400W, Super Lemon Haze, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Nek ti je sa srecom drug moj, pogotovo sa ovim vlasnikom.

A kao sto ti kazu ljudi, ti ako uredno placas njemu kiriju...kakvog qrca palca on ima tebi ulazit u sobu? JA BI MU REKAO TAMO NE MOZES JER TAMO DRKAM I IMA GOLA ŽENA UNUTRA! :) :)

to njega uopce ne treba da int sta je u sobi dok god placas uredno sve! nedaj da te takvi zajebavaju, radije mu reci sad trazim drugi smjestaj jer si kao LANDLORD uzasan

:) i kakvo te ovo hranjenje spopalo na ovako male biljke? OMG!!! pa zasto si uzeo terra magma? bas zbog toga da se ne zezas na pocetku
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Hehe, proslo sve najbolje s vlasnikom. Nije virio u sobu.

Biljke sam prethodno stavio u mračni ormar bez ventilacije, bile su tamo 1h, onda sam ih prenio natrag u box na spavanje. Vidjele su svjetla nesto manje od minute u procesu prenošenja. Koliko je to stresno za biljku?

A što se tiče gnojenja, nekako sam upravo zato što su malo manje nego što bi trebale biti (nego što bi ja htjeo :D ) pozurio s gnojenjem. Ali stavio sam stvarno neosjetno, u casu od pola litra sam ulio malo, pa onda prolio koliko sam god mogao, tako da je u casi ostala samo fleka od gnoja, i onda sam tu fleku razrijedio kroz skoro 2 litra vode i time zalijevao.

Lanayi su svi listovi sjebani sa prištevima, ove druge dvije izgledaju zdravo. Postoji li opasnost da to naškodi ovim drugima?

Večeras kad se probude stavljam ih na malo nove zemlje da se posude popune do vrha, pa ću ih opet slikati da vidite ovaj problem s prištevima i "novi" izgled boxa.

U boxu ventiliraju 100 m3/h IN i 250 m3/h OUT, pa razmisljam o kupnji jos jednog od 60-100 m3/h.

Kako vam se čini ideja da upuhni ventovi pušu direktno u biljke da se lagano njišu i hlade, pa slijedom toga spustim HPS-icu za par centimetara?
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
To je dobra ideja ako je izvediva,samo pazi na temperaturu kad spustiš hps stavi termometar na visinu vrhova biljki da vidiš koliko će ih rokat.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Koji sam ja zločinac ... :icon_eek:

Postupak dodavanja nove zemlje, to jest popunjavanja posuda do vrha je bio grozomoran.

Ostaje mi samo molit se svim mogućim bogovima da ne umru baš sve 3.

Idu slike za par minuta ...

________

16 dana stare, neposredno nakon presađivanja u kojem sam dvjema polomio par korjenčića, a trećoj je korijen nekako zavrsio na povrsini pa sam ga zatrpavao novom zemljom.












Problematična s pjegama je sad u crvenoj (smuci mi se kad pomislim da cu ju trebat presadit opet u vecu posudu).
Sad spavaju, sutra zalijevam sa H2O2, valjda bi to trebalo korijenu malo pomoć?

Nasao sam dobar nacin za snizavanje temperature - posto imam puno prostora u boxu, ispred ulaznog ventilatora stavim 8 plasticnih 0.5l casa s ledom. Kroz njih puse i hladi se zrak :icon_cool:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
iz ovog razloga kažem početnicima...dajte se istrenirajte na par divljakuša.....a ovako ćete pobacat novce za bezveze...mislim ako ti nije kriza samo udari :)
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
sjemenke su mi bile manje od 10% troska ...

kriza nije, a oprema nece propast do iduceg growa :p
 
28.03.2012
16
1
0
43
milutin je napisao(la):
Hvala na odgovorima! :)

Pas im mater, dva tajmera sam kupio za svaki slučaj i oba 2 su zaštekana. Katastrofa

Trebaju mi neki pouzdani, džabe mi nosit i tražit nove kad opet može bit sranje. Koje vi koristite?

i ja sam imao problema s tajmerima,cak sam i neke platio pun *****,na kraju mi se najbolje pokazao neki mali digitalni iz bauhasa i cijena je bila skoro djabe,ali opet im nije za vjerovat previse,ja sam si u box ubacio dve lampe i svaku na svoj tajmer tako ako zasteka jedan valjda nece drugi,ali opet je sranje jer moze se desit da ne prekine struju kad treba pa ostane svjetlit:crash:
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82



Jesu li mi posude premale za kompletan grow? Bi li ih trebalo presaditi u veće? Da to odradim sto ranije, prije nego se korijen prosiri do krajeva tegle ...


