4 curke & 4 Hansa by Sensi Star

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Pozdrav svim clanovima Vutra foruma,

Nakon kratke pauze vrijeme je za drugi grow.:let:

Ovaj puta sa 4 biljke i 4 Hansa. :) Od treninga - topiranje (jednom sigurno, ako ne i dva puta), lagani LST te umjereni loli (ne bi volio da mi curke jaja dobiju :D).

Na klijanje (sjemenke upiknute direktno u zemlju) sam stavio 5 sorti - Kosher Kush, LSD x2, Sensi Star x 2, Blue Cheese i CBD Nordle, a najbolje cetri ce biti presadjene 25 litarske potove.

Da na pocetku growa ne bi bilo sve super pobrinula se zemlja Plantella Bio Start (pakiranje od 20 L) - sjemenke sam stavio klijati u tu zemlju i potove prekrio tankim prozirnim najlonom (na kojima sam izbusio cackalicom 4-5 rupa ) da drzi vlagu. Najlon sam ucvrstio gumicom i cekao da sjeme isklija. Sve je bilo lijepo i krasno - sjemenke isklijale 5 dan, a onda sok!!!!
Dignem najlon na jednom potu, a po vrhu zemlje hodaju 3-4 root aphidsa!!! :mad:Razmisljam sta napraviti, neem ulje, duhan, ovo ono, ljut ko pas - nista od toga, ako koji govnar ostane ziv nakon tretmana napraviti ce mi zesce sranje kasnije.
:objesen:
Odlucio sve presaditi u BioBizz All Mix zemlju - bilo me je malo frka kako ce reagirati na "jacu" zamlju i ovakakv stres, al nakon 2 dana "hocu - necu rasti" ipak lagano krenule rasti.

Presadio sam ih tako da sam napravio prstom rupe u zemlji dubine 7 - 8 cm i u tu rupu stavio biljke da korijen uopce ne dodirujem rukom i malo namocio zemlju vodom pomjesanu sa 2 ml root juica na litru vode.

Znaci ovo zarazeno govno od zemlje za indoor ne kupujte ni slucajno!
plantella start.jpg


A sad dnevnik i detalji growa.....

Sjeme:
- Sensi Star (Paradise Seeds) fem.
- LSD (Barney's Farm) fem.
- Kosher Kush (Reserva Privada, DNA Genetics) fem.
- CBD Nordle (CBD Crew)
- Blue Cheese (Barney's Farm)

Oprema:

- Pirate Box 120x120x200
- rasvjeta Hans LED 180 w 4 kom.
- turbina Prima Klima 430 m3/h, filter Prima Klima PK125 480m³/h
- klijanje 1.5 L plasticni potovi, 25 L plasticni potovi za vege i cvjetanje
- Advanced Star klipni ventilatori 4 kom. i sobi ventilator
- stiropor ploce 5 cm na podu boxa

Zemlja i gnojivo:
- BioBizz All Mix
- Bio Bizz Bio Grow, Top Max, Bio Heaven, Fish Mix, Acti Vera, Bio Bloom, Root Juice
- HomeOgarden Organska Simbioza (mikoriza)
- Bio Tabs Bactrex

U ovom growu cu koristiti mikorizu od firme HomeOgarden (koja visestruko jeftinija od BioTabsa, a navodno je jednako dobra) i Bactrex od Bio Tabsa.
Mikorizu cu staviti prilikom presadjivanja u 25 litarske potove, takodjer i Bactrex.

gnojivo.jpg

PH korekcija:
- HESI PH minus (vege i bloom)
- PH metar Adwa AD 11

Ipak sam odlucio raditi korekciju vode iako se radi o organskom growu.


Sjemenke sam stavio klijati u zemlju 5.2. bez da sam ih prije umakao u vodi, salveti i sl.

10.2 - prvi dan za Sensi Star, CBD Nordle, Koser Kush
11.2. - presadjene u novu zemlju
13.2 - prvi dan za Blue Cheese

Sensi Star 1 (jedino na Sensi Staru novi mali listovi promjenili boju (malo im je valjda hladnjikavo po noci 17-18 stupnjeva, a sta je tu je, nek se se bore :D)
sensi star.jpg

Sensi Star 2
sensi star 1.jpg

Kosher Kush (ove smedjkaste tockice na kotiledonima je zemlja koja je ostala kod presadjivanja :p)
kosher kush.jpg

LSD 1 lsd 1.jpg


LSD 2 (ljuskica je nakon 4 dana od nicanja jos uvijek gore, al ostavio sam je tako da vidim hoce li se sama izborit i skinut je dolje)
lsd ljuska.jpg

CBD Nordle (CBD je sa jednim krzljavim kotiledonom, a na drugom se ljuskica jos kilavi)
cbd nordle.jpg


Blue Cheese (buci, buci...bebica hehe)
blue cheese.jpg

Box zajednicka
zajednicka.jpg

zajednicka odozgo.jpg

box okomita.jpg

Hansovi na "vege" mode-u, 27 cm od vrha biljaka. Temperatura 25 dan, 17-18 noc. Vlaga 45-60 posto (trenutno je ispuh direktno u sobu).

Zivjeli!:vutra::respect:
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
E to se čekalo, hansovi opet u akciji :respect: Da bude bolje nego prvi put:thumb:
I skini ljusku s te biljčice, neče je odbacit sama, tako je samo velika šansa da propadne. Ja bi ti savjetovao da preskočiš regulaciju pH, pogotovo ako koristiš i Bactrex, a malo mikorize pomješaj u zemlju prije sadnje. Ajd sretno drug:thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
To sensi, 4 na 4, 25L, gorostasne ženke na pomolu. I pravo svjetlo odabrano, nisu iste sorte kao kod haza i kemijanje je drugačije ali ipak pretpostavljam da će ovaj spektar vise odgovarati. Sretno!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Opet LSD na meniju bit će da se brzo potrošila zaliha od prošlog :D
Isto bih mikorizu odmah i što prije nabacao oko korijena da se stignu biljkice i bakterije dobro upoznat prije cvjetanja da ne bi bilo nismo znali al neka bude volja tvoja, navijam za kosher:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star