400W Indica L.S.D. - mrkvica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.05.2011
229
111
0
nije dobro,ph vode iz pipe je 8-8,5 a sa izvora je 7-7,5

imali kakav prirodni način za smanjivanje ph,neznam šta da radim,pomozite
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Limunska kiselina, ocat...oboje pali...

U pet shopu par kuna sredstvo za smanjivanje PH...
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
imaš u bilo kojem pet shopu i onim malim i za mjerit pH i za korigirat pH....tester ti dođe 52 kune a ph minus 33 kune isto toliko i i pH+ nije puno novaca ali zato će ti bit ljepote neizmjerno zahvalne :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......jucer bas citam ovo a vec duze vrijeme razmisljam o kupnji ph metra pa reko moglo bi to posluzit do kupnje i dns se zaletim u pet shop i kupim tester 50 kn i dodem doma i shvatim da sam biljke zaljevao vodom kojoj je ph 8-8.5....na 1l vode sam stavio 5 ml octa da bi ph spustio na 6-6.5 i evo taman malo prije zalio cure....stvarno ok stvar za male novce a radi posao, ne tako precizno kao ph metar al ipak je od velike koristi za one koji si nemogu priustit ph metar......

....u uputstvima kaze da na 5 ml vode idu 4 kapi testera....e sad pitanje-dal bi se sta promijenilo kad bi se doza prepolovila odnosno kad bi testirao sa 2.5ml vode i 2 kapi testera.....15ml testera nije puno pa gledam dal bi ustedom mozda mogao poremetit testiranje.......uostalom jedan test i sve se da provjerit.....usporedim boju testa sa 5ml i ovu sa 2.5ml i ako nema razlike trebalo bi funkcionirat......
 
24.05.2011
229
111
0
ivach da nisi možda kupio od JBL ph test(bočica i mjerica skupa u kutiji;),ako je to imamo isti,baš sad i ja kemijam:)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nije od JBL-a nego od SERA al ista je to stvar....da bocica i mjerica u kutiji;-)
 
24.05.2011
229
111
0
napravila isto kao i ti pa mi je porozila a to bi značilo da ima 4,5 do 5,treba probat sa 3ml pa ćemo vidit rezultat ;)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nemojte eksperimentirati sa kolicinom vode i testera jer je s razlogom odredena tocna kolicina... =)

A mislim da vas jeftinije izade testeri u obliku trakica(lakmus papir), pakiranje od 80 komada sam vidio za 30kn...puno duze ce vam trajati...a i ako zalijevate sa istom vodom konstantno i koristite jednake omjere dodataka, nauciti ce te vec napamet koliko cega da bude optimalno...i samo s vremena na vrijeme provjeriti da li ste tocni, sto obicno i bude slucaj... =)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
24.05.2011
229
111
0
pošto imam tu sreću da imam 3 izvora vode u okolici,posrećilo mi se treći put,naime sa ovog trećeg izvora voda je odstajala 24h i ph joj je oko 6,5
bez ikakvog spuštanja i dizanja ph,ajde da se i meni posreći
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
samo naprijed baš me zanima kako če ovo da ispadne jer je kod mene isto lsd na meniju,spreman u teglama>.....sretno
nadasve odličan strain...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Baš smotao LSD. Moram reči da je sorta koja puca na pozitivu, smiruje...
Samo naprijed:)
 
24.05.2011
229
111
0
hvala na potpori,imam problema malo s netom pa nemogu da updejtam slikice,inače sve ide jako dobro,rastu kao lude,na najvećoj sam napravila lst,
što je više savijam ona mi bolje raste,:),pozz
 
24.05.2011
229
111
0
večer vutro!!!

danas sam kupila biobizz-grow pa me zanima ima li ko kakav savijet u svezi tog gnojiva,kako da ga primjenjujem,hvala
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lepo to tebi ide. Dobroje da si kupila PH-tester jer od zalivanja sa visokim ili preniskim PH-om pocinju mnogi problemi ( izgledaju kao da im fali nesto a usvari dolazi do zatvaranje nekog od elemenata i ti ga gnojis a treba isprati )
Kolika ti je temperatura u boxsu na prvoj pojedinacnoj slici listovi su kao kandze? Ventilator sada dobro stoji samo pazi da uvek bude izmedju vrhova biljaka i lampe. Malo nezgodno vreme za odrzavanje temperature, mnogo bolje je zimi.
http://biobizz.com/downloads
Product growth schedule
Ovde se nalazi tabela hranjenja sa biobizz gnojivom, kao sto mozes videti podeljena je po zemlji kojoj koristis. Znaci moras prvo utvrditi kojoj zemlji pripada tvoja i tako koristiti tabelu. Kazes da su 20 dana pod lampom prve dve, neznam sad koje koristis dali organsko ili hemisko djubrivo. Organskom treba par dana da " proradi " a hemisko odma deluje. Ako koristis organsko mogla bi zaliti sa 1/3 od propisane starije dve jer po tvojim biljkama se nevidi da su gladne a to ce poceti tek za 3 do 4 dana da deluje a ako koristis hemisko mozes jos par dana sacekat. Normalno svaka zemlja ima 2 do 3 nedelje hrane i uvek pocinjes gnojiti sa pola ili manje od propisane doze. Bitno je da dobro utvrdis kojoj grupi pripada tvoja zemlja da nebi bilo problema kao sto su pregnojavanje i gladovanje biljke. Koliko sam svatio biobizz je organsko gnoivo ili? Ako da onda zaboravi sta sam pisao o organsko i hemiskom.
Nadam se da sam ti pomogao bar malo i puno srece dalje.
Da nemozes se tabele upotpunosti primenjivati posto je svaka posebna, neke traze vise hrane neke manje. Zamoli nekoga ko je imao vec u svom box-u LSD kao Geenpower1 da te uputi malo kakva je to biljcica ili pronadji na netu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.