5 lepotica (Critical Kush) 400w Sun Master Dual S._prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
a ovo sa crnim tackicama,nije nista?
ove listove sa crnim tackicama da slikam ispod,ili?
koji je uzrok slabijeg uroda?
i da li vlaga do 73,4 i sta moze da uzrukuje biljci?
ta mi je neki put u mraku.

Ja se ne bih brinula za ove tamnije tačkice, posebno ako su vidljive samo pod mikroskopom.
Visoka vlaga u toku cvetanja može da ti stvori buđ na budovima, a to nikako ne želiš. Ako vlagu ne možeš da spustiš, onda obavezno da imaš ventilator koji će da duva direktno po biljkama. Tako da iako merač pokazuje višu RH samo strujanje vazduha neće dozvoliti stvaranje buđi.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Probaj vlagu drzati na max. 65 posto kod cvjetanja upravo zbog plijesni. 75 posto je dosta visoka vlaga za fazu kada biljke cvjetaju.
I svakako napravi ovo sto kaze @Space_Lulu.

Ja sam inao problem sa povisenom vlagim dok nisam stavio jacu turbinu za ispuh. Nakon promjene sve pet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cjime and hazeri

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Svi ventilatori neka ti rade non stop. Njih nikako ne gasi.

300m3/h za tvoj box bi trebalo biti okej, ali bi jaci sa regulacijom brzine vjerojatno bio bolji.

Ja sam imao Blauberga 125 (280m3/h), ali mi je bio preslab za 120x120x200 box i stavio sam Prima Klimu PK 125 (430 m3/h) i sad nemam problem sa vlagom iako mi je ispuh u istu sobu, s tim da ipak povremeno (nakon zalijevanja biljki) moram upaliti odvlazivac. Morat ces nabaviti neki odvlazivac, nema ti druge ako ti je ispuh u istu sobu.

Sad mi vlaga ide max do 60 - 65 posto po noci, a prije dok sam imao Blauberga isla je i do 80 posto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cjime

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Slikas oštećene listove što imaju iznad tackice. Slikas ispod, jer so obično nametniki tamo. Slabiji urod; zemlja, gnojivo, lampa, uslovi. Viša vlaga ne šteti / obično / ako ti ventilacija non stop radi. Izduvna turbina i vent da puši po biljkama. Ako imaš sve u sobi, fino bi bio neki odvlazivac da upalis.
 
20.08.2015
37
32
18
33
Beograd
a odvlazivac,nisam lepo procitao.to nemam.
mozda ako hvali nesto u zemlji.koristim florabela zemlju,djubrim svako drugo zalivanje,blom i top max po tablici.jedino da nije zbog guzve,otisle previse u vis,pa neke grane sto su cropane,zaklanjaju svetlost.
 
20.08.2015
37
32
18
33
Beograd
par pitanja o susenju.
da li nabijem hedove na pocetku susenja ili kasnije da to radim?one koji su bas masni,tj glavne cvetove.
i ove manje cvetice koji su manji tipa 1,5x1,5cm,i nisu toliko masni zapravo veom su slabo masni.sta sa njima da radim da zadrze vrednost,tj kad se osuse dovoljno,da se posle ne presuse u tegli?i kako njih da nabijem,da ih poprskam necim,ili?
za neki dan cu staviti slike trihroma,da vidimo koliko jos.
 
20.08.2015
37
32
18
33
Beograd
nisam imao vremena da mnogo pisem i kacim slike,a posebno sad pred kraj.
nakon,posusenih lepotica dobio sam samo svega 153g..
po meni jako malo!sta bi mogao biti uzrok,i na sta posebno da obratim paznju za sledeci put?
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ma aj bre,si lud..svaki put ima nesto novo..nesto novo izvalis..

ja sam psolednja puta vadio 100-150g..moglo je mnoog bolje u smislu g..
imao sam par kikesva,gajenje leti i temepratura..niska blaga..a igrao se sa automatima,sa kojima ne smes da gresis ako hoces pun potencijal :D

al sam urkstio vise biljoza,napravio neku "svoju genetiku" ti si naucio koliko kroz ovo..koliko ces nauciti kroz sledeci..
pa da i sledeci grow izgubimo i ti i ja,pa oept ces izaci bogatiji za jedno iskustvo..kad naucis da se miris sa tavkim iskustvima i situacijama,e tada tek doolazi gramaza :D

pozdrav,izvini ako spamam

fijuuuu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and hazeri