Abortus... DA ili NE?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Da da skuzio sam sta zelis reci," ja sam abram inace jedan od vlasnika i organizatora ovog sajta ne zajebavaj se samnom more doci ce do fajta, .......
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
mr.skunk je napisao(la):
Da da skuzio sam sta zelis reci," ja sam abram inace jedan od vlasnika i organizatora ovog sajta ne zajebavaj se samnom more doci ce do fajta, .......

a jeba vas ja sve ša šta se svađate :)
nemojte mi se sada kurčiti ili neće biti majca :D haha
šala :)

nemojte se pl svađatai..
ljepo sam pitao dali ste za ili ne za abotrus i da navedete razlog..ne da se svađate tko je u pravu a tko nije..
što se mene tiče ja sam odlučio i stojim iza toga....;)
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
domba je napisao(la):
Situacija je ova...
5 dan menstruacije joj je doktorica rekla da počne piti tablete anti bejbi..i pila je 7 dana redovito...ali doktorica je rekla da onako 10 dana čeka da neradi ništa..neznam zašto je to rekla....8 dan sam svršio u nju...ali i nakon toga redovito pije tablete....za oko 11 dana treba dobiti mengu i sada grizem se i umirem i neznam šta ću..jer neznam jel je ili nije..

QUOTE]

Stari gle...
iman curu duuugo...i pila je te tablete isto tako duuugo...pila je čak tri puta hormonalnu terapiju za nakon seksa (u kojem sam ga eto zaboravio izvadit),i hvala bogu nikad problema,tebi je još cura mladja od moje par godina i njen organizam bolje podnosi te tablete i mislim da nemaš frke

Vjeruj mi stari to su ti takve kemije i hormonalne bombe za ženski organizam da se stvarno nemaš šta brinit...moguće al stvarno ono...

Vjerojatnost ti je ko da se predoziraš travom...:icon_lol:


Mislim da je ova tema zaista nepotrebna osim u slučaju savjetovanja

Ako je itko od vas van Hrvatske gleda ikad Malo ili Velo misto onda će se sjetit jedne dobre izreke...Neću politiku u svoju butigu

Za one koji ne kuže,butiga je dućan,a ovo je reka legendarni Boris Dvornik..držmo se toga
Tema o abortusu je ko i o politici..
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Domba potencira skakljive teme i onda ovdje dodje do kolapsa pa moramo zakljucavati.


Mene strasno nervira sto ima dosta ljudi koji ne pustuju tudja misljenja ma kakva ona bila. Postovanje misljenja ne znaci da to moramo prihvatiti niti se sloziti. Postovanje je kad se na inteligentan nacin sa dubokim respektom pokusa dati stavke zasto i kako je to misljenje pogresno a ne:

"tvoje razmisljanje ocito govori da si ti jedan debil od covjeka i da puno seres e sad cu ti ja reci kako stvari stoje"


ccc...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
..khm khm (kašljanje) ..hm, dakle...., gdje smo ono stali, ah da

mene to isto nervira zato jer umjesto da pustiš čovjeka da misli što on hoće
ili da na temelju tvojih argumenata promijeni mišljejne
ljudi su voljniji radije se svađati i tak
ustvari nije da me to nervira kolko ne razumijem to???

sjetimo se samo ili još bolje, nemojmo se sjetit one teme od passiona (LOL), taman kad sam pomislio da smo pokazali zrelost kad ono (boks meč , malo mi je falilo da otvorim klađenje, majke mi)
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Uistinu sam razočaran što je ovo tema o kojoj moderno društvo 21. stoljeća uopće ima potrebu raspravljati. Duboko sam žalostan što toliki nisu svjesni - da je stvaranje života najveći čovjekov doseg; da je pogrešno omogućiti razvoj bilo kojeg oblika života te ga zatim neodgovorno i svjesno prekinuti u bilo kojem stadiju njegova razvoja; da tzv. pravo žene na nešto(čitaj - mogućnost za nešto) nije dovoljno dobar razlog za ostvarenje tog istog prava; te da spolnost uvelike nadilazi puku tjelesnost te da neminovno uključije socijalnu, ekonomsku, psihičku i duhovnu, a ne samo tjelesnu dimenziju.

Svaka budala može začeti dijete, ali to isto dijete odgojiti, nažalost, mnogima predstavlja problem.


Ovo je u kratko, ali ako netko želi - mogu se uistinu raspisati na ovu temu. Po pitanju prava, morala, etike, savjesti...itd.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Hepi_žirafons je napisao(la):
Svaka budala može začeti dijete, ali to isto dijete odgojiti, nažalost, mnogima predstavlja problem.


Sa ovom rečenicom se stvarno u potpunosti slažem....svaka budala može naprviti dijete..ali pravo umijeće je od tog dijeteta napraviti čovjeka....

