600w hps, Super lemon haze

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Sve pade neki dan sto napisah pa eto novosti. Nemam vremena, a tako lijep post sam napisao...iduce javljanje ce obavezno biti potpunije...

1. dan CVJETANJA kreće! :O

Dodano je par stvari..Cure su pretežno valjda ok, visine izmedju 23 i 30 cm. Danas je prvi dan cvjetanja nakon 20 dana vegetacije, brojeći od nicanja. Eto poslušah savjete i prebacih prije nego sam planirao. Taman su zalivene i pognojene.

Pitanja i problemi:
1. Zemlja je dugo vlažna, valjda zbog uvjeta održavanja vlage oko 65% i cooltubea. Da li je to dobro ili loše?
2. Sa koliko vode zalijevati ako je ovo prvo loše. Dobile su jednom 3, a jednom 2 litre u međuvremenu (pot ~12 litara pun). Ako dam 3, onda mi se čini da je potrebno oko 5,6 dana da se zemlja posuši. Teško je procijeniti po teoriji "dok pot procuri" jer su tegle od tkanine pa se to malo drugačije ponaša + zadržavaju vodu u sebi...
3. Dal je bolje zalijevati s manje, tako da se brže posuši i da zalijevam cirka svakih 4 dana. To pitam jer ako slijedim upute gnojenja, onda bi trebao svoje nutritijente stavljati svaki tjedan, što znači svako zalijevanje. Želim pratiti tablicu kako piše, ali ako zalijevam jednom tjedno (jer se suši 5,6 dana) to je onda zalijevanje hranjivim tvarima svaki put (a ne svaki drugi izmjenično s čistom vodom kako preporuča dosta ljudi tu)...
4. Problem na 3 biljke i 3,4 lista sa žutim točkama, o čemu se radi? Fungus gnats su na razini od 3 dnevno koja budu ubijeni, Uvijeti su maltene savršeni (temp, vlaga, ph, gnojenje dosad drugi puta bilo, a prvo je bilo super prihvaćeno), tu i tamo izvariraju izvan okvira "sve savršeno". Što može bit uzrok onda? :S
5. Problem sa uvinutim lišćem. Naime imam osjećaj da listovi iz dubine novi imaju veći poticaj za rast od nekih koji su prije njih izašli i da se zato ufrču dok prolaze pored tih starijih koji su veći i manji. I to sam uslikao. Da li cvaknuti veće listove?

6. S obzirom na prostor, što ste lijepo pretpostavili i predložili kratku vegetaciju...Što raditi s listovima, da li ih rezati, vezati, savijati ili nešto treće
7. Čini mi se da 27 cm i nije nešto nakon 21 dan vege, imam li pravo?

PUNO HVALA za savjete i odgovore koje očekujem, već i unaprijed i puno opširnije drugi puta kad ne budem u tolikoj gužvi i strahu da će opet sve napisano propast. Dulji postovi mi znaju uzeti i dva sata pa eto, Zasada samo savjete potrebne želim što prije dobiti.

Inače, gnojivo od sada na dalje ide Advance nutrition (Micro,grow,bloom,bigbud,b52,overdrive,tarantula). Savjeti dobro došli, a mislim se držati njihovih uputa, svaki tjedan kako piše...Zato me brine ovo što se po pravilu zalij kad je suho, zalijeva jednom tjedno...dakle kad da ubacim čistu vodu kako svi preporučaju između gnojenja...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    289,6 KB · Pregleda: 166
  • 2.jpg
    2.jpg
    378,9 KB · Pregleda: 155
  • 3.jpg
    3.jpg
    337,5 KB · Pregleda: 150
  • 4.jpg
    4.jpg
    281,6 KB · Pregleda: 153
  • 5.jpg
    5.jpg
    301,3 KB · Pregleda: 153
  • 6.jpg
    6.jpg
    283,6 KB · Pregleda: 152
  • 7.jpg
    7.jpg
    263 KB · Pregleda: 148
  • 8.jpg
    8.jpg
    333,2 KB · Pregleda: 148
Poslednja izmena:
31.03.2015
56
222
33
iza brda
7. dan cvjetanja
Slike iz 5tog dana! Biljke ~30-35 cm, uvjeti standardni, izgledaju zdravo.

