400W 5x medical + 1ww

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.10.2012
12
2
0
36
Pozdrav veseli narode, pratim vas par mjeseci i sad sam tu :)

Sa maricom se družim već više od 10god. i nikad me nije iznevjerila :icon_lol: pa se nadam da neće ni sada.
Imao sam želju za ovakvim podhvatom već neko vrijeme ali nikako da se upustim u takvo što, ali spletom nesretnih okolnosti sam krenuo s prvim grow-om, ali nakon kaj sam probio led mislim da neće bit zadnji :icon_lol:.

Kao što se iz naslova može pretpostavit krenuo sam u ovaj projekt iz zdravstvenih problema (ne mojih) i potrebe za uljem.

Kasnim jedno 10 dana s dnevnikom, pa je vrijeme da krenem...

Sjeme:
5 kom medicalseeds chanel+, 50% indica 50% stativa, specifikacije za indor: vegetacija 2-3 tjedna???, cvijetanje 45 do 50 dana, plod po m2 600 grama??? genetika BigBud x Skunk.
1 komad Whide Widow za moj gušt :icon_lol: nisam pratio sjemenku ali mislim da je posadena u teglu u kojoj je termometar, sve su feminizirane.

Box:
1,4m X 1,4m X 2m na vanjskoj temperaturi, unutra obložen stiroporom 5cm, okolo pofugiran pur pjenom, kučanska folija, grijalica, ovlaživač zraka jer imam problema s nedostatkom vlage 25% do 35% (osim ovlaživača sam probao i sa vlažnim krpama) prijedlozi su i više nego dobrodošli.

Svijetlo:
HPS 400W (neznam točno proizvođača) sa svim popratnim stvarima, u velikom običnom reflektoru. Trenutno u režimu 18/6, kasnije vjerojatno na 12/12 ali o tome budemo kasnije:)

Ventilacija:
Ulaz, 2x 120mm pc
Izlaz, 1x 100mm za WC 100CBM/h
Unutarnji, onaj šta koristite ljeti kad vam je vruče :) radi na 1 i skratio sam mu propelere da manje puše al opet mi se čini da je jako. Razmišljam da ubacim neki manji od pc-a, dali biljkama smeta ak im puše malo jače??

Toplina:
Grijalica s termostatom radi povremeno na 1000W (imao sam u početku 400W ali mi je temperatura padala do 14 u mraku), bit će režija ali cilj je ono što se broji...

Tegle, zemlja:
20l zdjele sa zemljom Substral, Terra Magma.

Evo koja slikica:






Klijanje sam obavio pomoću 2 tanjurića, wc papir natopljen u destiliranu vodu. Nakon 48 sati sve su proklijale jedna (mislim da je ww) je imala klicu cca 3 cm najmanja oko pola cm i potom presađene u tegle.
Nakon 2 dana (06.01.2013) 5 kom ih je izašlo a šestu sam morao pričekat još 2 dana i onda je nikla 5 cm od mjesta di sam ju posadio (biće da je malo zalutala) i onda je 2 dana stagnirala al je krenula s zaostatkom za braćom.

Sve su ovakve


A ovo je ona što zaostaje od starta


Zadnja 2 dana sam bio u strci i nisam ih obilazio i dns sam skužio da je lampa predaleko (izdužile su se) i dvije objesile, pa sam ih stavio na cigle i privezao ih da stoje uspravno te su sad na nekih 40cm od lampe???

Pošto je cijela situacija kakva je bitno mi je da uspije što bolje pa bi molio iskusnije da slobodno daju savijete ako im padne koji na pamet :)
I za vrijeme našeg druženja ovdje, imati ću podosta pitanja što glupljih što pametnijih, nadam se ne budete zamjerili i da budete od velike pomoći ;)
A prije svega neka ideja kako podići vlagu da bude bar iznad 30%?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pozdrav majstore :) i sretno! neka si ti cito i krenuo nam :)
nece te iznevjerit , ko nikoga sta nije, samo je moras maziti i paziti !
ne smeta biljkama ako malo jace puse , dok se god "njisu" a ne lome na sve strane, ne puse prejako :)
na 40 cm ti je dobro drzat 400w jer dosta grije bez ct a ti vidi ako mozes namjestit vent da puse izmedju lampe i biljki, ili u lampu da puse, mozes stavit i na 30...
a za vlagu iznad 30 nemam pametnih savjeta jer sam probo i ja s krpama i svima ali nije mi bas pomoglo... dok su male biljke ti je normalno da je vlaga ispod 40...
kasnije kad budu u 2-3 tjedna vege ce one same podignut vlagu i onda ces samo morat pazit da ne dodje iznad 80...
i probaj sa onom prskalicom po boksu par puta dnevno spricat vodom i to bi trebalo poboljsat vlagu, iako sam vidio i foricu da stavis mokru krpu na vent ali meni nije pomoglo neznam zasto, mozda je za vece boxove pa probaj :) sretno jos jednom s growom i tu smo :)

peace out !
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
channel+ te neche razocharat...a obzirom da sam ga uzgajala pratit cu tvoj dnevnik i stojim na raspolaganju sa svojim iskustvima..

a shto se podizanja vlaznosti tice...probaj ovako..u box smjesti kartonsku kutiju.. tu kartonsku kutiju ( najbolje od najobichnijeg "sirovog kartona-one smedje ) jedan do dva puta dnevno dooobro poshpicaj prskalicom..spricaj citavu kutiju i po otvorenim rubovima-da vise vlage udje u samu strukturu kartona..meni osobno se to pokazalo puuuno bolje od krpi,ruchnika,glinenih kuglica i chegasvene..
dodushena kraju balade sam uzela ovlazhivach zrakaali razlog je bio taj shto nisam svaki dan u moguchnosti biti uz box.

eto.sretno.

p.s. kartonsku kutiju bi bilo dobro da dezinficiras..npr. stavish 10ml hidrogen peroksida na 1,5litru vode i sa tom otopinom obilato naspricaj kutiju-posvuda-unutra/van...komplet..i odmah tako vlazhna mozhe u box.sa kutijom mozes kombinirati-oces ju staviti pod biljke pa dignuti lampu.oces ju otvoriti istaviti oko biljaka.vidi sam kako ti najbolje pashe..
 
20.10.2012
12
2
0
36
Budem vent okrenuo između biljki i lampe jer sad puše direkt u jednu biljku i jako se ljulja....
A što se tiće vlage jutros me dočekala na 24% a min je bio 19% CCC CCC CCC
Što mislite jer ovaj vent za ispuh zraka da nije preslab za ovaj box?? to jest dal bi imalo učinka ako povećam protočnost zraka kroz box??

Zlavjestice tnx na zanimljivom savijetu... budem to isprobo sutra vjerojatno... pa javim kak je prošlo...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ne vidim a niti sam procitao da li koristis CT? Ono sto je moja preporuka je da ovo sto si "vezao" sa ovom trakom zamjenis vezicama onim plasticnim ili tako necim. Cisto radi reda, nece te kostati nista a da sam u tvojoj kozi brinulo bi me. Ja sam vlagu dizao sa krpom ali se sama stabilizirala kada je i biljka malo porasla. U svakom slucaju i 35 je ok...
 
20.10.2012
12
2
0
36
Ovaj vent sam učvrstio sa žicom i on je siguran.... a ova traka je zato kaj sam mu skratio "propelere" (jer je puhalo malo prejako) ali ne 100% ravnomjerno pa kad ga upalim vibrira i čuje se... pa sam trakom učvrstio da se manje trese/čuje.
CT nemam... imam običan ogromni veliki reflektror..... i živcira me jer je ogroman i težište nije u centru pa sam kemijao s ovim gredama silnim..... ali za sljedeću turu budemo i to skemijali, nadam se.

Tnx Power, vidim da od SoG-a ništa.. da sam prije naletio na tu temu možda bi i krenuo tim putem.

Pitanje, koliko bi mogao očekivat od tih 5 biljki ako uvjeti budu dobri? Koliko sam vidio ljudi dobivaju 50 do 70g po biljci, a od tete di sam uzeo channel+ sam čuo da je jako zahvalna po tom pitanju.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
shto se prinosa channela tice..kao i kod svake sorte to ovisi o uvjetima koliko dugo chesh ih drzhati na vege. , hocesh li i koji trening koristiti, kolike su posude u kojima rastu...tj.o kompletnoj pomotehnici i uvjetima..tih 50 do 70g po biljci je u optimalnim uvjetima ( pretpostavljam )..iako.meni su se stvarno pokazale kao vrlo zahvalna i izdshna sorta..
svejedno se nebi usudila prognozirati koliko ces ti dobiti po biljci..
-cini mi se da sam imala 45g suhog po biljci...iako sam imala nekih problema u zadnjih 10tak dana pa se nisu popunili koliko su mogli...+doooobro otrimani vrhovi.trim nisam vagala iako je i dio toga bio namjenjen za ulje ( a dio na maslac )...
eto..iako mislim da je nemoguche ovako unaprijed pogadjati koliki prinos mozhesh ochekivati..
 
20.10.2012
12
2
0
36
Hey ljudi može pomoć.
Na WW, na skroz doljnim listovima (njih 3) na samom vrhu lista duljine 2 do 3 mm su se skorili, osušili i posmeđili.
Jel zna netko kaj bi to moglo biti? ili još bolje neki link s foruma (u gužvi sam zadnjih dana i nemam baš vremena pretraživati)

Inače i dalje problemi s vlagom 20 do 30%, ostalo sve je ok....
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ovako ja povisujem vlagu i dobro funkcionira,napomena samo da kažem CFL su lampe tako da neznam kako če kod tebe to funkcionirat sa 400w bez ct,
svako jutro uletim u box i navlažim zemlju odozgor,znači ne zaljevam nego navlažim sa onom špric bocom,neznam kako se zove točno tipa onih boca za stakla prat i prozora,sa najfinijim mlazom i vlaga mi se drži 40-45% po noći 50-55% a kad ne napravim to vlaga padne ispod 20%,inače možeš uzet neku plitku posudu te stavit krupniji šljunak(pjesak) nasut vode ali ti voda nesmije priječ nivo šljunka,potom teglu na šljunak i to je to vlaga se diže prema gore tako da biljoza uredno dobiva koliko toliko vlage....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
selomojemalo je napisao(la):
Hey ljudi može pomoć.
Na WW, na skroz doljnim listovima (njih 3) na samom vrhu lista duljine 2 do 3 mm su se skorili, osušili i posmeđili.
Jel zna netko kaj bi to moglo biti? ili još bolje neki link s foruma (u gužvi sam zadnjih dana i nemam baš vremena pretraživati)

Inače i dalje problemi s vlagom 20 do 30%, ostalo sve je ok....
vlaga ti je opasno niska i nesto napravi s njom.................https://forums.vutra.org/problemi-t...a-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani.html
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
probaj da prskalicom navlazis zidove boksa s vremena na vreme...ali pazi da ne poprskas neku elektroniku,gde ti je bezbedno ti naprskaj to ce sigurno povecati vlagu.A taj veliki ventilator sto spominjes mozda je on prejak pa smanjuje vlagu,mozda da razmislis o pc ventovima...pozz