5 velikih ili 10 malih pitanje je sad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Što je po vama bolje imati iz iskustva na 4m2 i 1000W
5 vecih biljaka u 20 litrenim saksijama ili 10 manjih u 10 deset litrenim saksijama?
ako uzmemo u obzir da mislim vegetirati 2 mjeseca
poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mumerson10

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
nije na papiru ali u praksi postane kako rasporediti svjetlo po coskovima kad biljke porastu.One rastu zaklanjaju svjetlo jedne drugima tj.dobivaju sve manje kad je najpotrebnije.U cemu to gajiti? dobijo bi prije vise kvalitetnije ako ljudski to odradis u 2 kvadrata. simpl as det::sun2:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav sterbus
po meni je bolje vise komada i sa manjom vegetacijom,jer ces imati automatski i vise vrhova... a problem razlike u visine resis tako sto ti direktno ispod sijalice idu najnize pa kako se udaljavas sve vislje i vislje.
ali opet,ako gledas sa ekonomske strane onda je bolje da imas manje biljki pa ih pustis da se razgranaju.trebace ti manje zemlje i manje gnojiva.
recimo 10l posude i 16 komada stavis i to u pocetku da su spojene ispod sijalice,a kasnije kako biljke rastu ih razmakinjes koliko ti prostor dozvoljava i premestas ih kako bi sve dobijale isto svetlosti...
i jos jako je bitno koju si vrstu planirao da sadis...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Slobo jesil ti to probao kad znas kako na 4m2 i jednu lampu1000w jedino "si of grin"milion posudica...sto ja liku koji masta o 4 kvadrata lako uzgojene trave nikako ne preporucujem.

Bacio sam oko na tvoje biljke i sve pohvale,vidi se da ih dobro pazis ,ali nemogu da otkrijem slike boxa.Dali se radi o 1000w na 4m2?Ako da onda su pokazane biljke one drito ispod lampe a garant ne rubne.
I dalje ostajem pri tvrdnji da pametan covjek sa 1000w izvuce vise na 2 kvadrata od budale na 4.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav vanzealjac
ako kazem da sam probao ispascu komercijala,a ako kazem da nisam probao ispasce da guram pustu prici... mat pozicija za mene...

biljke sam izvadio iz boxa da bi je mogao slikati,posto su slike katastrofa dok je sijalica upaljena.hvala za dnevnik,prija kada te neko od iskusni pohvali.
koristim sijalicu phlips master green power 600w,u kombinaciji sa mylar folijom.to je sijalica namenska za uzgoj bilja koja ima 2000k,ali opet u poredjenju sa 1000w je slabija za oko 30000lu. razmak od sijalice do vrha biljke je 50cm. jedino sto "ne moze i jare i pare". ako se odluci za vise biljaka onda ove mora da u donjem delu malo skrese,ali ce automatcki biljka imati bolju prozracnost,snagu ce gurati u vrhove.imace lepe topove,ali ce zrtvovati sporedne grane.
a i koliko znam,teoretski nekim obicnim uzgojem u zavisnosti od vrste,ali za 400w na1mx1m ide 4 biljke,za 600w na 1,5x1,5 ide 9 biljki...e sad to je preporuceno,ali je u praksi malo drugacije tako da se slazem sa tobom po pitanju povrsine koju obasjava. ali ako mu je oprema odgovarajuca,tj ako uzme recimo: adjust-a-wings reflektor za 1000w i box oblozi mylar folijom i povrsinu od 2mx2m komotno ce izgurati 10 biljaka kako je pitao.ali i na povrsini od 1,5x1,5 takodje
potpisujem to
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
e ovak tenutno imam jednu od 400W,jednu od 250W i dvije od 150W
jedan dio pokriva odozgora 400W HPS i sastrane 150W MH
a drugi manji dio pokriva jedna 250W mh i jedna 150W MH sastrane...ukupno 950W na 10 biljaka
zasada je pokriveno oko 2,5 mertra kvadratna al mislim nabavit jos jednu od 250W
u buducnosti
iako već sada cjeli cistem vuce nesto manje od 1,5KW zbog 4 prigušnice,ventilatora itd..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nodiiii

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nemoj se samo zapalit :rofl: oprezno sa strujom pogotovo kod velikih opterecenja a sto se tice koliko njih trpaj brate kolko stane al si ostavi mjesta za manevar po room-u
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Slobo prijatelju pozdrav....samo si potvrdio ono sto sam reko s tim da bi na manjoj povrsini vremenski brze imo berbu kao posljedicu vise lumena tj. teze i potantnije vrhove sto je i cilj,valjda?


Otkud te preporucene mjere pitanje je??

Zato sto se u grow boksove renomiranih proizvodjaca nemoze ubacit jace svjetlo od preporucenog bez modifikacije istih.
Jer imaju "stealth" FUS rjesenje ventilacije cak i preporucena rasvjeta pravi overhit ako prostorija u kojoj se nalazi nije hladna.

Pricam iz iskustva sa 1,2x1,2 boxom mislim da se zove xl.
Jedan bivsi prijatelj(narkoman,ljencina)radio si of grin i lakomac pretjero sa gnojivom uz ocajnu ventilaciju(njihov komplet ogroman vent i karbon filter+veliki vent unutra izmedju velikog(najveci)krila reflektora).
Na meni je bilo da ispravim njegove zajebe,sto sam i ucinio.Rjesio dovod svjezeg zraka,isprao biljke i nakraju bilo 500+grama.To isto se prije i lakse,sa manje biljaka postigne i na 1metru sa 600w.

stardus krivo sam te procjenio izvini:costumed-smiley-027
 

conrad88

Banned
Banovan
17.01.2012
6
0
3
36
pozdrav svima

moze se bez problema terati 4m2 sa jednom hps sijalicom od 1000w..ja tako vec neko vreme i zadovoljan sam..takodje imam orginalni adjust wings sa komplet opremom.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ajde ne diži teme iz mrtvih bez nekih valjanih razloga.
Ako si htio nešto dokazati onda to dokaži nekom sličicom.
Sad si prošo samo sa usmenom opomenom sljedeči put crveni kartončić!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Creative je napisao(la):
6 do 8 kom u 20 l..posudi ......nakon prvoga growa ces sve znati ...povecati ili smanjiti ;)

Kome? Što? Kako? Zašto?
Daj barem citiraj kad već odgovaraš :icon_confused: