5/5 - Jesenska hortikultura

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav ekipa, evo kratki update.

Sve uredno i po planovima, 24/0 uopće ne osjete tj ne primjećujem nikakve razlike naspram 20/4.
Temperatura unutar boksa je 20-26, ovisi o periodu dana, trenutno u led panelu 60w sijalica koja drži temperaturu, a 100w na tajmeru kao "rezerva" ako temp padne ispod 20C ili kad pregori 60w sijalica.

Ispuh mi je bio spušten malo iznad upuha i mješao se topli zrak u nekih 1m3 prostora (ormar u kutu prostorije, usis i ispuh u istome kutu), no prije 2 dana sam to malo odvojio i prepravio jer je temperatura otišla i do 28C, a strah me da premalo svježeg zraka vuće, pa su temp malo pale no sve pod kontrolom.

Led paneli su na 30-50cm od vrhova, tj biljke podižem sa stiroporom ispod njih, umjesto da spuštam panel. Čekam da Dinamex 2 (najmlađa) se izduži i onda ide finalno poravnanje.

Gnojenje po papirima, 1x tjedno gnojivo, ostalo čista voda. PK juice podižem na 4ml/l za najstariju biljku, možda i 5ml ubacim, vidjet ću reakciju, a zbog manje visine bih htio da se dobro napuni.

Idemo po redu, od lijeve na desno, tako ću ubuduće.

Auto Critical - 48 dana - biljka u 4l potu, pije svaki drugi dan oko 1.5l, jbg premali pot i nemogu više zaliti. Na ovoj biljci he odrezano 70 posto grana od ispod te veliki listovi, planirao sam ju maltretirati kao single cola biljku, no odustao. Kako mi je ovo prva biljka koju sam pustio da raste kao "jelka", morao sam prije cca 7 dana intervenirati i zaustaviti vrh od rasta - povezao u stranu i uspjelo je.
Auto Critical.jpg

Auto Amnezia - 60 dana - pošto sam uspoređivao sa svim slikama auto Chocodopea što sam imao 4 biljke, zaključio sam da je ovo ipak auto Amnezia, jer sa niti jednoj usporedbi nema sličnosti kao Chocodope. (pomješane menke)
Pije svaka 3-4 dana po dvije litre, fan listove iz sredine sam povezao žicom, a preostale svakodnevno guram ispod da dobije više svjetla. Nadam se da će kroz 30 dana biti finito.
Auto Amnezia.jpg


Ak420 auto, retard vesion - 51 dan - cvjeta, mali listovi, manji hedići. Niti traga mudima, menka je iz fem auto biljke, rasla je sa povinutim listovima, prva 2 kata su odrezana jer niti jedna grana nije razvila list kako treba, no ostalo raste čist normalno (osim mršavijeg izgleda).
AK 420.jpg

Dinamex 1 - 35 dana - izduživanje je gotovo, razvučena da ne bude problema sa cirkualcijom zraka. Čekamo plodove zemlje.
Dinamex 1.jpg


Dinamex 2 - 28 dana - samo lst, sad će izduživanje. Pije malo sporije, oko litru tjedno, no uskoro će se otvoriti.
Dinamex 2.jpg

Sve zajedno. :spliff:

IMG_20211121_151225.jpg
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav,

gužva u boksu, ovih 160cm širine se ispunilo samo tako. Moja pretpostavka da bi bilo koji iskusni grower sa 3 biljke i dobrim uvjetima napravio više čuda nego ja. :)
Ali s obzirom na sve, bude šalate za duvanje.
Imam u planu nastaviti grow sa još 3-4 biljke, čim pola boksa bude prazno idu nove 4 na klijanje, ali ovaj put sve odjednom, sve u 20l potove, u još bolju zemlju i obavezno grijači kabel oko potova da korijenu bude toplo. Čak možda auto sa dužom vege.

Ovako mi boks grije obična 100w sijalica, ispuh je spušten dosta blizu usisa, i cijeli dio za usis se nalazi okrenut u izoliranom kutu prostorije od cca 1m3 - što me malo brine jer stalno cirkulira topli zrak iz boksa nazad u boks, pomješan sa dijelom svježeg zraka.
No ako ugljen i filter osim mirisa filtriraju i sve loše, onda nemam brige.
Recimo kad je temp u prostoriji oko 10-12C, onda cijev odmaknem.
Kad je oko 2-3C - onda cijev vratim.
Na taj način mi dno boksa nije ispod 18-19C. U krošnji je oko 24-25C.
No uskoro sa menkama ću uzeti taj kabel ili običnu mrežu za podno grijanje na 220V, čisto da korijen bude topao ako se i dogodi da mi na dnu boksa padne temperatura ispod 15C.

