600W Hydro drip - Dieseltronic Resin Seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Malo o vodi
Ja koristim RO vodu koju dobijem sa akvrijskim filterom 80 eura sto i nije puno kad znas da je cista od svih gluposti i da ce ti biljke biti jako zahvalne. Trenutno u rezervaru je voda stara 13 dana i nisam imao veci problema sa njom, jedino sto nisam znao da ph- povecava vrijednost ec u vodi tako da mi je ec skocio na 1.45 zbog svakodnevnog dodavanja ph- negdje 0.5 ml na 50 l vode. Sad zbog cega je bilo potrebno korigirat svaki dan ph a inace bi trebao biti stabilan barem dva tri dana, problem je u glinenim kuglicama koje se trebaju dobro oprati i namociti u vodu po mogucnosti u filtriranu sto nije bila u mom slucaju jer sam filter dobio kasno, vodu treba dotjeravat na zeljeni ph dok se skroz neustabili ali izgleda da ja svoju nisam dovoljno stabiliziro tako da sam morao svaki dan spustat ph i taj visoki ec mi je vjerovatno uzrokovao probleme koje imam na liscu ( uvrnuti rubovi). Danas sam profiltiro novu vodu koja je ec 0 i ph 6 sto je izvrsno jer nemoram korigirati ph i takvom vodom sam isprao saksije i pustio ju u rezervar da smanjim ec koji sam dotjerao na 1.0 sa nekih 15 l nove vode pa cemo vidjet dali je to uzrok mojih problema. Ako netko bude koristi ovaku vodu treba znati da na ubacivanje ph - ili ph + se dogadjaju ekstrema spustanja i dizanja zato da bi se to izbjeglo treba ubaciti jedno 2% nefitlirane vode po mogucnosti odstojale ili kisnice ja sam ubacio flasirane zadnji put nisam imao druge. Interval pustanja vode nakon svih varijanti sam ostavio na svakih 1.45h 15min navodnjavanja a po mraku pustim jedan put 15 min i cini mi se da im odgovara.
Pozdrav svima!

Evo i danasnjih slika
123 pictures by canatonic - Photobucket
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Voda koja stoji u rezervaru bez obzira na koju koristiš svaki dan povečat ph.Čiste manje a obična česmovača i za jedan cjeliph.Sistem i vodu treba održavat i mjenjat ko i sve ostalo.Vidim da koristiš čistu vodu.Mogo bi imat problem sa manjkom mikro nutrientima kao što je magneziji ubuduče.Inače kažu da je najbolja voda ionizirana kojoj ec bude 0.2.Voda je pročiščena al ima nešto metala i mikronutrienata u sebi.Po mom iskustvu što čišča voda rjeđe je potrebno mjenjat.Mada po meni 13 dana je dosta previše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Z&N

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
mr.dr.Smok je napisao(la):
Voda koja stoji u rezervaru bez obzira na koju koristiš svaki dan povečat ph.Čiste manje a obična česmovača i za jedan cjeliph.Sistem i vodu treba održavat i mjenjat ko i sve ostalo.Vidim da koristiš čistu vodu.Mogo bi imat problem sa manjkom mikro nutrientima kao što je magneziji ubuduče.Inače kažu da je najbolja voda ionizirana kojoj ec bude 0.2.Voda je pročiščena al ima nešto metala i mikronutrienata u sebi.Po mom iskustvu što čišča voda rjeđe je potrebno mjenjat.Mada po meni 13 dana je dosta previše.

Hvala na savjetima. Za problem RO vode sam procitao negdje zato sam ubacio 2% nefiltrirane nisam siguran koliko mi je to pomoglo ali za koji dan cu mijenjati vodu pa cu se vise potruditi da vidim tocan omjer koji treba ubaciti da nemam problema sa mikro nutijantima. Inace danas je ph cijeli dan stabilan sto nije bilo dosada, vjerovatno se konacno stabiliziralo al budem vidio ujutro kakvo ce biti stanje.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Izmjena vode i 12/12

sinoc sam promijenio vodu, bilo je trcanja po sve moguce rekvizite za upijanje vode ali sam uspio naci dobar sistem.

DSCN4961_zpsc8e16c45.jpg


u rezervaru koristim dvije pumpe jedna za navodnjavanje i ovu sa crijevom koja radi 24/7 i sluzi za mijesanje vode na nju dodajem i ph, uspricam na usis pumpe i ona ga provrti kroz rezervar na istu mi se slijeva voda sa ploce tako da sam vrlo jednostavno rijesio problem mijesanja a sinoc sam nabio crijevo od 5 m izbacio kroz prozor u odvod i za 10 min ispraznio rezervar 60 l. Ubacio sam novih 50 l ( 45 RO i 5 odstojale) ph 7 nakon ubacivanja gnojiva spustio se na 4.2 ali sam ju pustio 2h i popeo se na 5.2 nakon sto je prosla kroz sistem stala na 5.9 tako da nisam imao potrebu regulirat ph do veceras. Gnojivo sam ubacio po uputama ali morao sam dodati 30% vise zbog filtrirane vode EC 1.10.

Mali savjet ako netko bude kupovao filter kao moj neka obrati paznju kako i gdje ce ga spajat na slavinu jer je potrebno naci odgovarajuci adapter koji ne dolazi uz filter i nije bas uobicajena stvar u trgovinama.


th_DSCN4971_zps1cde67d5.jpg

Evo jedna zajednicka i od veceras su na 12/12

DSCN4969_zps249bf0ff.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dizzeeland and Z&N

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
5 dan cvjetanja i izmjena vode

evo danas sam promijenio vodu po receptu od prosli put jedino sam dodao florakleen za ciscenje nakupina soli 50ml. Sa vodom nisam imao nikakvih problema samo jutarnja korekcija 0.5 ml ph-bloom phosphoric acid od advanced hydroponics of Holand ali sam odlucio svake nedjelje promijenit vodu tako da cu sad svake naredne izmjenjivat vodu a vidjet cu svakih koliko cu prati kompletan sistem mislio sam svake druge ali budem vidio kad curke porastu koliko ce to biti izvedivo.

Imam mali problem sa vlagom kako mi ventilatori kad nema svjetla rade 1.30h of 30 on, u pauzi vlaga mi skoci na 82% a dok rade spusti se na 60 neznam jeli to malo previse?

Evo i novih slika narasle su po 5 cm u pet dana

DSCN4979_zps49ff3d5b.jpg


DSCN4982_zpsf1e815e8.jpg
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
lijepe su ti biljke...samo sto tako rano prebaci na 12/12...nisi li ih jos mogao vegetirati?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ako radiš sa ADH of Holland, provjerena 100% točna informacija ti je mijenjanje vode u tanku svakih 12 dana (reko mi jedan hydro master stariji).
S tim da ti ne treba ništa od boostera, samo 1 2 3 komponente, eventualno samo tekućina za ispiranje.

Niš, super grow, mogao si ubaciti koju biljku više, al nema veze, sretno :thumb:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Marco nisam mogao duze zbog vremenskog ogranicenja koje nemogu prekoraciti 22.12 moram zavrsiti sa svime nadam se da ce biti spremne do tad. ali sad dolazi drugi problem box je 2m ali kad sve oduzmem biljke mi nesmiju prijeci 1.30 m sa saksijom koja je 25 cm da bi bile neki 20 cm od lampe tako da za slijedeci grow moram razmisliti sta cu raditi da ih zadrzim u toj mjeri

Tarki trebalo je biti 5 biljki ali pocetnicki problemi sa klijanjem pa je tako ovaj put, a sto se vode tice imas pravo, moze i 14 moze i duze po lucasovoj formuli ali nedjelja je jedini dan kad to mogu odradit s mirom tako da ili svake ili svake druge kako mi se bude dalo. Za sljedeci cu puno bolje da se pripremim. koliko bi ti biljki stavio da si na mom mjestu ploca je 112x112 a saksije su 11 l i vec vidim korijenje kako izlazi kroz rupe.

mislim da imam problem sa vlagom evo sad je 80% cim su ventovi ugaseni za 15 min se popne na 80 a dok radi je na 60 a ovaj za mijesanje radi stalno, neznam sta da radim jedino da pustim da rade non stop ili imate kakav prijedlog?
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
423
1.740
143
Jedino oko čega te ja mogu posavjetovati je da ostaviš ventove da rade, osim ako nemaš neku CO2 aparaturu spojenu...
kod mene su non-stop upaljeni svi, nisu jaki, pa cijeli dan lagano miješaju/vrte vazduh u boxu. Neće im skoditi svježina ako vlage već imaju dovoljno.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
12 dan cvetanja

evo voda je zamijenjena sastav kao i prosli put rezervar nisam prao vec sam samo ubacio novu vodu, biljke izgledaju zdrave narasle su od 7 do 9 cm u 7 dana tako da mislim da im je sve bilo ok ec sam podigao na 1.20 ovo podizem ovako od oka jer nisam jos nasao neku formulu koje cu se pridrzavat al zasad guraju. Nijedna jos nije izbacila pistile tako da nisam imao neke volje za slikanjem al evo par novih da se vidi razlika!

DSCN4988_zpscd2115b9.jpg


DSCN4995_zpscaf1bf34.jpg


DSCN4994_zps895fbe25.jpg


DSCN5003_zps7d92bdc5.jpg


DSCN5006_zps5f171154.jpg
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Mali problem trebam savjet

Sad sam skuzio da me vracanje sata zakinulo za jutarnje virkanje u box uz kavicu posto mi se sad svjetlo gasi u 6:00 pa mislim sutra produzit 1h mraka da vratim opet na 19:00-7:00
neznam dali moze sta poremetit taj sat, mislim da nebi trbalo biti nista al ipak da pitam iskusnije?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Stvarno krasno napreduju. Ogromna razlika od prije 8 dana. Keep up! :thumb:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ima li netko pojma zasto mi pucaju peteljke listova po duzini, tocnije dva lista na jednoj biljci imaju taj problem a ja nemam pojma sta moze biti. Nacito sam se o svim mogucim deformacijama listova ali na ovako nesto nigdje nisam naletio pa svaki savjet je dobro dosao. zice sto se vide nisu bile objesene na te listove a sluze mi samo za rasirt malo biljku previse je gusta pa nedobija svjetlo kako bi zelio.

DSCN5021_zps12755475.jpg


evo jedna zajednicka napreduju dobro rastu i po 1.5 cm na dan jedino ova s tim listovima je malo usporila i jos me jedna stvar brine danas je 16 dan 12/12 a nevidim nikakve namjere da procvjetaju, gledajuci druge dnevnike od 20 dana vec su lijepo cvjetale valjda ce i ove ubrzo

DSCN5022_zpsae97746e.jpg
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
to ti je faza pred cvjetanja...kad krenu prvi pistili brojanje krece a cvjetanje starta

Btw biljke ti dobijaju strije zbog prebrzog širenja :ludaci_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.