400w domaja+kannabia special out 2012

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Nisam planirao ovo ali eto ljubav prema malenima je pobjedila.Krecemo u novu avanturu.
Ajmo na brzaka ponoviti opremu:
Krenimo :
box 160 x90x80 , 400w hps , ct 125mm vent cca 310 kubika + 5 pc venta ,PH metar adwa12,
gnojivo-Hesi bloom i Hesi fosfor
zemlja- composana za ruze i teramagma (jedna u coposani,jedna u teramagmi i dvije mjesano ) kaljevi od cca 20 l i 10l

Vrsta- domacica+( uskoro dolazi kanabia special)

Domacice izklijale pocetkom 4 mjeseca (specialke 01.05 ) i vecinu vremena provele na prozoru od 01.05 su bile vani na dvoristu i 08.06 usle u box.

Vega:

nemam slike od pocetka jer nisam mislio s njima u box ali eto sto je tu je ....

18.05



dvije vanjske topirane 5 dana prije slikanja

02.06 topirana jedna kanabia special i jedna domaja (relativno los potez)

i ostatak drustva


Cvjetanje :

08.06
Dvije velike i ona uspravna usle u box, dvije specialke ostaju jos malo vani.Docekala ih je starija seka ( 35 dan cvata)



malo da se osvrnemo na stariju seku
...03.06 isprana i jucer dobila punu dozu bloma i P+

Eto upoznati se sa sadasnjim stanjem, svakih 7 dana cu nadopunjavati pa da vidimo sto ce biti na kraju od ovoga...bojim se temperatura jel vec sada se vrtim od 20 do 23 po noci i od 28 do 31 po danu no mislim da ce izgurati...ako bude gore smislit cemo i zato nesto :)

Sve kritike i savjeti su dobro dosli i hvala unaprijed svima na pomoci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
lepo si ga srocio i mene jeb. temperatura al leto je tesko je kontrolisati

sretno
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
smoke-smislit cemo nesto ako ne sa vetovima (sto mislim da ce upaliti ) razmatram opciju pa preselim box u podrum (par dana cu pratiti malo vlagu i temp pa odluciti kako dalje)

Blade-imam joker u rukavu pa bude nesto ;)

za jedno 10 ak dana cu ih poceti zaljevati gnojivom a do onda bih volio cuti vasa misljenja kako bi ste gnojili ....imam hesi bloom i P+..neki kazu od pocetka punu dozu i svako poljevanje a neki daju samo pola doze citav grow itd...poljevam u pricipu 3,4 do 5 dana sa 1.5l...no vjerujem da cu brzo doci opet na 3 pa 4 dana...mislim da bas tu zeznem oko gnojenja pa bih volio to izbjeci ovaj puta....koji prijedlog ?
I sve su pustile pistile u ova 3 dana jos su premale kad malo ocvrknu poslikam ih ....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Lampa ti radi po danu? Inače sve je fino čim raste i čim cvijeta:)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland


...pogledajte sto sam nasao sinoc u boxu ..jedna je bila na rubu kalja nju sam ubio misleci da je komadick stiripora zapljepljen na rubu kalja, skuzio sam da se mice tek kad sam je zgnjecio ,a ovu sam skuzio malo kasnije na rubu tanjurica od kalja...bijele su boje skorz no cim ih dodirnes ta bijela boja ti ostane na ruci(slika3..malo sam ju stisnio na stol da se smiri ) i onda izgleda kao na slikama , dosta se brzo krecu ....jutros nije bilo sumnjivih kretnji kroz box...osim koje musice koja se zavukla izmedu listova nisam primjecivao nikakve druge insekte do sinoc......ima ko kakvu ideju ????? ovo nisam jos nikad vidio.
usrname- pase mi ovaj rezim zasad ali hvala na trudu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bem li ga, nisam to sretao do sada in vivo, ako ih nisi nasao na zemlji ili biljci mozda su samo u "prolazu" pa ih privukla vlaga ili svetlo??? eventualno/preventivno mozda mozes pospricati malo koprivom, to nije tesko za smiksati
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Mozda svratili na kafu u coofishop.

Jel ovde bilo nesto brisano,premestano il se nesecam dobro?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Creative je napisao(la):
smoke-smislit cemo nesto ako ne sa vetovima (sto mislim da ce upaliti ) razmatram opciju pa preselim box u podrum (par dana cu pratiti malo vlagu i temp pa odluciti kako dalje)

Blade-imam joker u rukavu pa bude nesto ;)

za jedno 10 ak dana cu ih poceti zaljevati gnojivom a do onda bih volio cuti vasa misljenja kako bi ste gnojili ....imam hesi bloom i P+..neki kazu od pocetka punu dozu i svako poljevanje a neki daju samo pola doze citav grow itd...poljevam u pricipu 3,4 do 5 dana sa 1.5l...no vjerujem da cu brzo doci opet na 3 pa 4 dana...mislim da bas tu zeznem oko gnojenja pa bih volio to izbjeci ovaj puta....koji prijedlog ?
I sve su pustile pistile u ova 3 dana jos su premale kad malo ocvrknu poslikam ih ....


druze meni su pod zemljom gde je hladno i vlazno pa jedna 400w greje kao blesava, a treba stavljat jos jednu sad je 28 do 29 to im prija ,a 31 do 32 neznam oce im prijati
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
not smoke je napisao(la):
druze meni su pod zemljom gde je hladno i vlazno pa jedna 400w greje kao blesava, a treba stavljat jos jednu sad je 28 do 29 to im prija ,a 31 do 32 neznam oce im prijati

ja nisam imao problema sa temperaturama koje nisu prelazile 35~36, a cesto su bile na tom broju... doduse, to je bilo zimus, al temp. je bila ta i ni jedna biljka nije fasovala

DEDE je napisao(la):
Mozda svratili na kafu u coofishop.

Jel ovde bilo nesto brisano,premestano il se nesecam dobro?

koliko ja pratim nista nije dirano
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Creative je napisao(la):


...pogledajte sto sam nasao sinoc u boxu ..jedna je bila na rubu kalja nju sam ubio misleci da je komadick stiripora zapljepljen na rubu kalja, skuzio sam da se mice tek kad sam je zgnjecio ,a ovu sam skuzio malo kasnije na rubu tanjurica od kalja...bijele su boje skorz no cim ih dodirnes ta bijela boja ti ostane na ruci(slika3..malo sam ju stisnio na stol da se smiri ) i onda izgleda kao na slikama , dosta se brzo krecu ....jutros nije bilo sumnjivih kretnji kroz box...osim koje musice koja se zavukla izmedu listova nisam primjecivao nikakve druge insekte do sinoc......ima ko kakvu ideju ????? ovo nisam jos nikad vidio.
usrname- pase mi ovaj rezim zasad ali hvala na trudu :)
Uz ovaj hobi imam jos jedan,vezan je za biljke ali ne nasu biljku ,spominjem to iz razloga jer sam u vise navrata to cudoviste sretao ne nekim svojim ljubimcima ....ima obicaj nastaniti se ispod lista,nejede list ali ga upetlja u nekakvu paucinu i na kraju ga unisti.pozdrav ,mozda mu se gandja nesvida
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
no smoke-kod mene 400w radi 2 do3 stupnja razlike u prostoriji gdje je a ako stavim cijev od izlaza da piri van prostorije onda se to smanji na 1 do 2 stupnja..dobro moramo napomeniti da imam ct i dobar vent ...a recimo evo dosad kad je bilo najtopliji dan bilo mi je u boxu 30 po danu a po noci 23....Inace ako ostavim veliki vent upaljen nakon sto se lampa ugasi mogu spustiti jos koji stupanj temp.... tako da vjerujem da mi nece ici temp vise od 33 u najtoplijim danima a to mislim da joj nije neki problem ....malo cesce poljevati i prezivjet ce ...vise me pate ove bubice nego toplina :)

Power :spricane su prije 15ak dana koprivom kao i one ljepotice u glaleriji a nedavno sa jos necim(ali ubi me ako se sad mogu sjetiti kako se zove... nesto kao muskolan ,muskopilan ili tako nekako, prosli smetlari jbg) neka malo odmore pa cemo ako treba ponoviti proceduru :)

