3xSensi Skunk Feminized HPS 400W 1. grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2016
3
0
1
ovo mi je prvi grow te sam odlucio sa vama da podijelim sve od pocetka i UKOLIKO DODJE DO PROBLEMA MOLIO BIH VAS ZA SAVJET,HVALA :)

BOX: je ustvari prostor 140x90 oblijepio sam ga mat stranom folije,ima mali prozor koji se moze otvoriti (par puta sam napravio ventilaciju od tog malog prozora i prozora pored vrata,brzo se izventilira i opet zatvorio), te vrata koja su blizu prozora,drzim ih vecinu dana malo otvorena kako bi ulazio svjez zrak jer sijalica mnogo grije

SVJETLO: 400W HPS je postavljen otprilike 30-40cm od saksija, ali se moze podizati ,napravljeno je da se dize kada biljke narastu.

ZEMLJA: Koristio sam zemlju Plantella ideal, te sam je izmiksao sa stiroporom,2 saksije su od 10l otprilike te jedna otprilike 7-8. U saksije sam ubacio jednu vrecu od 20l i jednu nu od 5l (koja je bila vise vlazna od ove velike) i ostavio sam prostor za gnojivo kada se posavjetujem sa nekim.

SJEME: Senski skunk feminizirano.

Klijanje: 04.11. su sjemena stavljena da proklijaju u ubruse,koje sam svaki dan redovno zalijevao,nakon 4 dana 2su smejenke proklijale oko 1-2 cm,i ubacio sam ih u zemlju sa klicom prema dole,dok sam 3 ubacio dan poslije

Rast: zaljevao sam ih ujutro i uvece,otprilike pola litre,malo vise,prvi je grow pa ne znam koliko im je potrebno,uglavnom 1 je vec izrasla, a druga kada je zalijem,jer je zalijevam direktno voda otkrije sjeme,i vidi se klica,te ih samo pokrijem opet zemljom... NADAM SE DA TO NIJE PROBLEM UKOLIKO JESTE,POMOZITE. A 3 tj.koja je zadnja proklijala i posijana jucer sam strpljiv,sto milslim da treba da budem i sa ovom sto jos nije pocela da raste.. pisacu vam uskoro sve
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Zdravo novi, sretan grow želim .
Imamo mentore za početnike, stariji kolege koje te vode kroz prvi uzgoj. :)
 
10.11.2016
3
0
1
evo i par slicica, u lijevoj kanti mi je vec pocela da raste biljka, u drugoj velikoj,najblizoj svjetlu jos cekam,a u ovoj posljednjoj desnoj sam posijao tek prije 2 danaa :) smanjujem sa zalijevanjem,jer sam previse zalijevao,mozda krene bolje :)
 

Prilozi

  • vtra.jpg
    vtra.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 27
  • vtz.jpg
    vtz.jpg
    25,6 KB · Pregleda: 27

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
ostavio sam prostor za gnojivo kada se posavjetujem sa nekim.
Gnojivo ide u vodu pa s tim zaljevaš ne razumijem o kakvom prostoru govoris

Pola litre vode je daleko previse dok nisu jos ni izasle van, lagano vlazna zemlja treba biti, mozda ti ni nece ove izac ako si ih ubio vodom.Kasnije pratis i sam ces vidjet koliko koja biljka trazi vode

Svima je bilo prvi put al pogledaj malo tuđe dnevnike pa da to lici na nesto...i od ovih slika boli glava brate haha ;)

Čini mi se da nemas ni ventilaciju a protok zraka u boxu je obavezan. Isto tako cini mi se ne uzimas uopce obzira o temperaturi. Temperatura ne smije biti iznad 31-32 stupnjeva ali i 30 je vec previse, a cini mi se da tebi prelazi te brojke

Sredi osnovne uvijete u boxu, kao temperatura, vlaga, ventilacija.

Treba ti reflektor za lampu ili ga napravi ovako bacas lumene..

Nemoj previse petljat oko biljaka nego se skoncentiraj na box :)

Edit
I da preporucio bi da presadis kad malo narastu u vece tegle bit ce ti lakse sa zaljevanjem ovako ce ti se brzo susit zemlja a i bit ce lakse bilkama u vecim teglama i bolje tebi na kraju..,sretan grow i čitaj :)
 

marginalan

Aktivan Član
30.08.2015
143
460
63
Slike su ti uzas :upiii: Uzmi neke naocare za sunce pa slikaj preko njih Kao sto ti je Corleone vec napisao mnogo jos citanja i pripreme ;)U svakom slucaju neka ti je sretno :popcorn::
 
10.11.2016
3
0
1
govorim o ostavi,gdje sam postavio sijalicu na zid,a iznad biljaka postoji mali prozor kao i na svim ostavama. protok vezduha "regulisem" tako da drzim stalno otvorena vrata,a odmah pored vrata je prozor,nekad napravim i propuh kada otvorim i mali prozor i prozor pored vrata..u procesu sam nabavljanja hidrometra i termometra,a i planiram kako da napravim bolju reflekciju(preporuke dobrodosle)..
sto se tice slika,telefon mi je inace los(studetnski zivot), i jedini koji imam, a od svijetla se ne vidi dobro i to su one crne mrlje...
inace na brzinu sam ovo sklopio i shvatio da ima puno greski,ispravljam ih u hodu..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
na brzinu sam ovo sklopio
Upuh,ispuh zraka te vent koji imitira vjetar su osnove u boxu.Kako inace ocekujes da biljka raste.To sto otvaras prozore nista ne znaci jer ce ti svijetlost bijezati.Ima jako puno nedostataka i nikakve pripreme.Nemoj se sada uvrijediti jer ti pomazem da poslje ne bude panike "pomagaj..fleke,zuto..musice..komarci...Zato ti toplo preporucujem;
https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
..a nakon sto to prostudiras;
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310