Abortus... DA ili NE?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
e sada da i ja kažem nekoliko pametnih..pa idemo redom:

[qoute]Ako je abortus ubistvo onda je drkanje genocid[/quote]

mislim da ovo tko je napisao ili si je totalno skurio mozak ili je totalno debil.Uspoređivati drkanje sa abortusom je nešto ne glupo..nego nema riječi.Za početak svatko tko drka:
1.Uživa u tome.
2.Nakon toga nije nikoga ubio
3.Nakon toga nema posljedica
4.Nakon toga nema psihičkih poremećaja
5.Nakon toga ništa se neplaća..
6.,..i da ne nastavljam..ako me shvaćate.

A sada pošto se ja nalazim u sitaciji gdje mi je cura možda trudna i ja i ona moramo donijeti odluku[još se nezna] dali na abortus ili ne pa znam o čemu pričam,rekao bih da je taj zametak je poprilično živ kada se miče,skače,i slično....dokazano da mu živci u mozgu već reagriraju i rade...uglavnom to dijete staro 1 mjesec možete usporediti sa ribom...samo što osjeća bolove...kao što rekog..vidite sada moju poziciju.ona 16,ja 18,praktički nemožemo održati dijete ali niti ja niti ona neželimo ga ubiti...jednostavno za nas je abortus ubojstvo,...eto i šta sada?

p.s.neka se netko usudi reci šta niste mislili jer je pila redovito pilule i pilule nekako nisu djelovale jer ginekologinja je nešto krivo dala....
ali kao što rekoh..za 11 dana cu znati jel je ili nije..

eto šta u takvoj situaciji?Roditi i sjebati si cijeli život i sebi i njoj i dijeteteu ili ubiti ga i pobaciti zato što mi nemožemo održavati to?
A šta je ono krivo..kriv sam ja..ne dijete.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Ipak je to prije svega stvar necijih humanih,moralnih, duhovnih i ostalih načela koja uveliko ovise o necijem odgoju,stupnju obrazovanja, teizmu ili ateizmu i jos nekim detaljima, a ponajprije o ljubavi prema ljudima ili o ljubavi prema samom sebi, ali što je najgore u zadnje vrijeme na tu temu primjecujem da se kod zagovornika abortusa radi samo o materijalnim prilikama , znaci ipak sebicnost prevladava...

Da ne serem vise puno reci cu cu moj stav po tom pitanju Durex da abortus ne
 

BOTANIK

Aktivan Član
23.12.2006
55
18
8
ako covjek zeli ubiti naci ce vec nacina da ubije. sve se vraca sve se placa na ovaj ili onaj nacin.. moze se ici i u drugu zemlju abortirat.

oni koji su sudjelovali u stvaranju zivota ako se nakon abortusa ne pomire s time sto su ucinili tada gube dio sebe.

sami abortus mi je bezveze a za zakon mi se ebe.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Domba...ovaj film su nam htjeli pustiti u srednjoj dok smo bili 2.raz!
i to ne bilo tko...vjeroučiteljica...ajde to zamisli...
Nisam ga gledao niti planiram...
Ne mogu se staviti u situaciju u kojoj si ti sada...
Ne traži od nas da ti dajemo savjete pa ti onda nije po volji...

Neki ljudi su jednostavno za to neki nisu...kako žene tako i muškarci...
pritom mislim na majčinstvo i očinstvo...

Ne mogu pojmiti kakav to ožiljak ostavlja u psihi žene koja je to
htjela/morala napraviti...
Prema onima koji to idu napraviti samo iz razloga: Koji će meni
vrag dijete?!---nemam najljepše mišljenje...jako hladno i bešćutno.
One koje su stjecajem okolnosti to morale...neće je dečko ženiti,roditelji je se odrekli...
to razumijem...bar su na neki način iskrene prema sebi!

ALI i ona i ti imate roditelje...i stvarno neznam kakvi bi to monstrumi bili da
vam ne pomognu ili još GORE, da se svi slože kako treba pobaciti...
TO bi bila strahota...
Očito je da ti situacija doma nije sjajna,ali roditelji su roditelji...i
njihova je DUŽNOST podržati svoju djecu...ako nitko drugi onda oni!!!

Želim ti stvarno sreću...u oba slučaja jer si/smo još mladi!
nemoj krivo shvatiti kritiku...

BUDI ISKREN PREMA SEBI SAMOM!!!
ZA OSTALO SE NE BRINI...


