Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

Best Posts in Thread: My bike

1. VenloNL

VenloNL sunce,sunce i samo sunce
    Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    Meni je optimalno 5-6 km tamo i toliko otprilike i nazad.Tu si tempiram pljugicu i neobavezno se odvezem.Slušalice u ušima,svjetla upalim i polagano...
    Danas fin dan,biciklo prljavo od posljednje vožnje ...petak,sunce,toplo,gotov radni tjedan.
    Jel' treba šta još kazat :D
    Mislim da netreba.
    Odredih si točke do kojih se moram dovesti i krenim.Prvo odigram euro jack pot,pa stanem da si pustim glazbu u uši i tu zapalim pljugicu malu.I tako se ja vozim.
    Uhhhhhh,pa odvezao sam kilometar ziher a da nisam bio uopće svjestan ,u jednom momentu.Dosta je prometno.Auta ko' mravi u mravinjaku.Zrak koji udišem je više dim od dizelaša i ostalih nego zrak.Uživam u vožnji,na svakom semaforu sam prvi... i eo me odjednom,perem biciklo.
    Dok sam čekao jednu gospođu da ulicka svog metalnog ljubimca,zapalih i cigaru.Gospođa gotova,ja upadam,5 kn,samo voda i pšššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššššš :D
    Mlaz jak a ja poučen od zadnji puta,držim jednom rukom biciklo a u drugoj je pištoljčina i pššššššššššššššššššššššššššššššššš:D
    Naduvao se:let:perem jednu stranu,detaljno se unio u radnju...pa onda totalno nespretan premještaj ruku... sad je u desnoj biciklo a u lijevoj pššššššššššššššššššššššššššššš:D
    U jednom momentu sam se toliko uzšeprtljičio da sam morao onaj pištolj gurnuti u šošku mada još nisam potrošio svu vodu.Jedva izađe iz tripa pranja Breezera.
    Dok sam hvatao zrak,jer nisam disao zadnjih par minuta normalno koliko me zgrabilo pranje ,hehe ... kraičkom oka u koji mi je uletila mušica (vidio sam ju kako ulijeće u oko lijevo) ...ugledam Policajca.
    Štaaaaaaaaa,je ovo koji *****,proleti mi kroz glavu.Jer upravo gledam u 4 policajca na 3 m od mene.Promatraju mene kako perem bicikl i jedan kreće prema naprijed.
    Meni u labrtama ugašen čik od benstona 100s.Ugasilo se koliko sam ja zabrijao na pranje.No policajac ode u praonu do mene.
    Izguram bajs van iz praonice ,parkiram se i pogledam.A ono policajci došli da operu kombi i vidim da su sada unutra ponovo,a ovaj jedan pere.
    A jes me fino opralo,hehe .... a oprao se i bajs fino.
    E onda skočih prvo do kolodvora a u sljedećem momentu jednoj staroj romkinji i meni svira jedan mladić na one bakrene posude.
    Svratih na povratku na jedno malo pivo a kad sam došao kući,prvo što sam napravio... oprao ruke i izvadio mušicu iz oka. Prekinio sam ju na dva dijela u pokušajima kad mi je uletila da ju izvadim.... ili su uletile 2,hehe.
    Ma kad odeš desno,u civilizaciju ... svašta se izdešava :D
    A dok,npr lijevo kad odeš u mome slučaju,i tu bude svašta isto.
    [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.
    Sve je dobro što se dobro svrši :D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 16
  2. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    Danas malo gazio po šumskim stazama :cool:.

P4281798.JPG

P4281799.JPG

P4281803.JPG

I dan završen sa pređenih...
    P4281812.JPG

sad slijedi odmor i opuštanje guzičnih mišića uz :razvaljen::.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 13
  3. VenloNL

Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    O daaaa,to je to.
    Crno - bijela kombinacija boje,ogroman,šalta ko' cura,koči ko' zmaj,lagan za vožnju.
    Jučer palo 12 km kao od šale.(odoka ošecovano) :D

