600W Hydro drip sistem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav svima evo me u novom dnevniku vec mi je pocelo falit sve ovo pracenje ,mjerenje i pisanje blago receno navuko sam se na growanje.
Oprema je gotovo ista uz malu izmjenu ventilatora koji je sad 1000 m3/h ali sa potrosnjom max 145 W/h i pasivnim upuhom za razliku od prijasnja dva koja su bila po 250W pa sam dozivio blazi sok kad je stigao racun za struju.

BOX
150x150x200

DSCN4896_zps972ad877.jpg



SVJETLO 600 W - Hydro Ebb&flood 230 prepravljen u drip sistem

DSCN4899_zpsb29bc46f.jpg
DSCN4911_zps3981367f.jpg


Priprema vode RO filter - Gnojiva GH Flora,Bloom i Micro za mekanu vodu

DSCN4922_zps847484ca.jpg
DSCN4895_zps21f7ca6c.jpg



Sjeme fem. 1 x diseltonic Resin seeds 2x 8 ball kush barneys farm

Voda RO 35L u koje sam dodao 7L obicne da dodjem do ec 0.03 i na to sam dodao Canna mono magnezium 2ml da bi dobio ec 0.05 ovo je priprema vode prije dodavanja gnojiva za sprijeciti probleme oko nedostatka mg u RO vodi i na to sam dodao po 25ml micro,flora i grow + 40ml root stimulatora ec 0.80 ph 5.8

Biljke su proklijale 28.1 a u box pod 400w na rezim 18/6 su stavljene 29.1 ostao sam na samo tri biljke jer od 7 sjemenki diseltonica sam uspio samo jednu izvuc da proklije i opet je imala problema da se oslobodi ljusture kao i u proslom growu jedini zakljucak je lose sjeme jer klijanje sam radio sa dvije metode pola u vlaznu salvetu a pola u vodu na temperaturi konstantnoj 26 i kush mi je u obe metode uspjesno proklijo dok ovih 6 dvije su pocele pustat klicu ali su tu i ostale a 4 ostale nepromijenjene al nema veze drugi put budem pazio sa odabirom breedera a i dosta su mi te tri jer ovo ionako radim za ulje a u proslom sam dobio dosta tako da ovaj sluzi za ucenje i probavanje tehnika i koliko god dobijem bit ce dosta da imam ulja za cijelu ovu godinu.

Plan je tri tjedna vege s topiranjem tamo negdje poslije dva tjedna al to cu jos vidit po razvoju biljki i radjenjem lollipopa prije cvjetanja to me zanima jer u proslom sam imao puno popcorn vrhova i doljnih grana koje su bezveze crpile hranu glavnim vrhovima jedino trebam savjet iskusnijih oko stresa, topiranje pa lollipop u kratkom vremenu?

evo i jedna slika boxa u funkciji biljke prestavim malo kasnije dok porastu, neki ce primjetit da su malo se izduzile al nece dalje sad sam im spustio lampu pa bi to trebalo biti rijeseno

IMG_6305.jpg


Nadam se da cemo svi skupa uzivat u ovom novom hydro growu :wave:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
sretno...:thumb:


edit: sjetih se He-Man-ova LED-a,i sad Hydro bit će ovo zanimljiv VS.....
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Ma hydro je zakon,sve više razmišljam o hydru za idući grow..Izdužile su se malo da,predaleko je lampa bila al sad kad si spustio bit će to super,pratim kao i prošli dnevnik i nemam šta dodati kad sve znaš,samo naprijed stari i što više hedovine želim :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Taj reflektor i njagov nosac-perverzija:thumb:Sve je isto ali si bogatiji za jedno iskustvo i vidjet ces da nista nije isto;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
200w po biljci, turbo... tako se to radi a ne nagurati 12 komada unutra kao sto bi vecina o'ma uradila ;) sretno drug, to mora da ispadne extra
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno druze. Potpisujem @opa cupa, reflektor ti je strasan :thumb:
Sve znas, bit ce uzitak pratiti te opet...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Jos jedan kolega apotekar! :) Uzitak je pratiti tvoj dnevnik :) Sretno!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
na koliko ti je sijalica od vrha saksije tj posle od vrha biljke posto vidim da nemas kultjub?
inace lepo ovo izgleda, jedva cekam da pocne bujanje :D
 
14.01.2013
48
215
0
45
Noord Holland
Jel to Adjust-a-wing?Kontao uzeti jedan vingač,skupi su ali ako dobro radi,isplati se.
Ovaj balast je Lumitek...?Bilo je problema sa žaruljama koje nisu predviđene za digitalne balaste.Jednostavno ubiju žarulje nakon nekog vremena,pošto digitalni balasti rade na 20 000 i više Hz.Standardne žarulje su napravljene za rad na 50-60HZ.
Ako budeš imao problema sa žaruljom probaj nabaviti kompatibilne žarulje-Ushio,Digilux ili Lumitek..
Vidi ovaj link. Digilux vs. Hortilux - YouTube
Sretno!:)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Lijepo je vidit ovoliku podrsku na samom startu jos jedan vise motiv da ovaj odradim do kraja kako treba, vidim da vam je zapeo za oko reflektor to je kopija A.W al mi se svidila zbog nacina reguliranja bez onih sajlica a razlike ima samo u materijalu koji koriste vjerovatno je A.W malo bolji al za nas hobi growere to neznaci nista ali radi odlicno na pocetku prvog sam imao slican sa CT i zamijenio ga za ovaj jer sam puno gubio zbog cijevi koja mi je skracivala svjetlost na nekih 50 cm u dubinu , sto se tice sijalice savjetovan sam u proslom growu al guram sa ovom dok ide, trenutno je na 400w i 40cm od biljkica i temperatura mi je izmedju 24-25 sacekam tjedan dva pa cu je podic na 26-27
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Piše ti gore na slici da je za hardwater, a ne za meku.
Inače mogao si uzet neko kvalitetnije gnojivo tipa Advanced nutrients Sensi grow i bloom.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
thc boss je napisao(la):
Piše ti gore na slici da je za hardwater, a ne za meku.
Inače mogao si uzet neko kvalitetnije gnojivo tipa Advanced nutrients Sensi grow i bloom.

imas dobro oko to mi je stara slika iz prvog growa u ovom koristim soft , poceo sam sa GH i vec znam kako se ponasa pa sam odlucio ovaj izgurat sa njim al slijedeci cu sigurno probat ADH of Holland pa cemo vidit razliku
 
14.01.2013
48
215
0
45
Noord Holland
mario339 je napisao(la):
....na pocetku prvog sam imao slican sa CT i zamijenio ga za ovaj jer sam puno gubio zbog cijevi koja mi je skracivala svjetlost na nekih 50 cm u dubinu

E pa to se meni uvijek činilo kod CT.Da se dosta gubi.Rađe bi stavio vent između biljnog pokrova i žarulje,pa nek uklanja topal zrak između..Kao što kažeš nekih 40tak cm od žarulje do biljki,nije uopće tako strašno.Čini mi se da ovi naši grow shopovi forsiraju pomalo CT,prodaju ga u kompletima i tak to.A i ljudima izgleda fensi,i guess:icon_lol:

mario339 je napisao(la):
sto se tice sijalice savjetovan sam u proslom growu al guram sa ovom dok ide

Aj super.Možda je GIB prilagodio svoje žarulje digitalnim balastima.Pratim,da među ostalim,vidim kako ćeš proći sa žaruljom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.