5xNorthern lights auto, 5xKalashnikova autoflowering, 2x400w philips son-t agro,by mag

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mag

22.04.2015
52
86
18
43
Ovo mi je prvi grow,pa sam dobila savet da napravim dnevnik... Pravim ocu za lek. Hvala svima unapred na pomoci...

ZEMLJA: trenutno EASY PLUG(dok ne isklijaju i malo porastu),posle planiram 2/3 florabele + 1/3 mesavina kokosovog treset i perlita.
SEME: Northern lights auto i Kalashnikova auto
PRIPREMA: semenke potopljene u slavol s pa zasadjene u easy plug na isklijavanje
GNOJIVO: hesi soil komplet
Semena sam zasadila 25.5,neke su isklijaje i fino rastu,neke jos nisu...

Sorta- Northern lights auto i Kalashnikova auto,banka-Greenhouse
Trenutno su menke u easy plugu zasadjene. Imam 2 philipsove son-t agro lampe, a box je dimenzija 125x125x180,koji sam oblozila diamond folijom sa 4 strane,dok sam odozgo prvo drzala otvoreno,ali mi je vuklo vlagu,pa sam prebacila one asure za plazu,i 2 ventilatora. Trenutno je upaljena samo jedna lampa i oba ventilatora. Za nekih 7-10 dana dok sve isklijaju planiram da ih prebacim u saksije od 10l,a zemlja koju planiram je 2/3 florabele + 1/3 mesavine kokosovog treseta i perlita.
Sto se gnojiva tice kupila sam hesi soil komplet,kojim planiram da djubrim kada ih prebacim u saksije. Trenutno ih zalivam samo vodom u koju dodajem limuntus,rekli su mi da u easy plugu imaju sve hranljive materije koje su im potrebne. Temperatura mi je oko 27 stepeni, a vlaga 55 %,jel to ok? Toliko za sad... Kacim slike do kraja dana..
 
Poslednja izmena od urednika:

mag

22.04.2015
52
86
18
43
Proslo je 7 dana od kako sam ih zasadila,a samo su 4 od 10 isklijale...:( Sta fali ovim drugim? Zalivam ih svaki put kada vidim da je suva zemlja,otprilike 2x dnevno po 2-3 kasicice... Na 50cm su od svetla,da ih priblizim? Plasim se da im ne bude prevruce,ide temp. i do 29..
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
pa 400w hps za seedling fazu je dovoljan na 50 cm prva 2-3 dana,ali ja ne prakticiram to vec napucam zarulju koliko god blize ide vrhovima ! sretno do kraja i sredi si problem temperature jer jos pravog ljeta nismo vidjeli ,a ti vec imas 30c temp u boxu :)
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
I meni ove posude ne djeluju da su za ovo, to bi moglo samo za nicanje pa vec nakon 5 dana prebaciti, jeste da je to nepotreban posao i stres za biljke, ali sta je tu je. :)
 

mag

22.04.2015
52
86
18
43
Te posudice su mi preporucili u *********** kao nesto extra za isklijavanje i prvih 7 dana da ih dryim u tome,da imaju sve neophodne hranljive materije...a ja sam ih sve poslusala,posto prvi put sadim,da sto bolje uspe,i pukla dosta para.. Ima li ko savet sta sad da radim? da li da ove sto vec fino rastu presadim? i da li ima sanse da ove ostale isklijaju? Hvala...
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Pa verovatno su stručnjaci mislili da sadiš papriku ili paradajz :)
Presađuj naravno što pre , a neproklijalim semenkama pruži još par dana , ne možeš da izgubiš ništa - naprotiv ...