400W / Unknown / V23

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2013
18
24
0
Eo ljudi progresa. Nabavio sam semena, ne znam koja su, ali je zenka kako je receno...videcemo :)

Evo kako je krenuo proces.. kupio sam humus a ovo je njegov sadrzaj :

img20130422182029.jpg

=====================================================================================================
Sledeci korak koji sam uradio jeste to sto sam izbusio dve case na dnu, napunio sa humusom i zatim zalio u par navrata dok se nije sve fino sleglo i voda otekla. Nakon toga sam pazljivo postavio semena u case :

img20130422184834.jpg

=====================================================================================================
Sledeca stavka jeste stavljanje salveta preko semena. Salvete sam savio par puta da se ne raspadnu od tecnosti i natopio sa vodom.
Salvete sam prislonio blago na semena, nadam se da to nije greska? ako jeste, neka me neko ispravi... :

img20130422185244.jpg

=====================================================================================================
Otvore casa sam prekrio folijom i koliko sam shvatio trebam povremeno da ih podizem i proveravam da li su salvete vlazne... :

img20130422185829.jpg

=====================================================================================================
I sada sam fino sve tako spakovano odlozio pored zvucnika gde pustam tihu klasicnu muziku jer to biljke vole, vrsta muzike takodje menja vodu.. ima emisija o tome kao i par dokumentaraca ... kao sto vidite one su vec srecne :) :

img20130422190515.jpg

=====================================================================================================
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Videcemo kako im se svidja Betoven ;)

Predpostavljam da znas da nemozes samo u humusu da ih drzis do kraja :p ... jel imas neku zemlju u planu kad prerastu te case?

I ako nisi nabavio od nekog ko zna sta prodaje tesko da su fem semena... Nadam se da jesu, ali nisam jos cuo da neko zna da li je feminizirano seme a ne zna koji je strain.

Ovo ce biti zanimljivo pratiti :) Srecno!
 
08.04.2013
18
24
0
Kako je bilo receno na forumu, u humusu ih drzim dok ne izbace korenje, pa onda presadim u zemlju, zar ne? Uzecu zemlju iz cvecare, nije skupa :)
Brate, sve je bilo tako smuljano da sam i postvljao malo pitanja, ali uglavnom u par navrata sam pitao da li je zenka i lik mi je potvrdio da jeste..
Vala bas, na kraju ima da izraste luk i paprika hahahahahahahah :D Hvala :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
hahahaha..oprosti...(hahaha)

Šalim se....

Ugl ti si stavija u humus kako kazes? Humus je bogat organizmima i hranjivim vrijednostima. I uvijek se mješa sa zemljom a ne znam slučaj da se koristi sam, jer...je za biljke prejak....

Na pakiranju ti piše >>>organsko
 
08.04.2013
18
24
0
Pa ja sam pratio kako kazu u ovoj temi : https://www.vutra.org/topic/1365-pisanje-amaterskog-vodica-za-indoor-uzgoj/

Fino pise :

Chasu od jogurta probusimo pri dnu i napunimo je humusom
====================================================
To sam mislio samo da izvedem za klijanje a ne i za uzgoj...
========================================

Pise u istom gore navedenom vodicu da treba napuniti casu 1cm do vrha i staviti vlazne krpe ili slicno... pise sve tamo, tako sam uradio...
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Vutralone23 je napisao(la):
Pa ja sam pratio kako kazu u ovoj temi : https://www.vutra.org/topic/1365-pisanje-amaterskog-vodica-za-indoor-uzgoj/

Fino pise :

Chasu od jogurta probusimo pri dnu i napunimo je humusom
====================================================
To sam mislio samo da izvedem za klijanje a ne i za uzgoj...
========================================

Pise u istom gore navedenom vodicu da treba napuniti casu 1cm do vrha i staviti vlazne krpe ili slicno... pise sve tamo, tako sam uradio...
Iskreno, dosta sam ljudi vidio da pišu razno razne stvari za klijanje, neki čak po meni i kompliciraju oko toga, a tako je jednostavno , svaki ptu sam stavio i svaki put je uspelo, jednostavno ako kuci imaš one vatice za čišćenje lica , razdvoji ih na pola, navlazi vodom (ne da plivaju) nego da budu mokre, stavi semenke izmedu i samo ih ostavi gde god pozelis, KLICE IZLAZE za dan dva :) garantirano , kao što je gore i rečeno, humus je pre jak (zavisi koji) i meša se sa zemljom zato lakše ti je da prvo puste klice pa stavit u zemlju.. sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutralone23
08.04.2013
18
24
0
bice to sok vec za seme, odradicu onda tako, .. I ja mislim da se ovuda mnogo komplikuje nesto .. pa znam za neke , gde im je palo seme napolju pored kapije tako bezveze i ono izrasla normalna biljka... Hvala na savetu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ucini to ovako: to đubrivo sta si kupija prospi po bašti oko cvijeća i sl a sebi kupi zemlju neku od gore navedenih. U čaše stavi te kupovne zemlje skoro pa do vrha, prstom napravi rupu od 1 cm i lagano pokrij sjemenke i lagano zalij vodom...ako imas prskalicu jos lakse. odrzavaj zemlju vlaznom i nakon 3-5-6 dana biti ces ponosni tata....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Čoek ga zakomplicira tamo di nema potrebe za komplikaciom, hehe :) Majstore trebaš da zaštitiš ovu uvrnutu metodu sadnje ili klijanja, neznam ni sam šta je to. Taj humus mi tu dijeluje kao najveći neprijatelj, vjerujem da si u bilo koju kupovnu zemlju stavio da bi bilo bolje nego u to.
Sve u svemu sretno majstore, i metoda ti je žešća :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
08.04.2013
18
24
0
TripToPeru je napisao(la):
Ucini to ovako: to đubrivo sta si kupija prospi po bašti oko cvijeća i sl a sebi kupi zemlju neku od gore navedenih. U čaše stavi te kupovne zemlje skoro pa do vrha, prstom napravi rupu od 1 cm i lagano pokrij sjemenke i lagano zalij vodom...ako imas prskalicu jos lakse. odrzavaj zemlju vlaznom i nakon 3-5-6 dana biti ces ponosni tata....
Posto sada nemam tu zemlju, uradicu ovo sto je rekao mr. Frajer .. a sutra cu to da izvedem na taj nacin koji si naveo..

No Joke je napisao(la):
Čoek ga zakomplicira tamo di nema potrebe za komplikaciom, hehe :) Majstore trebaš da zaštitiš ovu uvrnutu metodu sadnje ili klijanja, neznam ni sam šta je to. Taj humus mi tu dijeluje kao najveći neprijatelj, vjerujem da si u bilo koju kupovnu zemlju stavio da bi bilo bolje nego u to.
Sve u svemu sretno majstore, i metoda ti je žešća :rofl:
Pa jbm ga, sta znam, sto ne ispravite to tamo onda na forumu, ispade tu humus najveca greska a tamo napisali da se stavi u njega... zjeee..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va