4x400W Growroom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
:maryjane:1600W+ GROWROOM:maryjane:

Dakle ovo je josh heavy work in progress no u principu vecina je osmisljena :)
Dimenzije prostora:

Sirina: 1.5m
Duzina: 1.8m
Visina: 2.5m

Ventilacija : RVK 750m3/h koji ce u principu odradjivati sav posao jer cu "intake" imat pasivan znaci negativan pritisak

Rasvjeta : 4x400W Cooltubed ... najvjerovatnije josh nisam siguran mozda bude i 1x600W 2x400W

Velicina teglica 7l zasad ali mislim da josh ne zadugo jer planiram slozit NFT sistem tako da bye bye soil :)
Growroom oblacim u crno bjelu foliju jer mi je to najprakticnije a i dovoljno sa obzirom na kolicinu lumena koju cu im priustiti
Filter je spreman doduse morat cu ga josh probati kako radi u ovom okruzenju..
Trenutno se unutra sunca skunk#1 od sensi seeds no sumnjam da ce mi se dat dnevnik raditi iskreno ....a i tek ce druga runda bit ajmo rec zanimljiva jer ovu rundu si samo biram pobjednicu od koje cu nasjec klonove tako da ...


Pa evo i par slikica nekog napretka i nekih "pametnih rjesenja" :)
Zasad im je dovoljno i 800W :)


Na prozoru sam izvadio staklo i spremio ga a umjesto stakla stavio sam sperplocu istih dimenzija te sam u njoj probusio rupe fi160 i stavio odgovarajuce prirubnice na te iste rupe. Gornja rupa je za izlaz a donja za ulaz. Mislim josh stavit i granicnik tako da se slucajno izlazni i ulazni zrak nebi mjesali

Bit ce tu josh nekih slikica i prakticnih rjesenja so stay tuned :)

Pozz svim aktivnim clanovima i ljudima koji pridonose ovom forumu !

 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Stoner je napisao(la):
Trenutno se unutra sunca skunk#1 od sensi seeds no sumnjam da ce mi se dat dnevnik raditi iskreno ....

Pozdrav

Jesi se naoružao :) Nemoj biti lijen za dnevnik, ovo bi bilo super pratiti.
Jel ti nebi bilo bolje koristiti veće tegle od 7 litara na takvom prostoru?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ma ne joj neda mi se dnevnik vec sam ih dosta i objavio ... budem tu i tamo koju fotku okacio , to nije bed :)
a sto se tice potova ovi su bili pri ruci a i mislim ih stavit puno vishe tako da ne nebi ishao na vece nikako
napokon sam spojio struju kako spada ... tralalala nebu nikog struja stresla :p
bila mi je struja na jednom djelu otvorena tak da se bilo tko mogao u prolazu malo prikacit na 220 :D
i usput sam prikacio jedan zgodan uredjaj koji mjeri direktno potrošnju dakle jedna prigusnica mi trosi 435W a druga 459W razlika je naravno u kvaliteti komponenti a brijem da cu o tome i neshto zasebno napisati malo detaljnije .

 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
lepo si zamislio ako neuspes lst obavezno topiraj kad dode vreme

pratim ovo sretno i pazi na vodu peglaj iz cesme i kontrolisi ph ja sam se sje.. prosli put mesao malo pipa malo kisnica pa kupovna i to me i sjeba..

dosta ti je za vege na to sve 600w stedi struju netraze one u vege jako svetlo

pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
hihihihihi dobar si :icon_lol:
De pogle malo kome se obraćaš :icon_wink: Odi na njegov profil i ispod profilne slike klikni "Find latest started threads" :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zlo&naopako je napisao(la):
hihihihihi dobar si :icon_lol:
De pogle malo kome se obraćaš :icon_wink: Odi na njegov profil i ispod profilne slike klikni "Find latest started threads" :icon_lol:

pogledao i smorio se jbg nek mu stoji za rezervu
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
To stoneru:thumb:
Dnevnik manje više,to ide..znamo kako.Povremeno okini koju slikicu da vidimo samo kako ide,hehe...
Međutim kraj će biti ono što svi očekujemo:icon_lol:
Uspješan grow želim.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Yea stoneru, sad ću moći doći malo pogledati biljoze bez straha od smrti... Tip je fakat imao struju koja je virila vani drito da te pogodi u glavu :D

aaaajmoooo :notnice:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Napokon sam obukao i vecinu growroom-a u CB foliju ... josh nisam skroz gotov jer mi je naravno zafalilo folije . Mislim sve obuci ukljucujuci i strop tako da nemam problema sa nametnicima , fino mogu spricat biljke po potrebi a da si pritom ne mislim o zidovima i zbuki :) i sto se tice refleksije ce bit super . Vec mi je muka od same pomisli stavljanja folije na strop al ajd dat cu sve od sebe :dada
Sa temperaturom sam trenutno zadovoljan no jos nije ventilacija dosla tako da neznam kako ce bit kad se to sve zatvori jer sam klima radi u sobi do pa spasava stvar ...
Cini mi se da cu morat filter povecat radi protoka zraka . Premali mi je stari filter za ovaj setup jbg ... Nece gurat dovoljno zraka da ohladi sve to kak spada i da bude kvalitetna izmjena zraka. Sto se tice smrada to se brinem previshe jer growroom je stvarno hermeticki zatvoren znaci pvc je stolarija i kad se zatvore vrata i prozori a i bit ce negativni pritisak tako da ce filter morat bit neka mrcina tipa 1m sa fi 200 vanjski i fi 160 unutarnji promjer . Inace bio bi dovoljan i ovaj filter koji imam ali kad josh taj isti vent mora i odvest toplinu kroz cijevi i izbacit ju van ... e onda bome mora imati i smanjen otpor da bi mogao radit posao i odvlacenja topline ... postoje neke kalkulacije po tom pitanju no ja se nebih bas zamarao sa tim . Jednostavno malo veci filter neka redukcija ako je kupovni i to je to ...


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja si slazem slican grow... mozda za mrvu veci, nije bitno. Ma manji ak neko pita :)

Samo sto cu ja koristiti i balonke, okrugle HPSice bez reflektora kako bih dobio pokrivenost svijetla sa apsolutno svih strana.


Vidim da si krenuo s vise posuda, manje biljke manje vremena. Ja sam u zadnje vrijeme duboko razmisljao o tome... da li je bolje piknut 10 manjih ili 4 vece i dosao do teoretskog zakljucka da je bolje imati vise malih nego manje velikih. Ti si iskusan grower a i vise od tog, necemo o tome... uglavnom... nemoj sad kad poberes masne hedine i naduvas se dobre marihuane da ne napises i neki rezultat... svugdje si fino poceo, svi znamo da beres kile al nigdje dokaza o tome :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: munjast

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Napušena Vjeverica je napisao(la):
svi znamo da beres kile al nigdje dokaza o tome :)))
i bolje :) ... budem slikao kraj sigurno al ovako poedinacno ... vishe se koncentriram u ovoj temi na izradu growroom-a , a grow je ovako tek toliko da stoji neshto unutra hehe. budi mi pozz i fala na komplimentima .
peace
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
svida mi se ovo slicna je velicina growa jako lepo. kazi mi jel ti vent duva na biljke vidim da je na gore meni pegla po biozama ili da ga sklonim na gore sta je bolje
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
iskreno nije bash ni najbolje da ti prejako pushe po njima ... najbolje bi bilo da pushe izmedju lampe i vrhova biljki i da se samo lagano njishu
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@Tripco istina taj vent je ubojica hehe ... znaci nemresh fulat sa tim ventom samo potenciometar i smanjish ako treba :)

evo ovako bi otprilike trebao izgledati jedan setup za soil ukoliko ne zelite radit napamet :

Grijach sa termo regulacijom 50W poshto je blizu 50 l sami tank (temperatura od 20-22 )
Zracna pumpa sa 2 izlaza ili 1 ali bolje 2 i vishe
Cijevi i airstone kojeg ja trenutno nemam ali sutra ce i airstone :) koshta oko 10 kn + -
Plastichna posuda ... trebala bi biti crna no posto je meni u toj prostoriji mrak nema potrebe
Ph metar
Ph - tekuchina
Ph + tekuchina puno manje ako uopce sam ju i koristio u uzgoju u zemlji


ph moje vode iz pipe direkt je oko 7.1 do 7.2 a inace si mozete provjeriti na internetu posebno za svako vodocrpilishte analizu vode na mjesechnoj bazi tako da otprilike znate sto vam se uopce nalazi u vodi jer voda iz pipe vec ima neke NPK vrijednosti a i ostale .