400w HPS prvi grow fem.+autoflowering

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Nije lose.

Vlaga bi trebala da bude oko 60%. Nekako povecati nebi bilo lose.
Temperatura 35° mnogo velika a i dolaze topliji dani tako da ce jos rasti. Pod obavezno da ti bude da je smanjis.
Napravio i ulozio dosta para gledaj da ne propadne zbog temperature.
Ako nameravas ostaviti sve biljke ( bice dobra guzva ) ostavi ih na vegetaciji max jos nedelju dana i prebaci na cvetanje.
Kada imas jedan box-s tesko je mesati automatice i normalne biljke.

Sretno dalje.
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
@powerseed hvala na savijetu....jel da dopunim zemlje do kotiledona oče bit isti učinak ili je prekasno?

@DEDE tebi također hvala...vlagu pokušam povećat da stavim krpu mokru ispred malog venta i dođe do max 40 neznam kako bi još povisio?....a temperatura je veliki problem prostorija je mala kad god mogu proluftam ali izgleda da nije dovoljno

upuh mi je pasivni jer to ima utjecaja na temperaturu? recimo da uzmem neki WC went 100 m2 jel bi to pomoglo kod snižavanja?
hvala unaprijed
p.s
ne planiram ostaviti sve biljke vec onoliko kolko ce stati vec sam našao mjesto za outdoor nema sve potrebne uvijete ali štačeš o tome cu kad dođe vrijeme
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
shtef25 je napisao(la):
@powerseed hvala na savijetu....jel da dopunim zemlje do kotiledona oče bit isti učinak ili je prekasno?

@DEDE tebi također hvala...vlagu pokušam povećat da stavim krpu mokru ispred malog venta i dođe do max 40 neznam kako bi još povisio?....a temperatura je veliki problem prostorija je mala kad god mogu proluftam ali izgleda da nije dovoljno

upuh mi je pasivni jer to ima utjecaja na temperaturu? recimo da uzmem neki WC went 100 m2 jel bi to pomoglo kod snižavanja?
hvala unaprijed
p.s
ne planiram ostaviti sve biljke vec onoliko kolko ce stati vec sam našao mjesto za outdoor nema sve potrebne uvijete ali štačeš o tome cu kad dođe vrijeme

Nadam se da znas da nase biljke vole negativan pritisak. Moras obratiti paznju da ti jacina venta koji izvlaci vazduh iz box-sa bude duplo jaci +/- nego onaj koji ubacuje svezi vazduh a najbolje kada je pasivno ( ulaz ) naravno ako moze.
Dodavanjem jacih ventilatora u box-s ( da kruzi vazduh u istome ) smanjujes temperaturu ali i isusujes vazduh.
Kada si primoran zbog temperature imati jaku ventilacuju vise nepomazu krpe i voda nego nesto kao ovlazivac zraka
Ovlazivac zraka Imetec HR 300 - YouTube
Samo gledaj da mu je rezervoar dosta velik da moze raditi sto duze ( mozes ga koristiti na razne nacine, radi samo po suncu, namotiras na taimer i radi 15min pa pauza 15min itd. kada sam kod mene koristio radio samo po svetlu ). Mozda nadjes neki na koji motiras crevo i samo crevo ide u box-s a uredjaj ostaje napolju.
Kako ti radi rezim svetla u odnosu na dan/noc. Najbolje je do se svetlo u box-su pali uvece a da je mrak u box-su kada je dan napolju ( nadam se da sam dobro opisao i da razumes, nocu su uvek manje temperature ).
Stavljanjem jaceg izduvnog venta ces isto smanjiti temperaturu.
Predpostavljam da ti se box-s nalazi u nekoj ostavi ili plovini od sobe, zatvorenom ormanu. Moj je bio u ostavi i sam sam se borio sa temperaturom uvek na granici oko 30°. Imam 450 jacinu venta koja izvlaci iz box-sa i 150 koja duva samo kroz koltube pa zajedno idu u odzak napolje i pored toga na granici sa temperaturom.
Mozda da izbacis vent iz box-sa u prostoriju u kojoj je se nalazi ( koji izvlaci iz box-sa ). Ako je glasan smanjis buku tako sto mu napravis kutiju i unutra oblozis sa staklenom vunom, nekim sundjerima ili nekim drugim materijalom za prigusivanje buke.
Kod mene je u funkciji dva puta u godini pre nove godine i posle nove godine ( za vreme zime ). Nemogu ni sanjati o letnjem uzgajanju jer bi me ubila toplota.
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
točno to je kao ostava/špajza jedva malo veća od boxa....imam taj pasivni upuh dvije rupe na dnu samo blizu jedne rupe mi je prigušnica koja je vruća nisam htio predugačke kablove i sad mi možda toplina iz progušnice ulazi kroz rupu u box....pokušat cu odmaknuti koliko mogu...ova kutija od staklene vune mi je već predložena ali nisam imao vremena baš za to još

i ja razmišljam o tome da stavim poseban vent na cooltube iako sam se nadao da mi je ovaj dovoljno jak...kad upalim brzinu dva spusti se malo temperatura ali nisam nažalost u mogućnosti cijelo vrijeme imat na brzini dva barem još neko određeno vrijeme

ovlaživač imam ali ogroman moro bi nabaviti manji...kad malo porastu kolko sam shvatio vlaga se sama od sebe podigne ali ovo za temperaturu cu svakako morat riješit....ISO crijevo koje je van boxa dugo oko metar ide ispod prozora koji je otvoren na kant/oberliht to je trenutno najbolje što mogu prozor iz sigurnosti nemogu otvoriti širom i pustiti crijev van

p.s. hvala na savijetima obojici
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