Pitanja iz prošlog posta su na snazi i čekaju dobru dušu da malo pomogne.

Novo pitanje je kako koristiti Advance nutrition proizvode koji su na fotki, različiti savjeti su na internetu i na kutijama. Kako kombinirati i ubacivati, a ne zeznuti?

Da li je grijeh da imalo svjetla padne na njih dok im je "mrak". Konkretno mislim na pregled i na fotkanje.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    362,9 KB · Pregleda: 176
  • 2.jpg
    2.jpg
    359,2 KB · Pregleda: 167
  • 3.jpg
    3.jpg
    306,6 KB · Pregleda: 162

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Prekrasno. Stvarno su kao precrtane. Preporuka je da ides s onim dozama koje pisu na bocama. Medjutim nemoj od starta kreniti sa punom dozom. Pola daj pa gledaj kako se ponasaju.
Kakva će ovo gužva biti. Spreman si na to? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Hvala, ja se nadam da sam spreman za guzvu, samo je pitanje znam li što uopće raditi... :D

Također, volio bih da se netko pozabavi s konkretnim pitanjima oko zalijevanja i guzve u postu iznad zadnjeg (#21)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
3. Dal je bolje zalijevati s manje, tako da se brže posuši i da zalijevam cirka svakih 4 dana. To pitam jer ako slijedim upute gnojenja, onda bi trebao svoje nutritijente stavljati svaki tjedan, što znači svako zalijevanje. Želim pratiti tablicu kako piše, ali ako zalijevam jednom tjedno (jer se suši 5,6 dana) to je onda zalijevanje hranjivim tvarima svaki put (a ne svaki drugi izmjenično s čistom vodom kako preporuča dosta ljudi tu)...

Zaljevas u intervalima kako si napisao. Svakih 4 dana recimo, naravno ako ti te tvoje tegle i zemlja tako dopustaju. Moras sam naci interval pa onda sukladno njemu i gnojenje i sve ostalo. Ako pise 7 dana, temeljeno je na nekom intervalu. Ocigledno nije na ovom od 4 dana. Tako da tebi moze biti i svakih 8 dana odnosno svako drugo zaljevanje.

Moja preporuka ti je da ides s pola doze, pa nakon nje opet s pola doze. Pratis kako se ponasa. Vrhovi lista reagiraju prvi. Moje biljke uvijek pokazu na vrhu lista kada im je dosta. Ne trebas previse komplicirati. Strpljenje je majka u grow priči. Zalij, gledaj sta se desava i cekaj. :D U medjuvremenu citaj druge dnevnike uzgoja, educiraj se i to ti je to.

Moje biljke u cvjetanju dobivaju samo gnojivo. 3 zaljevanja za redom gnojenje punom dozom HESI gnojiva pa nakon toga flush. Razlicite su metode. Moras izabrati svoju ;)

Neznam da li je ostalo koje pitanje odozgo da ti nije odgovoreno ili da ti se nije samo odgovorilo u ovih 7 dana od kada si ih postavio?
 
31.03.2015
56
222
33
iza brda
@bandit
Jesi li svaki puta pri zalijevanju gnojio i koliko si puta tjedno zalijevao? Meni je realan interval zalijevanja skoro tj. dana, pa me zanima dal gnojit svaki drugi ili svaki put po tabeli. Bizzzo mi je donekle rjesio misterij, al i tvoja strana price me zanima :)

@Bizzzo
Eventualno što sa gužvom/lišćem koje smeta novom lišću/granama. Na mnogo mjesta sam procitao da je najbolje ništa ne dirati pa ne znam kome vjerovati. Tvoj savjet?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Kada biljke budu 2-3 tjedna u cvjetanju onda ćeš razmišljati o lolipopanju biljaka. U međuvremenu možeš citati o tom pojmu. Sada se oko toga ne sekiraj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
11ti dan cvjetanja - Dokazano imam harem zena
Zalijevanje je palo prvi dan cvjetanja s dozom gnojiva za vege (guanokalong grow), 7mi dan cvjetanja s gnojivom za cvjetanje i ekstra dodatcima pola doze (advanced nutrients) i manjom kolicinom vode nego inace, 11 dan zalivena samo s obicnom vodom. Prema svemu sudeci iduce gnojenje+zalijevanje je za 7 dana. Ljepotice su jako narasle (~40cm), spol se pokazao i sve su curice, nadam se da nece biti hermica, guzva se povecala, gnatsi su iskorijenjeni. Uspio sam uhvatiti puno slika. Generalno mi izgleda dobro, a za probleme molim pomoć.

Ima problema za koje ne znam jesu li ozbiljnog karaktera ili prolaznog. Numerirao sam slike, grupirao slicne/iste probleme i ocekujem pokoji savjet. Naravno da sam proucio topic sa problemima, ali nisam siguran! Generalno se radi o sušenju kotiledona i ona prva dva listica sto smatram normalnim, ali i mnogo listova 1.kata/najbližih zemlji gubi boju ili ima čudne promjene, sve vidljivo na slikama. Kao i uvijek, uvijeti se poštuju rigorozno, pH, temp, vlaga, a hrane ne bi trebalo faliti, mozda je viska, ali ne poklapa mi se to bas jer nisam pretjerivao. Hvala na pomoći!

Edit pitanja:
1. Jesu li mali ventovi dobro pozicionirani? Trebaju li ispod puhati, ovako vise ljuljaju vrhove..
2. pH advanced gnojiva sama stavljaju na 5.7, ja sam dizao na 6.5. Da li je to ok? Zato jer sam do sad imao 6.5, a cini mi se da oni stavljaju na pH primjeren za hydro, a ne soil...
3. Slike, naravno.
 

Prilozi

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    331,4 KB · Pregleda: 152
  • 1b.jpg
    1b.jpg
    349,6 KB · Pregleda: 148
  • 1c.jpg
    1c.jpg
    402,2 KB · Pregleda: 147
  • 2a.jpg
    2a.jpg
    285,4 KB · Pregleda: 148
  • 2b.jpg
    2b.jpg
    259,5 KB · Pregleda: 145
  • 3a.jpg
    3a.jpg
    340,4 KB · Pregleda: 141
  • 3b.jpg
    3b.jpg
    263,2 KB · Pregleda: 142
  • 4.jpg
    4.jpg
    270,8 KB · Pregleda: 143
  • 5.jpg
    5.jpg
    373,7 KB · Pregleda: 143
  • birdview.jpg
    birdview.jpg
    509,8 KB · Pregleda: 152
  • frogview.jpg
    frogview.jpg
    381,7 KB · Pregleda: 150
  • jesusview.jpg
    jesusview.jpg
    383,4 KB · Pregleda: 149
  • sideview.jpg
    sideview.jpg
    515,9 KB · Pregleda: 156
  • randomone.jpg
    randomone.jpg
    378,8 KB · Pregleda: 151
Poslednja izmena:

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa dobro su ti ventovi pozicionirani! An ne koristim tak da ćeš za to pitanje malo pričekat! I još neki lollipop za 7 dana pa če bit još više cirkulacije zraka!:respect: za biljoze!:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
19ti dan cvjetanja
Evo, ljepota, boja i zdravlje gornjih listova mi se svidjaju, hedovi kreću lijepo kao što se vidi na slikama, brine me rast, brinu me donji listovi. One sad imaju ~65cm. Što znači da su se u 2 i pol tjedna floweringa cak i vise nego udvostrucile...Sto ce biti u 10tom?

Gnojene su prije 3 dana sa dozom Micro/Grow/Bloom AN + Big Bud + B52 + Tarantula, 3 l po ljepotici. Iduće zalijevanje je - sutra, čista voda, 2 l.