Pljugica jučer prvo... pa prvi puta u životu sjedam na takav biciklo.Auhhhh,finog osjećaja :)
    Neznam voziti,hahahahahahahaahhaahah
    Ide i žena sa mnom na svoj Schirocco. :banana_rasta:
    Idem iza nje.
    Stalno ju stižem a ne gazim,ček' malo...šta se dešava.
    Neznam dal' bi vozio i gled'o ga ,odljepio skroz na ljepotu ili bi gledao kud' vozim :D
    I tako ti ja vozim,vozim, odljepio od finjaka,skužim....usta,jezik,grlo,auuuhhhhhhhh
    Sljepili se u jednu cijelinu.
    Znao sam.
    Čak sam i razmišljao kako bi bilo fino imati na njemu onaj držač za vodu.
    Daleko je još do točke okretanja,mislim...i onda se sjetim.Pa idem kod Haljiljija na ljimunadu jednu.Usput mi je a trebam neku tekućinu pod hitno.Pokušavam jezikom ovlažiti kutove usta,no ...nemoguća misija,hahahahahahahahahahahahaha
    Oprezno ga parkiram ispred slastičarne te i zavapim Haljiljiju....brate jel' imaš ljimunade ???
    Naravno da imam :D

Uzmem ljimunadu i izađem van,Breezer je naslonjen ....dobro izgleda :thumb: ,no fali nogar za parkiranje.
    Napitak me diže iz mrtvih,vrijeme je za pokret ....nizbrdo ruta.
    Predobro,hahahahahahahahaha.
    29 cola točak,glatki asfalt,brutala.
    Malo vamo,malo tamo,cure me ni ne gledaju nego gledaju samo baciklo,hahahahahahahaha
    Imali šta ljepše,stoner na biciklu...nitko ga ni ne primjeti da leti :D
    Dođošmo do točke okretanja,kakav nam je plan? ,upitah vođu puta...
    Idemo nazad prema kući ,al' ćemo usput svratiti na cugu,reče.
    Vruće je jučer bilo,preko 30 °C.
    No,radler od grejpa ladan,cedevita također :D
    Osvježen fino,gledam neki mali ćuko uskočio kod moje women u krilo i zalegao.Pa odnekud dođe još jedan malo veći ćuko,ovaj mali skoči iz krila i počeše da se igraju(tuku ko' fol).Mali napada,ovaj veći se brani.
    Nekoliko duša (i moja) na terasi kafića poče da gleda tu tučnjavu,izbaci me fino iz tripa 29''.

Uglavnom,biciklo sam kupio ditetu svom.Nije moj.
    Ponekad ću ga koristiti,nedjeljom popodne ako bude slobodan.Ili još bolje nedjeljom dopodne ...jer dite tada spava :D
    Biciklu fali od opreme neki dobar nogar i svjetla.Za početak.To odoh sada kupiti.
    Ozbiljno ću razmotriti misao da sebi uzmem neku silikonsku navlaku za sic,danas-sutra ...jer mi je to malo tvrdo za sjediti.Iz početka ne,ali kako se vozim počima me zicagu žuljati :D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 11
  4. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    Lijep dan za vožnju danas, pa sam malo spojio ugodno s korisnim ;)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 10
  5. VenloNL

Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    [​IMG]Jučer klizim glatkim asfaltom,hash ok radi,odjednom mi se počme gubiti baciklo ispod mene.Počme da nestaje.Predivan osjećaj.Kao da lebdiš u zraku,ali osjetiš inerciju.Gravitacije skoro da i nema.Toliko je trip dobar u trenutku,osjetim da je nestalo sve ispod mene.Samo dio prednjeg točka još vidim :D
    Naučen kontrolirati takve tripove,kažem sam sebi; zahebi to Venlo,vraćaj se na baciklo,hahahahahahaha
    Ne smijem si ni zamisliti trenutak spoznaje da letiš a da nema ništa ispod tebe :)
    I onda samo upadneš ispred neke zgodne tete kad te uhvati strah od pada :D.Njoj ne bi bilo ništa jasno a ja onako naduvan fino,hehe ...tko zna šta bi bilo da je bilo.[​IMG]

6. VenloNL

Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    E taj rad,hehe
    I sam sam bio u servisu neki dan :D vozio baciklo.

Neznam koje komponente ima ova crna zvijer, jer totalno sam površan što se tiče mehanike bilo kakve.Bilo da se radi o baciklu,motoru ili autu.
    Natočim u auto 100 kn goriva,za 2 dana lokalne vožnje s posla i kontra...debela rezerva.Niš' mi nije jasno.
    Kad izađem van iz auta,smrdi gorivo_Obzirom da mi je i lonac od auspuha trul iznutra (izvana je ok) zvoni i klepeće.Ma rek'o auspuh je kriv za to što se osjeti gorivo.
    Razmišljam linijom manjeg otpora.
    Nakon par mjeseci :) ubijeđenosti da je kriv lonac,odjedared,slučajno, sa desne strane kod zadnjeg točka ugledam fleku neku.
    I još nešto kapa u nju.
    Rek'o,koji je ovo vrag ?
    Da ne duljim dalje...kod svoga mehaničara sam :D ,mijenja mi filter od goriva.Kaže,ovo odavno nije vidio,hehe
    Strunio filter od goriva toliko jako da je za u udžbenike stavit,hahahahahahah
    Uopće nisam znao da je tamo filter,da trune,da izgleda kao na motoru,samo je veći,da ga treba mijenjati s vremena na vrijeme,da sam se mogao zapaliti,hahahahahahahaha

Zašto servis na baciklu ?
    Zapalio jedno veče pljugu i idem se provozati.
    Nakon samo par vožnji do sada,osjetim da ta ruta kojom idem...odvažam ju sve lakše.
    Vrijeme je povratka,pao je mrak,osvjetljen sam odlično,toplo je ... osjetim da me vozači u autima iza vide,jer je zadnje svjetlo agresivno crveno i jako.
    Nadvožnjak pješački.Odlično.
    Idem uzbrdo pješke.Sportski život do kragne :D
    A i taman imam jedan mali zamotan,za povratak.
    Dođoh do vrha nadvožnjaka,zastanem,gledam promet ispod,ljudi žure,putuju,pljugica lagano izgara...
    Sad imam malo nizbrdo,pa opet uzbrdo i onda jedno dobro nizbrdo.
    Dvaput zagazim i počmem se spuštati.Kočnica šimano,koče diskovi pravo :D .... odjednom se začu :spliff: zvuk,nešto kao ; ttttoooooooooiiinnggggggggggggggg.
    Proleti mi misao kroz glavu. Puče žbica :(
    Spustim se lagano,siđem sa baciklo.Sve žbice na broju.
    I opet ona moja linija manjeg otpora ma natjera na misao; sve je u redu Venlo.

Lagano sam se popeo na sljedeće brdo,zadnji dio opet pješke i onda je uslijedio spust. Ala uživancije dok kliziš nizbrdo,prva liga.
    Došlo vrijeme da se malo prikoči.Ja za kočnice a prednji točak se izvitoperi u lijevo skroz :(
    Dobro da se nisam ubio,hahahahahahahaahah
    Probam opet kočiti,opet se taj veliki točak iskrivljuje do nenormalnog položaja.A u khuracpalac sada.
    Baciklo nema još tjedan dana starosti a već se obatalio.Pomislim.
    Dođem kući,saopćim žalosnu vijest,žena kaže; pa kako ?
    Ja u crnjaku,ona ode pogledati.
    Skoro mi suze idu na oči.
    Vraća se i kaže; ajme koji si ti lik,cccccccc
    Pa otpustila ti se ona kopča što drži točak za ramu.

Hahahahahahahahahahaha,ja vidio sve žbice na broju.Rek'o ,to je to,hahahahahahahahahahahahaahh
    Mogao mi je točak otpasti nizbrdo kad sam zakočio,hahahahahahhaha
    I to prednji :D

Uglavnom,oprostite mi što sam se raspisao.Čekam da kiša stane,a stala je izgleda. Pa ću na jednu vožnjicu.
    Na jedan ''leptirov let'' :D [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. Aj' živili.

7. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    Ljep dan :sun2:, zemlja naoko suha, kad ono;

Tobla tebra.jpg
    i jos blata.jpg

I predah :joint2:

Gicober.jpg

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 9
  8. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    bic djiro.JPG

9. irieman

irieman voodoo chile
    Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    28.03.2013
    Poruka:
    1.925
    Sviđa im se:
    5.827
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +6.253 / 2 / -0
    :vb_wave:

10. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    bic.jpg
    vorg.jpg

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 8
  11. Rebel

Učlanjen(a):
    27.02.2016
    Poruka:
    67
    Sviđa im se:
    54
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +81 / 0 / -0
    Najbolje provedenih 2 sata na biciklu.Pljugica,vožnja po divljini,koji pad :D
    20160610_193514.jpg
    Vutraman live up :cool:

12. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    Danas odličan dan za vožnju, još bolji mi jer sam na godišnjem dva dana pa mogu gaziti duže etape, ima se vremena :) .
    Odrađen laganini đir ukupne dužine 58km, iskapljene 2 litre vode za 4 sata, vratio se lakši kilu i pol ;)

P4151781.JPG

P4151779.JPG

P4151780.JPG

Sutra mountain po šumskim trailovima, bude i pokaja slika staze. Staza je zbilja boleština, nadam se da se vraćam u komadu :cool:.

13. golub mira

golub mira južno od mjesta gdje sjevera nema

Učlanjen(a):
    27.05.2013
    Poruka:
    531
    Sviđa im se:
    2.241
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +2.644 / 0 / -0
    5.jpg

14. VenloNL

Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    Još ga nisam odvezao u servis :D
    Škripi i cvili ko' stara kanta,hehe Očajnički treba koju kap ulja na lanac :spliff: DSCN1592.JPG
    Al' vozi .
    DSCN1588.JPG DSCN1580.JPG DSCN1582.JPG
    DSCN1578.JPG
    I da ne zaboravim,hehe
    Sretoh PowerSeed-a dok sam se vozuckao uokolo :) DSCN1599.JPG

15. Papa Romeo

Papa Romeo barba non facit philosophus
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    30.03.2011
    Poruka:
    686
    Sviđa im se:
    1.724
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.838 / 0 / -0
    Kod mene je Deore XT oprema i sto se tice kvaliteta moze se opisati jednom rijeci - vrhunski. Nekadasnja najvisa klasa Shimanove opreme dok nisu ubacili R na kraju i dobili XTR. Inace XT u nazivu znaci extra, vrh i nema dalje, a ono R znaci "Racing" a ja nisam taj tip - trkaci, pa mi i ne treba :)

U svakom slucaju uzimaj te mjenjace kad ih vec dobijas povoljno.

Sto se servisa tice, sam servisiram bicikleto, a na to su me natjerali lokalni serviseri koji su mi trazili 100 evara za servis kocnica sa zamjenom ulja i disk plocica. Kazu mora originalno shimanovo ulje da se sipa, a ono skuplje od pticijeg mlijeka. Naravno da sam se posluzio alternativom i nasuo modricinog testerola. Dihtung poklopca rezervoara ulja za prednju kocnicu, kojeg nisam uspio naci u trgovini, isjekao sam od neke stare unutrasnje gume skinute sa jugica prije 15 godina i zamislite dihtuje bolje od one stare originalne gumice koja je propustala. Disk plocice sam odnio na servis kod majstora sto prepakuje lamele. Malo me je cudno pogledao kad je vidio sta sam mu donio, al je posao odradio valjano, kao sto je i placen - trazio za pivu a dobio za pet pivi :D
    Taka smo mi sorta - alternativna.
    Sta 100 evara, 100 ti majki majcinih :)

16. VenloNL

Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    Sunčano
    [​IMG]-6°C
    -7.jpg
    Ćale na jednu stranu,dite na drugu :D
    Zimčuga je,bole oči koliko je zima :D
    DSCN2974[1].JPG

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 7
  17. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.794 / 29 / -1
    punio baterije na poluzubatom :sun2:, nema garažiranja, čeka se divljanje po snijegu :D.

DSC_0738.JPG

18. chaktus

chaktus Aktivan Član

Učlanjen(a):
    16.12.2015
    Poruka:
    121
    Sviđa im se:
    290
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +306 / 0 / -0
    Moji ljubimci u koloritu ;)

19. VenloNL

Moderator

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    4.895
    Sviđa im se:
    12.694
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.252 / 4 / -0
    pala vožnja prije ručka cca 15 km ,laganini
    bike.JPG
    Ima putem nekakve paučine DSCN5929[1].JPG ,neznam jel' to ono 'bablje ljeto' ili štaje već ,no kad ti se polijepi po faci i torzu ... izgledaš kao da si bio u svatovima nekim :D
    Sve leprša iza tebe :D

20. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.042
    Sviđa im se:
    14.051
    Trofej poeni: