75-138w CFL unknown by matia

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
pozdrav svim groverima :vb_wave:

Evo konačno sam uhvatio vremena da počnem sa dnevnikom i da podjelim sa vama moja iskustva tokom ovog nadam se uspješnog uzgoja.
Sve što znam, naučio sam ovdje, na vašim dnevnicima i vašim problemima, zato jedno veliko HVALA.
Prije ovog imao sam jedan neuspješni indoor i jedan outdoor na kojem sam zakasnio sa odstranjivanjem mudonja, pa je bilo ponešto sjemena ali sve u svemu, uspješno.

Nego, nešto o setupu:
- zvučnička kutija dimezija 40/37/70, stranice ofarbane u mat bijelo
- 3 x 25w CFL 2700K žarulje, jedna philips, druge dvije neznam marku
- karbonski filter DIY izrade debljine 1 cm, znam da je tanko, al ...
- jedan pc ventilator 8cm, i jedan 12cm spojen na adapter sa regulacijom voltaže, svaki ima svoj, manji tjera zrak van, a veći radi cirkulacije unutra
- pasivni upuh
- jedna cura je u kockastoj posudi od 2 litre, a druga u okrugloj posudi od 5 litara
- temperatura, dan oko 30 C, noć oko 20 C
- vlaga 40 - 55 %
- ph oko 6.8, nemam mjerač nego listiće
- u zadnje vrijeme sam ubacio co2 sistem, kvasac/voda/šećer
- na cvjetanju 23 dana

Sjeme je nepoznato iz paketa, posađeno ih je 4, a sada su ostale dvije cure. Neznam točno kada sam ih posadio jer nisam vodio dnevnik od početka, nego od 29. 12. 11 kad sam ih presadio u veće posude. Ova u kockastoj posudi je starija otprilike 10 dana.
Trenutno gnojim sa Vita tekuće gnojivo 6/7/8 svako treće ili četvrto zaljevanje, a zaljevam po potrebi, ova starija puno više pije vode, vjerovatno što joj je manja posuda.
Zadnjih par zaljevanja experimentiram sa kupovnom mineralnom(gaziranom) vodom, i mislim da im se dopada. Kakva su vaša iskustva sa mineralnom vodom?

Par slika od neki dan

box, zvučnici su u funkciji i puštam im laganu muziku svaki dan






zajednička




starija











i slike od danas, isto starija







Znam da nije ništa posebno, ali je moje, i sjećam se prošle jeseni kad sam zapalio prvi put svoj ruku rad poslje outdoora, neprocijenjivo!
Svaki komentar i kritika dobrodošli.

Toliko za sada i potrudit ću se biti redovan

:wave:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Koliko dugo su na cvjetanju?
Razmisli o mogućnosti da ubaciš još barem 2 cfl.
Mineralna? Ako ne smeta, ok...pH?
Rep+ za prikazano, idemoooooooo :cow_yellow:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Hvala vam na komentarima :icon_biggrin:

Na cvjetanju su 23 dana, znači još sigurno mjesec dana do kraja, možda i više
Ph vode mi je oko 6.2 -6.8, nisu precizni ti akvarijski tester listići, mislim da je i mineralna oko 6.5.


zlo%naopako: Razmisli o mogućnosti da ubaciš još barem 2 cfl.
Razmišljao sam da ubacim barem još jednu žarulju sa strane, ali se bojim da se nebi temperatura povečala, ionako sam blizu granice, smislit ču nešto
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Lijepo odradeno :D

pripazi sto se tice mineralne vode, zvao sam neki dan u coca colu u vezi bistre i dobio informaciju da normalna bistra ima ph 7.5 a gazirana bistra 4.5 !

sretno
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Predobra fora je to što su zvucnici u funkciji... svaka cast!

I lijepo ti to radis, samo guraj do kraja...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Stvarno pazi s mineralnom... Ostalo sve za 5!
Jedan rep+ za boost :))
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Još jednom :thankyou: hvala svima na podršci i ljepim komentarima.

Evo jedan mali update, jučer sam sam imao jedan bed. Pri rukovanju sa mlađom curom slučajno sam slomio jedan mali vrh :balls:. Nije skoz napukao (dosta više nego kad radite supercroping)), ali se jedva drži, pa sam to ljepo obložio vlažnom vatom koja drži vlagu i služi kao podupirač, i sve lagano omotao alu folijom. Večeras palim svjetlo i očekujem da se skroz osušio vrhić, a on počeo terat nove male i zdrave listiće ih heda :icon_biggrin:!