Pitanja
1. Koji postotak vlage za cvjetanje da održavam. Kod mene je 50-60%, na netu imaju 70%, a mnogi preporucuju do 40% ?
2. Flush kada i kolko puta u rastu, može li s nereguliranom vodom jer ima 9 potova? Plan je bio 2 puta. @Bizzzo
3. Ima li smisla skraćivati im dan svakih tjedan dana ko u prirodi?
4. Lollipoping? Kada? Kako? Donja trećina biljke nema tolko listova koji smetaju svjetlu koliko gornji fan listovi s gornje trecine. A i sigurno sam sa svake po 2 najdonja dosad već i maknuo zbog problema, žućenja ili točki.
5. Noćna temperatura (biljkama) bi mogla postati viša nego dnevna, stvara li to probleme?
6. Dal dodati više Blooma pri gnojenju Micro/Grow/Bloom u ovoj fazi?
7. Isti problemi s donjim listovima, možda vlaga/manjak svjetla?
8. Ako spustim lampu, mozda zagubim sirinu svjetla, ali hocu li tako smanjiti njihovo izduljivanje? Što učiniti povodom toga, čeka me još 7,8 tjedana cvjetanja, a one su sa 25 narasle na 65 centi u 2 tj cvjetanja ...

Hvala!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    286,5 KB · Pregleda: 128
  • 2.jpg
    2.jpg
    381,7 KB · Pregleda: 129
  • 3.jpg
    3.jpg
    521,2 KB · Pregleda: 126
  • 4.jpg
    4.jpg
    374,2 KB · Pregleda: 131
  • 5.jpg
    5.jpg
    253,5 KB · Pregleda: 128
  • 6.jpg
    6.jpg
    191,1 KB · Pregleda: 124
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and bandit

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
1. oko 45%!
2.Možeš sa neregoliranom,al barem zadnjih 10l naštimaj ph!
3.Nema potrebe bar za sada!
4.Nije bit dal listovi smetaju nego da sva energija ide u gornji dio vrha,a radi se do 3.nedjelje cvijetanja!
5.Neznam.Nikad mi noćna nije bila viša od dnevne!
6.Ja bi grow izbacio i samo bloom i micro i ostalo kaj imaš!
7.Manjak svijetla pa biljka sama odbacuje te doljnje listove!
8.Pa možeš a i ne moraš jer se biljke izdužuju u prva tri tjedna cvata,a kod tebe bi moglo i duže pošto je haze u pitanju!:)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Vlaga ti je skroz ok za vegetaciju, kad krene cvetanje sto manja vlaga to bolje znaci nesto oko 30% ili manje je idealno. A sto se tice flush-a nema potreba da radis 2 puta nista neces postici time, dovoljno je ako biljka raste bez problema i nema nikakvih simptoma da odradis flush na kraju, znaci recimo 10ak dana pre nego da padne pod makaze odradis flush dobar i to je sve. Lolipoiranje mozes da krenes da radis, skidaj te listove ispod koje ne hvata sijalica slobodno, i kako biljka raste videces sta je visak listova pa skratis slobodno. Sto se tice gnojiva uopste nemas potrebe da dodajes vise, bolje je da se drzis propisane granice konstanto od pocetka do kraja. Ovo sam ti napisao u zurbi ali nadam se da ce biti od neke pomoci :)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Vlaga ti je skroz ok za vegetaciju, kad krene cvetanje sto manja vlaga to bolje znaci nesto oko 30% ili manje je idealno. A sto se tice flush-a nema potreba da radis 2 puta nista neces postici time, dovoljno je ako biljka raste bez problema i nema nikakvih simptoma da odradis flush na kraju, znaci recimo 10ak dana pre nego da padne pod makaze odradis flush dobar i to je sve. Lolipoiranje mozes da krenes da radis, skidaj te listove ispod koje ne hvata sijalica slobodno, i kako biljka raste videces sta je visak listova pa skratis slobodno. Sto se tice gnojiva uopste nemas potrebe da dodajes vise, bolje je da se drzis propisane granice konstanto od pocetka do kraja. Ovo sam ti napisao u zurbi ali nadam se da ce biti od neke pomoci :)
prijatelju on je na 19.tom dan cvatnje :) odavno je vegu odradio :D