Ali onako kada gledam opet na abortus..šta da imaš ženu i netko je[NEDAJ BOŽE!!] siluje..nešto bude...i da znaš da se to dogodilo..ili ako niti nema muža i netko je siluje...nekako sam onda i za abortus ali niti ne....
šta misliš?
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
domba je napisao(la):
Sa ovom rečenicom se stvarno u potpunosti slažem....svaka budala može naprviti dijete..ali pravo umijeće je od tog dijeteta napraviti čovjeka....

Ali onako kada gledam opet na abortus..šta da imaš ženu i netko je[NEDAJ BOŽE!!] siluje..nešto bude...i da znaš da se to dogodilo..ili ako niti nema muža i netko je siluje...nekako sam onda i za abortus ali niti ne....
šta misliš?


Ako se već psihički ne može podnijeti takva vrsta traume(što je u večini slučajeva najvjerojatnije), neovisno da li samo od strane žene ili pak bračnog para, uvijek postoji opcija da se dijete da na posvojenje...

Spriječiti razvoj života uvijek je jednako strašno, bez obzira na uvjete nastajanja tog istog života, tako da ja osobno, ni u toj situaciji ne bih želio to isto.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
pregnantnm7.gif
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
dobro..a imanetko ovdje čija je cura/žena pobacila? ili netko tko radi kao sestra /radio tamo?
zanima me nešto..ali bih pitao na pm..
hvala
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
Prirodan porod mozhe osnazhiti zhenu do kraja zhivota, ostavljajući je s neslomljivim povjerenjem u vlastitu mudrost... - roda

a pravo na izbor treba imat svatko, pa i skakat s litice, lomit srca,gasit cigarete na kozhi djeteta i tako dalje
druga stvar je što su nam ti izbori nametnuti, i što nam decu truju svakodnevno...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
samo opusteno
ako hoces dijete,svrsi dje je mjesto
ako neces ,ne svrsi dje je mjesto
imam 27 god odavno se igram "doktora"
nikada mi se to nije dogodilo(jeste trudnjaca ili nije trip)

stvarno moras da budes poremecen ili da nemozes da se kontrolises koliko si napaljen pa da svjesno svrsis u djevojku koju volis ili ne,nebitno
a sta onda kao da cekas loto ?
ni kondomi ne stite 100 % a ne pilule
tako da mi je uvjek malo smijesan taj trip,
jebote svrsih ,dal ce biti dijete,hoce li imati sta da jede

sta skuvas to i pojedi,jer si ti zacinio...

daleko bilo da fetus ima neki poremecaj,nebi bilo u redu da se to dijete,kasnije covjek muchi

e da ima babe free sex da svrsis u nju bez kondoma i bez pilula...

zove se oral ili anal :)

sigurno manje odvratno od abortusa

p.s. danas postoji inekcija koja se koristi,bocne cika doktor i vestacki prokrvari
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
nisam ja niti reko da necu to progutati..moje sranje....snositi cu se sa tom odgovornosti..ipak sam ja to i napravio.....iako nije trudna :D

ali sinsemila_smajl nebih se složio---za pravi izbor se slažem..ako tako gledaš onda bi mogli legalizirati i kokain i hreoin i neka svaki dan po gradu hodaju nadrogirane budale i idioti koji prijete takvu opsanost da ti to nemogu opisati..nemožeš samo tako reci sloboda svog izbora..ja znam da osobno da sloboda i stvari koje ćete raditi treba pustiti vas da odlučite..ali neke stvari su jednostavno bolesne..u očima čovjeka koji ih hoće napraviti nisu..ali uvijek treba gledati veću sliku nego jedan mali dio nje....nekažem da abotus treba totalno zabraniti..ukloniti.jer kako je jedan čovjek ovdje napisao pametno...da ga se zabrani radio bi se na crno u nekim nesteraliziranim prostorijama i još bi bilo gore........ali opet...jedini razlog da ako je dijete zdravo u stomaku i ići ga ubiti je ista glupost kao uzeti heroin ili nešto iako znate da ćete poslje toga otići u *****....nekažem da je fetus biće koje sve može razumijeti,skontati i slično[zapravo je dokazano da nakon 3 tjedna mu već počnu raditi moždane stanice...] ali opet...ubiti nekoga jer ga vi neželite...a tko njega pita šta?šta da je vaša majka odlučila abortirati...kako bi onda gledati na to?
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
pa i govorim o nametnutim izborima,

a svaki dan i hodaju po gradu...

kad evoluiramo, a ta evolucija je počela, pojednostavljeno, prirodnim tokom kad budemo korachali(opeT) za i protiv će ići sasvim jednostavno, svrsihodno. istinskim moralom nema ponishtavanja. Ljubaw je swe
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
domba rece ...nisam ja niti reko da necu to progutati..moje sranje....snositi cu se sa tom odgovornosti..ipak sam ja to i napravio...

nisam tebe osudjivao,vec generalno mislim uopsteno u zivotu

nije trudna... sada ti iskuliraj uz dzok,
pa sledeci put nemoj da sijes dje ne treba

vec dje treba u

SAKSIJU :)
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Pitanje je krajnje slozeno pa nema smisla ne njega odgovarati..

Samo mi nije jasan smisao Hipokratove zakletve(Ženevske)?

"...Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog začetka. Niti pod prijetnjom neću dopustiti da se iskoriste moja medicinska znanja suprotno zakonima humanosti. Ovo obećajem svečano, slobodno, pozivajući se na svoju čast."

Sad sve ovisi sto se tu smatra "zacetkom" zivota, u svakom slucaju suprotno je zakonima humanosti. U pitanje se dovodi etika lijecnika.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
RedSh je napisao(la):
evo i ja kao zena da se ukljucim u razgovor o ovoj temi, koja mi vec iskreno ide na*****.
reci cu Svoje misljenje i ne pokusavam mjenjat tude, tako da ne zelim da mi nakon ovog netko pocne mudrovat ili da pokusava mjenjat moje misljenje koje je tako kako je vec godinama.

1. Pogledala sam film (u zivotu sam vidjela puno godosti, gadost je gadost, nije manje grozna ako se radi o necemu drugom, prema tome...)
2. Nisam hladna kucka, volim i obozavam djecu i zelim imat jednom svoje. Da sam ostala trudna kada sam bila klinka ili nesto slicno NIKADA ne bi napravila abortus, da se razumijemo!!!!!! ali to je zato sto ja, ti...mi....oni...imamo uvjete za to djete i znamo da cemo ga voljeti i odgajati u toplom okruzenju.
3. Abortus mora ostati pitanje IZBORA, i ja sam ZA.

Komentar: Mozda ja imam uvjete da odgojim djete u zdravoj okolini, ti isto...tvoj prijatelj takoder. pomisao na aborus nam se gadi i ne shvacamo ga. medutim...zena koja je svjesna cinjenice da nema dobre uvjete da odgoji sretno djete, zena koja misli da ce mrzit svoje djete radi XY razloga, zena koja zeli to djete "van" jer joj nije stalo.. nek napravi abortus. Jer vec mi je dosta gledati "mame" kako mlate svoju djecu, zapostavljaju, bacaju na cestu, ostavljaju po sirotistima...i 100 drugih situacija. Osvrni se malo...idi po netu pa gledaj slike napustene djece, idi gledaj slike zlostavljane djece, idi gledaj djecu gladnu i tuznu jer ih nitko nece, idi gledaj slike djece koja sjede sama nasred ceste ostavljena ko neka zivotinja...
aborus nije rjesenje za problem, biti svjestan da mozes ostat trudan i paziti malo na to je bolje od svega, prevencija. ali kako stvari stoje, neke zene cisto zaboli, nekima se desi, neke ne razmisljaju o tome. ako misli da nema mjesta za to djete na ovom svjetu...bolje da se odluci na abortus nego da ga poslje zapostavlja. nije to vise pitanje biti ziv ili ne. to djete odrasta u losim uvjetima, zivi tuzan i jadan zivot...pun patnji, tuge i samoce, mozda na kraju postane i grozan covjek, mozda ne...stvar je malo dublja.

zana treba imat izbor, izbor je njen...mi je NE SMIJEMO osudivat i njene razloge. nadamo se samo da su razlozi dovoljno dobri da se odluci na tako nesto...

toliko...

Kako nisan vidija ovi tred kad je "izaša" :popworm: Baš čudno :sadbanana:
Znate za onu: "Poslin jeb:tovarenje_banana: nema kajanja" :icon_wink:
Iako mi se dogodilo u životu da san se "naša u takvoj situaciji"...ipak...
Slažen se sa RedSh APSOLUTNO!!! (ma koliko mi je bilo "bolno" šta mi se "zbilo" :eek:hno:)
Treba bi bit legalan, da se izbjegnu "problemi i komplikacije" koji nastaju kod ilegalnih (kao sa svime šta je ilegalno, jel), a sam izbor ostavit MAJCI samoj i naravno, OCU.
Ali ipak, na kraju sve ostaje na ŽENI; jer ona je ta koja će najviše patit ili "profitirat" iz te "situacije".

Mir, Tolerancija, Istina...Sloboda Izbora
I to je to...

Peace :hippy:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja vjerujem da dusha tek u kasnom stadijumu trudnoce udje u tjelo. Bez duse to je ipak samo jedno materijalna kreacija stvorena od dvoje ljudi i na njima je da odluce sta ce da urade sa njom. I ne slazem se da samo zena odlucuje. Ovo treba da bude zajednicka odluka.