13-14 dana otkad su biljke isklijale iz zemlje...malo kasne za nekim biljkama iz drugih dnevnika izdužile su se jer lampa nije na idealnoj daljini....ona sama nije vruća cooltube je topli na dodir ali sam box je vruć rijetko ispod 30 preko dana a zna i do 34-35...dolaze topliji dani morat cu upaliti vent na max cijelo vrijeme...još uvijek destilirana svaka 4 dana dok ne procuri na dnu...slike slabe kvalitete:(

presađivanje izgleda prošlo ok sve su preživjele....od jedne polako odustajem još ovaj vikend dajem joj šansu onda ide van jer tak i tak nema mjesta necu je staviti na outdoor jer ne vjerujem da ce poživiti....druga je smežurana ali raste ostale zasad prema listovima izgledaju zdravo






 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav
oko 18 dana +-jedan dan odkad su isklijale
jučer sam uspio spustiti lampu na nekih 30-35 cm od biljaka i također sam kupio novi vent za mješanje zraka nebi li mi pomogao u spuštanju previsoke temperature...pomaže jer je sad oko 31 C dok je prije bilo i do 36 C često...još uvijek je brzina 1 većinu vremena samo kad sam doma je na 2 ALI to ce se uskoro promjeniti bit ce cijelo vrijeme na max izlazni vent najkasnije od 20.06....pokušao sam sve što sam mogao sa poslušam vaše savijete i smanjim štetu.....biljke su se izdužile a sad se pomalo počinju formirati kolko mi se čini...imam problem sam jednom(slika 1 i 2) dva lista su joj se dva osušila (cronical) i pucaju pod prstom a kod jednog automatika je vrh dva lista smeđ još nisam kopao po threadovima što bi to moglo biti...našao sam hanna metar za 4 dana prelaze sa destilirane na PH korigiranu vodu...onaj automatic koji je mirovao cijelo vrijeme je oživio sam od sebe:)
Hvala svima na savijetima znam da sam se možda trebao bolje pripremiti(čitati forum) ali nema sada veze 13/15 mi se čine zdravima zlatne ruke nemam ali sam optimist jerbo šta cu drugo:)







edit:sorry na lošim slikama:(
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
uzeo sam 15 sjemenki znajući da nece sve stati ali namjeravao sam ici na outdoor a postoji još jedan razlog kojeg nisam naveo a taj je da sam računao mi nece uspjeti neke biljke ili cu vec nesto zeznuti pa nek ih je više...ponavljam zlatne ruke nemam koordinacija oka i ruke također slaba utvaram si da sam "intelektualni tip" jerbo nešto sam valjda kvalitetne genetike i nasljedio nemože baš sve biti slabo:)....odtad razmišljam pozitivnije....sad dok sam malo čitao po forumu vidim da mjesto koje sam si izabrao nije ni približno pogodno za uzgoj...iznad je drveće+granje što ce reci da nema puno direktnog sunca a o sušenju drveća ili slično mi nepada na pamet ako ništa ono iz ekoloških razloga...tražim vec dva tjedna pogodno mjesto,živim pored šume i nadao sam se naci neko mjesto koje je otvoreno gore a ne da je drveće iznad ali sam procijenio da su SVA(ona na koja sam naišao) takva mjesta nesigurna a to mi je ipak prioritet...mjesto koje sam našao mislim da je prilično sigurno a još važnije mi je da ima jako zgodan prilaz koji ako neko nezna točno gdje je teško će ga pronaći što mi je bitno radi dolaska/odlaska s tog mjesta

druga opcija je kupovina HPS lampe i sastavljanje boxa od starog ormara ali to niti je dugoročna opcija(jer bi taj ormar mogao kao box egzistirati samo do 20.08 a onda bi ga se morao riješiti) niti sam ja bojim se u stanju to sastaviti(nisam bezveze kupio gotov šator) ali i to mi se čini bolje nego da presađujem biljke na mjesto koje ako ima 3-4 sata direktnog sunca puno sam rekao

bio bi zahvalan na nekom savijetu/mišljenju...unaprijed hvala


o trećoj opciji trenutno ne razmišljam ali sam svjestan da cu uskoro morati početi vaditi biljke van

