75-138w CFL unknown by matia

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
e to je već nešto za vidjet... da je bar 100 ili 150 puta... ima na deal extreme po 11 dolara 150x
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Svaka cast na fotkama.Kao neko stvorenje iz SF filmova.Proveri joj DNA! he,he extra.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Vozdra dobri ljudi :vb_wave:

36-ti dan cvjetanja

Danas sam uspio spustiti temperaturu u visini vrhova sa 31, 32 na čak 25 C sa svjetlima, problem je bio to što sam ispod posuda stavljao stvari da bi ih digao do svjetla umjesto da svjetlo spustim dolje kod njih. Topal zrak je lakši pa ide gore a hladan dole, samo nisam baš mislio da tolika razlika u temperaturi. ...i'm so happy...:b_jump:


Jučer sam im promjenio gnojivo, plantela cvet. Stavio sam možda malo manje od pola preporučene doze i vidim da im nesmeta, sljedeći put kad budem gnojio malo ću povečati dozu. Ovo staro gnojivo sam koristio svako drugo treće zaljevanje ali u kombinaciji sa čistom vodom, da tako nastavim sa plantelom ili imate bolju soluciju?


Evo currraaa!


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nisam ja

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav svima :vb_wave:

Evo danas je 41 dan cvjetanja i curke se polako pumpaju. Napravio sam par preinaka u boxu, ubacio još jednu cfl-ku od 23w tako da je sve zajedno 123 watta, otprilike 7500 lumena. To bi trebalo biti ok na ovakav mali prostor, makar razmišljam o hps-u ali to ću sljedeći grow.
Sa više žarulja diže se i temperatura, pa sam malo poboljšao ventilaciju i sad temperatura ide od 27 do 30 C.

Danas sam ih prvi put zalio sa vodom sa malo meda, pa evo koja slika


Mlađa





Starija





60x džepni mlađa






Ljudi dajte koji komentar ili kritiku :icon_lol:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Gedza je napisao(la):
Steta sto ne znas koja je vrsta u pitanju. Samo cepaj dalje. Pratim.

Nema veze što neznam vrstu,bitno da curke rastu :sun2:

Mlađa cura je od nekog skanka, a za stariju neznam ali joj je mama bila predobra, jedino što neznam koliko će otprilike trajati cvjetanje
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Bezpotrebno je komentirati kad ti sve dobro ide.

Sretno dalje
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Evo nakon nekog vremena update

55-ti dan cvjetanja i curke napreduju fino bez problema, di god koji stariji list odumire ali to je normalno u ovoj fazi. Dodao sam još jednu sijalicu, tako da je sad sve zajedno 6 komada odnosno 138 wati. Svako drugo ili treće zaljevanje ide plantella cvet, malo manje od preporučene doze i nemaju naznaka da im je previše pa razmišljam da im dam punu dozu ovih par gnojenja što mi je ostalo prije flusha. Kontam još nekih dva tri tjedna do kraja, tu imam mikroskop pa se neču zeznuti (čupko još nisam niti neču, a bome je neču ni skinuti ranije ma kolko kod da traje :icon_lol:).

Uostalom evo koja slikica mojih ljepotica (ljubi ih tata :family1:), vidi se da su različite







I da, admini dal da mjenjam ime dnevnika u 138 wati ili da se nedira ništa?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Cure mi se pumpaju samo tako, morao sam ih poslikati još jednom :ridinghorse:


Starija 57 dan cvjetanja








Neznam kad da prestanem gnojiti i uradim flush, šta mislite koliko otprilike do kraja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
cini mi se da imas ti jos dosta do kraja...kakvi su vrhovi pod prstima, jesu ljepljivi...vide li se kristalici?

mislim da ti je tu najmjerodavniji mikroskop...pa prati trichome
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Mikroskop imam i kad dođe vrijeme za harvest sigurno ću znati kada treba skinuti, a pitam koliko otprilike ima do kraja da znam stati sa gnojenjem na vrijeme a ne da dođe dan za :prof10: a ja gnojio par dana prije.
Pošto mi je prvi (uspješni) indoor nemogu od oka odrediti kada će biti gotova, a ima vas iskusnijih koji ste uradili više growova pa već znate otprilike.
Hedovi su krenuli sa pumpanjem, imaju trihoma samo može se to još popuniti (nadam se :icon_smile:)
Po mom bi stao sa gnojenjem za desetak dana, i onda do kraja samo voda, jel to ok ili da gnojim duže?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
:balls: Nemogu da vjerujem, ova starija dobiva muda, kud sad pred kraj cvjetanja :icon_cry:.

imga0008r.th.jpg



Šta sad da radim, dal da čupam muda kako se pojavljuju i kako to na kraju završi, dali joj je to prevelik stres ili da ostavim da oplodi i sebe i komšinicu pa da imam feminizirano sjeme, ujedno i pokupim polen.
Ljudi pomagajte! :sad2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
e jbg. ako ima sanse razdvoj ih (mada, ako su iz istog heda semenke od te dve, i druga ima sanse da fasuje), ako ne onda ti nema druge, ostavi da zavrse a ako uspes sakupiti polena nije na odmet za drugi put, u ovoj turi verovatno neces imati fem. seme, pre ce da bude herm. seme
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Nema ih puno za sada, mislim da ću ih počupati.
Zašto misliš da u ovoj turi neću dobiti feminizirano sjeme a da ostavim polen za drugi put?. Sa jedne strane čitam da se sa polenom od hermija dobije feminizirano sjeme sa malim tendecijam ka hermijima, a sa druge strane da će svi potomci biti hermiji. Kakva su vaša iskustva?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
stoji prica da ces dobiti fem. seme ali ako sa tim polenom oprasis neku narednu curu, ova cura ce ti dati lose seme. ovo je iz price, nemam licnog iskustva, ali u pravu si, vadi sve sto mozes, i tako ih nema mnogo i kasno su se pojavili, sto je dobro za tebe
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
mislio sam dobit fem sjeme da hermi oplodi onu mlađu sa kojom je zajedno, al bolje da čupkam kao što kažeš da su se kasno pojavili, još nisu zreli nema polena, što je dobro
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
PowerSeed je napisao(la):
... ako su iz istog heda semenke od te dve, i druga ima sanse da fasuje...

zato sam te pitao ovo, da li su obe biljke iz istog heda, jer ako jesu onda postoji sansa da i druga bude hermi + radio bi inbreeding (tj. ukrstao decu iste majke)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Sorry nisam te skužio, nisu iz istog, različite su vrste, sutra poslikam hed ove druge da vidiš razliku.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Danas je 63 dan cvjetanja i svakodnevo se borim sa ovom starijom što je izbacila muda, više mi je dosadilo čupkati ta jaja. Al eto nekako nam ide makar mislim da ona(on) ima još dosta do kraja za razliku od ove mlađe koja se svaki dan sve više natiče i pumpa se :hehe:



Uglavnom, evo ga hermić taman pred zaljevanje, malo se objesio





I ova mlađa, nepoznati skank


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.