absolute newbie

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Onih 2 tjedna dok me nije bilo doma bila je nasred sobe, sa žaruljom udaljenom nekih 1m od vrha biljke, bilo me strah da ne naraste previše dok me nema pa da ju ne spali... istovremeno je bio upaljen i ventilator.

Nema smisla da sad ponovno namještam kako je bilo i slikam...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Gens jel na kraju zarulja 250w ili 400w jel na slici nemogu procjenit velicinu !

Mislim da bi trebao nekako drukcije poslozit stvari..
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
250w ok !


Mislim da bi to trebo instalirat u ormar, posadit 6 malih od 1.5L i nadat se 3 Zenske, tako bi trebao u 3 mj. postic super rezultate, a ako bi isao na ciljanu sortu tipa top44, lowryder isl mogo bi i u 2 mj... mislim da je izolirana soba, growbox ili nesto slicno obavezno za tocnu manipulaciju fotoperiodom, mislim da bi u takvom growboxu u 2 tjedna imao biljku koja izgleda bolje od tvoje, a i tebi bi bilo bolje sigurno.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Plan je da tu žarulju iskoristim za growbox. Baš sam danas naruèio Masterkush preko aliena, pa æu polako slagati box dok ne signu.

Ova biljka je ionako bila za zezanciju, malo da nauèim tj. da imam na èemu eksperimentirati.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Odlicno.. onda ce biti nesto od svega !


EDIT: racunaj kojih 7-8 dana dok ne stignu i jos kojih 7 dana da ti proklijaju, trebao bi imat i previse vremena 8)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Do malo prije sam se bojao da nije prošla narudžba, jer Paypal iz nekog razloga nema hrvatsku kao opciju za plaæanje Amexom!? Onda sam pokušao sa masterom... pa sam na kraju dobio 3 potvrde o narudžbi... na kraju više nisam bio siguran da li sam stvarno naruèio ili ne, pa sam im slao mail... i evo odgovor je stigao... kaže payment good :D


Sad moram samo po daske i hrpu drugih stvari da složim box.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Stigle sjemenke i još 11 kom Sour Jacka gratis :D

Box još nije gotov, a i malo æe prièekati, jer mi je sad žao uništiti ovu biljku koju imam tj. maknuti ju od lampe kad veæ ima 25 dana cvjetanja. Tako da æe sjemenke još malo prièekati.

Box æe biti dimenzija v110/š100/d40 i u njemu æe biti postavljene neonke (još nisam odluèio koje) za vegetativnu fazu i HPS 250W za cvjetanje.

Zbog velièine boxa planiram raditi scrog metodu uzgoja. Koliko bi biljki stalo u taj box?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
gens je napisao(la):
Stigle sjemenke i još 11 kom Sour Jacka gratis :D

Box još nije gotov, a i malo æe prièekati, jer mi je sad žao uništiti ovu biljku koju imam tj. maknuti ju od lampe kad veæ ima 25 dana cvjetanja. Tako da æe sjemenke još malo prièekati.

Box æe biti dimenzija v110/š100/d40 i u njemu æe biti postavljene neonke (još nisam odluèio koje) za vegetativnu fazu i HPS 250W za cvjetanje.

Zbog velièine boxa planiram raditi scrog metodu uzgoja. Koliko bi biljki stalo u taj box?

Mozes i manje saksije koristiti, od prilike na tu povrsinu ja bih stavio jedno 15-20 (ono bas nagurao), opet zavisi od saksija kolike su. Samo obrati paznju dobro na vrstu sjemenke, ne mozes sa svakom vrstom raditi tu tehniku. Ne znam sad najbolje (dok ne bih pogledao...) osobine Sour Jack-a...
Ovo kazem sta bih ja i kako bih... (da se ogradim odmah :) LOL jer ipak nisam nikad radio scrog tehniku)...
Sretno
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Za MK znam da je ok za scrog, a s obzirom da je SJ još uvijek vrsta o kojoj se malo zna, ili se barem malo piše, oèito je da æu ja meðu prvima isprobati tu metodu na njoj.

Planirao sam staviti po 4 od svake vrste na klijanje. S obzirom da æe neke biti muške broj je upitan.

Malo sam prouèavao kako su neki uzgajali pa sam vidio da se èak i sa 3 kom može dobiti dobar urod. Tako da se ne bi baš zaletavao na preveliki broj.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
gens je napisao(la):
Za MK znam da je ok za scrog, a s obzirom da je SJ još uvijek vrsta o kojoj se malo zna, ili se barem malo piše, oèito je da æu ja meðu prvima isprobati tu metodu na njoj.

Slobodno.Meni se SJ èini vrlo pogodnim za SCROG,zbog svoje forme tj. razgranosti.
Sljedeæi grow i ja æu raditi tu tehniku i to upravo s njim.Danas ga gledam i nešto razmišljam kako bi s njim uz SCROG tehniku mogao puno više dobiti i popuniti prostor s vrhovima.Meni izgleda vrlo pogodan za to,a i grane su mu dosta savitljive i ako su u fazi cvjetanja.listovi sporednih grana su dosta mali i razmaci izmeðu njih nekih 5 cm.Tako da mi se èini idealnim upravo za SCROG.Mada ni ja nisam tu metodu ranije radio,ali nešto slièno jesam(savijao grane i vezao ih za ivice boxa te jednu za drugu ispreplitao).Nije svaka sorta pogodna za tako nešto,a Jack mi se èini idealnim.
Usput reèeno mlado lišæe oko vrhova(koji su tek poèeli cvjetanje)se veæ sjaji od kristala.

Da sam na tvom mjestu ja bih išao na dve biljke u što veæim kantama 10-20l.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Master Kush se ne grana previse i ne ide puno u visinu.
Probaj ga uzgojiti na obièan naèin -nisam ti badava savetovo njega za poèetak. :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Era, cijenim tvoje mišljenje... ali je odluka ipak pala. Jako puno sam prouèavao filmiæe, forume... sve i svašta. Znam da sam totalni poèetnik... tj. ovo je prva biljka koju sam uzgojio... odluèio sam odmah skoèiti stepenicu više iako možda i sve zyebem! Odluèio napraviti dobar box i okušati se u scrogu, pa kud puklo. To mi je neki izazov kojem se ne mogu oduprijet ;)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
tako i treba :)
I opet èeš sa MK imati "najmanje" problema jer je vrlo trpežan i dobro prenosi naše eksperimente.Ipak èu se morati potruditi i napisati barem nekoliko reèenica našta moraš biti pozoran...

..npr verovali ili ne- važno je èak sa èim obezujemo biljke.Svakako je poželjno,da je alat sa kojim radimo sterilan.Biljka èe se puno brže opraviti i poèeti noramlno dalje rasti ako ju obrezujemo sterilnim žiletom,skalpelom...Prilikom obrezivanja ako pažljivo pogledate- na mestu gde ste odrezali je biljka pustila neki sok-NE DIRAJ TO:biljka se time brani kako nebih došlo do infekcije..
ima ogromno takvih malih stvari koje je unapred dobro znati...
sretno...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
SLO-Era je napisao(la):
tako i treba :)
Ipak èu se morati potruditi i napisati barem nekoliko reèenica našta moraš biti pozoran...

:respekt: Znaš da su savjeti uvijek dobrodošli :)

Pogotovo kad krenem sa time, siguran sam da æe se putem pojavljivati pitanja o kojima sad ni ne razmišljam.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne samo da ne razmisljas, nego ona koje i ne kontas da ce biti...
Mnooooogo, mnoooogo pitanja ce se sama od sebe "nadolaziti" kako bude isao citav proces...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo, da završim prièu o svom prvom urodu...

Odradila je 60 dana cvjetanja, 48h mraka, sušila se 7 dana. Urod je bio 15g, malo ali slatko s obzirom da super puca tj. nije potrebna velika kolièina... djelovanje je sativa high tj. veselica.

Eto to je bio moj prvi pravi grow :D


Na slici je veæ malo oèerupana ;)