Abortus... DA ili NE?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo da se i ja ubacim inače etički gledano doktori smatraju da je početak života tek nakon 2 mjeseca trudnoče a krščanski gledano početak je odma pri začetku,zato liječnici rade abortus do drugog mjeseca ako se nevaram i tako to ide,,,ali ja sam totalno za abortus jel svatko se može sjebat i napravit pogrešku ali svatko sazlužuje drugu šansu,ali sad opet etika muči me tko se mogo rodit i tko je mogao bit i zašto mu nije dana šansa za život,neznam stvarno ja sam za abortus
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Ubijati nerodjenu decu je isto kao kad bi ja uleteo na neku utakmicu i bacao bombe na ljude,pa sta ,oni mi smetaju,prebucni su za moj pojam.Otkud nama pravo da odlucujemo ko ce da zivi,a ko ne?Nikad mi nece biti jasno kako moze majka da ubije svoje cedo.Brate nemojte se sexati ili stavljajte prezervative.Najlakse je uzeti zivot nekome ko nije ni kriv,a to sto mu je majka drolja,ne znaci da mora i da bude ubijen.Svaka majka je temelj svoje porodice,ali u danasnjem dobu,vecina zena su prostitutke(sponzoruse),pa ni ne cudi sto se bave cedomorstvom.Vi recite sta hocete,a ja sam negde procitao,da svaka dusa koja je ubila svoje dete,u sledecim zivotima,ce im biti uzimano telo od svojih buducih majki.Ako nekog ubijes,bices ubijen kad tad.Zato samo napred,neka zene unistavaju ovaj svet ,koji je ionako vec postao Sodoma i Gomora.Iza svake uspesne zene je i neki uspesan muskarac.Danas nevidim nikakav uspeh,vec apsolutnu degradaciju,u kojoj bojim se,da ce ubrzo pedofili ici gradom,drzeci se za rucice sa svojim "ljubavnicima",pa i to je normalno,ne svako ima pravo na izbor,zene cedomorci,pedofili,zoofili,manijaci itd...sve je to ista kanalizacija.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
A je si ga i ti sad sve stpa u isti koš. Nemoš tako, bar radi drugih. Svako ima pravo sa svojin tijelom radit šta oće. Abortusa ima odkad je i čovječanstva.
U prirodi ima jako puno bilja koje izaziva abortus. Žene su takve opcije koristile stolječima...samo danas je tehnolohija napredovala, pa se da kirurški sve riješit.
I nebi miša religijska uvjerenja u ovo pitanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
To nije tvoje tilo,to je tilo, koje je dobila druga dusa da ima priliku.Ako neces dicu,onda apsciniraj,a ako volis da se trpas onda uzivaj u posledicama svojih dela.Najlakse je ubiti nekoga,ali najteze je biti odgovoran,za svoje postupke.Bez religije nema ni svita.Ako izbacimo religiju iz zivota,aj onda da se poskidamo i da roka ko koga stigne,pa mi smo majmuni valjda.Ja ne.Ako sebe neko smatra potomkom majmuna,no problemo,skidam kapu svakom ko zeli da bude majmun.Ali ako nema Boga,cemu moral.Majmuni neznaju za moral,a mi znamo.Cudni smo mi neki majmuni koji imaju ipak morala!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Jedna od najglupljih i najotrcanijih tema je tema abortusa jer je pogresno reci i da si za abortus i da nisi. Jednostavno nema pravila i nikad nece biti. A ti Djunga kad zatrudnis onda se javi pa se bori protiv abortusa jer ovako je suludo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EXARP
28.06.2009
4
0
0
41
zajebano je kad se djete rodi u takvim uvjetima da kroz godinu dana a i manje umre od gladi, tak da tu sva rasprava pada u vodu... svaki covjek moze procjeniti svoju situaciju i odluciti da li moze imati djecu ili ne
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
djunga je napisao(la):
Ali ako nema Boga,cemu moral.Majmuni neznaju za moral,a mi znamo.Cudni smo mi neki majmuni koji imaju ipak morala!