Opa-cupa: i sto predlazes kao daljni korak ako ih opet uocim ??? inace biljke su bile nedaleko do ruza koje su bolovale od lisnatih usi.Usi su isto bijele boje no izgledom ni blizu ovome cudovistu...dan prije nego sto su biljkice usle u box spricao samo ruze i usput pospricao i biljkice ...bilo je dosta jajasaca na listovima no drugi dan nakon spricanja sam prevrtao listove i cinilo mi se da su jajasca uvenila i umrla pa sam ih njezno krpom samo pomeo dolje...nekako mi je to bio i znak da je idealno vrijeme da biljke idu unutra sa sto manje cudovista na sebi...hvala na brzom indetificiranju mojih cudovista iz ormana vec sam pomislio da su marsovci ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
iskreno neznam ,mozda malo vise obratiti paznju na donju stranu lista, cisto preventivno. A vezano je za ruze i lisnu us sigurno, one si i kod mene prvi osumljiceni.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Creative je napisao(la):
... Power :spricane su prije 15ak dana koprivom kao i one ljepotice u glaleriji a nedavno sa jos necim(ali ubi me ako se sad mogu sjetiti kako se zove... nesto kao muskolan ,muskopilan ili tako nekako, prosli smetlari jbg) neka malo odmore pa cemo ako treba ponoviti proceduru :) ...

e pa to nismo znali, onda ih zato mozda i nema na biljci, kenuli pa se povukli junaci ;)
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
vjerujem da mi nece ici temp vise od 33 u najtoplijim danima a to mislim da joj nije neki problem ....malo cesce poljevati i prezivjet ce ...vise me pate ove bubice nego toplina :)

HEHE prijatelju nemoj tako razmišljati,zamisli svoj život na konstantih 33 stupnjeva mislim da ni tebi nebi bilo baš bajno,btw ukoliko tolika temperatura bude zraka zamisli kolika če ti temperatura bit u zemlji di treba bit svježih 21-22 stupnja 23 u vrh glave,bolje ti riješi malo još ventilaciju i probaj nekako iskemijat da to smanjiš a i bubice jako vole toplo i suho, ako te več bube muče,stavi ventilator da baš prebija u visini biljaka da doslovno misliš da im je neugodno,to če ojačat stabljike i napravit problem tvojim bubicama
Nadam se da sam pomogo
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Canna-dobar savijet nikad nije na odmet :)
E ovako glasi moja teorija te famozne temperature...znam da mi u kuci koliko god bilo toplo vani po ljeti nikad nisam presao 30 stupnjeva(imam 10 cm izolaciju ;) ...osim ako se drze prozori citav dan otvoreni po tim toplinama ... a najbitnija cinjenica je da malene spavaju kad su te topline tako da direktno nemaju veze sa tim vrucinama ....a navecer pricekam da se temp- spusti ispod recimo 26 i onda otvorim i zracim do ujutro...temp. jedino moze jos padati preko noci tako da mi to ide u prilog i zapravo mislim da u vecini dana nece prelaziti 26-28...ako se bas desi dan ,dva sa vecim temp.a boze mili...a mislim da se zemlja nemoze ugrijati toliko bas da joj bude problem ....kako ljudi onda uzgajaju vani u kalju gdje temperatura zemlje dosegne puno vecu temp nego sto ce meni u boxu.....znas bez daljeg mi je najdraza biljka i sve cu napraviti sto je u mojoj moci da joj bude sto bolje a opet ako uzmemo u obzir to je trava(korov za nekoga kao nama ambrozija) i iskreno sam misljenja da moze podnijeti puuno toga i stvarno moras bit maher da ju sjebes... e sad u kvalitetu i kolicinu necemo ulaziti....rekao sam vec imam podrum a ako se bas zainatim imam i klimu a postoje i pingvini sa ledom.... bude bilo nesto od toga iskobinirat cemo ;) ... Pc ventova imam 7 kom u boxu kojima je funkcija bas ta koju predlazes...a to za debljane stabljike sam skuzio odmah nakon par dana prvog growa:)...uvecaj trecu sliku od starije seke gore u dnevniku i sve ce ti biti jasno ;) )...bube nisam vidio ni jednu vise tako da zasad oko toga nepravim paniku

usr-hvala na trudu za idetificiranje mojih ljubimaca , nevidim da se ista mrda po zemlji ,pricekat cemo jos koji dan pa cemo vidjeti sto i kako dalje...

Power-bilo bi samoubojstvo unijeti ih samo u box bez ikakvog tretmana ;)

evo i dvije kannabie special (fem) koje su jos vani cekaju na red.... crveni kalj 10l composana universal sa prelitom. ,smedi kalj 20l composana za ruze+stiropor....jedna pokazala pistile.

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
perfektne, kao za izlozbu, samo ne kontam kakav red cekaju, zasto ih ne zavrsisi napolju ako imas uslova, a vidis kako im prija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.