Noviji listovi se poceli uvijati prema dolje :( Sto bi mogao biti razlog za to? (ne mogu nikako naci preko searcha, a znam da se o tome 100x govorilo ... )


Stavio bi bolje slike listova ali mobitel mi je upravo krepao
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
jesu, premale su..računaj da ti prinos ovisi i o volumenu posude uz ostale uvjete koji se moraju zadovoljit..
vidim da prostora imaš, tako da ih slobodno presadi u nešto komotnije..
ja bi ih (ovisno o planiranoj vegetaciji) držao u ovim posudama prva tri tjedna..
nakon tog, presađivanje u veću i ostavljanje 10ak dana da se oporavi od stresa, pa prebac na 12/12 što znači da ne trebaš gnojiti sve tamo do početka trećeg tjedna cvjetanja..

listovi prema dolje..prema fotki, mislim da ti je lampa preblizu mladim biljkama.. u nastavku tablica sa udaljenostima.. http://www.breedbay.co.uk/gallery/data/500/HPS_chart.jpg
probaj malo odmaknuti žarulju za početak..
moje mišljenje..možda će iskusniji primijetit nešto drugo..

sretno
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Upravo zbog te tablice sam spustio svjetlo. 400W, piše 53 cm već "too far".

Istina, nemam cooltube ali temperatura zadnjih 15 sati nije prelazila 23 C jer je upušni vent puhao direktno u biljke

Udaljio sam ipak lampu, pa ćemo vidjet.

Evo slike i video. Je li ja umišljam ili ovo s listovima stvarno nije OK?







http://www.youtube.com/watch?v=I_Dkqs6H7i0
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
na uvijanje prema dole, ovih novih listova ...

druga stvar:

posto mi listovi rastu i biljka se širi, a ja bi radije da ide u visinu posto imam 2m slobodno, koji bi mi bio pametan potez? malo odmaknuti svjetlo?

a kad bi recimo nabavio ovakvu 400W MH lampu od 6700K, da li bi ona zahtjevala posebno grlo/prigusnicu/propaljivac ili je sve isto kao i sa HPS 400W?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ako ti prigusnica i starter podrzavaju i HPS i MH onda moze, ima koje su samo za HPS ili MH a ima i onih kakvu recimo imam ja na koju mozes zasarafit i HPS i MH.......trebas vidjet kakvu prigusnicu i starter imas i sve ces znat.......
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Razmisljam da umjesto ugljenog filtera koji mi fali sad ulozim u jednu MH lampu da odradi jos 10-ak dana vegetacije. Kolikog bi efekta to zapravo imalo, vegetirati sa 6700K umjesto 2050K, na tako kratak period?

Bojim se da mi biljke ne ostanu premalene, jer moram paliti 12/12 rezim već 01.05.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
vec si ih prehranjivao nisu te trazile sigurno:ludaci_lol:to je jedan od dobrih nacina da za par postova postavis pitanje,zasto su mi neki listovi pozutili? spominjes i h2o2 nevidim razlog ni za to terramagma je izvrsna zemlja i propusta dovoljno kisika koliko biljkama treba.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
to sa listovima na dole nije nista strasno mozda 2-3 cm da odmaknes lampu ili je mozda vlaga u pitanju.. koliki ti je trenutno procenat vlage i koliko ti je udaljen hps ? (mada nek iskusniji potvrde pre nego sto uradis sto) inace nista strasno, i nemoj se brinut za velicinu biljke sad ce za par dana da pocne da se grana kao nenormalna ;)
srecno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne isplati se kupovati mh za samo desetak dana (sem ukoliko ne planiras sa njim odraditi novi grow, al od pocetka kako treba), furaj hps i bude to ok, ne mogu ostati premalene jer mnogi idu na 12/12 od pocetka pa budu zadovoljni na kraju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.