Pa zar je moral uvjetno povezan s Bogom?
Dobro Genjo reče...nema smisla...je
Jedino "Abrahamske" religije imaju taj pojam da se samim zaćećem stvara novi život.
Šta ako je toj Duši bilo suđeno da Karmički ode i bez rođenja?
Sorry, ja virujen u Karmu i seobu duša tako da mi Krščanska mjerila neznače ništa.
Tu ti je ta Sloboda izbora.
A prije nego ne prokuca srce, nema ni spuštanja Duše, tako da je fetus ipak "samo komad mesa" (znaaaaan da grozno zvući, ali tako je...).
Znaš li da (u HR, bar...nepitaj kako, al nažalost znam) dok ne prokuca srce abortus je mukte, na teret ministarstva, ali ako je srce prokucalo...onda moraš platit. I to ako je trudnoća ispod 3 miseca.

Znaći po tebi bi bilo bolje zabranit abortus pa da ga obavljau neki sumnjivi liječnici upitna morala u nekakvin sumnjivin uvjetima i tako prave još veću štetu nego korist?
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
E brate ja se mogu javiti jer nisam zatrudnela,hehe.Jer kako moze zena da zatrudni od mene,ako nema snosaj samnom?U citavom mom zivotu,nikad nisam oplodio nijednu zenu,ne zato sto nisam sposoban,vec zato sto sam pazio.Daklem,ako hocu da mi zena zatrudni,ja sam onda kao dusa spreman na odgovornost.Hocu dete i sve ono sto ide sa tim.Skola morala i zivota,sve ostalo je na njemu(detetu).Necu dete,vadim na vreme i u dogovoru sa devojkom pazimo se oboje.Ok i ako se desi ,da se eto zadesilo,pa valjda smo svesni da nista nije slucajno i da je to tako moralo biti.Onda kad vec skacemo iz aviona,rizik da nam se padobran ne otvori je ogroman.Ali ipak skacemo.Tu postoji i problem promiskuiteta.Trpa se ko stigne sa kim stigne i naravno,kad sednes na mravinjak neki ce te ugristi 100 posto.Tako i zene,trpaju se menjaju kao da je broj bitan,valjda za ginisa neznam,po Bogu neide.Pa naravna stvar od toliko sperme,da jedan junak ce da bude najbrzi,kao sto smo eto mi bili sampioni,kod nasih roditelja i dobili utrku od par miljuna spermica hehe.To sto se radjaju deca iz strasti zove se nepozeljno stanovnistvo kao i sto vidimo kakav nam je nakaradan svet postao.Dok su vredele duhovne vrednosti,na planeti se udisao cist kisik,ovo danas je sve samo ne cist kisik.Bolje da je dim marihuane hehe.Tako i ljudi.Kada neko abortira,tu nema ni razgovora o ljubavi,jer ljubav daje zivot,a ne oduzima.Onda sta ja kao muskarac ,da ocekujem,od takve zene koja to uradi?Da ce postovati moje bice i dati sve od sebe da me udovolji,kao i ja nju.I da zivim u iluziji da me voli.Sta malo rasiri noge i kaze mi da me voli i to je to.Ja je pitam da mi da casu vode,ali ona mene voli,ja opet daj casu vode,a ona,ali ja tebe volim,e pa daj tu casu vode i pokazi mi delom da me volis,to sto siris noge i govoris sarene laze,ne znaci nista.E kad ljudi nauce da je brak zaista svetinja i to nedira niko,onda mozda imamo sanse.Brak je volja dvoje da se medjusobno tolerisu,uvazavaju i postuju,sve za jednog,jedan za sve.I njihova volja da stvore trece.Gde ima tanjir,za mene bice i za tebe.Gde ima za dvoje ima i za troje.Kako ja da ocekujem da me vi volite i da vi ocekujete da ja vas volim,jako podrzavam masovno klanje dece.Evo primer u Srbiji je zabelezeno oko 200 000 abortusa godisnje,pa ti vidi.Ma da ih je i 10 puno je.To su genocidi dece,ratovi su nista,to nije samo Srbija,to je ceo svet.Reci ce neko da bi nas bilo puno,ma sta je puno,puno je kad biju.Na ovoj planeti da ima ljubavi zivelo bi 200 miljona ljudi ladno,e ali onda onaj nogometas nebi imao miljune i bacao na pizdarije i kupio sve sponzorke sveta,koje mu sire noge i kad zatrudni puf,abortus.Tako je u domenu bilo cega ko ima taj je boss,ko nema neka pusi.I onda kad dodje beba,jao majko nisam htela,sta da radim,ja cu morati da radim,nema vise zurki,tuluma,trpannja jao majko ODGOVORNOST.Tako je to.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Hmmmmm, jedino šta mogu zaključit je da smo SVI u PRAVU.
Svako iz svog kuta, naravno...
A jebaji ga...i to doslovno :rofl:
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Da, moral jeste povezan sa Bogom.Jer Bozanski zakoni su merodavni,ljudski nisu,jer mi smo ograniceni,On ne.Ti krojis zakon,a ja moram da ga postujem,a sto si ti pametniji ili bolji od mene da mi krojis moral i zakon,to je ljudski moral.A kod Bozjeg zakona nema prigovora ,jer sve je savrseno.A sto se karme tice,slazem se,ali to su verovatno vec te duse koje su to sebi radile,ipak je to zacarani krug radjanja i umiranja.Cini drugome sto zelis sebi i to je to.Ti koljes sada,a posle kolju tebe.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
jao koliko sranja na jednom mjestu
nek je hvaljen svevišnji čiji su podanici branili abortuse (odatle nam i hitler)
širili glas ljubavi karali malu đecu i omogućili da toliko duša dodje na svijet
da da te duše koje su postale kurve ubice i manijaci iz loših priča životnih začetih u ludilu a ne u ljubavi
kako da ne abortira silovana žena ili neka narkomanka ili slično ?
aj ne lupaj gluposti,da stvarno ima boga sad bi te i on roknuo nekim gromom

ali neki ljudi ne kapiraju jedno

koja je firma najača na svijetu ? koja je firma najstarija na svijetu ? ko ima najbolji marketing ?

ko ne plaća porez ?

ko se igra sa dečicom ?

ko je ubijao ljude jer su pričali istinu i danas to rade ?

zbog koga se priča o abortusu ?
brane ih da bi imali što više jada da "spašavaju"

što te neki crnci ne karaju pa da zatrudniš pa da vidim da li bi rodio bijelu kafu od mambutu sese seku začetu u tvojoj patnji i bolu

ccc... djeca ne znaju što pričaju,omamili ih dimom iz konzervi na lancu pa ih punili...mislima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EXARP

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
hahahaa jebeno, prica se o abortusu a sve muski komentiraju
a zena je ona koja mora imat parazita u sebi 9 mjeseci :D

nemam misljenje ali
poznajem 2 cure koje su isle na usisivac
i sasvim ih razumijem i mislim da je postupak opravdan
barem iz njihove perspektive...

sve ovisi od slucaja do slucaja
a mi mozemo kenjat do imendana i ionako nikad necemo doci do pravog zakljucka

a crkva... ma njih ionako gotive babe pred samrti zbog straha od "svevišnjega"
one ionako vise nece imati djece :D

zato kabanica na glavu i sve 5 :)
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Tarki je napisao(la):
zato kabanica na glavu i sve 5 :)

TAKO JE!!! :sun2:
Živili prezertvativi!!!
Ali, i oni su u suprotnosti s Bogom (bar onima koji tako viruju)...a šta će oni jadni..nema in druge nego...kako ono Balki reće: "U saksiju" :rofl:

Brak = svetinja; hmmm relativan pojam, jako relativan...i to govorim iz iskustva, ne "filozofiran" bezze...

Jedino šta zamjeran Abrahamskin religijama je to šta smatraju da su samo one i niko drugi u pravu.
A čin mi neko filozofira da je jedan i jedini i samo on, on, on u pravu...:eek:hno:

Moral nema veze s Bogom; jer po tome ispada da su Ateisti nemoralni. Ček malo; to je već neka vrsta uvrede ili se može tako svatit.
Sad bi te cila vojska Ateista mogla napast zbog povrede njihovog Morala...:rofl:

ŽIVILA SLOBODA IZBORA!!!

I da zaključim ovu svoju nebulozu: "Sve je dobro kad se vanka svrši!" :tovarenje_banana::eyebrows:
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Pa sta mislis da samo oni koji viruju u Boga su moralni?Pa danas nema morala vise ni onaj koji je u crkvi i triba da bude nas pastir,a ne ateisti.Bog je postavio zakone morala,dao nam slobodnu volju,a niko nama izmedju ponudjene cinije meda i cinije izmeta,ne brani pravo izbora.Neznaci ako neko ide u crkvu,da i viruje u Boga.Virovati u Boga je i praktikovati svim srcem,koliko je god u nasim mocima,ono sto On trazi.Niko nije savrsen,ali brate ovo danas nema veze nisacim.Neko moze da kaze takva generacija,ali ta generacija ce za 20 god,da vladaju svetom.Ajme meni majko moja,nadam se da cu da dotle napustim ovaj oblik zivota i otici,ako ima negdi di ima malo mira i nema ljudi.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Balkan je gore super napisao

Inače mislim da bogovi, duše, đavli i slične metafizičke stvari nemaju baš šta raditi u ozbiljnim raspravama o nekom konkretnom pitanju kao što je ovo.

