3x Auto Chocolate Skunk + 3 unknown seeds 250w mh/hps by nikopanija1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Mislim da je vrema za update i za neka pitanja, proslo je 10 dana od poslednjeg pa da krenemo:
posto imam tri biljke u boxu pisacu o svakoj posobno a krenucu od ove koja je najbolja i najnaprednija, ona trenutno izgleda ovako DSC_0319.JPG DSC_0322a.jpg , uradio sam joj i lagani LST na dva topa pa su krenuli da rastu i napreduju novi vrhovi DSC_0328a.jpg , nadam se da sam to dobro uradio, ispravite me ako nisam. Problem kod nje: kod kotiledona sa obe strane su krenuli da rastu neki deformisani listovi, prvo sam hteo da ih skinem ali sam ostavio jos koji dan i cini mi se da su krenuli da rastu zdravi vrhovi tako da sam sad u nedoumici, da li da ih skidam da ne oduzimaju energiju ostalim delovima biljke ili da ih pustim da rastu pa sta bude, bude...evo i slike DSC_0326a.jpg
Druga biljka je i dalje krzljava i dosta iza ove prve ali i ona napreduje na svoj neki mikro nacin DSC_0318b.jpg DSC_0327a.jpg . Od pocetka dosta zaostaje za prvom ali se nadam ako bude zenka da ce dati bar koji cvet.
Treca biljka je mladja od prethodnih nekih 7-8 dana, supertopirana isto kao prve dve ali njoj uopste nije porastao treci top, takodje ima deformisane listove kod kotiledona i na starijim listovima nekroticne zute tacke, ako izuzmemo sve to dobro napreduje i cak je veca od ove druge koja je starija DSC_0320.JPG DSC_0321a.jpg Na njoj jos nisam radio lst, nekako mi se cini da je jos rano da je savijam mada nisam siguran pa mi je i tu potreban savet.
Prve dve biljke su stare 25-26 dana i nekih 15-16 dana od kako su presadjene, jos ih nisam djubrio ali mis e cini da je vreme da popiju svoju prvu dozu. Imam neko djubrivo Floraline 7:3:5 NPK, pa molim za savet i oko toga, da li da ih djubrim ili da cekam jos koji dan?
Veliki pozdrav svim kolegama i istomisljenicima sa foruma:vutra:

Tek sam sada ovo primetio, nadam se da nisu vec krenuli cvetovi mada ne bi trebalo da me iznenadi s obzirom na to da us autosi DSC_0329a.jpg
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš dati gnojivo, 1/3 preporučene doze. Poterace one sada. Dobro izgledaju. Nemoj skidati lišće jer ga trebaju.
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
E jbg, ja sam stavio malo vise, nisam video tvoj post a morao sam na posao i odlucio na svoju ruku da ih zalijem i nadjubrim. Tamo pise da ide pola cepa na litar vode, ja sam stavio toliko na litar i po i zalio ih. Najvecoj sam sipao celu flasu 1,5l a drugu takvu podelio na ove dve manje. Nadam se da im nece biti previse, za sada ne pokazuju nikakve znake pregnojavanja...
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Duze vreme nisam radio update, jer sam ih stavio na hps i cekao da pokazu pol pa da ima sta da pisem :). Jedna je definitivno pokazala pa da krenem od nje. To je ustvari najmladja biljka koja je bila dosta manja od ove dve ali je uspela da ih stigne i prestigne i da se prva baci na cvetanje. Bio sam u dilemi da li da je djubrim djubrivom za vegetaciju i za cvetanje i odlucio sam da joj jos jednom dam ovo za vege sto se pokazalo kao odlican izbor jer je za 2-3 dana porasla 5-6 cm. Sledece djubrenje planiram sa plantelom cvet ako ne nastavi da raste ovim tempom. Evo i par slicica od nje pa sami procenite kako izgleda i naravno svaki savet je vise nego dobrodosao!
DSC_0402.JPG DSC_0403.JPG DSC_0404.JPG
Druga jos nije definitivno pokazala pol tj nije pustila pistile ali ima nesto sto lici na calyx i nadam se da ce u najskorije vreme krenuti i dlacice a ne jaja. Ona je dosta bujnija od ove prve i ako bude zenka nadam se da ce to biti masni i debeli hedovi
DSC_0405.JPG DSC_0406.JPG DSC_0407.JPG
Treca je najmanja od samog pocetka i lepo bi bilo da i ona bude zenka ali mi je manje-vise svejedno i onako je vec postala guzva u boxu pa bi mi time sto ce biti muzjak samo ucinila uslugu i oslobodila prostor da se ove dve vece i naprednije lepo sire. I kod nje je isti slucaj kao kod prethodne - jos nije pustila dlacice ali svakog dana ocekujem da pokaze pol
DSC_0408.JPG DSC_0409.JPG DSC_0410.JPG
Toliko od mene, svi komentari, saveti, sugestije i kritike su dobrodosli! Pozdrav svim vutrasima :joint2:
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Hvala kolege ;)!
