A homebox by friška figa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
Za početak da se pretstavim; ja sam friška figa novi sam na forumu i oduševljen sam ovim forumom i divim Vam se svima i pomalo sam ljubomoran,, toliko da sam poželio napraviti svoj, ali mi treba mala pomoć. Pročitao sam više manje dosta tema na forumu, pa sam odlučio sastaviti svoj dnevnik i staviti svoje slikice pa da vi kažete koju pametnu.


-dimenzije boxa 40x60x100
-obojen bijelim mat bojom
-dvije štedne žarulje 25w svaka u kučištu ručne izrade od jegermaysterove pikse
-posuda 3l zemlje kupljene za uzgoj cviječa
-6 proklijanih sjemenki neke domače vrste ali fine :family1:
-20 dan

sljede slike
19062011153.jpg

19062011154.jpg


-ventilacija u izradi
-ph regulatori i lakmus papir stiže na adresu
-gnojivo floramin dušično gnojivo 48%dušika
-režim svjetla 18-6h
-temperatura 30'C po danu a po kmici 25'C, vlaga 75-80%

I sad ja sretan svaki dan nemogu skinuti oći sa njih,nadam se da njim to ne smeta!!!
Ali slabo rastu, što trebam napraviti a da nisam da se trgnu nekam. i zanima me koliko često i sa koliko vode treba zaljevati i dali je dosta to svjetla (2 štedne žarulje svaka 25w 6500K i 1070lumena).
Koliko je ovo dobro što sam napravio???
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Pozdrav i dobrodošao

Presadi svaku biljku u svoju posudu (poželjno je što prije), bar od 0,5 litre da je svaka.
Zaljevaš kad se gornji sloj zemlje osuši
Trebat će ti još žarulja, ovo je puno premalo. Nabavi bar još 2-3 za ovu početnu fazu vegetacije kasnije će ti trebati još svakako, cca 10 000 lumena računaj kao minimum
Ostatak će te ekipa posavjetovati, a tebi sretno i puno čitaj
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
curice presađene u svaku zasebnu posudu, imam problem vrhovi listova su se počeli sušiti pretpostavljam da je razlog slaba ventilacija i prenisko svjetlo. danas sam presadio i postavio ventilatora u gornji dio boxa da vleče zraka van dolje su rupe za usis, zalio ih i digao svijetlo na 15 cm od biljka.

22062011162.jpg
By friskafigaaa at 2011-06-22[/IMG]
22062011158.jpg

By friskafigaaa at 2011-06-22
22062011157.jpg

By friskafigaaa at 2011-06-22


vjerojatno ču postaviti još dvije žarulje i još jednog ventilatora za usis da brže cirkulira zrak, ako mi se dame oporave. prošvrljat ču još po forumu možda postoji preciznije rješenje!!!
e da i temperatura boxa 30'c, vlaga 75%, 18-6 svjetlo

biću jako razočaran ako im šta bude, ali ja neodustajem
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Možda ti je bolje da umjesto usisa ventilator postaviš tako da puše po biljčicama. Višestruka korist je od toga, svjetlo bi išlo još niže a i biljčice bi itekako znale cijeniti malo vjetra. Zašto ti se suše listovi neznam, male su slike - slabo se vidi. Kakav ti je ph vode kojom zaljevaš?
Ma kad uđu još 2 lampe bit će to super, no kasnije će ti svakako trebati još lumena

Sretno ...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sretno drug-dobro si počeo...ima gomila dlikventa koji če rado podeliti svoja iskustva-čitaj,pitaj,gnajvi bit če sve ok
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
:vb_wave: pozdrav škvadro, evo nakon malog odmora i malih neuspjeha od uzgoja ponovno ču započeti. Riješio sam probleme, bar se nadam. Što se tiće zemlje i vode ph im je idealan, nedostatak je bio u tome što nisam u zemlju pomješao drobljenog stiropora pa mi je zato biljka trunula od korjena pa sve do vrha dok u konačnosti nije jadna osušena klonula. proklijano sjeme nakon 7 dana, malo dugo ali je zišlo, sada je 4. dan od kako sam ju posadio u dvolitrenu posudu i vidljivo napreduje, slike ču staviti malo kasnije. Pozdrav još jedanput svima.
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
PROBLEMI!!! ljudi imam problem i neznam kako da ga riješim pa ako netko vidi ovaj post i ima želju pomoći bio bi bezprekorno zahvalan!!!
situacija je ovakva, mala je u drugom tjednu od klijanja i na raste tako brzo ali sada se pojavio problem: listovi su se počeli uvijati prema dolje i žuteti na završnim stjenkama. Dali je nedostatak ili predoziranje neznam. Jučer sam zalio malu prvi puta sa gnojivom; Florin 7 urea N 46 dušično gnojivo. Rastopio sam gnojivo u vodi i zatim zalio zemlju stabla ali okolo ne zaljevajući stablo. I stavio sam ju na zrak van pošto je bio lijep dan da se malo nadiše friškog zraka!!! PH sam imjerio sa mjeračem za akvarije, pomješao sam zemlju i vodu i ph je od 7 do 8 to je valjda u redu. šta mi je sad raditi dali je pametno napraviti flushing zemlje???
I još jedno pitanjce; dali sad u ovom stadiju maloj smeta ako joj prekidam periode svjetlosti?
ewo sljede slikice:
29082011231.jpg


