5 lepotica (Critical Kush) 400w Sun Master Dual S._prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2015
37
32
18
33
Beograd
S obzirom da mi je ovo prvi grow,nadam se da sam prikupio dovoljno informacija za ovako nesto.
Gledacu da sto opsirnije opisem moj rad.Da ne duzim dalje pricu.

POZELjNI SVI KOMENTARI I KRITIKE,KAO I SAVETI!

Da pocnem sa opremom prvo,od nje ima:
1)Grow box 90x90x170
2)refletor adjust a wings sa sijalicom Sun Master Dual spectrum 400w
3)Bolt balast
4)2x VK ventilatora,jedan 125(120 m/3) za upuh i 150 (305 m/3) za izduv
5)Pure ovlazivac od 8l
6)dig. termometar i vlagomer ujedno

Ostala rekvizica:koristim zemlju Florabela,bez ikakvih dodataka perlita,stiropora ili bilo cega.
Od gjubriva uzeo BioBizz-ov paket(Grow,Blom i Top Max) plus Rot Juice isto BioBizz,to su
sve organska djubriva.
Semenke zavrsio u Bec-u u Indras Planet. 5x Critical Kush (Barneys Farm).
Nije mi bilo tesko da se prosetam do tamo,posto u jebenoj Srbiji nema nikakvih kombinacija,
a jednom se zajebao narucio preko neta i nikada nisu stigle.:)

Inace se o njima brinem vise nego o sebi,evo par informacija:

Semenke sam stavio u maramicu na tacni (ali ne blizu jedna drugoj) i naprskao vodom,ali ne da plivaju u njoj,samo da bude dovoljno vlazno.prekrio folijom tako da je potpuni mrak ispod i tacnu stavio obicne stone lampe,tako da im bude toplo.povremeno bih doprskao vodom da ne bude suva maramica.
nakon 52h sve semenke su proklijale sa klicom od 0,6mm do 1,5mm,i dobio jednu hibridnu,izbile su 3 klice po par mm.sve proklijale semenke sam zasadio u zemlju ne vece dubine od 2cm(klica naravno ide na dole),u zavisnosti od klice tj. buduceg korena.sve ih poprskao sa vodom samo povrsinski sloj,da ne bude skroz potopljena zemlja.saksije su od 3l,kasnije ih presadjujem u vece saksije i pozeljno je da ne bude manja od 10l cak je i to mozda malo za odredjenu vstu biljaka.svetlo stavio na rezim 24/0,tako 2dana,tada su vec ojacale,pa ugasio svetlo na 6h i prebacio na rezim 18/6h.inace posle 15h nakon sadjenja sve su za divno cudo istovremeno nikle.tada ih sve natopio vodom tj. kada procuri voda u tanjiricima.nakon prebacivanja rezima 18/6h poceo sa djubrenjem (Rot Juice) za korenov sistem.inace zalivanje vrsim na svaka 2-3 dana u zavisnosti koliko je vlazna zemlja.djubrenje vrsim svako drugo zalivanje.evo tablice za djubrenje za ovu
firmu djubriva:
biobizz_feeding.jpg

Kada su listovi poceli da prelaze ivicu saksije tada ih presadio u vece saksije (12l). par reci jos.kada budu poceli prvi znaci cvetanja prebacujem rezim svetla na 12/12h. toliko za sad.zavrsni deo grow-a cu postaviti kada bude bilo za berbu.inace trenutno biljke su u 26-om danu.evo i par slika da uvelicaju grow.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 8.jpg 9.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Treba ti podni ventilator da duva po njima. Stavi ga u ugao i pokriće ceo boks. Ventilator na štipaljku nije rešenje.
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Skini foliju sa reflektora pod hitno. Gubis dosta svetla i sijalica ce je sprziti tako da ce se zalepiti za reflektor. Srecno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cjime

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Koliko ja vidim lisce je non-stop obeseno. Sad il je uslikano uvek odma izza zalivanja il je non stop u overwateringu. Po mome je ovo drugo jer u zemlji nema perlita pa je slaba zracnost i drenaza. Bas me zanima da li ce kakve posledice to imat na krajni rezultat.
PS ako nisu automatici nece ni pocet sa cvatanjem dok jim ne das rezim 12/12 ako jesu ne znam zasto bi jih nebi pustija na 18/6 ??
 
Poslednja izmena: