4:20

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2009
17
0
0
37
valjda sam na dobro mjesto otvorio temu?

kolko od vas je upoznato sa izrazom 4:20(cetiri i dvadeset)?
sve je pocelo davne 1971 u srednjoj skoli San Rafael u Kaliforniji gdje se drustvo nekolko tinejdzera
skupljala svaki dan u 4:20 da ispali joint sve je vise ljudi pocelo da koristi izraz 4:20 tako se prosirio izraz pa je do 1980 4:20 postao kod za duvanje kod tinejdzera.
dan zemlje je 20.04 a dok je u americi obratno mjesec i dan 04.20 pa je sigurno nekom stoneru u americi palo napamet da iskombinuje dan zemlje sa njihovim "kodom" tako je dvadeseti april evoluiro u praznik svih pusaca kanabisa.
svake godine 20 april kod pusaca trave proslavlja tako sto sirom citavog sveta u tacno 4:20 svi ljubitelji trave zapale po jedan.
dok se u nekim drzavama ovaj praznik proslavlja tako sto se velike grupe pusaca okuplja na javno mjesto
da ispale jedan tacno u 4:20 a i na neki nacin to dosta ljudi smatra kao neki protest.
tako sve pusace pozivam da proslave dan zemlje i 4:20 tako sto ce na 20 april u 4:20 zapaliti najmanje jedan joint i da protestujemo malo:)

http://www.dailycamera.com/videos/detail/420/ )

p.s. ajde ako je neko iz sarajeva za to da se skupimo da da proslavimo ovaj dan?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
4:20 je policijski kod koji se koristi (u USA) kad je u pitanju prekršaj vezan uz drogu ...

Ovo šta si napisao je mambo-đambo koji je kasnije smišljen.

EDIT:
evo sad vidim da na netu ima nekih rasprava šta je bilo prije, kokoš ili jaje, policija ili studenti. :sun2:
 
02.04.2009
17
0
0
37
i ja sam skoro cuo za 4:20 ali u svaki slucaj dobra ideja pravo ajde mozda se i kod nas na balkanu nekad ovaj praznik bude slavio javno:)
ja sam skoro naletio na netu bas za tu raspravu oko tog sta znaci 4:20 imalo je jos nekih teorija kao da u marihuani ima 420 hemikalija a ustvari ih ima 315 pa isto je imalo i oko policiskog koda a ustvari 420 je kod za ubistvo imalo je jos nekolko teorija ali kao ipak je ispalo da je prica sa studentima razlog za 4:20
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Takođe, to je već deo kanabih kulture, tako da stvarno nije ni bitno više poreklo :) ja već uveliko planiram da uradim barem majicu sa tim simbolom.
 

bahatee

Aktivan Član
09.10.2007
99
6
0
33
Davnooo samo čula za to.
Svake godine i "proslavim" taj dan (isto ko što za St.Patrick's day pijem vopi tako i 20.4 zalipa joju baš u ta doba)
Šta ja znam to mi je nakako simpatično :costumed-smiley-027
Jednom mi se dogodilo da me joja čekala ispred škole usred nastave.
I pita me prof. Ko gdje ćeš ranije iz škole? Koliko je sati?
Samo sam mu rekla: Meni je 4 i 20.