p.s.
powerseed vec mislis da bi mogli procvjetati automatici?Nekako mi se još čine sitni ali ja sam laik
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
meni taj sator izgleda savim ok, ventovi su tu, lampa je ok, stize ti ph metar ako sam dobro skontao... to bi trebalo da fura. sto se tice 3~4 pa nek je i 5 sati direktnog sunca, to je malo, ja ne bih stavljao na takva mesta. nemas ti jos potrebe nista vaditi iz boxa, samo nek krene guzva, onda ces vec resiti nesto ;) sto se tice automatika, ako im je ovo 18~19 dan, moglo bi uskoro da procvetaju, meni svi po pravilu procvetaju izmedju 18~22 dana bez obzira na visinu, trenutno imam 3 koja su procvetala sa samo 10cm :) znaci, koliko uhvate visine u prve tri sedmice, to im je onaj klasicni "vege" period, to im je, naravno rastu i dok cvetaju, i to fino. ne kazem da je ovo generalno pravilo, al sa vrstama sa kojima sam ja radio ispalo je da jeste. uostalom, videcemo za koji dan, tebi bolje ako kasnije porocvetaju ;)
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Poslušaj kolegu powerseeda dobro ti kaže...ja bi isto ostavio da se te biljke još bolje popune,možda i trening več započeo i računaj da otprilike budu vani sredinom 7 mjeseca pošto ti onda vrijeme ide na dolje i cvjetanje počinje vani...što više ih nabiješ više češ uroda dobiti
Sretno i pozdrav
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

21.dan odkad su isklijale...sutra prelazim sa destilirane na PH korigiranu vodu(sutra četri dana odkad sam zalio) pa da pitam imam biogrow dali da počnem sa laganom dozom sutra kad cu mjenjati vodu?
hvala unaprijed
slike su opet loše dobre na displayu ali kad uslikam mutne:(
na prve tri je malo deformirana biljka koja je najbliže ventilatoru,na četvrtoj ona kojoj su se zavinuli listovi prema gore...ostalih 13 bez vidljivih deformacija...doduše jedna ima male smeđe točkice na samom vrhu kod nekih listova ali ne izgleda mi strašno.....mala koja je kasnila skoro 2 tjedna se razvija doduše ona to malo sporije ali je najljepše formirana nije izdužena kao ove.
Trening znam da je dobar ali bit ce mi velika gužva ako krenu se prejako širiti okolo možda probam s jednom LST
automatici su izbacili pistile svi sem male










 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav
24.dan od klijanja
prije dva dana prvi put zalivene sa PH korigiranom vodom 6.4 je bilo
vruća zadnja dva dana opet je oko 32-33C temperatura nažalost sad su malo otvorena vrata boxa nebi li spustio
Slike su od jučer,gnojio nisam još ništa ni flushao,na istim biljkama su još uvijek isti problemi ali ne širi se tak da je ok
Lampa je sada na 20-ak centimatara od vrhova biljki....u sredini točno ispod lampe su automatici a sa strane su fem. nebi li automatici dobili bolje svjetlo
dali da počnem sa biogrow?







 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav
27.dan od klijanja....18/6 režim,vlaga 40-45,temperatura 32-34 C dan,27-29 C noć
Ventilator je cijelo vrijeme na brzini 2 ali nema pomoći...još nisam gnojio sa Biobizz grow mislim da cu za 2-3 dana sljedece zaljevanje što kažete?
12/15 izgledaju zdravo...na iste tri biljke su isti problemi danas su dvije bolje slike(1 i 2 ista biljka) pa ako neko može pomoći o čemu se radi unaprijed hvala











 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav
Do prije 5-6 dana samo su tri biljke pokazivale žutilo na donjim listovima ali sad skoro sve čak i fem. neke, od automatika svi pokazuju žutilo,sušenje i otpadanje donjih listova,također slabo rastu vidi se da stagniraju,na dva automatika sam vec maknuo osušeni najdonji par listova a sad se suši i sljedeći.
Kopanjem po forumu sam zaključio da se radi o nedostatku N pa sam prvi put pognojio sa 6-7 ml biogrowa na 5 l biljke(sve skupa 6.4 PH) prije dva dana ali zasad ne vidim poboljšanja dapače:(
temperaturu mogu sniziti samo da nabavim klimu malu onu mobilnu ali neznam kako ce stati još i to u prostoriju,vent je na 2 cijelo vrijeme ali jednostavno je vruće
pokušao sam napraviti najbolje slike što sam mogao ali znam da nije dovoljno dobro ipak nadam se da cete moc raspoznat,slikao sam 5 biljaka, 4 automatika i jednu fem.(prva slika) koje mi izgledaju najbolesnije,ostale su u boljem stanju ali i kod njih žute listovi zadnji,2-3 automatica su procvala vrlo su male(presađivao sam i male su posude) to ce bit za koji dim oni zasad ne žute:)
zasad nisam nijednom flushao ni dodavao peroksid u vodu trebam li?
molim vas za savijet unaprijed hvala