Etika da - Religija ne
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
i ja se slazem s balkanom, postao sa ateist tek kad sam krenuo u skolu za popa... valjda mi je trebalo bas da se uvjerim da su gamad i da je to najjaca glupost ikad provaljena..

djunga da su ti svi od rodjenja trubili da je bruce lee bozji sin ti bi sad vjerojatno njega tu promovirao..

nikad nebi dopustio da zena pobaci moje dijete, ali sam za abortus, nek ljudi imaju izbora... bolje neg da se skrivaju po nekim ilegalnim ordinacijama i da neki doktor masno zaradjuje..

vidio sam u par postova da spominjete "vadenje van na vrijeme".. pa sad ta tehnika koristi al nije sto posto sigurna jer kolko ja znam sjeme izlazi tokom cijelog spolnog odnosa samo u manjim kolicinama.. tak da ak ga vadis van na vrijeme sam si sjebes uzitak a ona je opet mozda trudna (pitaj mog necaka kak je nastao, stari mu vadio na vrijeme)... kondom i dovidenja!
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
"tak da ak ga vadis van na vrijeme sam si sjebes uzitak a ona je opet mozda trudna"
haha shebeš.. pa ti budi muško (samo primjer ) i učini da ona svrši prvo, pa se ti počasti njenim ustima:) ..osim ak si jehovin svjedok:D... i učiniš si užitake snova...
a abortus. ništ vas ne shvaćam jedni drugi pobiujate a ništa ne razumim:)...no mješate ljudske i božje zakone...ljudski je griješit pa osoba koja se odlučila na abortus je svjesna svog odabira gdje drugi ne bi trebao imati ulogu u tome...ali abortus ne donosi nikakvo dobro ženi..a ako i donosi, njen odabir , istinu još ne poznamo. ..tako da kao što neznamo dal vjerovat(to zapravo znaći Bog), tako neznamo kako živjeti, istinu nemamo...no ako možemo svjest o savjesti svog tijela uzdržati dakako kroz ljubav i zajedništvo tada nema problema tolkko u društvu...ja nisam za pobačaj.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
I don't understand, how come when its about us, its an abortion, and when its about chicken, its an omlette?

-George Carlin

:D

pustite ljude da rade sta oce, kaj vas briga u prvom planu?
citam tu : "tko ima pravo birati hocemo li uzet zivot ili ne?"
pitam se.. tko od vas misli da ima pravo da bira za druge dali ce uzet zivot ili ne?

onaj tko dodje do situacije da mora birat abortus ili ne, sam se doveo u tu situaciju, nek se sam izvuce.. svo ovo "suosjecajno" razmisljanje is full of shit..

ego ljudi... start not giving a fuck.. its that simple... ;)
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
...ili stavljajte prezervative...

A ako pukne prezervativ? Uopšte nije nemoguće i nije retkost da se to desi.
A ako je dete rezultat silovanja?
Ako je majka nesposobna da obezbedi detetu normalan život?

Iskreno, pre bih ubio svoje nerođeno dete nego da živi bez osnovnih uslova za normalan život. No, na sreću (tog deteta) ne pitam se ja no majka :)
 
31.08.2009
19
0
0
34
neznam.. ovo je velika stvar.. ali naravno ne za svakoga... podržavam abortus jedino i samo ako se zna da će se dijete roditi toliko bolesno da neće moći normalno niti dugo živjeti, naravno lakše i meni i njemu ...
ili ako je maloljetnica pa nema materijalnih mogučnosti za imati dijete.. ili ga ne želi...bolje onda da ga nema , nego mu nedat dobar život

u svakom drugom slučaju- ne , ne i ne... djeca su naša budučnost.. zašto uskratiti život nekomu samo zato što mu ga mi ne želimo dati...