400w HPS prvi grow fem.+autoflowering

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav svima

Box dimenzije: 1.00 x 1.00 x 2.00
Lampa: HPS 400w(prigušnica) + CT prima klima
Ventilator:125mm 220m3/360m3 prima klima + mali ventilator koji puše po biljkama u boxu
Zemlja:Terramagma(ali bez stiropora i perlita:icon_frown:)
Seeds:4x White Russian,3x Cronical,4x AK 47 autoflowering,4x Lowrider autoflowering

18.05 sam stavio 15 sjemenki u destiliranu vodu i ostavio 12-15 sati....odmah sam ih stavio u zemlju(bez pripremljenog stiropora ili perlita) i svih 15 je niknulo neke prije neke kasnije

Iako sve izgleda jednostavno jedva sam sastavio setup i pogrešno stavio ventilator koji je na sredini setupa i vuče zrak kroz filter a onda ga gura kroz cooltube...kasnije mi je objašnjeno da je vent USISNI a ne da gura zrak prema tome morat cu ga uskoro postaviti na kraj kod samog ispuha.
Sad dolazimo do za mene trenutno jedinog problema a to je buka koja je na brzini jedan taman tolika da se ne čuje odmah ali ako neko dođe blizu vrata iza kojih je box čuje se..o brzini dva da i ne govorim......uzeo sam ISO cijevi sa staklenom vunom i u potrazi sam za prigušivačem sve to moram instalirati a također nemam pristup boxu uvijek i nezgodno mi je izvoditi nekakve velike radove....a čeka me još spuštanje lampe i instaliranje novog dužeg crijeva(ovog puta ISO) jer su se biljke izdužile lampa je trenutno daleko jako od njih....zalijevam zasad destiliranom vodom PH metar također tražim ali probat cu naci prvo one lakmus papiriće....u boxu planiram ostaviti 5-6 biljaka ako mi to prostor dopusti a sve ostalo(svi osim jednog automatica 100%) idu na outdoor ali ce biti tjedan dva u boxu.

nebi ništa napravio da nisam otkrio ovaj forum svima puno hvala i nadam se savijetima/kritikama od svih vas i unaprijed hvala
slike loše kvalitete potrudit cu se drugi puta bolje




 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
kad kupiš cijevi sa izolacijom neće se tek tako čut....zemlju si mogao do kraja napunit....i nemoj vent stavit na lance nego na one rastezljive sa kukicama....još na te kukice neku gumu i da vidiš..a ako ti i tad bude bučan jednostavno kutiju malo veću njega u kutiju i staklene vune natrpaš..to ti definitivno mora pomoć....drugo sve super....a koje gnojivo ćeš koristit? ulaz zraka ti je na podtlak?
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
hvala dollars

upuh je pasivni zasad da dve rupe blizu dna....o kutiji sam da znaš već razmišljao čitajući po forumu ali da još nekaj velim nemam zlatne ruke kad idem po nešto kroz stol za ručkom recimo odma se brže bolje mi isto dodaje da nešto ne prolijem...znao sam da sam nespretan ali to planiram nadoknaditi sa ljubavi koju cu im pokušat dati

gnojivo mislim uzeti biobizz dva komada jedan za vegu i jedan za cvjetanje(grow i bloom?)...također cu zemlje nadodat hvala na ovoj opasci jer ima smisla da u tu zemlju koju dodajem metnem perlit+stiropor ili je to sad vec gotova stvar? drenažu nisam radio nažalost

kakve rastezljive sa kukucama? jedva sam i ovo postavio dosta je nestabilno pa sam oduševljen s idejom o rastezljivim lancima koji bi baš prijanjali uz vent ovo je sada čista improvizacija

edit:zasad ih jako malo zalijevam svaka dva dana jerbo sam shvatio bolje da su malo žedne nego da zalijem previše....koliko bi otprilike vode bilo dovoljno za ovih 15 komada još moram nadopuniti 1.post sa veličinom trenutnih posuda ali otprilike da znam hvala
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Pa digni biljke nekako do lampi dok ne središ spuštanje lampe.Improvizuj nekako...
I dopuni zemlje. Inače fino izgleda.Srećno!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sve 5 samo ja bi to zalijevao s običnom vodom iz vodovoda s korigiranim PH. Zalij to pošteno da cijela zemlja bude mokra nek i procuri don ne nađeš dozu. Kasnije kad lampa zasvijetli i ugrije ispariti če to svaka 2-4 dana možda i više jer su biljke male i ne piju vode još puno. Također, na tvom mjestu nebi komplicirao s indor i outdor ali to sam ja.
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
hvala svima na savijetima

