3xBubblelicious Auto, 2xfree-seeds, 400w, 100/100/200, by Kapisla. :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2014
134
80
43
Pozdrav društvo. Prvi put otvaram temu pa oprostite ako sam nešto zaboravio napisati. Imao sam samo jedan bzw grow pre ovog, u pitanju su bila dva auta bubble-a, ali sam kroz celi grow imao probleme pa zato i otvaram dnevnik ovaj put. Nisam imao u planu da sadim indor, ali majci je otkrivena metastaza na jetri, pa nemam izbora. Dakle, pravim ulje za majku i znam da autosi nisu za to, ali trenutno ne mogu naručiti nove semenke, pa sam za sada rešio da posadim šta god imam, jer bolje išta nego ništa. :) Sva pitanja, kritike i saveti dobrodošli, staviše poželjni. :)

Oprema:
Box: 100x100x200
Semenke: 3x Bubblelicious auto i dve free semenke od nirvane.
Svetlo: Trenutno su na 250w hps, a uskoro ih stavljam na 400w mh/hps cooltube.
Zemlja: 50/50 composana i potground H.
Režim(i lajem :D): 12/12 dok ove dve ne pokažu pol, ali sam razmišljao da od večeras ipak prebacim na 18/6 pa da posle opet vratim na 12/12 jer ovako mnogo sporo rastu i ne mislim da ću moći da vidim šta su, a i zbog autosa. :)
Ventilacija: 3 obična ventilatora φ120, trenutno radi samo jedan koji duva unutra po biljkama. Uskoro palim i jedan na vrhu da izbacuje vazduh, i treći da ubacuje.
Temperatura: Od 25 do 30C kad je upaljeno svetlo, a oko 18C kad je ugašeno.
Vlaga: oko 60-70%
Gnojiva: Od prošlog growa mi je ostala plantela crvena i zelena, a sad sam dobio i Jungle Juice, Grow, Micro, Bloom i Big bud coco i Carbo Load i stvarno bih bio zahvalan ako bi mi neko rekao kako se koriste ova gnojiva jer nikad nisam koristio i ne kapiram. :/
Ostala oprema: vlagometar, termometar, ph metar i ovlaživač vazduha...

E, da, ako počnu mnogo da se osećaju, mislio sam da probušim rupu na dimnjaku i da stavim da tuda izlazi miris. Ako je neko to već radio voleo bih da čujem iskustva. :D

Nisam siguran koliko su biljke stare, ali one dve free su otprilike stare oko 14-15 dana, a autosi su oko 4 dana.
Evo i slike (izvinite na kvalitetu, slikano je telefonom) od najveće ka najmanjoj:
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    181,2 KB · Pregleda: 28
  • 3.jpg
    3.jpg
    272,8 KB · Pregleda: 27
  • 4.jpg
    4.jpg
    192,9 KB · Pregleda: 28
  • 11.jpg
    11.jpg
    141,3 KB · Pregleda: 27
  • 12.jpg
    12.jpg
    174,7 KB · Pregleda: 27
  • ^41E36035F072BAE7B13F1A3E30C5BF5452A5AF05D0B117509B^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
    ^41E36035F072BAE7B13F1A3E30C5BF5452A5AF05D0B117509B^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
    164 KB · Pregleda: 28
  • ^6290BF7CEC87AF6B10AE9447BE31F5AB4CCA05E02BC774A017^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
    ^6290BF7CEC87AF6B10AE9447BE31F5AB4CCA05E02BC774A017^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
    170,9 KB · Pregleda: 27
  • naj.jpg
    naj.jpg
    131,7 KB · Pregleda: 30
  • naj2.jpg
    naj2.jpg
    155,7 KB · Pregleda: 28
  • naj3.jpg
    naj3.jpg
    140,8 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Nek je sa srećom u growu i ozdravljenju!Kaj se tiče veličine ove dve nisu dobre za 14 dana! Koliko često zalijevaš? Upali si i vent za ispuh i nisam nigdje vidio koliko su udaljene od lampe? Sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Hvala puno. :)
Jesu nešto baš male. Ne znam da li je možda i do toga što je starije seme ili možda što sam ih držao na 12/12? Zalivao sam ih do skoro svaki- svaki drugi dan, samo naprskam oko njih. Udaljene su od lampe oko 28cm, neka manje, neka više. Da približim još malo i da stavim ventove da smanjuju temperaturu?
 

