400 W Domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Sa ove dve biljke sto su ispod mreze sam uzeo po 1 klon i stavio ih u flasice sa obicnom cesmovacom. Posle 10-tak dana jedan klon je sav u zilicama i danas je posadjen,a drugi jos ne pusta zilice,tako da pretpostavljam da i nece,pa cu sa te biljke da skinem jos jedan klon da bih imao klonove obe. Za sada su se pokazale kao izdrzljive,a ako im i rad bude dobar eto lepih mamica! Kacim kasnije fotke...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ma bitno je da se onaj problem od ranije izgubio zahvaljujuci tebi ;) i da nema novih samo cepaj!!
Takodje sretna i tebi,sve najlepse :sun2:
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Danas tek vidim,nisam ni obracao paznju na njih,jedna od dosta mladjih biljki puna jaja. Nisam ni video jer nisam ni pomislio da ce tako rano da pokaze pol. Nadam se da nece biti stete...
 
26.10.2008
29
1
3
51
kilDer, ako si onu foliju kupio u hidropon. mislim da si kontra okrenuo, bela strana ide unutra... (zuto napred braon nazad :))
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Mreza se lepo popunjava,a ja nikako jos da prebacim na 12/12

klon mi se susi,iako je pustio zilice,nakon presadjivanja se sav sparusio
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Od poslednjeg zalivanja u box-u velika promena. Znaci u roku od 3 dana,desila se velika promena...
Prva biljka je zalivena prokuvanom i procedjenom vodom kojoj je dodato nekoliko kapi limuna(ne znam ph,zbog loseg meraca)

a druga biljka,posto je nekih nedelju dana ranije posadjena u veliku kantu,zalivena je 1/3 doze Substrala za jacanje biljaka

N 5,8 P 2,9 K 5,7

Znaci obe biljke (iako je jedna prihranjena,a druga nije) imaju iste simptome na listovima,tako da pretpostavljam da mi ph stvara probleme. Za 2-3 dana je plata,pa uzimam bolji ph metar. Do tada svaki savet je dobrodosao...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Trenutno nemamo snega... Dok je bio topio sam led i on mi se cinio ok,medjutim kad sam sneg istopio voda je bila zuckasta pa se nisam usudio koristiti je...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Da ne bude sve tako crno pobrinula se nova zenkica (jedna od mladjih biljkica)

a i klonovi su ipak svi uspeli iako nisam nista koristio za kloniranje...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
A neka je i tebe krenulo brale....... eheheheh
Kako se svi veselimo ženskadiji koji nimfomani hehehehhe
Ovaj Haze-ov sistem za klonove isto nije loš ide OK. mada ja isto kao i ti nekompliciram sa klonovima nemam živaca za njih.
A nadam se kako će Haze reći jeli taj sistem pomaže da bi klonovi dali više roda to me zanima pošto mislim da se on više zezao sa klonovima.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Haze je to rekao jer je mnogo bolje kada su pod necim i kada je vlaga veca od uobicajene,mislim da se tako bolje prime (mada nisam probavao) a ako ide i bez toga samo picite :)
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Dok sam ih drzao u casi vode da se uzile,prekrivao sam ih kantom plasticnom od 5 l(providna od vode). Prvi klon je poceo da pusta zilice posle nekih 7 dana,a posle 10 sam ga presadio,a od drugog klona sam mislio da nema nista pa sam vec hteo da ga bacim,kad primio se i on... U medjuvremenu sam skinuo jos jedan klon i on se vec primio,tako da sada imam 3 kom i njih cu ostavti za majke. Nije to problem,problem su mi ove 2 biljke koje sam vec trebao da stavim na cvetanje...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Stanje kao da se malo popravlja,pogotovu ona biljka sto nije djubrena,ali dosta listova je propalo+veliki stres sto znaci osetice mi se na prinosu(ako u opste stignem do njega). Sutra kupujem ph metar konacno i za dan dva stavljam na cvetane,pa kako im bude.

Evo kupih danas ph metar(bolji nadam se). Otisao do Hidroponike i srecom zamene mi uz doplatu onaj stari ph merac sto sam na pocetku kod njih uzeo. Imali su samo ovaj

nadam se da ce mi bolje sluziti...
Kad sam vec tamo bio uzeo sam i Mg ako mi ustreba

a sto se NPK tice, vec imam djubriva razlicitih vrednosti
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Bavio sam se malo merenjima i sa cesme direktno ph je 7.4. Kad je prokuvam ph mi malo skoci tj 7.8. Na nekih 5 L vode sam morao dodati 90 kapi limuna da spustim na 6.6,limunadu sam napravio(nadam se da je ovaj ph metar koliko toliko precizan). Odmah po kupovini sam ga stelovao rastvorom 4.01,jer su mi odmah rekli da nije ustelovan i stvaro nije bio. Masio je za preko 2. Kad sam zalio tom vodom,izmerio sam i ph vode koja se ocedila. Kako imam 2 biljke od kojih je jedna prihranjena a druga nije,zanimalo me bas kolika je razlika. Od biljke koja nije prihranjena izmeren ph je 7,5 a od prihranjene 8. Mogao bih i da je isperem,ali kako mi je pod mrezom problem je veliki. Zajeb mi je sto o ispiranju nisam ni razmisljao ranije(ne-iskustvo jbg). Sledeci put necu kante stavljati u plike poklopce,vec u kadice,pa cu moci da ih ispiram,bez da pomeram same biljke.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Samo polako,iskreno nije neka steta ako ti propadne(nije da to zelim) ali izvukao si sam dosta poucnih stvari sta i kako :) nekim delom u pocetku to treba da ti bude cilj uhodavanje u grow a ne odma da pucas na 500 mica ;)
Rece ti ja tamo znaci ne kontam kao 1-2 kapi limuna eto istinu si rekao nije voda s malo limuna nego limunada ispadne dok se spusti PH...ne znam dali ti je pametno ja sam spustao PH sa jabukovim sircetom,znaci njega stavis pola cepa-cep PH drasticno padne a sada dali steti i koliko ne znam ali kazem ti prolazilo je za zemlju a za spricanje nikako :D znas i sam verovatno logicno je :)
p0z