4 strain 4 brain grow (85w CFL vege, 600w HPS flower)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Jel se mora nekako posebno spremiti, zalediti mozda?


Inace evo aktualnih slika i odusevljen sam, mislim da to slabo moj mobitel moze docarati kakve su uzivio. Preumoran sam da sada pisem na svaku sliku koja je koja, vjerojatno i sami vec znate prepoznati pa evo samo slike. Pineapple Skunk ide sigurno po planu u ponedjeljak dolje jer su mu headovi tvrdi kao kamen a i skoro nema vise prozirnih trihoma.

S obzirom da je Querkle teska indica, ocekujem i od njega isto uskoro.

Uzivajteee


album ovdje :snupi:


http://imgur.com/a/waFIN
 

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Prekopiraću ti recept jednog člana,ja uvek po njemu pravim :)

Potrebno je:

-400g putera (maslac)
-40g vutre
-400ml vode
-3 sata vremena

Od opreme potrebno je:

-Veća šerpa za kuvanje
-Cedilo
-Velika plastična posuda u koju se presipa gotov proizvod nakon kuvanja.

Procedura:

1. Na laganoj vatri u gore navedenoj šerpi otopimo 400g putera
2. Dodamo oko 300ml vode za početak
3. Nakon minut dodamo vutru i promešamo
4. Konstantno održavamo temperaturu laganog ključanja i mešamo što češće.
5. Paziti da smesa ne zagori i mešati svaki minut/dva
6. Po potrebi dolivati vodu (kada masa postane gusta)
7. Nakon tri sata smesa se skine i ostavi 10 min da se
ohladi.
8. Malo ohlađenu smesu kroz cedilo prespemo u posudu
9. Poklopimo i ostavimo u frižider preko noći.
10. Do jutra se masa podijelila na otpadne vode koje su pale na dno i Vutar koji se u sloju obrazovao na površini.
11. Odvojiti Vutar od otpadne vode.
12. Zapakovati(može i u alu foliju) i staviti u frižider.
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Biti ce naravno, i ja jedva cekam :D

Otkidaju izgledom ovih zadnjih dana i dosta vremena provodim samo gledajuci. Iskreno, malo je dosadno jer nemam sto raditi osim zalijevati vodom i cekati. Puno mi je bilo zanimljivije na pocetku i tokom growa dok sam morao paziti na hranu, pa trening i sve ostalo. Mogu misliti kako je dosadno kada sve ide po planu :D


Jedino gdje sam sigurno pogrijesio je sto sam topirao Querkle. Pineapple Skunk se taman malo strechao i popunio mrezu dok je Flav narastao skoro duplo nakon prebacivanja na 12/12. Querkle je jako malo narastao nakon toga pa ce vjerojatno biti i manje gr, ali tu gresku pripisujem sebi.


Eh kad bi mogli sloziti jednu tablicu sa svim strainovima, gdje bi upisali nacin na koji raste i koliko se otprilike strecha nakon prebacivanja na 12/12... i to stavili da svi buduci groweri vide, mislim da bi puno pomoglo.

Nesto jednostavno ali inofrmativno za sve nas koji growamo neki strain prvi puta.

Tipa

Strain | Vege rast | Flower strech | best training method | bud formation
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Querkle | slow, bush | skoro nikakav | scrog bez toppinga | Kao male loptice posvuda


The Flav | visoka, brza | podupla se skoro | topirati ranije i | ispunjava svaku granu koja dobiva svjetlo
razgranati radi velikim budovima
strecha

P. Skunk | normalna | mali strech oko | odgovara pozitivno na | Srednje veliki do veliki
1/3 se izduzi sve metode treninga budovi, visok "prihod"





Naravno, tablicu bi mogli sloziti u excellu ili nekom slicnom programu. Ja bi cak bio spreman to voditi i dodavati kako tko mi dostavi podatke... uzeo bi za prvo vrijeme samo iskusne growere ili one koji se kroz dnevnike takvima pokazu :D

Ako vam se svida ideja mogli bi u realizaciju nakon harvesta, kada budem imao malo vise vremena




Jebiga, htjeo bi se nekako "oduziti" za sve sto sam naucio na ovom forumu i s obzirom koliko ste mi pomogli.

Peace :smoke18:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Opa rasturio si ti posteno. Biljoze su ti mrak, Sta bi ti jos ucio hehehe.

-Samo rokaj, sretno

EDIT: Bravo za prvi grow : ) probo si strainove i CFL i HPS, LST, i sto sve ne..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crunkisi

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
vidio na jednom od vecih budova malo smedila, tj vjerujem da je rana faza bud-rota pa ide odmah dolje, nema spavanja... za sada je oko 80gr trima :D


edit: ohmajgad 4:00 je proslo maloprije, strimao sam 2 posude, mislim da imam jos jednu mozda malo vise :D. Osusio sam si jedan brzinski u pecnici na 110°C 10min s jedne pa 10 min s druge strane ... izbilo me totalno ali lakse se radi.

I da, prsti mi nisu vise ljepljivi vec se stvorili kalupi okolo


A eto nisam uopce sretan :D:D:D:D dobar strain, pozitiva totalna :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Uspjesno odradio trim, sjeckao sam do pol 9 i spavao samo 3h jer imam danas puno posla. Osjecam se kao da me netko kroz sraubstock procijedio, svi me misici bole ali bilo je definitivno vrijedno toga.

Prvo sam poceo samo trimati onako povrsno jer mi je bilo zao rezati listove pune trihoma... ali kada sam skuzio koliko toga ima, odlucio sam ne stedjeti nimalo i rezao bas kao sto "vani" trimaju gdje valjda proizvode na tone.

Objesene su u hladnoj i tamnoj prostoriji i nadam se da je gotovo sto se tice Pineapple Skunka, preostaje mi samo ubaciti u tegle odmah na prve znakove pucanja grana.

Naravno, ono sto vas najvise zanima... dobio sam citavih 530,4 gr jako strimanih headova. Mozda sam ipak trebao koristiti slabije svjetlo :D


Slike stavim kasnije cim se malo razbudim i dodjem sebi, hvala svima jos jednom ovim putem. Najradije bi vam poslao po head svakome
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
530 grama si dobio od ananasa samo, mokro ili?
slike postavljaj ako zelis ziveti :D
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Nakon 2 dana susenja:











Naravno kao i uvijek - klik na sliku pa Zoom zoom :rofl:


Skidam kapu Humboldt Seeds-u za ovo, high je uplifting i socijalan. Rekao bi happy totalno :D... u biti idealan za cijelodnevno ugodno napusavanje. Miris se jako promijenio od pocetnog na bolje pa mogu misliti sto ce tek biti nakon potpunog susenja i curinga... Feeling proud

Negativno, suha ustaaaaaa


Peace :smoke18:
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Hvala na lijepim rijecima. Dobio sam i 21 sjemenku Vortex x P. Skunk, nisam toliko ocekivao :)

Moram Querkle uskoro skidati, umrijet cu ovaj tjedan :D
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
I evo vec su prvi manji headovi osuseni, maknute su sve grancice do rastavljanja citavih budova... tako da je unutra samo cisti cvijet.

Svako malo otvaram za svjez zrak pa ocekujem da ce ostatak do sutra-prekosutra biti gotov i spreman za zip. Najveci budovi, tzv Trophy budovi idu u staklenku :D


HtzaL1Yl.jpg


link na punu rezu: http://i.imgur.com/HtzaL1Y.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
a što ne staviš sve u staklenke? mislim da takva vutra ne zaslužuje da stoji u plastičnim vrećama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Staviti cu cim nadjem gdje ih ima za kupiti :) ne vjerujem da su vrecice toliko lose a posluziti ce sigurno.


Cekam da mi Querkle ispuni bar 10-20% smedjih trihoma pa da i nju skinem, a to se oduziloooo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.