Magnus

Banned
Banovan
03.11.2016
26
5
3
Melbourne, Australia
Frende hitno pali vent za ispuh, kontam da su ti malo u banani biljoze od topline, upuh ti može biti pasivan, vent za mješanje zraka po želji (preporučljivo), ali ispuh obavezno pali !

Ovo je moje mišljenje, a ti se svakako savjetuj s iskusnijim growerima i nađi si mentora...

Pozz:vutra::spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Upalio vent, nisam mogao ranije paliti jer sam imao goste, koji se potrefiše da dođu baš kad sam krenuo sa growom. :eek: Stipe mi je mentor. :) Hvala druže. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Magnus

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
12/12 nema nikakve veze,za 14 dana su morale bit mali žbunjevi!Probaj zaljevat sa npr. pola litre vode,plako u krug da se sve natopi i iduzći put zaljevaj kad tegla bude lagana(ako je sad zemlja vlažna pričekaj da se skroz posuši)! Što se lampe i udaljenosti tiče ja svoj hps 250 držim na 20-ak cm,kad staviš ruku iznad biljoza mora ti bit ugodno,a kaj se tiče gnojiva nikad koristio,al će se javit neko tko je! Pomalo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Super zvuci :) Nemoj nista prskat nego prolij 1dcl malima i 2dcl velikima okolo i to je to dok se ne posusi pa malo po malo povecavas. To prskanje je ok al treba puno stiskat :D
Sto se tice AN gnojiva :D hahaha.... imam i ja pa i dalje ne razumijem ko koga i kako :) Jungle juice grow dajes u vegi po tablici, jungle juice bloom ide u cvjetanju, ima na boci iza tocno koliko ide u kojem periodu. Big bud ide od 2. do 4. tjedna cvjetanja. Carbo ide 1m/l svako zalijevanje (tako pise na boci). Ostalo ne znam, odi na njihovu stranicu pa nadji, pise sve ako razumijes :D
Lampu mozes mrvu dic dok su ovako sitne. Radije da se malo izduze nego da im bude pre jako.
U dimnjak moze ispuh, neces imat miris i vlaga ce ti past u prostoriji.
Probaj maknut CT pa stavi normalni reflektor. Mislim da imas dovoljno jaki ispuh da ti ne treba ct ;)

Sretnan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
@lauba, moguće je da ih pri početku nisam dobro zalivao. Počeću sad tako kako vi predlažete, malo obilnije zalevanje. A lampu sam primakao na 20cm, mislim da bih mogao čak i još koji cm. :))

@Stipe ee, da znaš, nekad me zaboli palac od pritiskanja onog čepića za prskanje. :D
Iza JJ boca piše da prvo treba dodati micro, pa grow pa onda bloom, ali znači da ne radim kako piše već samo po jedno? :) Piše i da trebam održavati ph između 5,5 i 6,3, što mi nema logike? :D
Ne znam da li da dižem lampu jer su se baš bile izdužile pri početku...možda je čak svetlo oslabilo, da stavim odma' 400w umesto ove 250? Razmišljao sam i ja o tome da bude običan reflektor umesto ct, probaću to ako bude moglo. :)

Hvala buraz. :)
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelju, sad za pocetak ti je dosta 250 w, nemoj metati 400w za sada, bezvezna potrosnja struje, a slobodno mozes od pocetka metnut na 18/6, tako se radi sa foto biljkama, a autosima isto odgovara bolje 18/6, a ne12/12, kad dobis male zbunice, onda slobodno metni 400w lampu. Kako su i kolege rekle, biljke su ti pre, pre male, razlog neznam, ali vjerujem kad krenu da ce to doc na svoje, a i Stipe je tu :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Evo neke tablice koju sam koristio kao neki orijentir za gnojenje sa AN grow/micro/bloom, ovisno o fazi rasta se mijenjaju omjeri. Mnogi na stranim forumima koriste i ovu Lucasovu formulu bez ikakvih problema.
advanced-nutrients-jungle-juice-feeding-schedule-chart.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Ma mene je samo bunilo da li da recimo kad krene cvetanje dajem samo bloom, kao što je npr. kod plantele ili treba sve tri komponente zajedno. Sad kontam da treba, ali nisam bio siguran pa sam morao pitati. :D
 
09.11.2014
134
80
43
Takoe! :D
Nego, moram da vam se požalim da biljke nisu maknule od juče, čak se onoj najvećoj novi listići uvijaju, a čini mi se da svima malo počinju bledeti listovi...ne znam šta im je...da nije ph? Do sada sam im davao vodu sa 6,4-6,5 ph, mislio sam da sad najvećoj free i najmanjoj bubble dam čistu česmušu ili barem vodu sa ph 7,0 i da izmerim ph zemlje, šta mislite?

P.S. Primakao sam lampu na oko 18cm (ne može bliže) i svejedno temperatura ne prelazi 25C, zato što vent duva pravo lampu. Ssonda pokazuje oko 22C ispod lampe, a čak je i keramičko grlo hladno, samo je lampa malo vruća, da l' je realno to? :D Ja nema šanse cooltube da stavim, smrzle bi se. :D
 
Poslednja izmena:

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
To je ok ak je dobra ventilacija možeš čuda napravit;)! Da se mene pita ja bi je pustio par dana da dođe k sebi,može bit i da zemlja nije dobro skladištena:whato::,ko će ga znat,al ak je zemlja u redu nebi smio bit ph problem! Meni je u startu na slikama izgledala kao da se korijen guši od previše vode:bocni::!Al bude ti se stipe :djede: javio sutra,ja odo spavat,jedna mi ima problema s ph pa moro fluš odradit,kičma hoće da mi pukne! Adio...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Može biti i da je do zemlje, stavio sam pola composane, a pola potground, ali composana mi je od prošle god. i provela je god. dana na terasi, a i dalje je bila vlažna zemlja kad sam je pre dve nedelje stavljao, pa je vrlo moguće da je do toga. Sačekaću da se još malo koren razvije pa ću je prebaciti u novu composanu.
Hvala još jednom druže, pozz i laku noć. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Može biti i da je do zemlje, stavio sam pola composane, a pola potground, ali composana mi je od prošle god. i provela je god. dana na terasi, a i dalje je bila vlažna zemlja kad sam je pre dve nedelje stavljao, pa je vrlo moguće da je do toga. Sačekaću da se još malo koren razvije pa ću je prebaciti u novu composanu.
Hvala još jednom druže, pozz i laku noć. :D
Mislim da ti je ta composana od prošle godine kiks. koliko znam savjetuje se da se prilikom kupovine zemljr posebno obrati pozornost da li je vreća negdje probušena,budući da se tako mjenja PH i ostali spojevi navedeni na deklaraciji. Ja osobno ne bih koristio takvu zemlju.Volio bi ako ce netko od iskusniji hreći nešto više o ovu temu jer i ja imam 3 vreće,a u svakoj 30-50l zemlje kvalitene ali otvorene pa ako ne moram kupovati svaki put novu... ovo je samo moje mišljenje, možda sam skroz u krivu. sretan grow:thumb::thumb:
 
09.11.2014
134
80
43
Zemlja je 100% problem, sve ostalo mi je po ps-u, što bi se reklo. Biljke nisu mrdnule, krenuli neki listići kao, ali sve kržljavo, najverovatnije ću ih iseći i zasaditi nove kad uzmem menke i zemlju. Jbg. :)
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ak ti se da uzmi novu zemlju otkopaj korijen i isperi svu zemlju i zasadi u novu i oporavit će se,sam neznam dal ti se da zezat sa tim pošto su auto!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
To sam mislio da uradim, ali dođe mi sad još jedan rođak u goste pa nema ništa od toga. :( A ne mogu ni da nađem kod mene neku kvalitetnu zemlju, čak i preko neta teško, a i preko neta ne znam kako je skladištena