A.M.S.- The Unutrašnji Box Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
the update...


25.12. cca. 35 dan 12/12 ....

danas zalivene sa full dozom svega b-52,bloom a+b i overdrivea

Broj 1






Broj 2







polovica je nabacila prekrasno žućkasto zelenkastu boju uz dodatak točkica :)

boju pripisujem predugom sunčanju na više dnevnom podnevnom suncu uz nedostatak vitamina te zaštitne kreme bloom a+b
u prijevodu žućkasta polovica uz br.3 bila je drito ispod lampe (preblizu) uz siromašnu prehranu i flush u krivo vrijeme (kad je bila gladna)...


Broj 3





:abducted: oduzimanje koje sam primjenio na Br.3 mi se čini kao naidealnije, najveći vrhovi, namanje mjesta zauzima, ne zapinje pri vađenju i sl.

jedna letvica kroz sredinu s kojom reguliram širinu odnosno udaljenost vrhova od sredine , te ih dodatnom žicom pritežem prema dole.


All together..







uglavnom, gužva je....

problem s premalom temp u donjem dijelu (hladovina) 23C (ulazna temp) -> hladna zemlja
gore se temp. ovisno o mjestu mjerenja kreću od 25-30 drito ispod lampe uz 2 štedne od 23W (2700k), 25w(6500k), i nekih 13w (2700)
drugim rječima 250W bi sad bila idealna jer dosta na "klimu" u boxu utiču ove štedne...


Trenutno se borim s tajmerima, 3 komada u mjesec dana koji koristim za paljenje faze na kojoj su (lampe, žarulje i PC ventovi cca. 400W max) su mi krepala.
Jedan tajmer koji drži vent za filter je na istoj fazi (istom produžnom) kao i drugi pa ne krepava .
Tako da su uglavnom trenutno i pod stresom od trajanja dana, noći .
Jedan dan od 16h svjetla, pa 18h mraka, pa 6 sati dana i tak. +/- 1h dnevno na mrak (ručno)....
Sva tri timera su krepala tako da se nisu ugasila na vrijeme, ručno se mogu upalit al se ne gase (2x Everflourish i 1x Goobay).

Trenutno sam bez ideje kako da to rješim, a na pamet mi jedino pada nova prigušnica, nova žarulja (250W bi bo logičan izbor) ali dal bi to rješilo problem krepavanja tajmera ?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pa koje tajmere imas ja uzmem kod kineza 3,5e sljakaju kao blesavi samo na jednom sto sam u radnji uzeo tamo je crkla mehanika oglabao se tockic i njega sam opravio i pegla i on!!!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
au brate mili koja guzva, kako si ovo majstorski lstirao, BRAVO!
jeste guzva u boksu al vise nece ici u visini tako da ne moras da brines, a ovo "donja"
temperatura ne mora da te brine i kod mene je tako a vidim da i ti nemas nikakvih problema
posto je ovo perverzija... Evo ti odma rep + :D
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
not smoke je napisao(la):
pa koje tajmere imas ja uzmem kod kineza 3,5e sljakaju kao blesavi samo na jednom sto sam u radnji uzeo tamo je crkla mehanika oglabao se tockic i njega sam opravio i pegla i on!!!

ma imam i taj mehanički al nikak ga nisam uspjevao uskladiti sa digitalnim, kao da kasni za pravim satom.. Za probu sam ga pikno sa pol sata razlike, valjda se neće upalit prije glavnog venta za HPS i filter...

inače problem je što ovi digitalni timeri (mehanički valjda ne pate od toga) nisu napravljeni za induktivna opterećenja -> Lightsafe 13 Amp Contactor / Relay Unit

jel zna netko o čemu se ustvari radi , neka lokalna homemade alternativa, ugradnja nekog releja koji je namjenjen za induktivna trošila ?
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
the update.


05.01. - 46 dan @12/12

sveukupno cca. 100 dana od kad su prvi put ugledale sunce

I tako sasvim neočekivano kao i sve ostalo, usljedilo je finalno oduzimanje

:abducted::abducted::abducted::abducted::abducted::abducted::abducted:

Dobile su novo sunce :ludak .......
:signs053: (250w, 38.000lm):shit:

I tako je krenulo ponovno :vb_smash: po boxu......
Za vrijeme :vb_smash: tokom dana velike vručine uz olujne vjetrove i temperature oko 30C --> :chef2:

I tako dok su gore "uživale" :iamwithstupid: u olujnim vjetrovima na 30C :sand_play: i duplo jačem suncu (17k na 38k) bez kreme za sunčanje sigurno je prouzrokovalo neki stres :signs051:
U isto vrijeme ispod sasvim druga priča:balls:, chiiling, uglavnom hladno uz lagani friški povjetarac sa ulaza oko 20-23C, hladna mokra zemlja i sl.

:common053: Dodan vent u kartonskom tunelu ispod lampe da dobijem bar neku cirkulaciju zraka gore/dole odnosno slične uvjete u cijelom boxu.

Trenutno temp u lijevom kutu na malom metalnom senzoru do 29C na nekih 3-4cm iznad ,ispod do 27C.
U desnom kutu na crnom senzoru na vrhovima ispod lampe do 29.5C, u šumi oko 25C..
Skoro idealno, fali mi par cm, al nema veze preživjele su svašta preživjet će i ovo :sick:..
Danas slike za promjenu u malo drukčijem obliku :kauch








da mi nije tolko komplicirano raspustit par vrhova, bilo bi svega ... :cvetak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@
23.02.2008
1.048
1.455
188
I ti uradio lopipop tj. ocistio si sve ispod nivoa zice od, ja sam kod mene ostavio nesto,
neke sitne hedice, mada razmisljam da uklonim to, trosice biljka snagu na to sitno a jedan nece dati 0.1 gr suvog :D
Inace o5 pohvala po obicaju, sjajno :banana:
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
WeeDiĆ;242334 je napisao(la):
I ti uradio lopipop tj. ocistio si sve ispod nivoa zice od, ja sam kod mene ostavio nesto,
neke sitne hedice, mada razmisljam da uklonim to, trosice biljka snagu na to sitno a jedan nece dati 0.1 gr suvog :D
Inace o5 pohvala po obicaju, sjajno :banana:

ma trebao sam očistiti još i više:)
svi izlazi grana koji su se nakon LSTa našli da izlaze prema dole, rezultirali su slabim odazivom gore tako da ubuduće sve što raste iz stabljike prema dole (režem)
a i gore ima pun k malih vrhića kod žice koji neće dočekati starost, eh da mogu i njih rješit iako mi ustvari ne treba u konačnici neka velika količina (samo za osobnu upotrebu) bilo bi ljepo vidjet divove :)
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
the update...

53.dan @ 12/12

ovaj put u obliku videa ....

p.s. na video stavljen 46.dan (zabunom)... ko više broji dane, tjedne koje sam proveo s ovim društvom.... LOL
ali s obzirom da su prilikom promjene lampe i sličnog maltretiranja gotovo sigurno bile 1 tjedan na pauzi, nisam puno fulao :)

2 weeks to go....

[video=youtube_share;Jk2LtjabIb4]http://youtu.be/Jk2LtjabIb4[/video]


što se tiče problema , mislim da mi je najveći problem s vodom
svaki put nakon zaljevanja su u nekom problemu....
-> osim ak ih ne zalijem s Cetinom....

imam i jednu "malu" , i zalio sam je s istom vodom (7 dana od kad je stavljena na klijanje) --> i normalno da je u problemima



naravno, da sam opet pokušao nešto novo, umjesto da sam je oživio na isti način kao ove gore pa sam tu zemlju (composana za cvjetajuće biljke) dobro natopio tom prekrasnom vodom iz pipe, prije nego što sam proklijani seed stavio u zemlju
imate neki savjet, da je flusham sa Cetinom ili da je pustim da se osuši, pa da joj onda pustim cetinu da zažubori :) ?
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
ne znam kakve probleme imas, biljke ti u odnosu na moje krcaju :)
jedino mi se ne svidja sto si 'ogulio' grane dole tako, mozda je bolje bilo 1 ili 2 biljke u boxu samo pa da je LSTreniras zestoko. ali i ovako je bomba :) imas rep+ od mene kako god :p
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46

update
-->


AMS x 3 (2+1) ? -- > :watchplant:

Scenografija :

:sun2:
vegetacija :
- PC Box - CFL (4x25W)
- selidba u The Box - HPS 150W + 50W CFL (2x 6500k, 1400lm)

cvjetanje :
- update u box-u HPS 150w (17.000lm) + 100W CFL (4000lm)
- update u box-u HPS 250W 38.000lm -> :chef2:

10 weeks @ 12/12 --> flowering :cvetak


Br.1, Br.2, Br.3 ------>





U box-u sve po starom, flowering, uobičajen dan, sunčano......





Nakon slikanja vratio sam ih u box.

5minuta kasnije,

Ko u nekom filmu prikrao sam se lagano iza čoška ormara,

s lijeve strane.

U podnevnim satima.

Ostavio širom otvorena vrata,

izvukao Br.3 za foto nastup.

Nabacio koju fotku.

Primio je čvrsto za teglu,

kao da ću je vratiti.

No međutim,

primio sam je za list i otkinuo ga,

u tom trenutku ni slutila nije,
da je danas savršen dan za :prof10:, :prof10:, :prof10:



Usljedilo je ručno rješavanje fan listova...


Br.1, Br.2, Br.3 --->




Nakon čupanja fan i obližnjih listova , rezanje grana, fina obrada sa škaricama i pravac sušiona...


No prije sušione, look 2012/13, winter....


Br.1






Br.2





Br.3





to be continued...
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
Svaka čast!! Sjajno si odradio trening,stvarno sam se iznenadio..Slike su strava,box također,ma sve na svome mjestu hehe,uživaj u dimu,od malih vrhića za koje si spominjao da nema velike koristi od njih i trima od biljki napravi hash dobar,nadam se da nisi bacio to :))

REP+ zasluženo! Pozdrav :dada
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
HazeSeeker je napisao(la):
i prijedlog .... sudjeluj !! KONTEST 150 /2013

Thx.

A što se tiče kontesta, a što drugo da kažem nego fali mi još samo jedna slika :dada.
Morning Glory iz prošlog growa je osigurao dve slike (inspirativno), a AMS je još mlad(friški)zasad ne pokazuje da mu se neka slika posebno sviđa (lol), Hawaian snow - in progress :kauch ....
Svašta tu još može da se desi....

Ludi dim je napisao(la):
od malih vrhića za koje si spominjao da nema velike koristi od njih i trima od biljki napravi hash dobar,nadam se da nisi bacio to :))

Thx , ma ništa od toga, nema se vremena, ostali su samo "vrhići".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.