60x60x150 mh/hps 250 w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2017
11
35
13
Sjeme: feminizirano, iz online shopa. Na žalost, ne znam o kojem se strain-u radi, dobio sam ga na poklon a onaj koji mi ga je dao takođe ga je dobio na poklon :p U svakom slučaju, sjemenka je proklijala u maksimalnom roku, posadjena u malu posudu ( plasticnu casu promjera 10 cm) i lijepo napreduje za svoja 3 dana.
E, sada: nisam siguran odgovara li joj odmah mh svjetlost u boxu ( 250 w ).
Temperatura o boxu je konstantno oko 30 stepeni. U boxu se nalaze kupaonski ventilator ( kapaciteta 130 m kubnih po satu), koji je montiran na izlaz ispod llampe i ventilator kojeg sam postavio na ulaz. Nisam siguran jesam li trebao ostaviti pasivni upuh zraka? Savjeti, molim....
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Upuh si stavi pasivan, kakav je i koja jacina venta ti je na upuhu,stavi koju fotku svega toga pa ce ti iskusnjare rado pomoc ,sretno:banana_rasta:
 
18.10.2017
11
35
13
jopezg: Poslusao sam tvoj savjet i ostavio pasivan upuh. Ovaj ruzicasti ventilator izgleda kao igracka ali je veoma jak i praktican: glava ventilatora se moze rotirati u bilo kojem smjeru.
Sta mislite o rezimu svjetla i tame : s obzirom da ne znam je li fotoperiodni ili auto strain, koji bi joj rezim svjetla:tame bio najoptimalniji Napominjem, lampa je MH 250 w
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Mozes probat sa pinki ventilatorom jos hladit lampu,bilo bi bolje da je 27 stupnjeva oko stabljike i da dodje jos malo blize lampi da se ne izduzi previse
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Konsultant
18.10.2017
11
35
13
Upravo sam danas stavio jedan ventilator ispod same lampe ( nasuprot ispuha, gdje sam takodje montirao jaci isisni ventilator- 250 kubika po satu). Temperature je sada idealna, a sretna biljcica mase na pozdrav, dok joj treci ventilator njezno njise grane. :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ako meris temperaturu direktno na svetlu ispod lampe dobijaces vece vrednosti od realnih. Sumnjam da ti je u ovo doba godine pod 250W temp 30C ako imas ikakvu ventilaciju. Tako da proveri to i srecno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Konsultant