400W Indica L.S.D. - mrkvica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.05.2011
229
111
0
hvala na savijetima i na tabelici,mislila sam da mi i ove tri dođu do 20 dana pa da ih odma svih 5 počmem da gnojim sa BIOBIZZ-GROW(organsko je zdravije),počela bi sa 1ml po litri,e sad mi nije jesno kad počnem da gnojim dali svako zalijevanje moram da stavljam gnojivo???

Greenpowere ako imaš kakav savijet samo reci,pozz

btw,temp mi je 27c-50%vlaga
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Pitanje ciji odgovor kosta 1000000.
Kao sto sam ti ranije napisao organska djubriva pocinju 2 do 3 dana kasnije delovati posto bakterijama treba neko vreme da prorade dok hemija odma radi. Sad kada poceti dobro pitanje jer je malo teze za pocetnika odmah upocetku startovati sa organskim. Posmatraj biljke i kada vidis promenu da su gladne onda zali ili ako znas tacno koliko ima hrane u tvojoj zemlji pa posle tog isteklog vremena.
Kazu ako koristis organsko treba sa svakim zalivanjem gnojiti dali je 100% tacno neznam. Vodi se debata uvezi toga jer pola kaze da im treba odmora dok druga polovina kaze zajedno sa proizvodjacima zbog boljeg rada bakterija treba sa svakim zalivanjem gnojiti.
Kako bi ja uradio raspitao se na netu sve uvezi biljke neke seed banke daju detaljne opise o vrstama ( dali vole vise hrane, manje hrane, vode i itd.) Nebi cekao ni isto polivao ipak je 10 dana velika razlika. Polio bih sad dve najvece sa 1/3 od propisane doze i posmatrao reakciju. A ostale kad napune 20 dana ili vise zavisi od prve reakcije ( prve dve biljke ). U datoj tabeli gore je podeljeno po nedeljama a levopo vrsti zemlje koju koristis. Po tome kaze u trecoj nedelji treba " 3 ml " a ti zalivas dva puta nedeljno podelis 3 ml i dobijes dozu potrebnu za jedno polivanje. Koje si kupila samo djubrivo ili komplet. Ako imas komplet onda mozes kombinovati jednom djubrivo sledeci put razne vitamine ili dodatke treci put cistu vodu sa H2O2 i tako u krug. Sa iskustvom ces steci i rutinu kako i kad treba gajiti. Obavezno obrati paznju uvezi H2O2 jer nemozes sa svim da ga mesas. A ja u mojoj praksi koristim 1 do 2 puta mesecno samo sa cistom vodom.
Tvoja temperatura je idealna mozda ti je lampa preblizu jer nisi jos gnoila ili?
 
24.05.2011
229
111
0
u ponedjeljak(4.7) ćemo zaliti ove dvije starije s biobizz-grow,stavit ću 1ml na 1litru,krećemo sa manjom dozom pa ćemo vidjeti šta se dešava,imam i peroxid ali još se nisam odlučila za njega pošto više nema problema ko u početku sa prečestim zalijevanjem,biljke su sad jako lijepe boje i djeluju zdravo,čitala na netu da lsd nezahtijeva jako puno gnojenja i da mu paše malo niža temp. pa sam ju ja stavila na 25-6,eto toliko od mene danas

btw dali oRganska gnojiva(BIO BIZZ) dižu puno ph vode kao umijetna????

p.s voli vas vaša mrkvica,pozz:)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Možda ti ova tablica ispod pomogne što se tiče gnojenja! Provjeri pH vode kada dodaš gnojivo i sama ćeš sanzati dali diže ili spušta ;) Sretno growanje želim!


 
24.05.2011
229
111
0
mijenjaj ti vutrice što god ti hoćeš,ti si tu da držiš red i mir,hvala na podršci,kako ti tako i ostalim

puse svima ,voli vas vaša mrkvica:)
 
24.05.2011
229
111
0
update: 27 dan vegetacije

biljkice su visine negdje oko 30 cm,pognojene biobizzom,imam još malo problema sa ph vode jer mi nije stigla tekućina za kalibraciju ph metra,ali valjda će ovaj tjedan
evo jedne zajedničke



toliko za sad os mene,pozz

voli vas vaša mrkvica:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Super izgledaju mrkvice...bas su zdrave i zelene... =)
 
24.05.2011
229
111
0
trudim se koliko god mogu,s obzirom da mi je prvi,ja prezadovoljna

hvala svima na lajkovima,jako mi je drago da vam se sviđa moj rad;)

pozz,voli vas vaša mrkvica
 
24.05.2011
229
111
0
update: 34 dan vege

napokon opremica za zalijevanje kompletna,stigla vodica za umijeravanje ph metra,kupila i ph minus, ph vode mi je sada s gnojivom 6,5

sada valjda nece žutit donji listovi:)

biljkice su dosegle visinu od nekih 42-45 cm ,gnojim ih svako zalijevanje biobizzom 1 ml/1l vode,na jednoj mi se pojavile flekice prije 5 dana ali se sve stabiliziralo,s njom sam imala problema od početka jer mislim da kad sam je bila presađivala da sam joj povrijedila korijen:(,ali šta ćemo idemo dalje nije to ništa strašno:)

evo nekih slikica mojih mrkvica:




ps voli vas vaša mrkvica
 
24.05.2011
229
111
0
evo jedne moje male inovacije sobzirom da je ljeto i temp se jako dižu,pa spojila ja svoj ct na dimnjak da se sva ta temp ne vraća nazad u prostoriju,sobzirom da moram prozor stalno držati zatvorenim,spustila mi se temp za tri stupnja:) sada sam bez problema na 25-26 konstantno,vlaga 50%:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Najbolje moguce resenje po meni,to da kroz dimnjak izbacujes vazduh jer komsije ne mogu nista osetiti.Isto tako nesto sam razmisljao,al ovde gde zivim retko koja kuca,stan imaju dimnjake,zbog klime i toplote,pa ne koriste dimnjake :(

Btw super su ti biljke :thumb:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mrkvica se hrabro trudi:) Baš pušio LSD, to mi je zaista top strain, dijeli ga satori po jačini ali LSD je puno pozitivniji, razvalit če smijeh, audio/video doživljaji mogu biti poboljšani. Pravi blagoslov, crkveni je ..rac.
Koliko se sječam tebi je ovo za neki lijek pa ne zaboravi da izliječiš um, svi se trebamo liječiti. Bolesni smo od ovog svijeta, ljudi točnije, nažalost.
 
24.05.2011
229
111
0
]

ulje mi je prioritet,ali bez brige mislim i na um,dok god mi je um bistar ja se ne predajem,pobijedit ću svoju bolest uz pomoć vas i ovoga foruma,hvala vam

voli vas vaša mrkvica:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.