PEACE!:maryjane:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
domba nemoraš mi vjerovat al mislio sam da ćeš ti otvorit ovu temu:)
samo ne bi reko da ćeš to otvorit potaknut nekim propagandnim filmom al eto nema veze...

vjerujem da je onaj filim gadan iako ga nisam pogledo možd budem jednom, baš si razmišljam napravit kornfleks

u svakom slučaju mišljenje i uvjerenja ne stvaram na temelju ekstremnih promo-videa

kako god,ak mene neko pita za mišljenje ja smatram da treba postojati legalno pravo na mogućnost prekida trudnoće

iz razloga što postoji mogućnost da se desi situacija neželjene trudnoće
u kojoj je djevojka silovana, ima 15 godina, a silovatelj je bio crnac, oboje ne žele dijete, obitelj je siromašna, roditelji od djevojke su pedofili, i tako dalje
(postoji jedan ovakav slučaj- pedofilju i siromaštvo sam dodao)

ako me pitaš da li ja to odobravam onda ne odobravam. ali ja neću biti otac a još manje majka tom djetetu tako da nisam ja taj koji odlučujem

ali u donošenju odluka ovakve teme i ova špkulativna vrsta razgovora neće puno pomoći.
weed i neuro su se kvalitetno dotakli toga, jer previše se simplificira kad kažeš ja sam protiv abortusa. kojeg abortusa ? do 10og tjedna?nakon 10ogtjedna? lupanje srce?disanje?
simplificiranje neće puno pomoći. to je isto kao 0sve je to droga' , a onda mi velimo da ali vutra je laka, ovo su teže. mi to samo malo i tako dalje...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
sad sam tek vidio post sa ove strane
vidim da su neki drugi motivi potakli ovu temu

moj savjet je da ne napravite abortus.
s obzirom da ste 18 i 16 onda to govorim iz perspektive
'između dva zla, odaberi ono manje'
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
kanehbosem je napisao(la):
...iz razloga što postoji mogućnost da se desi situacija neželjene trudnoće u kojoj je djevojka silovana, ima 15 godina, a silovatelj je bio crnac, oboje ne žele dijete, obitelj je siromašna, roditelji od djevojke su pedofili, i tako dalje...

...e zato, upravo zbog toga...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kakva je ovo rasprava na vutra.org? Ako ste ovde da se borite za slobodu izbora onda dileme nema. Abortus nije zdrav ali sta je alternativa kada se stvari otmu kontroli? Prisilno radjanje nekoga ko je unapred osudjen da se muci. A glavni pobornici zabrane su oni koji uzivaju u svemu ali se odricu brige o porodici.
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
Ako si ti u pitanju onda ti je nas odgovor potpuno nepotreban.
Sedni i razgovaraj sa svojom devojkom.Dogovorite se sta zelite,kako se osecate povodom njene trudnoce.Ako nemate nikakva osecanja prema tom plodu i mislite da to nece uticati na vasu dalju vezu,ako ne zelite to dete onda nemojte ni roditi.
ALi....ako se volite i zelite zajednicki zivot,ako mislite da je to dete plod vase ljubavi a ne greska zbog pogresnih tableta,onda ce vam taj abortus unistiti vezu jer cete pre ili kasnije poceti da okrivljujete jedan drugog za to sto se desilo.
Znam nekoliko slucajeva kojima se to desilo.
Ona je krivila njega,on nju a u stvari oboje tada nisu zeleli to dete.

Sto se tice samog abortusa,film koji si postovao ovde nije merodavan po tom pitanju.CItava procedura se radi u opstoj anesteziji sa takvim anestetikom da se zena ni ne seca posle toga cele te procedure.Sve to traje 15 minuta,bezbolno je i veoma sigurno sto znaci da prakticno nema bojazni da ce ostati sterilna (posto i ta mogucnost postoji ako nesto krivo podje).Jednostavno,ti nisi naviknut na krv i operacije te ti i ovo delo izgleda zverski.

Takodje ,znam nekoliko devojaka koje su se porodile u 16 godina,sad su predivne mlade mame koje super izgledaju,nose tesne farmerice i izgledaju kao da im je 20 a imaju decu koja vec u skolu idu.

Sto se podrske roditelja tice,cak i ako je nemate u pocetku,imacete je kasnije to ti garajntujem.Ako vas vasi roditelji vole,volece i to dete pa ce vam pomoci.Ne znam da li si ti onaj momak sto pizdi na devojkine roditelje jer je maltretiraju,ali mi smo ti i tada rekli da sve te zivotne stvari drugacije izgledaju gledane ocima tinejdzera a drugacije zrelog coveka.Mozda nije sve tako crno kao sto se sada cini.

Ovo ti je moja podrska kako bi odlucili samo vas dvoje,sta vi zelite,ne dozvolite da neko drugi utice na vas,to je najvaznije !