jučer sam dobro zalio na 6 lirata vode sam stavio 3 prstohvata limunske(to sam vidio na forumu tu iako nije svugdje ista voda to mi je jasno ali ajde) prema tvom savijetu greenpower
također sam podigao neke biljke malo bliže svjetlu nisam bio u mogucnosti postavljati ISO i spuštati lampu tu je na redu sutra dok cu imati uvijete za to...tada cu i nadopuniti zemlje i sve poslikati

pitanje...kad cu nadopunjavati zemlju ili presađivati automatike jer su u malim posudama da sa zemljom pomješam stiropor+perlit ili je za drenažu kasno?
Green power od početka mi je ideja nešto staviti outdoor...misliš da bi biljke to teško podnjele ili čisto radi sigurnosti ti na mom mjestu nebi presađivao van?
hvala unaprijed
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Štef vidi se da znas sto radis,uvjeti su tu e sada Ph,voda,Ph ovo,ono bolje je nekorigirat ph nego ga korigirati priblizno ili od oka,lakmus i slicne gluposti.sretno Štef i netrebas nista mijesati u zemlju, terra.m je savrsena;)poz.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Ej vidim da i tebe muči vent potrebno ti je cca 2 metra iso flex cijevi sa oba 2 strane ventilatora i još prigušivač na kraju ispuha !... Tako sam ja napravio + još uzeo sam kartonsku kutiju u koju sam stavio vent i napunio je gumom i staklenom vunom !.. Vent mi stoji van boxa tako da ne smeta unutra !... Pogledaj moj dnevnik .. Napravio sam i prigušivač od kartona , staklene vune , nekih dekica , gume ,stiropora i funkcionira savršeno !.. Buka Smanjena skoro skroz !.. Glasniji mi je sad sobni ventilator koji puše po biljkama i ispod ct-a !...

Za gnojivo meni su savjetovali pa sam i uzeo bloom i top max (za cvijetanje) jer za vegetaciju terramagma ima sve :) ... Sretno
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
hvala svima

Postavio sam vent na ispuh i usput postavio iso cijevi svugdje pošto sam morao kupiti 10 metara imam dosta....iso cijevi dosta pomažu pogotovo kad se uključi brzina 2 nije više onako jaka buka brzina 1 se još malo čuje ali puno bolje kutiju sa staklenom vunom za vent još nisam iskonstrurao to ce za mene bit posao što god neko mislio o tome:(....opet sam jedva postavio vent na te lance(lol) moram nabaviti te rastezljive lance s kukicama što je preporučio dollars samo neznam di bi to našao?....nema veze zemlju sam nadopunio i spustio lampu na nekih 70-80 centimetara od biljaka ako može i niže samo recite ali unutra je i vruće i niska vlaga oko 30 stupnjeva čak i do 33 a vlaga isto varira oko 30 zna se i popesti ali ovo su granične margine kolko sam svuda čitao nebi smjelo preko toga...PH metar sam našao ali čekaju tu tekućinu za kalibriranje bez toga nisam htio uzimat zasad još uvijek destilirana voda kroz koji dan PH metar kaže da treba svaki dan stići....također jedna biljka(slika 1) kojoj je ostala sjemenka jako dugo na vrhu dok je niknula kad je opala sjemenka nije se još uvijek otvorila i nekako se naborala(automatic je u pitanju)...ta slika je stara dva dana danas sam je zaboravio uslikat

