400W, Super Lemon Haze, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Pozdrav,

slike:

Dan 35





Dan 37



evo islo je dobro sve do sinoc, kad je ova najveca pokazala lose znakove. Novi listovi se uvijaju i kao da ce uvenuti, jako lose izgledaju. slike su ispod. Bojim se da nemam pojma u cemu je problem, nisam pregnojio, 2 dana prije ovog sam zalio sa pH reguliranom vodom sa slavine (inace sam uvijek destiliranom), klor je isparavao 24 sata, dakle obicna voda + vinski ocat za pH i 5ml H2O2 na litar vode.





Sta da radim?
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Nisi napisao vlagu i temperaturu ! .
Moguce da su žedne !.. Korijen se razvio pa valjda suklja vodu ko lud a i sada temperature su sve vece !.... Po mojima sam primjetio da u pocetku cca pola litre svaka 4,5 dana se smanjilo na 2,3 dana !... Jer vidim po listovima da se spuštaju i polako djeluju nekako umorno ..iscrpljeno , obješeno !!...

h202 koristiš svaka 2,3 tjedna ! . A isto imam dojam da nam je voda iz pipe totalna koma iako donekle "procjedimo" klor i kamenac !...
Mozda ipak trebamo prociscavat iliti filtrirat vodu s necim boljim od kuhinjske krpe ili pak maramica !

p.s. vidim dodao si jos dvi male bebe ko backup :D !... i ja sam isto stavio lolz .. Samo mislim netrebaju ti bit toliko visoko jer kao seedlingse nije dobro odmah na jako svijetlo !
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
druže biljke su ti jako ljepe...i ja mislim da je problem oko vode jer biljke izgledaju zdravo
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Vlaga po mraku je 55-60 a po danu 35-40%.

Temperatura je po mraku 19-21 a po danu, zadnja 2 dana, oko 21-23C.

Ne znam kako moze bit problem voda, zemlja je pun k vlazna, a zalio sam nekih 36 sati prije te slike. Jedino mi se cini da bi razlog mogao biti neprihvacanje nagle promjene vode, jer sam do sada koristio destiliranu. Nisam filtrirao vodu uopce, samo sam ju ostavio 24 sata na balkonu ... Da li je to problem?

Kad zabijem prst bude vlazno dokle mogu dohvatiti, dolje ako je negdje zapelo pa je suho neznam ... Da veceras zalijem sve dok ne procuri na dnu?
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Biljke su se dosta izdužile nakon promjene na 12/12 i HPS. Glavni vrh je dosta blizi svjetlu nego ostali, na svakoj biljci, tako da ce ovi dolje budovi bit dosta slabiji. Trebao sam prvih 2 tjedna cvjetanja ostaviti MH, za manji stretch. Ali jepi ga sad. 14-ti dan nakon promjene svjetla, pocelo je cvjetati.

Prebacio sam ih na režim 21:36/12 prije 2 dana. Valjda ce funkcionirat. Navodno za flowering je potrebno 12 sati mraka, a svjetlo moze koliko hoce. Optimalno je 21:36 :D

Plantella Cvet koju koristim ima 6-8-8 NPK sto mi se cini dosta lose. Mislim da mi treba 1-3-2 omjer, bar priblizno. Da dodam HESI phosphorous plus ? (Fosfor 8, Kalij 4)

Fotke idu za dan-dva.

Pozdrav!
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
da, zaljevaj sa plavim HESIEM, ali ne skupa sa plantellom nego 1 put plantelu, a drugi fosfor i tako u krug
inace, neznam jesam te dobro razumio da ti je svjetlo upaljeno 21 sat i 36min i onda ugašeno 12 sati ?
nije mi to bas jasno cemu to...
sretno
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
mali_1.3 je napisao(la):
da, zaljevaj sa plavim HESIEM, ali ne skupa sa plantellom nego 1 put plantelu, a drugi fosfor i tako u krug
inace, neznam jesam te dobro razumio da ti je svjetlo upaljeno 21 sat i 36min i onda ugašeno 12 sati ?
nije mi to bas jasno cemu to...
sretno

Da, cilj je povecati kolicinu svjetla, a zadrzati funkciju cvjetanja. Cvjetanju je potrebno 12 sati mraka, a ne 12 sati dana. Po toj logici ovo bi se trebalo isplatiti :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kaj pricas ti, pa za cvjetanje je potrebno 12 sati svjetla i 12 sati mraka......kaj u prirodi dan traje 36 sati.......
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
joj milutine al ga kompliciras ...uspori malo hiperaktivan si :))))))))....12/12 mislim da govori samo za sebe ( i da si ostavio mh one bi vegetirale a ne cvjetale jel mh je napravljen SAMO za bolju vegu)a izduzile su ti se jel im je svjetlo pre daleko ....napravi vise taj lst ,spusti vrhove a sukladno s visinom onda namjesti lampu ( automacki cim dode blize lampa i doljni ce se vrhovi bolje osjecati ) ....bez uvrede ne izmisljaj toplu vodu kad je vec izmisljena ......i dalje ti zelim sve naj do kraja :)

P.S. neko ti je vec rekao na proslim stranicama mislim da Dede ako nije on izvinjavam se autoru posta i dobro ti je rekao ..negine ti CT ako mislis ostati na 400w setu
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
21 sat i 36min svjetla i onda ugašeno 12 sati ?

reci mi molim te odakle ti ovakva nebulozna *****rija i zašto baš i 36 minuta zašto ne i 38?

i onda kažu nece cvjeta,imam hermija il slicno....:eek:hno:
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
makisplit je napisao(la):
21 sat i 36min svjetla i onda ugašeno 12 sati ?

reci mi molim te odakle ti ovakva nebulozna *****rija i zašto baš i 36 minuta zašto ne i 38?

i onda kažu nece cvjeta,imam hermija il slicno....:eek:hno:

How do I Manipulate the Photoperiod for Larger Yields

Nakon 2 dana eksperimenta, mogu reći da biljke nisu pod nikakvim stresom, cvjetovi su narasli, dakle ne stagnira, a rast u visinu nisam primijetio. Za sad je dobro. :)

Ako uspije, bar cu posluziti kao primjer, ako netko drugi bude htio koristiti ovu metodu.

MH i STRETCH

What is stretch and how can I minimize it?

Using MH light exclusively during vegetative and early flower phases will help keep internodal length shorter.

Grower's tricks:

# Use MH lights during vegging and the first 2 weeks of flowering (during the stretch phase) for short internodes.

_____

Ali ovo ionako nisam koristio, jer mi je stretch faza vec zavrsila. Sad sam 19 dan u floweringu.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ok,kemijaj brate kad te goni.......od srca ti želim da uspiješ sa growom i napraviš to prijeko potrebno ulje
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....biljke se uvijek istezu kad ih prebacis na 12/12 zato sto im fali svjetla al ne u smislu da je predaleko nego im fali onih dodatnih 6 sati svjetla i od tud to istezanje......i to nije nista cudno.......
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
mislim da je pametno ovo da se koristi mh jos 2 tjedna u pocetnom flowering stage-u da bude manji razmak internoda i ovo sa svijetlom je isto mozda pametno ali nebi se nikad upustao u takve stvari, nekako prekomplicirano se cini za mene... ali kad si vec poceo s tim milutine, bas me zanima kako ce ispast na kraju :) sretno :)

peace out !
 
31.05.2012
41
7
8
Ljepa biljka, imam njezino sjeme doma al nisam ju jos sadio pa me bas zanima kako funkcionira. :)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Ide li to Milutine !? ... Samo pazi da ne zavrsi ko neki Mengelov experiment !
Mada iskreno mislim da si ga previše iskomplicirao za prvi grow pošto nisi bas spretan (cito sam spajanje atx napajanja :D) a vidim da te i mr paranoja sredila !

I mene je malo zejebavalo dok nisam pohvato sve kako ide prvi mjesec dana ali sada ide ko podmazano !... a sad nema greske ni mr paranoje !...
Daj nabaci koju sliku da vidimo kako napreduje !?
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Fino to izgleda biće svega,samo nemoj puno experimentirat ako misliš nešto i konzumirat :)
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Danas 14.06. je 42. dan cvjetanja.

07.06. sam uradio flush sa po 30-ak litara vode. Otad nisam zalijevao uopce. Imam plantellu cvet, hesi plavi (P/K = 7/5), i hesi supervit. Da sad dobro pognojim? Cvjetovi nisu nesto ekstra veliki, a nisu ni zgusnuti, rekao bih da su "airy", prozracni.

Iako je proslo 7 dana zemlja nije bas presušila. Ovi na GreenHouse seeds kazu da je dobro između 3 i 6 tjedna dvaput dobro isušit biljke i onda ih pognojit, da "eksplodiraju" cvjetovi.

Nemam ebeni fotoaparat, da bar mogu slike stavit :/

Al eto, bar da znate da nisam umro. Ili pao :ludak
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
ako je stvarno 42 dan onda bi ti več laganini trebao počet sa pola doze hesi fosfor+,na kraj svakog tjedna fluš uradi te odma sljedeći dan dodaj novu i jaču dozu fosfor plusa dok nedođeš do pune doze onda možeš ostat na toj dozi do kraja doslovno!
Pozdrav i sretno i de neke slike probaj nabacit,posudi fotić pa nije tolki problem valjda?
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
A milutine, crni milutine..evo listam dnevnike nakon nekog vremena, pasem malo oci, zeleno opusta :D I tako dodjem na tvoj dnevnik i eto mi zgaravice od nervoze :D
Daj se malo opusti, imas super biljke a ti kompliciras (visina lampe, timer, termo/hidrometar, PH mjerac, "LOKVE" na dnu boksa, fotoperiod...) da je to milina. Sva sreca pa se nisu ukazali neki nametnici da te psiholoski dokrajce :D Sve ti ide kako treba ici. Zelim ti svu srecu a zivciranje ostavi za politiku i zene :pP
Peace!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.