, puno hvala kolegi @Hammer 2 +5 bombi na pomoći preko poruka!

Idemo dalje, ja sam bio uvjeren da sam već sad dosta ufuran, no realno - treba tu još dosta biljaka da čovjek naući kako one dišu i što žele.

Jedva čekam toplije vrijeme da maknem ovaj glineni pitar sa sijalicom za grijanje, jer kad ove dvije krenu - neće biti mjesta za njega.
Ako do toga dođe - kupit ću opet keramičku E27 žarulju za grijanje ( samo grije, nema svijetla, prošla kineska krepala) ili neki podni grijač za akvarij.
Pustio bih ja ove dvije da se malo prošire, no upravo mi taj glineni pitar smeta za lišće.

Eto držim fige da najjača biljka neće imati probleme radi ovog burna. Sve sam pretražio dodatno, nikakvih nametnika nema, sve super - samo eto, nešto sam ili pretjerao sa gnojivom ili je loše primila.
PH namještam po onim papirićima, tak oko 7 kaže boja. Stavim 2ml limunske na litar vode.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
ma sve je to super, vidi se da su biljke zdrave, meni je prvi grow pa sam ih ubio maltretiranjem, samo da kazem ja sam slusao profesora zavoravi ime,, ima naa youtube, bas spominje kako svako zalijevanje treba gnoojivo ici.
Nek je sa srecom, i da budu masno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 7.

Režim: 20/4
Temperatura: 14-25C (mjereno na dnu boksa, oko krošnje 2C više)
Vlaga: 30-45%
Visina panela: 60 cm od malih, 40-45 cm od velikih
LED: cca 150w

Pozdrav, malo me temperature muče, ne da su preniske - nego recimo jučer i danas je žarulja u pitaru valjda radila non stop, i došao sam maloprije od biljaka - onako me iznenadio malo smrad pitara.
Preventivno sam pod pitar podbacio još 2 pločice da ne bi bilo otapanja stiropora, te sam opet digao upuh blizu ispuha. U panelu je 100w obična sijalica koja grije, u pitaru 75w - ali ono baš je užasno hladno jučer i danas. Od sutra opet ide na bolje.
Namjestio sam termostat za pitar da se pali tek kad padne ispod 18, a gasi 22.

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1, - 54. dan (25 dana cvjetanje)
- biljka 2, - 55. dan (25 dana cvjetanje)

Cure se pune, sretan sam, ali prva je nešto dobila po piksi.
Pretpostavljam da sam ili zabunom duplo spustio ph ili duplo dao gnojivo. Prošlu nedjelju su dobile čistu vodu kao po rasporedu, jučer su trebale gnojivo no preskočio sam - dobit će u nedjelju.
Piju litru i pol svaka 3-4 dana, uskoro će i 2l.

Nemam zamjerki više ništa, neka samo idu svojim tokom i super.

Prva je nekako jača, deblja, veća, druga (odozada) više grana, grmasta.

20210318_223301.jpg

20210318_223256.jpg

20210318_223307.jpg



Chocodope auto by Victory seeds.

- 28. dan vegetacije

Biljka odlično gura, treningom sam samo sklanjao listove, danas sam primjetio prvu pistilcu, dakle idući tjedan kreće show.

Pije pola litre svaka 3 dana, ali danas je dobila čistu litru vode, za početak.

20210318_223254.jpg


Auto Critical by Bulk seed bank.

- 26. dan vegetacije

E ovog straina sam se radova, na kraju nije baš bajno.
Nešto je zaštekala, nikako ne pije vodu, moguće da sam pretjerao u samom startu, ili je do menke. To je ona koja je još u vati bacila ljusku.
Nisam je zalijevao od nedjelje, pot je tek danas lagan, sutra će dobiti vodu i gnojivo.
Bude manja, ali šta je tu je.

20210318_223251.jpg

I to je to, samo da se vrijeme popravi, da preko dana bude barem 10C, a noć oko nule.

Pozdrav!
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Žarula mi ispala iz centra, bila je naslonjena na rub pitara pa se to lagano osjetilo - riješeno jutros hahaha.

Čuj, nedostaje mi samo bolji panel, zemlja (drugi put online uzimam), prostorija sa barem stalnih 15C temperaturom u kojoj bi bio boks i još 5-6 berbi, tj iskustva hahaha.::listomahanje::
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
drug ne zelim da pametujem ali meni se cini da ova ima deficit Ca-kalcija,simptomi na to upucuju,mozda se zakljucao zbog PH..evo baci pogled..

1616134879551.png
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Da, lako moguće, ali stala je ona sa tim flekama još prije par dana - no svejedno i dalje pratim, da slučajno nisam krivo zaključio.

Za svaku biljku slažem posebno mix, a pošto nekad budem u vanrednom stanju - lako moguće da sam umjesto 2ml/l stavio 4ml/l limunske, i spustio PH ispod 6.
Ili obratno, da nisam uopće spustio, jer mi je PH vode oko 8.
Mjerim po onim papirićima.

A ne znam zašto se patim, pošto obe biljke identično piju vodu, mislim da mi više smisla ima složiti u kanisteru recimo 4l miksa i svakoj pola zaliti, barem se neću pogubiti.
Jbg, iskreno ovaj tjedan sam malo bio kod njih, posla pun kufer. Popravit će se ona.
 
31.01.2020
12
6
3
33

UPDATE 7.

Režim: 20/4
Temperatura: 14-25C (mjereno na dnu boksa, oko krošnje 2C više)
Vlaga: 30-45%
Visina panela: 60 cm od malih, 40-45 cm od velikih
LED: cca 150w

Pozdrav, malo me temperature muče, ne da su preniske - nego recimo jučer i danas je žarulja u pitaru valjda radila non stop, i došao sam maloprije od biljaka - onako me iznenadio malo smrad pitara.
Preventivno sam pod pitar podbacio još 2 pločice da ne bi bilo otapanja stiropora, te sam opet digao upuh blizu ispuha. U panelu je 100w obična sijalica koja grije, u pitaru 75w - ali ono baš je užasno hladno jučer i danas. Od sutra opet ide na bolje.
Namjestio sam termostat za pitar da se pali tek kad padne ispod 18, a gasi 22.

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1, - 54. dan (25 dana cvjetanje)
- biljka 2, - 55. dan (25 dana cvjetanje)

Cure se pune, sretan sam, ali prva je nešto dobila po piksi.
Pretpostavljam da sam ili zabunom duplo spustio ph ili duplo dao gnojivo. Prošlu nedjelju su dobile čistu vodu kao po rasporedu, jučer su trebale gnojivo no preskočio sam - dobit će u nedjelju.
Piju litru i pol svaka 3-4 dana, uskoro će i 2l.

Nemam zamjerki više ništa, neka samo idu svojim tokom i super.

Prva je nekako jača, deblja, veća, druga (odozada) više grana, grmasta.

Pogledajte prilog 392762

Pogledajte prilog 392761

Pogledajte prilog 392763



Chocodope auto by Victory seeds.

- 28. dan vegetacije

Biljka odlično gura, treningom sam samo sklanjao listove, danas sam primjetio prvu pistilcu, dakle idući tjedan kreće show.

Pije pola litre svaka 3 dana, ali danas je dobila čistu litru vode, za početak.

Pogledajte prilog 392760


Auto Critical by Bulk seed bank.

- 26. dan vegetacije

E ovog straina sam se radova, na kraju nije baš bajno.
Nešto je zaštekala, nikako ne pije vodu, moguće da sam pretjerao u samom startu, ili je do menke. To je ona koja je još u vati bacila ljusku.
Nisam je zalijevao od nedjelje, pot je tek danas lagan, sutra će dobiti vodu i gnojivo.
Bude manja, ali šta je tu je.

Pogledajte prilog 392759

I to je to, samo da se vrijeme popravi, da preko dana bude barem 10C, a noć oko nule.

Pozdrav!
Koliko ti je velika?