Auto Critical - 55. dan - počela je jako mirisati, užasno slatki miris, brutala. Vrhovi dolaze na oko 25cm od panela, no još se ništa ne buni. Samo zalijevam na način voda-voda-gnojivo, jer je pot od 4l i pije svako malo. Eksperiment biljka.
Auto Critical.jpg

Auto Amnezia - 67. dan - čeka se čeka finiš, prošli tjedan dobila 5ml PK Juicea (3 ide po papirima), pa pazim. Ako ne smeta, ide još jednom 5ml pa ćemo vidjeti, no neće predugo. Miris neki lagani voćni.
Amnezia.jpg

AK 420 retard auto - 58 dan - čudna svijetla boja od starta, moram smanjiti gnojivo jer je biljka sva manja rastom po listovima, no po veličini baša i ne. Menka iz auto fem biljke, nevidim nikakva muda, ima male listove, čisto me zanima šta bude, ali vonja gadno. Pot 5 litara !!!
AK420.jpg

Dinamex 2 auto - 42. dan - pecnuta, preskočio gnojenje preventivno. Fino se izdužila, nadam se da će se fino napuniti. Sa ovom planiram startati 3ml PK juicea još jednom, pa probati naviknuti na 4ml.
Dinamex 2.jpg

Dinamex 1 auto - 35. dan - nije se izdužila kao starija sestra, vidjet ćemo ovaj tjedan gdje će završiti.
Dinamex 1.jpg


Eto, po planovima 15.1. - 20.1. bi trebao biti finito za sve, ako neće niti jedna duže od 85-90 dana starosti.
 
03.02.2021
33
51
18
36
I ja imam problem sa prostorom. Nisam trebao staviti 6 kom. na 2 m duzine. Mislio sam ostace automati maniji, a sad krkljanac i morao sam da batalim razvlacenje, a mogao sam ih jos. Sad da ti to lepo napuni i milina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav,

ovako - auto amnezia skinuta u 73. danu jer nisam više htio živjeti na uličarki, a bila je već za dolje. Dobio 40g suhog, slabo - jer nisam podignuo panel i biljka se nije izdužila. Nema veze, lagana voćna aroma, napušenost baš energična. Sativa je, pa ne umara mišiće, a osjetljiv sam na teške seditivke.

Ostalo ide kako treba. Ubacio podno grijanje na foliju, temperatura dna boksa zna biti i do 13C - no pot nije hladan i biljke ništa ne pokazuju probleme vezane uz hladnoću. Gore u krošnji je od 23 do 26 C.

Za 2 tjedna krećem sa izradom finalnog boksa unutar grijanog prostora, pa se nadam da idući grow ide u kvalitetnijim uvjetima.

Auto Critical - 67. dan - zabunom preskočena jedna klopa, pa danas dao zadnju dozu. Uskoro će dolje, kroz 10-tak dana. Miris jako sladunjav, neopisivo. Za biljku iz 4l pota je ovo predobar rezultat.

IMG_20211211_160500.jpg

AK420 auto retard version - 70. dan - ide dolje kroz koji dan, ostavit ću par vrhova da se ima nešto za zapaliti, a ostalo ide u maslac/ulje. Jbg, teški slučaj.

IMG_20211211_160456.jpg

Dinamex 1 - 54. dan - fino se puni, fino je raširena i svjetlo dopire dosta u sredinu.

IMG_20211211_160454.jpg

Dinamex 2 - 47. dan - isto kao starija seka, samo ova je još full zdrava, nije pecnuta.

IMG_20211211_160450.jpg

I sve zajedno.

IMG_20211211_160506.jpg
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo mali update.

Auto AK420 retard version osušen, skinuo sam punu teglu vrhova koje ću pušiti, a ostalo zajedno sa stabiljkom ide u maslac. Neznam gramažu, možda bi bilo 20g samih hedića, no nebitno.
Dakle biljoza iz auto fem menke (dobio u jednom growu 3 menke), od početka kržljava, pofrkana, listovi po pola rasli itd.
Ostavio ju, i eto - izrasla je u visoku biljku ali jako sitnu, mali listovi, sve mini. U potu od 5l.
Kako radi? Pa ono čega sam se bojao - veoma jako hahaha.
Naime taj strain kakav god bio - uvijek je užasno ljepljiv, uvijek užasno jak miris, rad baš energičan. Kad motam, prvo moram oprati prste onda zamotati koliko su prsti masni.

IMG_20211218_130133.jpg

Auto Critical, jučer skinuo 11g sa dima, ovaj pušnice - u teglu, i na degustaciju.
Ostatak treba još 1-2 dana da se posuši. Ovo mi je četvrta biljka od ovog straina, iz 4l pota.
Doslovno sam prije stretcha porezao sve bočne grane, međutim vrh je toliko krenuo u visinu da sam ga u početku cvjetanja morao vezati i frkati da zaustavim rast. Mislim da bude između 30-40g.
Inače nisam nikad više od 30g dobio na ovoj, to je brza mala biljka, nevoli presađivanje, a miriši jako slatko. Na pušenju lagana, nešto voćno, rad dođe naknadno - ne lovi dok pušiš, nego popravo sastavi nakon 5-10 minuta. Čudno, ali takva je. Ima high thc i med cbd, pa je idealna za večer i odmor.

IMG_20211218_130243.jpg

Auto Dinamex 1 i Dinamex 2 od Dinafema, 66 i 58 dana.
Čitao sam da Dinafem ima dobre menke, i ako ne griješim - to se i vidi. Puno višije biljke, puno deblje, imam dojam da će ove dvije do sada biti autosi sa dobrih prinosom, osim ako ne budu "lagani" hedovi, tj puni rupica, pa veličina zavara.

IMG_20211222_175227.jpg

Recimo ako usporedim hedić Auto Amnezije i ovoga Auto Criticala, na oko su isti veličinom, međutim kad se baci u grinder - na stolu dobijem duplo veću količinu Criticala. Isto je išlo skoro za sve indica autose, to sam zamjetio. Znači nabijeni su.

Dinamexe hranim sa 4ml PK Juica tjedno, lijevi je malo spaljen, ali ništa strašno.

I da - stigao mi Enfun boardovi, 2x120w, na akciji iz Francuske - oko 140 eura. Moram složiti bolje ovješenje jer ovo da visi na centralnoj špagici nema smisla - voli se okretati. Ići će na mali lanac u svaki kut i na kutne nosače od postoječeg panela.
Nadam se da će u ova 2-3 tjedna još napuniti fino Dinamexe.

Stari led panel, od vrhova 25cm, 110w iz utičnice - 44000 luxa.
Enfun 120w jedan panel, od vrhova oko 45cm, 90w iz utičnice - 55000 luxa.

Još u nedjelju u Jiffy coco pelet stavljena na klijanje Auto HulkBerry menka, čekam da izađe, pa da stavim još 2 komada - i to će biti još jedan grow sa HulkBerry od RQS pod novim svjetlom.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Lampa je ipak bila na 40cm udaljenosti, pa sam zbog sigurnosti podigao na 55cm.
90w ih uticnice.
Nisam sad mjerio lukse,na 40cm je bilo 55000ljuxa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav ekipa,

Evo kratki update.

Auto AK420 retard version i Auto Critical odavno skinuti, Criticala ostalo oko 10g (puši se svakodnevno), AK čeka kuhanje za maslac ili izradu kapi.

Auto Dinamex 1, by Dinafem je skinuti prije nekoliko dana u 73. danu, već je osušen i puši se.

Sušim kroz cca 5-6 dana u kartonskoj kutiji, ali na foru da svaki hedić odvojim od svoje stabiljke (osim baš najvećih vrhova), prije se osuši i lakše spremiti u teglu.

Čudna biljka, full. Dobio sam nešto manje od 50g hedova, trenutno po jačini u rangu AK420 auto, možda čak malo jača, užasno masna. Ali ima sjemenki!

Ovo je prva biljka gdje skoro u svakoj drugoj pljugi pronađem menku. Međutim – menke su mekane, jako sitne, do sada sam samo dvije tvrde pronašao, ove kad rastvorim imam dojam da je biljka pred kraj dobila neki stres i počela raditi na menkama, ali nije stigla dovršiti. Nebitno – biljka je jako dobra!


Dinamex 2, 76 dana.

IMG_20220108_114236.jpg

Ova će bez beda doći do 85-90 dana, fino se napunila, očito joj novo svijetlo jako godi. Jučer zalio sa zadnjom dozom gnojiva, sad na vodi do kraja.

I to je to, bližim ovaj peti grow kraju, a dok čekam zadnju biljku – u 18l kantama već napadaju Auto Huckleberry 2 komada i Gorilla Girl auto xxl 1 kom.

Nisam prezadovoljan sa ovim growom, od 4 biljke do sad nisam dobio niti u jednoj 50g. Dinamex 1 bio blizu, Dinamex 2 bi mogao proći tu granicu, AK420 je svoj slučaj (retard), Auto Critical kao normala ispod 40g, te Auto Amnezia koju sam sam zeznuo sa preblizu svjetlom.

Ali - loše svjetlo, tj loš DIY panel bio bi svrstao kao prvi odgovor na ovo pitanje, kao i ova brojka na potu „14 litara“, a ustvari je 12l.
Znači ipak u vreće ne stavljaju viška zemlje nego su krivi potovi hahaha.

Svjetlo je bilo dobro zamišljeno, međutim 5-6 proizvođača žarulja, nejednako raspoređena grla i eto panela koji na jednom mjestu daje 40.000 luxa, a recimo 10cm dalje 20.000 luxa.
 

Prilozi

  • Gorilla Girl XL auto.jpg
    Gorilla Girl XL auto.jpg
    679,2 KB · Pregleda: 6
  • Hulkberry 1.jpg
    Hulkberry 1.jpg
    650,3 KB · Pregleda: 5
  • Hulkberry 2.jpg
    Hulkberry 2.jpg
    660,8 KB · Pregleda: 4