29082011228.jpg
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
flushing učinjen, sad se nadamo da je uspjelo. ako netko misli nešto drugačije neka reče ili zauvijek šuti
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
prijatelju kazes procitao si dosta tema...a gnojis vec u pocetku...nema potrebe za time, svega imas dovoljno u zemlji...u vegetaciji pognoji pred sam kraj, ili ako primjetis da im fali necega...ph ti je previsok...treba biti od 5.8-6.5 ako se ne varam...cime mjeris?
ja sam narucio sa ebaya za 70kn i odlicno radi svoj posao...topla preporuka
za ta gnojiva ne znam, uzmi radije plantelu ili nesto od hesija...imas kod sponzora snailshop za kupit hesi starter kit po stvarno prihvatljivoj cijeni...dobijes i plan gnojenja pa je stvarno tesko pogrijestit...pozz i uspjesan grow
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
da imate pravo potpuno nepotrebno gnojenje u samom početku, negdje mi je to promaklo. kao što rekoh flushing učinjen pa čemo vidjeti šta če biti, nadam se sve u redu!! pa ph mjerim sa onim kapima za akvarije za ribe znam da nije precizno al šta češ morat ču pothitno nabaviti pravu opremu. Još samo nekaj da pitam dal se može na neki način ph regulirati bez mjerenja???
fala ekipi
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....i ja koristim te serra kapi za akvarije i cisto su ok......postelas tak da ti boja otopine bude izmedu zute i svjetlo zelene i to ti je ph izmedu 6.0-6.5......
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
mozes stelovat ph bez mjerenja naravno,
izmjeri koliko ph minus tekucine na koliko vode daje idealan ph
i drzi se toga svaki put kad zaljevas,
evo npr meni ide 18 ml tekucine na 5 l odstajale vode, bez stelovanja :icon_lol:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....da al uzmi u obzir da su neka gnojiva kisela i samim dodavanjem istih spustas ph i onda ti netreba 18 ml otopine nego manje (ovisi o gnojivu).....

....ja kad kombiniram samu vodu ide 5 ml octa na 1.5l vode i ph je oko 6.3 a kad stavljam bloom+fosfor ne stavljam ocat uopce i ph je opet oko 6.3......primjetio sam da i med spusta ph, nije mi logicno al dobro a neki kazu i da hidrogen poremeti ph al kod mene taj slucaj jos nije bio......

...tako da se i te neke stvari moraju uzet u obzir kad stelas bez mjerenja......ja sam se vec sprakso pa samo koji put provjerim sam sebe i uvjerim se da je tocno....:)
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
Zahvaljujem, stvarno korisno.5ml na 1.5 litara vode i ph vode je idealan!!! mala se oporavlja nakon flushinga stari listovi se suše totalno a mladi su ljepe zelene boje i drže se toga.
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
:maryjane: vozdra, ewo mene sa novom slikicom konačno je sve u redu mala raste ali sporo mislim da ću morat pod mus nabaviti hps lampu (ako netko zna gdje najbolje i najjednostavnije se može nabaviti neka javi molim), neznam da počnem sa gnojenjem ili da i dalje zaljevam samo sa čistom vodom???
ewo slikica poa ako se vidi iz toga šta neka se dobri ljudi oglase.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Fali svjetla...dali razmišljaš o nekom HPS-u ili nastavljaš sa štednima...ako nastavljaš sa one 25w x 2..bude to jako malo...
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ja ih nebi jos gnojio..strpljivo s kemikalijama :D
A hps nabavi ako si u mogucnosti, neces pozaliti :) ili barem dodaj koju stednu zarulju..sto vise lumena to bolje.
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
pa zasad su tri po 25w coollight i jedna 25w warmlight nekih 6000lumena a dodat ču još nije bed, ali ozbiljno razmišljam da stavim hps 75w pa par komada cfl pa nek svjetla bude. zanima me samo dal da stavim više coollight ili warmlight cfla??? sutra presađivam malu u veću rajnglu jer ovo je i meni malo za gledat.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.