absolute newbie

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
PH tester(pa bilo kakav ) je neophodan!!

ako u nesto niste sigurni-ONDA JE BOLJE CUTATI nego davati dezionformacije i zbunjivati ...
Naravno da je potrebno imati aparatiæ i mjeriti PH vrijednost zemlje a i vode sa kojom se zalijeva...
Reko' da može i bez njega neko vrijeme (dok ne doðe sa odmora... ali dosta rizikuje...)
Jedino ako ima sreæe da ima kvalitetnu zemlju, gnojivo i onda na sreæu...pa šta bude, (ovo mislim na period u kojem neæe biti doma i posmatrati biljku i na vrijeme reagovati ako primjeti nešto
a za PH (mjeraè ili listiæe jednokratne, ja nisam rekao da nije potreban. :))
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
imam kupovnu kvalitetnu zemlju tako da ne mjerim PH nit mi biljke davaju simptome da im nesto ne valja s PH...

Da koristim zemlju koju sam radim, ili nekakve mixove onda bi koristio i ph mjerilo a ovako nema potrebe..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
doomer je napisao(la):
imam kupovnu kvalitetnu zemlju tako da ne mjerim PH nit mi biljke davaju simptome da im nesto ne valja s PH...

Da koristim zemlju koju sam radim, ili nekakve mixove onda bi koristio i ph mjerilo a ovako nema potrebe..

Isto tako i kod mene, kupio FLUORA zemlju sa suptratima i humus i to mi je mix zemlje,(mora se mixati zemlja ova sa suptratima sa humusom inace može korjen se "spržiti" i dodas one granule za drenazu i ovakvih problema sto reèe doomer nisam ni ja imao...
Mene više brine PH vrijednost vode sa kojom zaljevam nego zemlja, mislim da sam ovo dobro odradio.... evo imam dvije zenke (20 dana cvjetaju), dok ove tri jos nisu spol izbacile .... (ja sam presreæan :) prvi indoor grow i dvije zenke :) 100% sad ove tri koje su rezane još njih da vidim (one cvjetaju par dana samo, tako da se ne vidi spol jos...
A slike cim moji dodju sa mora... (webcam-om ne vidi se fino...:( inaèe bih poslao
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
doomer je napisao(la):
imam kupovnu kvalitetnu zemlju tako da ne mjerim PH nit mi biljke davaju simptome da im nesto ne valja s PH...

Da koristim zemlju koju sam radim, ili nekakve mixove onda bi koristio i ph mjerilo a ovako nema potrebe..

Doomer izvini ovde si malo pogresijo:D

koristim i ja kao imnogi kupovnu zemlju i verujem, da kvalitetnu ali se zemlji PH promeni zbog: elemenata koje vec sadrzi,dohranjujes je djubrivom,zalivanje vodom(koliko ti voda ima PH?):vec Ph vode je svukud razlicit+djubrivo..
Najlakse je doduse kontrolisati vec prilikom hranjena i regulisati PH vode...
Mnogo je pisano na temu Ph ali je sajt nekolikoputa bijo pao pa je otislo sve.Jer mnogo osnovnih stvari ovde osobe niti poznaju i preskace se...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ebiga ja sam preskocio PH, nadam se da me nece sjebat... 8)

Ako cu growat opet onda cu koristit listice za mjerit ph.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
namerno ja potenciram jer vecina zadnje kupi ph metre bilo kakve
ph listici su jeftini,ph metri digitalni su oko 30-40eura,postoje neki zeleni analogni na trzistu-bolje ne trosite novac uzalud..
postoji na netu shema i graf,koliko i kako kemijski element upliva na PH vrednost...ako ima neko vremena neka okaci,inacer kad stignemo napisati topic o PH
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo, našao ih u Hospitaliji, manje pakiranje cijena 114kn, veæe 200+ kn, samo sam kreten zaboravio pitati koliko ih dobijem u kojem pakiranju... sutra idem po njih...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
doomer je napisao(la):
Ebiga ja sam preskocio PH, nadam se da me nece sjebat... 8)

Ako cu growat opet onda cu koristit listice za mjerit ph.

Naravno, i ja, za slijedeæi grow najbolje je uzeti ovaj digitalni (što Era reèe, jes' skuplji ali miran si...) i naravno obavezno imati PH(-) i PH(+) (kupiti u poljop. apotekama... kako bi regulisao PH vrijednost. Bez toga ne treba ti onda ni listiæi niti kakvi mjeraèi PH-a (osim da provjeriš kakvo je stanje...)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ja vidim, da ste vi sve pobrkali :D
Bezze Sa@ ti si cool lik i jesi stvarno zagrizo za stvar(svaka cast) aktivan si na forumu...ali brate ponekad u dobronamernosti napises "netocnu informaciju zbog neiskustva...)Niko od nas pocevsi samnom nema pojma o svemu pa kad mu nesto bas nije jasno,bolje cutati i saslusati-


PH up,down u poljuprivrednim apotekama kod nas neces naci!!! I treba ti ph metar pored ph up,down pa kako ces regulisati PH ako ni ne znas koliki je.Najlakse cemo odrzavati pravilan ph ako kontrolisemo vodu kojom zalivamo,posebno kad hranimo biljke...ako tu vodu dovedemo na priblizno ph6,5.Ostane nam, da proverimo svake toliko zemlju i bit ce ok.
Za regulisanje cete najlakse naci šotu i kalcijev-carbonat,
PH up i down cete naci u trgovinama sa akvaristikom
A ako kupujete vec specializirana gnojiva za cannabis , sve te firme-marke prodaju pored i regulatore ph
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo, pH listiæi su doma... i to sam našao, pazi sad, u roli! :lol: 5m 78kn (cca 10€)

Voda kojom zaljevam je 8!

Što da radim?

Kakva je procedura kod mjerenja...? Da li vadim papiriæ iz èaše, pa onda usporeðujem boju... ili to radim kroz staklo dok je u vodi?

Kako da izmjerim pH zemlje?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nisu bas jeftini:( ali ce ti to mnogo pomoci u gojenju
cannabis je biljka kojoj odgovara vrednost 6,5 do max 7 PH zemlje.U koliko je ph vislji od 7 onda je zemlja bazicna,u koliko je manje onda je kisela
Prilikom hranjena a i vecina zemlja vec sadrzi djubriva,polako se talože soli i zemlja postane kisela-sto nije uredu nikakao(biljak ce vrlo brzo pokazati, da joj nesto nije uredu...)

sto se tice ocitavanja ph u tekucinije vrlo lako.Pusti dve-tri minute(pise od 1 do 10minuta na upustvima) i procitas dok je vlazan listic na skali.

u neku sterilnu posudicu stavi malo destilirane vode(ph destilirane je oko 5,5) i zemlju(da dobijem o raztopinu zemlje) i onda meri..
mozes i probati dok je zemlja vlazna,pa staviti u zemlju..-I tak rade
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Da, skupi su, mamicu im... ali nije bilo alternative :(

pH zemlje je izmeðu 6 i 7, što je dobro...

Vjerojatno zbog toga što sam stavio novu zemlju tj. neki mix i nisam ju uopæe gnojio... bacio sam vreæu ali se sjeæam da je pisalo pH 6,nešto i da ima dovoljno hranjivih tvari za 30 dana... samo sam ju zalio vodom (pH8).

sad ne znam kako da zaljevam?
obiènom ili da nešto kemijam?

eh da, žao mi je što davim... ali jednostavno želim znati :)

@ SLO-Era :respekt: na znanju!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
ja vidim, da ste vi sve pobrkali :D
Bezze Sa@ ti si cool lik i jesi stvarno zagrizo za stvar(svaka cast) aktivan si na forumu...ali brate ponekad u dobronamernosti napises "netocnu informaciju zbog neiskustva...)Niko od nas pocevsi samnom nema pojma o svemu pa kad mu nesto bas nije jasno,bolje cutati i saslusati-
Pa rekao sam da je dobro imati ph mjerac i jos kad bi imali moneta za digitalac :) iiihhhh

SLO-Era je napisao(la):
PH up,down u poljuprivrednim apotekama kod nas neces naci!!! I treba ti ph metar pored ph up,down pa kako ces regulisati PH ako ni ne znas koliki je.ph
Pa dobro, mislio sam da ima u poljo. apotekama... sorry za dezinformaciju (nisam licno kupovao da mogu 100% reci) ali ne znam kod nas gdje bih mogao naci ph mjerac (pa bilo kakav :)) a kamoli kupljen PH up i down... fakat (ono mislim ne sad od necega da pravim, ako shvatas na sta mislim...)
U ZG ima svega, kod nas fuckin' BONG ne mozes kupiti ama BAS NIGDJE (i tako te stvari) a kamoli te ph mjerac (Merkator nema to, kao i Interex, cuo sam da OBI ima tako tih dzidza....jos jedino tamo da vidim) eto opet ode u offtopic (ovo mi moglo u temu "Razmjena informacija")
:)
lp
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
U potrazi za vodom nižeg pH izmjerio sam pH kondenzata od klime, ispada negdje oko 7, kao da malo vuèe na 6, teško je baš toèno odrediti...

Sad ne znam da li bi bilo pametno time zaljevati?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sibaj to mnogo njih koristi upravo vodu kondenza klimatskih uredjaja

inacer ako je ph vode 7 to je ok-vise nije bas uredu
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja sam èuo da kišnica je OK što se tièe Ph? Ne znam jel istina sad...?
Vidiš dobra caka to sa klimom... eeh sad da li je kog svakog klima ureðaja ona voda ima isti Ph?
Vjerovatno èim dosta raje koristi tu vodu...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
jes te kod svih je to otprilike jednako

kod kisnice sve zavisi kojih elemenata ima nutra... dok ne izmeris nista ne znas.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Danas sam nabavio sve dijelove za svjetiljku, trebalo mi je dobrih 2 sata da ju složim... malo me je muèila shema spajanja... ali uspjelo je iz prve.

Evo kako izgleda :)



Sve je spremno za odlazak na more. Sad, jedino što me muèi je da li staviti biljku na 12/12 tj. cvjetanje ili ju ostaviti na 18/6?

Trenutno je visoka 33cm i izgleda ovako...

 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
ct, ct, opet ja prièam sam sa sobom ;)

odluka je pala, ide na 12/12

Èitamo se za 15 dana...

pozz