400W, Super Lemon Haze, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Pozdrav,

evo odlucio i ja da vodim dnevnik. Nadam se da ce vama biti zanimljivo, a meni i drugim pocetnicima korisno.


Ovo je moj prvi grow ikad, pa se nemojte ustrucavati govoriti/pitati me i za najosnovnije stvari.

Sjeme:

5x Greenhouse Seeds Fem Super Lemon Haze

Oprema:

box - Growrite L (100x100x200)
lokacija - soba
rasvjeta - 400W Sylvania HPS + reflektor
rasvjeta - 040W Sylvania Coolwhite štednja
ispuh - Winflex UFO VK 100 MM 250 m3/h
upuh - 150 m3/h
termometar i hidrometar - iz Grow Shopa
pH metar - s Njuskala

Zemlja i Hrana:

Substral Terra Magma 85%, Stiropor 15%
BioBizz Bio Grow 1L
Destilirana Voda (voda u ZG ima 8.1 - 8.6 pH)

______________________________________
______________________________________
______________________________________

Sjemenke sam stavio u zemlju na večer 01.04.

Bile su pod 24/0 režimom svjetla 10 dana, zatim sam prebacio na 20/4. Zalijevao sam samo vodom iz pipe, nisam imao pH metar.

Slike - dan 11. :




Lina

Lanaya

Alleria


Dan 12:

Tajmer(i) mi više ne rade ispravno. Umjesto 4 sata mraka dobile su 16 sati, te se temperatura spustila na čak 12.5 C. Najveći listovi su promijenili boju i izdeformirali se. :(


Dan 13-15:

Prestao zalijevati gradskom vodom nakon što je pH metar pokazao debelo preko 8. Počeo destiliranom.
U strahu da tajmer ne sjebe opet dok nisam doma, nastavio sam bez njega, dakle 24/0 svjetlo.
Vlaga je od početka oko 35%, pa listove malo navlažim raspršivanjem vode nad biljkama.

Dan 15:

Prvo hranjenje, dodao BioBizz Grow, 1-2ml na 1.3L destilirane vode. pH 6.3. Propisana mjera je 2-4 ml za 1L vode.

Otprilike su dobile vode : Lanaya 500, Alleria 500, Lina 300 ml.

Slike danas:

Lina




Lanaya




Alleria





- Lanaya, vidite na slikama, ima nekakve čudne pjege po listovima, tako je od početka ... o čemu se radi?
- da li je u redu još uvijek držati 24/0 svjetlo?
- što se tiče prihrane, BioBizz Grow je OK? Mislio sam još kupiti i Hesi SuperVit 10ml ...
- i kada mislite da bi trebao početi sa LST-em ?

- čini mi se da su mi biljke nekako prenisko u pitarima, bit će problema sa LST-em ... Da dodam jos zemlje i podignem biljke gore? Nekakvo presađivanje ali u iste pitare/posude.


:facesjump:


Stay tjund.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zemlju napunit do vrha tegli-režim 18/6 biljkama treba mrak isto kao i svijetlo-LST možeš poćeti odmah....sretno ti frend
Tajmer digitalni 10e radi odlićno
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Blade je napisao(la):
Zemlju napunit do vrha tegli-režim 18/6 biljkama treba mrak isto kao i svijetlo-LST možeš poćeti odmah....sretno ti frend

+1

....uzmi upute od timera i namjesti ga kako spada i pici jedan režim do kraja vege ovako sebe i biljke blesiraš nepotrebno
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
- Lanaya, vidite na slikama, ima nekakve čudne pjege po listovima, tako je od početka ... o čemu se radi?

Moguce da joj fali magnezijum,ali nemoj jos da je prehranjujes...bice ona ok. Nema potrebe prehranjivati je prvih 3 tjedna...

- da li je u redu još uvijek držati 24/0 svjetlo?


Po meni 24-0 nije uredu,18-6 zakon
-

- što se tiče prihrane, BioBizz Grow je OK? Mislio sam još kupiti i Hesi SuperVit 10ml ...


BioBizz je ok

- i kada mislite da bi trebao početi sa LST-em ?

Pusti ih jos par dana da malo ocvrsnu i sibaj

enjoy
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Hvala na odgovorima! :)

Pas im mater, dva tajmera sam kupio za svaki slučaj i oba 2 su zaštekana. Katastrofa

Trebaju mi neki pouzdani, džabe mi nosit i tražit nove kad opet može bit sranje. Koje vi koristite?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
neki od cca 70-ak kuna(10e) i mislio da ne radi kako spada pa našao upute,naštimao kako treba i radi super...bit ce da si ti nešto zajebo a ne da baš oba nevaljaju.....ponovi postupak i vidi gdje griješiš

preporuka:stavi odma za cjeli tjedan i kad ON I OFF naštimaš ponovi sa cjelim tjednom...
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
platio sam ih oko 35 kn svaki, kod jednoga se kolo ne vrti, zapne na 02:00. Drugi se nije uopce vrtio al evo uspio sam ga odštopati, no otpao je jedan komadić, tako da ne znam šta će se dogodit kad dođe do te točke ...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
I meni su 2 biljke pocele muljat nesto sa listovima, donji su bili ok a gornji kao i ova tvoja "bolesna". Razmisljao sam zasto je to tako, znam da im nista ne fali ni ne nedostaje (vidim po ostalim biljkama, jer su sve jednako tretirane). I onda sam dosao na zakljucak da je jednostavno postala genetski takva, tj. da je generacijama rezana na tom mjestu pa sam ju i ja odrezao. Sada raste ko gljiva poslije kise.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
posto imas samo 3 biljkice u tako velikom boxu uzmi si vece kaljeve od 10 do 20 l (ja bih uzeo 20 l ) i presadi ih u njih i nema potrebe gonijiti jos bar 20 dana ...isto tako radis vegu sa tako malom stednom a 400 w ti skuplja parasinu :punch2:...montiraj to i pali punom parom..hps ti moze koristiti kao cijelogodisnja lapa......vodu uzimaj iz pipe (pusti malo neka izcuri prvo ) i stavi malo limunske kiseline u nju....evo ti primjer na kanister od 6 litara stavis 3 prstohvata lim.kisel...meni je to omjer za vodu izmedu 6.5 i 6.8 tu budem negjde ...normalno polijes u pocetku samo sa par deci vode koliko im treba s vremenom ces trositi citavi kanister a na pocetku ako bacis koju litricu vode dok su male nije bed ....bitno je da si ph svedes sto blize granicama normale ...a sto se tice tajmera imam i ja one obicne bijele iz pvca za 35 kn i isto dok nisam skuzio su me malo zezali ali kad skontas rade savrseno ako nisi siguran da li ce raditi stavi ga u drugu uticnicu i ustekaj ga da vidis da li radi onako kako si ga namjestio ....rezim 18/6....i stavi koji pc vent(jedan za pocetak ce biti dosta) da ti piri po biljkicama brze ce se debljati i jacati stabljike .....sretno :)
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
ma radio je HPS od pocetka, štedna je bila samo dodatno tu. Ali izbacio sam ju jucer, nije mi prakticno, a kako cujem, ni potrebno.

Sutra cu uzeti jos zemlje i rijesiti nesto s posudama. Sad me najviše jebe sigurnost, stanodavac mi ovih dana dolazi pa ću morat premjestit biljku na 30min - 3 sata, tako da ako poviri u sobu mogu pokusat sa "ma to je solarij" taktikom.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Sine Milutine sretno :thumb:
Jesi zadovoljan sa tim ph testerom, mislio ga i ja uzet?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
milutin je napisao(la):
Na sred sobe mi stoji 1x1x2m box, a do završetka projekta stanodavac će mi ući minimalno 3 puta u stan da platim stanarinu.

Ne znam kako se točno pripremiti. Teško da će sve proć glatko samo sa zatvorenim vratima od sobe ...

Mislio sam isprintati i zalijepiti na box natpis "foldable full-body solarium", pa reći da hoću da dobijem malo boje. Star je čovjek pa možda prođe. Lampa naravno za dobivanje boje, a ventilatori da se moze disat dok si unutra. Naravno, morat ću ga otvoriti tako da bi biljke morao premjestiti na drugo mjesto, a to je jedino izvedivo ovaj mjesec, dok su još malene. Znaci trebam ostaviti vrata otvorena da odma primjeti, pa kasnije vise da ne pita ...

A mozda skuzi da ga muljam i ode sve u 3 pizde materine ...

Hmm ...

Najbolje da ostavljam vrata 3cm otvorena tako da nema osjecaj da nesto skrivam, a ako uđe cekam ga sa solarij taktikom, pa cemo dalje vidjet.

:balls:

Ti ces tako pasti da ce to biti lomovi. Stavi kameru u stan pa kasnije na youtube da se svi skupa smijemo :D :D :D
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
@matija

a ono, koliko para toliko muzike

nakon kalibracije i prvog koristenja nazalost sam ga ostavio cijelu noc upaljenog, nakon toga je podivljao, u destiliranoj vodi je pokazivao ph 6, umjesto 7 kao dan prije. Onda sam ga kalibrirao ponovo u destiliranoj vodi (jer smjese za kalibraciju vise nisam imao), na 7, i sad radi relativno korektno, ali ne vjerujem mu bas, -+0.3 racunam.

dugorocno, ima boljih rjesenja sigurno
 

kengue

Aktivan Član
22.02.2012
123
34
28
43
solarij, nije loša ideja, ako je deda i mogo bi popušiti, upališ mu hps i kazes da ude unutra..:hehe:
 

mujs

Banned
Banovan
19.03.2012
16
0
1
sta on tebi uopce ima ulaziti u stan i zapitkivati, sta ga briga za tvoje privatne stvari ako ti rezije podmiris kako triba
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
meni samo nije jasno kako je to Haze a ima listove ko neki kush...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.