@Barbarossa sta mislis, da li bi kod ove dve manje mogla da se uradi blaga defolijacija, previse su guste, cak i sa zatezanjem neki vrhovi su ispod lisca i ne dobijaju svetlost...ja bi ih malo proredio ali se plasim da ih ne usporim previse. Video sam da si radio nesto slicno pa me zanima tvoje iskustvo
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Možeš početi lagano sa defkom kad uveliko krenu cvetovi, do tada nema potrebe, neka raste neometano. A tako ćeš najmanje imati šanse da zajebeš nešto. I kad skidaš, radi to iz nekoliko puta po nekih 30% od ukupne koliičine lišća koju si planirao da skidaš. ;)
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Radi se kolega na svim poljima pa zbog toga i nemam vremena da updatujem dnevnik ali evo prilike pa da krenem...
Od 6 planiranih bilajaka na pocetku tri su prezivele i uspele, jedna je malo kasnila (oni koji su pratili dnevnik od pocetka znaju to) i upravo ce u ovom update-u o njoj biti najvise reci. Tri su prezivele ali nisu sve tri bile zenke, naprotiv samo jedna je zenka ostale dve su bili muskarci. Kazem bili jer vise ne postoje, sa prvim znacima muskih polnih organa su sasecene u korenu :makaze: Sreca da je bilo tako jer da su ostale ne znam gde bi stale sve tri jer su bile ogromne. To je ujedno odgovor i za sve one koji se pitaju kakve biljke se dobijaju od semena hermica - feminizirana biljka koja je pohermila zbog stresa dala je ovo seme i od tri menke jedna je zenska, znaci da nije obavezno da od hermica bilke budu ni zenke ni hermosi ni muzjaci nego je izgleda situacija kao sa regularnim semenom. I takao ja ostadoh sa samo jednom devojcicom koja odlicno napreduje, mnogo bolje nego sto sam ocekivao! Visoka je vec sada 115 cm (i jos raste) i ima 12-13 velikih grana. U cvetanju je vec nekih 40+ dana ali nije ni blizu kraju, jos nije ni usporila sa rastom vec gruva kao da je usred vegetacije. Mozda zbog toga sto je na 24/0 rezimu svetlosti pa vec neko vreme razmisljam da je polako spustim na 12/12 jer nemam vise gde da podizem lampu, maximalno jos nekih 5-6 cm. Biljka se ponasa kao mesavina automatika i foto-periodne biljke, podnosi svetlost 24/0 kao autos (sto foto-periodnoj biljci mislim ne bi islo na ruku) a odavno je prebacila karakteristike iz opisa streina sa sajta seed banke i sto se tice visine i sto se tice duzine trajanja vege i faze cvetanja, tako da je ovo izgleda neki mutant koji odlicno napreduje :D. Zalivam je na dva do tri dana sa 2-2,5l vode, jednom nedeljno odnosno svako drugo ili trece zalivanje je sa plantelom cvet. Juce je zalivena poslednji put i to je trebalo da bude sa plantelom ali sam preskocio upravo zbog tog njenog nenormalnog rasta. Odradio sam joj i blagi lolipop ali ni jednog trenutka nije pokazala znake stresa niti je usporila sa rastom. Da ne smaram mnogo, znam da svi vise volite da vidite slike pa izvolite :):
DSC_0432.JPG DSC_0433.JPG DSC_0435.JPG DSC_0436.JPG DSC_0438.JPG
in da jungle :let: DSC_0439.JPG DSC_0441.JPG DSC_0426.JPG
To bi bilo sve sto se tice ovog update-a i nadam se da cu ubuduce moci malo cesce da se javljam sa novostima. Kao i uvek dobrodosle su sve sugestije, kritike, zapazanja, ocene, saveti, ispravke i ostalo zbog cega i postoji najbolji sajt na svetu :vutra: Peace & Love
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Moguce, i ja sam to mislio od samog pocetka...lampa koju sam kupio bila je polovna pa naravno i sijalica i od pocetka mi je izgledalo kao da slabo svetli. Pre neki dan sam uzeo novu OSRAM 250w sijalicu i svetli da ne kazem skoro duplo jace od prethodne. A ova slika iz boxa je sa starom sijalicom..
 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Projatelju ,čini mi se da dve stvari radiš pogrešno .Prva je 24/0 režim svetla . Daj biljci mraka slobodno ,tako će da se trigeruje i skroz aktivira hormon cvetanja.I pod dva ,gnoji je slobodno ako joj je vreme za hranu .Nećeš prolongirati dalji rast plantelom cvet ,to je do fenotipa i normalno je da se izduži biljana i dok cveta .I prijaće joj sigurno nova lampa . Sa srećom dalje .
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
@irieman mozda nisi pratio dnevnik od pocetka, imao sam problem sa grejanjem boxa, temp je padala ispod 15 C i zbog toga sam se odlucio na 24/0. Sada kad je malo toplije i napolju mogao bih da joj dam malo mraka kao sto kazes sto i planiram da uradim, samo da kupim tajmer jer nisam stalno kuci da bih mogao mehanicki da regulisem rezim svetla. U svakom slucaju hvala na savetu!