5 ljepotica i 2 bandita... by HANE - first Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.09.2009
4
0
0
37
Pozdrav...
odmah da na pocetku napisem kako sam pocetniku pravom smislu te rijeci (mislim barem na prakticni dio), sto se tice uzgoja nase ljepe zelene... stoga molim Vas da mi ne zamjerite ako pravim neke velike greske , tu sam i dosao s namjerom da naucim i uspjesno se naduvam svoje marihuane koja ce biti najbolja ikada :costumed-smiley-027

Posto je zakon rigorozan odakle ja dolazim , koristim maximalnu mjeru opreza i zastite, da ne bi u najgorem slucaju procurila info ili bilo sto izgledalo sumnjivo...

Jos jedna stvar jeste da nisam od onih koji dodju s nula znanjem i hoce preko noci da imaju sve sto su mislili vec danas... procitao sam dosta literature koju sam u najvecoj mjeri nasao zahvaljujuci ovom forumu i ljudima na njemu.

Krecem redom....

Prije 2 sedmice sam s frendom zasadio nekoliko Domacih sjemenki koje sam izdvojio kada sam pusio travu i 2 su kao sto ce te vidjeti porasle sasvim ok... bile su redovno zaljevane i na prozoru zadnje te 2 sedmice....

TO su ova 2 "bandita"

slika1q.jpg


slika2b.jpg




Seeds Indica AK47 - 5 komada . feminizirane

slika4pm.jpg


tu je nesto malo literature koje sam koristio kod kupovine sijalice i generalno svega za moj prvi GROW

slika5z.jpg



Na kraju sam odluci za pocetak par sedmica uzeti obicu fluroscentnu neonku s kucistem u kojoj se montiraju 2 komada neonki

slika6.jpg


Philips sam kupio radi rezerve ... nikad ne znam sta ce bude, a volim igrat na sigurno..
a ovo je moj "office" u kojem se sve spajalo polako

slika7y.jpg


nakon nekog vremena i savjetovanja s elektricarem spojio sam sve i neonke proradile.

slika8.jpg


A tu je i mjesto gdje sam stavio svoja 2 bandita..

slika9.jpg


jos jedna slika

slika10g.jpg


poblize da se vidi kako sam postavio rasvjetu i "sunce" za bandite.

slika11.jpg


U biti to je to... neonke sam montirao nekih 10-tak cm od vrha biljki.. znaci 2 neonke na kojima pise da imaju 1050 lumena. Posto su biljke bile nekoliko dana u sobu i izvor svjetlosti jedino je bilo dnevno svjetlo ne znam kako ce sada reagovati na ovo sto sam uradio.

Sutra cu s frendom kojim ovo radim "aktivirati" ovih 5 ljepotica koje cekaju da se vinu u visine daleko :) i pridrzavati se svega sto sam mogao doznati preko interneta...

imam par pitanja i molim za odgovor.

1. Neonke koje sam kupio, na kutiji od njih stoji 1050 - lumena... jeli to znaci da imaju ukupno 1050 lumena po sijalici ili po watu. sto bi znacilo 18x1050= 18.900 sto prosto ne vjerujem.. naravno pitam...
2. Ogradio sam biljke s stiroporom i nalaze se na "tavanu" kuce , temperatura koju sam izmjerio je oko 27°C... jeli to ok
3. Zalijevanje vode vrsim s "kupovnom" vodom, ne onom s česme, jeli to ok ?
4. za koliko vremena cu morati preci na neki jaci sistem svjetla tipa HPS ili MH

molim Vas za kritike, prijedloge i komentare generalno, sto vise napisete mogu se lakse snaci i znati sto dalje da radim, popravim i slicno

Tu cu cisto informativno da napisem koliko me kostalo sve do sada sto ste vidjeli i sto nisam poslikao a imam u garazi spremno..

1. Feminizirane sjemenke 5x iz Holandije s postarinom - 30 Eur-a
2. 5 velkih i 3 male kutije za zemlju/biljke - 25 EUR-a
3. 3x neonke - 3 EUR-a
4. Utikac za struju + kablo - 5 EUR-a
5. Kuciste za 2x neonke - 15 EUR-a
6. Termometar - 10 EUR-a
7. Humus - 20 EUR-a
8. Vremenska/tajmin Uticnica do 3600W - 20 EUR-a

Suma - Cirka oko = 130 EUR-a
Slijedeca investicija je HPS rasvjeta

Unaprijed hvala

HANE

slika1q.jpg
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hps ce ti trebat za 30 dana pa razmisljaj da ga kupis cim prije a za to ti trba i prigusnica bez tog nema uzgoja ,ako mozes nabavi i ph mjerac olaksat ce ti posao,nabavi neko djubrivo i imas li box za hps zavisi koliko wati hps si htjeo po tome moras radit box.i da unutarnja strana bude bijele boje.a te neonke imaju lumena onoliko koliko pise ne po watu,ako jos nisi shvatio osnove uzgoja predlazem da se prvo informises sto vise.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
HANE je napisao(la):
1. Neonke koje sam kupio, na kutiji od njih stoji 1050 - lumena... jeli to znaci da imaju ukupno 1050 lumena po sijalici ili po watu. sto bi znacilo 18x1050= 18.900 sto prosto ne vjerujem.. naravno pitam...
2. Ogradio sam biljke s stiroporom i nalaze se na "tavanu" kuce , temperatura koju sam izmjerio je oko 27°C... jeli to ok
3. Zalijevanje vode vrsim s "kupovnom" vodom, ne onom s česme, jeli to ok ?
4. za koliko vremena cu morati preci na neki jaci sistem svjetla tipa HPS ili MH

molim Vas za kritike, prijedloge i komentare generalno, sto vise napisete mogu se lakse snaci i znati sto dalje da radim, popravim i slicno

Tu cu cisto informativno da napisem koliko me kostalo sve do sada sto ste vidjeli i sto nisam poslikao a imam u garazi spremno..

1. 1050 lumena ima svaka od njih a ne po watu, stoga sve skupa imaju 2100 Lumena...neznan za tih 200-tinjak kuna zasto nisi kupija 5-8 stednih (ovisno o cijeni) koje bi ti ako bi ih recimo ima 8 davale oko 12000 lumena a ovako imas samo 2100...tu si se odmah u startu sjeba, al dobro...

2. Temp. od 27 stupnjeva je ok, s tim da vidim da ti je krov "otvorenog" tipa, s tim mislim da nema izolacije, vec sama cigla te kag ti dodu hladniji dani sumnjam da ce ti temp biti veca od par stupnjeva iznad 0°C, stoga po mom misljenju to sta si napravija nije dobro, ono sta ti trebas napraviti je box dimenzija koje ti odredis, prema svojim potrebama, ali ovo NE:icon_lol:

3.To je ok, al po meni puno bolja i jeftinija varijanta ti je da sam prokuhavas i filtriras vodu...

Za koliko ces vremena trebat preci na jaci rasvjetni sistem od tog trenutno? Ja bih odman presa :icon_lol:, dobro sad u ovom periodu im je to (ne)dovoljno, ali kroz 10-15 dana definitivno na HPS jer niti ce dobivati puno a s tim ce i slabije rasti...

Treba si se bolje pripremiti al sta je tu je, na greskama se uci...

I za XXXX miloga zar si treba staviti sliku onog "novcanika"??? pa sad ako se i prati ovaj forum, a sumnjam da se neprati od strane zakona, ce se doznati u kakvim se skrivenim darevima kriju jebene sjemenke....:sick:

U svakom slucaju sretno
 
18.09.2009
4
0
0
37
hvala na odgovorima... to za BOX je "moranje" , isao sam sada mjeriti temp i pored toga sto je vani koliko toliko "toplo" temperatura kod biljaka je oko 17°C sto je malo, a da ne pricam o hladnim danima, bice ispod minusa ...
Ovih 5 ljepotica sto imam necu "aktivirati" dok ne sredim BOX i ostale uvjete za siguran GROW..
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ne brini za temp hps od 600w bi ugrejao box(koji nemas naravno) dok je dan ali kad spavaju stavis
samo jadan uljani radijator sa tajmerom i namestis ga temp na 15c i njima super.....a gde su ti ventilatori
nestali u akciji ma nema veze vazno je da imas fem i to nirvanski bole te usta nego vidim neke kablove na podu oces pozar crni hane