[400W HPS/172W CFL] 3x Durga Mata I:I CBD + random seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
Konačno je došlo vrijeme da ponovno posadim nešto. Konkretno, odlučio sam posaditi 3 feminizirane sjemenke Durga Mata I:I CBD od Paradise seedsa i nekoliko nasumičnih sjemenki.

Prostor za uzgoj sam objavio još ranije u djelu foruma predviđenom za to, tako da su neki već vidjeli sve što se ima za vidjeti tako da ću tu samo ukratko sažeti kako stvari stoje.

Imam mali growbox dimenzija 49cm x 58cm x 46cm. Unutra je 8 žarulja, 4 23W i 4 20W, sve su 6500K, i 2 24V ventilatora. On mi služi, čisto iz praktičnih razloga, za uzgoj tijekom prvih par tjedana dok su biljke još male, ne trebaju mnogo svjetla i zadovoljne su u plastičnim čašicama od 2dL.
DSC01346.jpg

Kasnije, biljke selim u glavni uzgojni prostor. To je ograđeni dio sobe dimenzija 200cm x 135cm x140cm iznad kojeg je 400W HPS žarulja i 220V ventilator za ispuh zraka.
DSC01341.jpg


Ako vas zanima detaljniji izgled cijele sobe i dimenzije možete vidjeti na ovoj slici
[img=http://s1.postimg.org/8fj3ofjl7/allinonejpg.jpg]
Poveznica za temu u kojoj sam detaljnije opisao cijelokupni prostor i izvedbu
https://www.vutra.org/threads/soba-za-uzgoj-hps-3d-vizualizacija.12215/page-2#post-372402
Također ako vas još nešto zanima slobodno pitajte.

A sada na ono glavno.

Na klijanje sam 9.7. stavio ukupno 7 sjemenki:
3xDurga Mata I:I CBD Feminised (Paradise seeds) - kupljeno od Seedsman.com
3xRandom seed - u potpunosti nasumično sjeme iz više različitih headova
1xSwiss Cheese Feminised - poslano kao promotivni materijal uz Durga Mata sjemenke.

Za 2 dana sve tri Durga Mate su proklijale. Jedna je čak proklijala sa dva "repića". Ostale još ni danas(nako 6 dana) nisu proklijale. Sve 3 Durga Mate zajedno sa Swiss Cheesom bile su ispod vlažnih maramica dok sam random sjemenke stavio direktno u čašu vode. Nakon što su Durga mate proklijale, stavio sam 2 random sjemenke ispod vlažnih maramica tako da je trenutna situacija, što se klijanja tiče 1 random sjemenka u vodi , dvije ispod maramica i jedna Swiss Cheese također ispod maramica.

S obzirom da je prošlo 6 dana a ove 4 sjemenke nisu proklijale, razmišljam da ih bacim i pokušam sa drugim sjemenkama. Imam još dosta random sjemenki, dvije feminizirane Durga Mate i jednu feminiziranu Sweet Purple koju sam također dobio besplatno uz Durga Mate.

Trenutno u growboxu situacije izgleda ovako
close_cfl_2.jpg

Sve tri biljke izgledaju zdravo i napreduju brzo. Zanimljivo je još napomenuti da su iz one sjemenke sa dva "repića" nikle dvije biljke. Nikad nisam vidio tako nešto ali nakon malo googlanja, izgledada da to i nije toliko rijetko koliko bi čovjek mislio.
Evo i slika
DSC01383.jpg

DSC01384.jpg
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
;) odlično,dobio si blizance.
2klice_zps2522822d.png
2biljke_zps98c5670d.png

Imao sam tu sreću prošle godine :D
Lagano uzmi čačkalicu te ih razdvoji.Moguće da budu malo sljepljene stabljike ispod zemlje.No samo lagano raščeprkaj i imaš 2 :respect:
Trebao si već reagirati,no nije ni sada kasno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Sretan grow. Durga mata je odlična. Ima prekrasne debele hedove i ima prekokrasan miris.
Obavezno pratim.
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
Hvala svima :)

sretan grow, zavrsi te 3 ispod 400w i bude to vise nego dobro i vise nego dosta ako odradis kako treba uz neki trening
Pošto mi je ovo drugi grow i nikako nisam ekspert za sadnju mislio sam ove 3 Durge radit samo topping i eventualno lolipoping(mislim da se to tako zove). A random sjemenke sam prvenstveno pokusao posadit da na njima mogu radit razna sranja i high stress traininge a da mi nebude zao ako sto zajebem. Izgleda da nista od ovih random sjemenki, sutra stavljam iduce 3 na klijanje.
;) odlično,dobio si blizance.
Imao sam tu sreću prošle godine :D
Lagano uzmi čačkalicu te ih razdvoji.Moguće da budu malo sljepljene stabljike ispod zemlje.No samo lagano raščeprkaj i imaš 2 :respect:
Trebao si već reagirati,no nije ni sada kasno.
To mislis da ih idem razdvajat ispod zemlje? u korjenima? malo mi je to rizično. Iznad zemlje su one lijepo odvojene, nemam što razdvojit
Sretan grow. Durga mata je odlična. Ima prekrasne debele hedove i ima prekokrasan miris.
Obavezno pratim.
To mi je drago ćuti, pričaš iz osobnog iskustva? To konkretno mislis na obicnu Durgu ili ovu CBD moju? Mada, siguran sam da su obje jebene :D
kao sto rece kolega PowerSeed za prostor od 2.00 x 140 minimum 2x600 ili 3x400 ! :D ja imam prostor 1.60 x 1.00 citaj 2x400 je taman posto imam smece od cooltube losa refleksija ! sretno
A gle, ja nemam cooltube a i ovaj adjust a wing bi kao trebao bit jeben tak da mislim da necu imati problema. A i lako u buducnosti se stavi 1000w ili 2x600.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
ma nema rizika,polagano čeprkaj čačkalicom i razdvoji ih...imaš 2 biljke
ovako će ti ova manja propasti ako ih ostaviš zajedno
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
Eto nakon dugo vremen mislim da je red da objavim update;

U boxu pod hpsom su dvije durga mate, stare 5 tjedana; jedna random sativa i dvije random biljke od kojih je 1 mozda swiss cheese; mlade par dana od durga mata

Zadnjih par tjedana je bilo uzasno vruce, u boxu su temperature s upaljenom lampom bile redovno 37, s ugaseno nikad ispod 31-32. Evo sad kad su temperature vani nize, i u boxu se osjeca olaksanje, s upaljenom lampom 31-32, ugasena ispod 30. S obzirom na uvijete zadovoljan sam kako biljke izgleda, zapravo meni se cini da ih temperature i nisu ostetile, eventualno malo usporile rast.

Onaj duplic sto je nikao, jebiga, krepao, jos u ranoj fazi.

evo slikica

Durga mate


sativa

ova jedna random pokazuje jedina znakove toplinskog stresa

i na kraju ova zadnja , najzanimljivija. Odmah na pocetku kraj prvih listova prirodno se grana na dvije stabljike, i onda jos jedna tjera trecu malo manju. Osim toga na jednoj strani ima par jako cudnih zbijenih, deformiranih listova




 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and L0oD

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
ma necu im nista radit, ionako ih planiram na cvjetanje stavit pocetkom devetog mjesec tako da budu gotove ili bar pri kraju pocetkom desetog pošto tad neću vise biti kod kuce.
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa biljke u prosijeku cvijetaju 70 dana!;) Ili te hebe matematika ili si krivo napiso!:whato::Ugl, ok su ti biljoze! :thumb:
 

frankbulb

Aktivan Član
23.02.2014
94
181
33
ma da, ne znam zasto sam zabrijo da mi treba mjesec dana ali mislim da je ipak manje od 70 dan, bar bi trebalo bit. Na omotu od sjemenki durga mate pise flowering time 7-8 weeks a ako me matematika sluzi to je 49-56 dana :D. Tako barem za ove durga mate, a to mi je i glavno. Ugl. s devetim mjesecom stavljam ih na 12 12
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
To sto pise zaboravi.. to se oni ogranice uz idealne uvjete koje naravno nema skoro nitko!! ;) od onog sto pise uvijek dodaj barem dva tjedna.. sretno sa durgom.. ;)