Srecno !
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
Takodje,nema potrebe da cekate jos 10 dana,postoje testovi trudnoce koji to pokazuju ranije a ith 10 dana se ceka da bi se sa 100%-nom verovatnocom utvrdila trudnoca.Testovi su sigurni 99%.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ma vidi..moja cura 90 posto da nije trudna..
ali samo ću pitati ovo..
ako je to bezbolno..taj abortus..kako onda da svi koji se vrate sa toga kažu da to boli za popizditi?Da je bol odvratna?
neradi se o meni...nije moja trduna..ima možda 10 posto da je..ali nemoguće da je..
ali evo jedna korisna informacija:
test trudnoće ako uzimate anti bejbi pilule može biti pozitivan a da niste trudi jel te pilule stvaraju tijelu osjećaj trudnoće..
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
Pa kako kazes sad jeste sad nije...sta je ustvari kod nje problem?Kasni joj,,sta?
Sto se tice bola,kao sto sam rekla,to je BEZBOLNA procedura jer se radi u opstoj anesteziji !!!
Po budjenju iz nje mogu da se osecaju manji bolovi koji su slicni onim bolovima koje ima kad dobije menstruaciju,znaci nista posebno i moze se izdrzati.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Situacija je ova...
5 dan menstruacije joj je doktorica rekla da počne piti tablete anti bejbi..i pila je 7 dana redovito...ali doktorica je rekla da onako 10 dana čeka da neradi ništa..neznam zašto je to rekla....8 dan sam svršio u nju...ali i nakon toga redovito pije tablete....za oko 11 dana treba dobiti mengu i sada grizem se i umirem i neznam šta ću..jer neznam jel je ili nije..

a što se tiče abortusa..legica mi je evo prije 3 mjeseca bila na tome i dobila je anesteziju i bolilo ju je....i svatko tko je otišao na to kaže da je boli..i kažu da 3 dana poslje ležiš i da dalje te boli..i nekontam kako sada odjednom neboli?

za mene taj prizor je ne odvratan...neznam kako ti može biti kao vađenje zuba..nekontam to...
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
AHAHHA
evo pričao sam sa curom 1 i pol sat..
i znate šta..
boli me ***** jel je ili nije trudna...tako me briga... :D
i najviše..ja sam sretan...ljudi ja vam ovo nemogu opisati ali kao da me taknula nečija ruka....pa i šta ako je trudna?Biti ću tata i kraj :)..znam da će 5 godina biti pakleno dok se neosamostlim...da ce mi starci srati u početku i moji i njezini,da će me svi čudno gledati...znam da cu patiti...ali znate šta?
Baš me briga....

Ja nju volim....i ako je trudna ja to dijete želim i nije mi žao...jedini strah je taj da necu biti dobar tata..ništa više...i nedam da ide na abortus....eto i dok ovo pišem plače mi se..ali od sreće...ja neznam šta je ovo...ja ovo nemogu opisati...ali meni je drago...eto mislite šta hoćete..ali meni i njoj je drago....iako bi više da nije trudna..ali ako je..pa preživjeti ćemo...baš me briga šta je....ja nju volim i ta beba je dio mene i nje....BAŠ ME BRIGA :D

nemogu vam opisati ovaj osjećaj...sretan sam...znam da ako je trudna da mi je propao život...da cu otići u ***** od svih sranja.....znam da cu se 5 godina mučiti ko nitko...
I dalje sam sretan....jer to sve ću proći sa mojom curom i nije mi nimalo žao :)

imslite šta hoćete..pljujte po meni....baš me briga.....ja ju volim i ako je trudna volim to dijete i baš me briga za sve....

eto toliko od mene....



za sve ostale...tek sam sada shvatio.
ABORTUS OSIM AKO DIJETE NIJE UMRLO NEMA SMISLA!NEMA JER KADA DEČKO OD 18 GODINA I CURA OD 16 GODINA MU DAJU PRILIKU I KAŽU DA ĆE SVE BITI OK.....ONDA ZA TO NEMA OPRAVDANJA!

toliko od mene...biti će [ako je trudna] 5 paklenih godina..ali kada budem imao svoj stan sa njom..kada budemo se osamostaliti....okrenuti ću se...pogledati dijete i nju...i samo ću si reći....isplatilo se.....samo to....
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Daj Domba nemoj se blamirati ovako se abortus mozda radi u Afganistanu a i tamo sumnjam. Ako predjes neki 3 mjesec onda se nemoj zajebavat nego moras imati djete. Ako se vec toliko razmisljas onda bi trebao.


Abortus se danas radi mnogo jednostavnije. Djevojke popiju pilulu koja izbaci sve iz njih. I dalje je to veoma jebena stvar ali nije ovo brate.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
mr.skunk je napisao(la):
Samo pomislite da li bi bilo u redu da su vas abortirali. I sta koji ***** ustvari filozofirate oko tog pitanja to rade sebicni gadovi, abortus se moze izvesti jedino ako je medicinski opravdan, a ne iz hira. , netko je napisao pravo i izbor majke, koja glupost, kad bi tako razmisljali onda se svaka majka moze jebati koliko hoce ,a briga o djeci je stvar njenog izbora. Glupost!!!!!

Ne lupaj gluposti molim te. Da je mene ili Genjo-a neko abortirao ovog sajta ne bi bilo :2flip: (bar ne ovakvog). Naravno da majka može da odluči šta će biti sa detetom, da li će roditi ili ne. A da se je*e može koliko god hoće, to je isto na njoj da odluči.
Što se mene tiče abortus majka može da izvrši i u 9. mesecu trudnoće. Sve posle toga je čedomorstvo i to ne opravdavam.