Evo par slika operacije, nisu najbolje





Cure zajedno









Što se tiče mineralne vode, jel neko od vas ima kakva iskustva sa njom?
Znam da ima hranjivih tvari kao magnezij, kalij... , plus korijen dobije zraka (od gazirane vode - nadam se da je to točno)

Pozdrav :wave:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Sve ti je super,ali ni ja se ne bih zezao sa min.vodom.Mozes poremetiti balans mikroelemenata i onda ces misliti kako ti radis sve ispravno a njima ipak nesto fali.Bolje spreci nego leci.Koristi obicnu vodu sa cesme sa umanjenim ph kao sto radimo svi i nece te boleti glava.Moj savet,kada radis update fotki smanjuj rezoluciju jer sporo otvara i onda mi prosto mrsko da cekam pa i ne pogledam fotku iako bih hteo.
Veliki pozzz i ideja sa boxom je bas kul ali pustaj im nesto lagano he,he.Nemoj da ih stresiras!
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
super izgleda, i ja san planira ovako u zvucniku, samo mi se nekako ove tvoje dimenzije cine male...jel imaju dosta mista unutra ?
i kako si postiga da su ovako niske, jesi ih kako vezivao i jel ovo 12/12 od pocetka ?
Hvala
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
camelonus9 je napisao(la):
Moj savet,kada radis update fotki smanjuj rezoluciju jer sporo otvara i onda mi prosto mrsko da cekam pa i ne pogledam fotku iako bih hteo.
Veliki pozzz i ideja sa boxom je bas kul ali pustaj im nesto lagano he,he.Nemoj da ih stresiras!

Vozdra camelonus, evo od sada ću smanjivati slike, a curama uvjek puštam nešto lagano, nema stresa:icon_lol:



mali_1.3 je napisao(la):
samo mi se nekako ove tvoje dimenzije cine male...jel imaju dosta mista unutra ?
i kako si postiga da su ovako niske, jesi ih kako vezivao i jel ovo 12/12 od pocetka ?

Ima dosta manjih growova tipa PC na forumu, tako da ovaj box i nije baš malih dimenzija (za razliku od PC-a), imaju one mjesta. Da je veći nebi se bunio, ali za sada samo sa tim raspolažem.
Nisu od početka na 12/12, bilo je nešto vegetacije, nekih 3 - 4 tjedna (nisam vodio dnevnik od početka pa neznam točno) i naravno LST all the way:notnice:


Edit: sinoć sam ubacio još jednu žarulju (15w dok nekupim jaču), ovaj put sa strane, tako da ih je sada 4

Pozdrav
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
matia je napisao(la):
Ima dosta manjih growova tipa PC na forumu, tako da ovaj box i nije baš malih dimenzija (za razliku od PC-a), imaju one mjesta. Da je veći nebi se bunio, ali za sada samo sa tim raspolažem.
Nisu od početka na 12/12, bilo je nešto vegetacije, nekih 3 - 4 tjedna (nisam vodio dnevnik od početka pa neznam točno) i naravno LST all the way:notnice:
Pozdrav

Ovako nešto?
The mini plant - YouTube:sun2:
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
pratim ti dnevnik interesantno a jel mozes reci kakvu zemju koristis?
a za mineralnu vodu to neznam samo znam izmjeri ph pa .......
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
E mazar, da takve budu obje, ja PREzadovoljan :icon_lol:
A zemlja je "humokompovit H1" za sada im paše, evo slike pakovanja:







Pozdrav :wave:
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
matija, to gazirano u vodi je co2,
tesko ce on dat kisika korijenju,
za to ili koristi peroksid ili ulozi u akvarijsku pumpu za zrak
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Danas (odnosno jučer) sam prvi puta zalio sa peroksidom. 3%-tni, na 1.5 litru vode, nekih 5 ml, jeli to ok omjer?
Kad smo kod peroksida, koliko često ga koristite togom uzgoja, vidim da svako ima svoju šemu.

Edit: onu žarulju od 15w sam zamjenio sa 25w, sve ukupno 100W :notnice:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Šta sad, nije kvalitetna zemlja i odma nevalja grow:sad2:

Mali update, pošto sam ubacio još jednu 25w cfl-ku temperatura mi se ponekad popne i do 36 C, obično oko 34.
E sad, znam da kad se koristi co2 može bit veća temperatura, ali da bi imao efekta ventilacija nebi trebala biti upaljena jer co2 izađe van sa ostalim zrakom.
Šta sad, da izbacim tu novu 25w cfl-ku ili da ostavim kako je?

Ovako to sad izgleda (slika od sinoć)




A sad cure pajke :snupi:

 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....probaj temp dovest na 30c u visini vrhova......a kad bi imao co2 to neko vrijeme bi ti ventilacija trebala bit ugasena.....
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ivach druže, imam co2 (kvasac/šečer/voda) vidi se boca na slici(0.75L).
Znam da treba biti ugašena kad "puštam" co2, to sam i napisao, ali mi onda temperatura ode u visine, tako da ventilacija mora raditi stalno.
Jel ima smisla držati co2 u boksu ili da ga vadim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.