osim svega toga biljkice mi se čine ok:).... režim je 18-6 tajmer zasad šljaka moram još nabaviti jači ventilator od ovog ultramalog slabog koji je zasad unutra vidim dosta ljudi ima Honeywell to mi se čini dobro ali ce prečekati jer me buđet sustigao ovih dana jedva cu imati još za PH metar
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
http://imageshack.us/photo/my-images/845/p5290666.jpg/
edit:prigušnica koja je izvan boxa je jako vruća bila skoro tolko da se opečeš morao sam je primiti s krpom jel to normalno?
hvala unaprijed
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
osam su automatici sedam nisu

automatici su u malim 12 cm promjera teglicama dok su ovih 7 u 24 cm promjera....kad bi mi bilo najzgodnije presaditi automatike u veće tegle?... iako znam da to nevole i ne podnose dobro ali morat cu ove teglice su premale.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
generalno box ti je premal za toliko biljaka 15 biljaka u prostoru 1x1m ne igra bas igru .Istina je da automatici ne vole presadjivanje ,sto nisi odmah stavio 10 biljaka u 7-9l tegle i stvar komotno rjesena btw ne radi ti link za slike bice da su ga pobrisali sa imageshacka .Sretno ;)
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Prigušnica ti bez beda opegla i 90C tako da ti to nije niš neobično, stavi ju na ciglu il sličnu stvarčicu tako da ne riskiraš sa scenarijom kurenja nečega tipa(plastilni stolič i neke jumbo mumbo pi......) i slažem se s nixom gore malo tu mač biljaka al nema veze sadi>prati>uči>usavrši i najbitnije oprezno ;)

Sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
shtef25 je napisao(la):
osam su automatici sedam nisu

automatici su u malim 12 cm promjera teglicama dok su ovih 7 u 24 cm promjera....kad bi mi bilo najzgodnije presaditi automatike u veće tegle?... iako znam da to nevole i ne podnose dobro ali morat cu ove teglice su premale.

ok, pogresno sam skontao naslov, a ima i u opisu semena, my bad... u svakom slucaju nesto ce morati napolje jer kada krenu za pravo ceka te guzva... nadam se da imas plan ;)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......dolar je mislio na one paukove sta se koriste kad ekipa veze nesto na krovne nosace.......tog imas svugdje......evo slika da bude jasnije........

 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozz

izgleda da se jedan od automatika jednostavno neće otvoriti.....šteta kad je već proklijala i niknula...nisam htio sam micati sjemenku mislio sam da ce se majka priroda pobrinuti za to ali zasad se nije otvorila iako sam sam maknuo sjemenku nade je sve manje ali ostaje 14 više nego dovoljno.....jedna se malo naborala ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
slike boxa:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

zasad od večih grešaka samo premale posude za automatike ostalo zasad ok nadam se da cu takvih grešaka ubuduće raditi što manje:)
hvala svima na savijetima puno ste mi pomogli...lastike instaliram ovih dana
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

imao sam nekih problema manjih ali nema ništa od kukanja i jadanja pa nisam ništa tu pisao idemo dalje...nisam bio u mogućnosti puno se posvetiti biljkama nažalost osim naravno zaljevanje svaka 3-4 dana......tako da sam tek danas presadio 7 automatika(znam da sam u startu trebao za njih veće posude ali to je apsolvirano već)
također visoka je temperatura u boxu a dok me nema kod kuće bojim se upaliti brzinu 2 na ventu samo kad sam doma upalim....zna se popesti i do 34 C maksimalno 35 C preko noci 25-26 C...vlagu probam dizat s mokrim krpama i čašama vode kad sam u prilici varira između 30 i 40...box se nalazi u jako malog prostoriji i ISO cijev sam stavio što je bliže prozoru koji je otvoren na kant ali bojim se da se taj topli zrak vraća nazad u prostoriju(otvora od dimnjaka nema a nemogu si dozvolit luksuz da cijev viri van i da se vidi)...lampu sam spustio kolko sam procijenio da može zbog vrućine iako svakako da bi trebala i bliže(oko 60 cm sada)
dvije biljke slabije izgledaju od samog početka jedna se nije ni otvorila skoro a druga se bila smežurala ali raste...još uvijek destilirana voda morat cu potražit PH metar na drugom mijestu jerbo još uvijek čekaju tu tekućinu...kod presađivanja sam dvaput dotaknuo korjen biljkama prvi put sam to u životu radio nadam se da ce sve bit ok

slike: