400 W Domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Tek sam je pre neki dan presadio u veliku kantu. I predhodna biljka mi se malo snuzdila kao i ova,pa se posle par dana lepo povratila,mislio sam da je i ova tako pa nisam brinuo previse... Videcu ako se ne povrati onda cu nabaviti magnezijum i kalijum pa im dodati... I sam ph me brine po malo jer ne znam tacno koliki je zbog loseg meraca. Ali mu bar merac vlaznosti lepo radi i prema njemu zalivam,a to je jednom u 3-4 dana i to ih ne natapam. Juce sam im jedino malo vise vode dao nego obicno sto dajem.
Prva biljka na slici kad sam je presadio isto je prvo oklembesila listove i novi koji su rasli bili su zuti(znaci sve vreme je rasla,nije usporila rast)a sada je vec 11 dana proslo od presadjivanja i listovi nisu vise obeseni i vraca im se lepa zelena boja iako nista nisam radio,tako da mislim i ovu drugu jos malo ostaviti i videti sta ce biti. Mozda gresim,ali ne bih da panicim i trpam joj svasta ako nema stvarne potrebe(a nadam se da nema)...vreme ce pokazati,ali za sada mi je najbitnije to sto i ona nije stala sa rastom,vec nastavlja...Imam 2 termometra u box-u,jedan u visini lampe a drugi u visini biljaka. Na onom u visini lampe temp ne prelazi 30c a na onom u visini biljaka je uvek 2-3 stepena niza temperatura.Jedino provetravanje jos nisam skroz resio,vec ga regulisem tako sto odskrinem vrata. Trebao sam vec da postavim 2 pc venta od 8 cm,ali mi otisla ubodna testera,tako da sad moram da se smaram busilicom,ali ovih dana cu. Izduv su mi 2 cevna venta 12cm po 150 kubika protoka,mada im karbonski filter verovatno smanjuje protok za ne znam koliko tacno...
U svakom slucaju hvala na savetima(uvek su dobrodosli),pa ako ne bude bila bolje za par dana,znacu sta je... Nastavicu redovno sa fotkama,tako da cete biti u toku,a i ja blagovremeno obavesten tj opomenut ako negde gresim.

...a mudonju sto sam izbacio u mali box na hladno izgleda extra,kao da mu nista nije..prvo sam ga ispod kese drzao gde je bila prevelika vlaznost i nije bilo cirkulacije vazduha uopste,a sad jos na hladnom i pored svega sve bolje izgleda...ne znam da li jos da ga ostavim zbog polena?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Provjeri temp u boxu, ako su ti donji listovi koliko toliko zdravi, tj da se ne uvijaju i da na rubovima nemaju zutilo, a gornji ti se uvijaju i imaju zutilo na rubovima vrlo vjerojatno je da im temp. skodi
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
stres!!to je po meni razlog,kod presadivanja nemoj slucajno prihranjivat 2-3tjednadok nedodu sebi,i sigurno im nes fali to vidis po boji listova imas tablicu pa pogledaj(kad nadem link ti stavim)
@cana.cole isto supercrop zi je hst puuno stresa a i moras cekat da se razviju novi "kanali" za prihranu da zamjene ove unistene
aj..poz
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
I moja pretpostavka prva je da je do stresa,zato i kazem sacekacu par dana... Taman sve i da hocu,ne mogu ranije nabaviti magnezijum. I dobro pitanje Cole postavio,mogu li sumece tablete?(mada cisto sumnjam da su u obliku prilagodjenom biljkama)
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
I moja pretpostavka prva je da je do stresa,zato i kazem sacekacu par dana... Taman sve i da hocu,ne mogu ranije nabaviti magnezijum. I dobro pitanje Cole postavio,mogu li sumece tablete?(mada cisto sumnjam da su u obliku prilagodjenom biljkama)
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Biljoza je na neki nacin bolje,da tako kazem,nije vise onako snuzdena,povratila se,medjutim imam drugi problem i izgleda da joj ipak nesto fali jer mi donji listovi zute. Krecu od vrhova i krajeva pa onda citavi i povijaju im se te ivice sto pozute. Slikacu sutra da se tacno vidi kako to izgleda... Znaci ipak moram da nabavljam Mg. Verovatno me i ph zeza... Merac mi pokazuje 7 do 7,2 za zemlju,a za vodu sa cesme mi pokazuje da je 6,5 sto mi je malo tesko da poverujem. Jbg kad nemam bolji...
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
bi ti trebalo pomoc (meni je!) mada mislim da vec postoji na forumu al mi se neda trazit,al ni tebi eto:
kopiraj na de desktop pa povecaj ovak se nist ne vidi..
pozz.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
mislim da je dobar dio od stresa,al i da imas manjak Zn-a i N-a,al polako s tim maaaale doze!!,imao sam slicno iskustvo,al pusti listove da otpadnu da ona izvuce svoje iz njih,mozes odrezat suhe vrhove lisca al to ti je jos malo stresa..
jbg,mos probat,il nadi drugo rjesenje
aj,pozz.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Biljka mi bolje izgleda,nije vise onako obesena,jedino sto se par donjih listova susi,ali pre nego sto bilo sta dodam od prihrane,gledacu da spustim ph zemlje.

5 dana je nisam zalivao,danas (6-ti dan) sam je zalio prokuvanom i procedjenom vodom u koju je dodato par kapi limuna... Videcemo kako ce dalje biti.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
E ovo je mnog,mnogo bolje od onog proslog update-a...tamo su izgledale bas lose :S a vidi se napredak,samo pici!!
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Hvala Cole! Izbegavao sam da dodajem djubrivo jer bih verovatno samo pogorsao situaciju,a i nisam mnogo panicio zato sto mi je i prva biljka bila takva odmah nakon presadjivanja,pa se povratila. Polako uvidjam da je ovde strpljenje veoma bitno.
...i na zalost izgleda da nece biti kinte na koju sam racunao,tek posle Nove...znaci ph metar kupujem sledece god.

Danas sam nasao malo vremena i bacio biljkice pod mrezu. Ne rekoh ranije,ipak su samo 2 zenke a treci ispao kuronja,tako da je i on izleteo pa sam napravio nesto manju mrezu od prvobitno planirane.



Eto kako izgledaju tek ubacene pod mrezu(mreza je 65x60).Postavio sam i jedan ventilator za ubacivanje svezeg vazduha,a prekosutra cu jos jedan sa druge strane box-a i treba da im nabacim nesto da ne prolazi svetlost i onda prelazim konacno na 12/12.Zadovoljan sam brojem vrhova i koliko je mreza ispunjena. Pre postavljanja mreze,stabljika iako uvezana bila je na nekih 45 cm visine a vrhovi su isli preko 60 cm sto mi je bilo mnogo jer mi je lampa na 105 cm. Sa mrezom sam je spustio na 40 cm i sada ima dovoljno mesta. Taman jos nedelju dana vege otprilike...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Evo kako izgledaju posle jednog dana...


a evo i mladjih narastaja malo...


Sad se jedino stetocina bojim...videh danas nekog cudnog pauka na biljci,crn sa zutim tackicama-crticama i skakutao je. Nije bio mali i ne znam da li je uopste opasan po biljke? Jedva sam ga navatao u box-u kako skakuce:vb_smash:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Hvala na pohvalama! Mreza je kupljena u *********** i 2 metra su me kostala 90 din tj manje od 1 eur. Planirao sam veci deo box-a pod mrezu,ali posto mi nije gotov veg box a i imam samo 2 biljoze spremne za cvetanje,napravio sam manji ram od nekakvih letvica i komada lamperije sto sam nasao na tavanu(60x65 cm). Mnogo je jednostavno uraditi a dosta znaci u box-u ogranicenom visinom,a i sama mreza je toliko jeftina da mi se nije dalo improvizovati,inace sve ostalo gledam da napravim radije nego da kupim.
Oko samog gajenja biljaka sam totalni pocetnik i moram jos dosta da ucim,ali kad je u pitanju izrada box-a i drugih tehnikalija(tipa uradi sam,ne placaj skupo),tu sam tata-mata i slobodno pitaj sta god da te zanima...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Posle skoro 3 meseca suse,da i ja malo obradujem svoja pluca:banana_rasta:


Jbg radim za Novaka,pa bar da se pocastim...a posle opet cooliranje dok ne bude grow gotov...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Danas sam ih posle 4 dana opet zalio prokuvanom vodom kojoj sam dodao 10-ak kapi limuna. Sa sledecim zalivanjem cu ih prihraniti malo,otprilike bas kad budem prebacio na 12/12... Zarazio sam se,samo ih gledam:watchplant: najlepsi rad mi je da ih gledam kako rastu...