absolute newbie

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Pošto sam novi ovdje prvo bih vas sve htio lijepo pozdraviti. Stvarno me iznenadio site! Sve pohvale ekipi koja ga održava i naravno svima onima koji se trude održati forum živim.

Veæ nekoliko godina prakticiram iz zezancije posaditi jednu stabljiku pa što bude. Pretežno se ne trudim oko nje, tj. ništa drugo osim povremenog zaljevanja i eventualnog premještanja na sunèanije mjesto ne radim.

Ove godine sam posadio jednu, koja je "sluèajno" (u potrazi za više sunca) pala sa 4og kata. To sam skužio tek nakon 2 dana i otpisao ju... i danas 5 dana poslije mi vrag nije dao mira pa sam otišao pogledati kaj je ostalo od nje... bila je sva jadna povenula, ali èitava.

Donio sam ju doma i ponovno posadio, zalio vodom i veæ nakon 30 min je izgledala bolje. Par listova koji su bili pri dnu su totalno požutjeli, njih sam maknuo (ne znam da li je to pametno?). Nekoliko ih je malo suho po vrhovima, ali izgleda da æe se oporaviti.

Biljku selim sa balkona u stan i obratno, ovisno o vremenu i položaju sunca, ali ne napreduje baš nešto. Ne znam niti da li je muška ili ženska...?

evo slika pa bi molio iskusne znalce da odrede spol ;)



Imam mali miljon pitanja... :lol: ali još nisam uspio prouèiti forum i stranicu do kraja, pa æu prvo odraditi taj dio da ne davim sa veæ postavljenim pitanjima...

Uglavnom planiram se malo ozbiljnije pozabaviti sa time, naruèiti prave sjemenke, lampe... stvarno mi je dosta nabavljanja svakojake bimbe htio bi nešto za svoj gušt... ali o tome kasnije.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Nije da sam neki znalac,no još je rano za sa sigurnošæu reæi šta je.Mada meni lièi na ženku :wink:

Pozdrav :dobrodoshao:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
hvala na dobrodošlici :D

slabo napreduje jer ima malo svjetla, stan gleda na istok, tako da sunca ima samo do nekih 12h, nakon toga je u sjeni...

Imam namjeru nabaviti lampu, pa æe joj onda biti lakše... a do za to æe se morati strpiti.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
gens je napisao(la):
hvala na dobrodošlici :D

slabo napreduje jer ima malo svjetla, stan gleda na istok, tako da sunca ima samo do nekih 12h, nakon toga je u sjeni...

Imam namjeru nabaviti lampu, pa æe joj onda biti lakše... a do za to æe se morati strpiti.

Tako sam se i ja hebavao sa svjetlom... biljka se na kraju samo jos vise izduzila, ali ja dok nisam HPS nabavio, koristio sve moguce.... sad, trenutno dok ti je biljka u veg. fazi, kupi neonku (nije skupa) i stavi je pod nju, mnooooogo ce joj biti bolje, i imaces vremena dok ona se malo razgrana, nabaviti HPS...
(Tako sam i ja, samo sto na neonku sam i stavio reflektor od 500W halogeni (plavi spektar dobar za rast, kasnije bez HPS-a nista haveru, mislim ako hoces da zapalis sta...ali zato dok ne skupis nekih 70€ (komplet hps 400W, zarulja, prigusnica, kablovi za spojiti, grlo e40 i eto ga...biljci raj napravis) kasnije je normalno pazis, i zahvalice ti na kraju :)sa :joint:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Bezze_Sa je napisao(la):
...ali zato dok ne skupis nekih 70€ (komplet hps 400W, zarulja, prigusnica, kablovi za spojiti, grlo e40 i eto ga...biljci raj napravis) kasnije je normalno pazis, i zahvalice ti na kraju :)sa :joint:

vjerujem da si u pravu, sutra idem pogledati u Lipapromet i pokušati užicati da mi prodaju na malo... tj. jednu žarulju... ako to padne u vodu onda æe za prvu ruku pasti jenda neonka...

ova biljka je ionako za zezanciju, malo da vidim kako æe izgledati ako se potrudim oko nje... samo se nadam da nije muška :mudonja:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
cool je,da se sticu nova poznanstva ali da ne odete previse u off topic...
:wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
gens je napisao(la):
vjerujem da si u pravu, sutra idem pogledati u Lipapromet i pokušati užicati da mi prodaju na malo... tj. jednu žarulju... ako to padne u vodu onda æe za prvu ruku pasti jenda neonka...

ova biljka je ionako za zezanciju, malo da vidim kako æe izgledati ako se potrudim oko nje... samo se nadam da nije muška :mudonja:

Vidi, najbolje i najeftinije rjesenje ti je kupiti neonku (ja sam koristio manju neonku i reflektor 500W (jeftino pravo... a vjerujem da je i tamo kod vas (15€), i dobiješ i žarulju, samo u struju (imaš šemu kako spojiti kabl od struje (utiènice) do njega)... i to mi je extra koristilo... biljkama je raj bio, samo dvije dok nisam nabavio osvjetljenje praavo, one su se malo izdužile...a ove ostale su granate praavo... i tempirane na nekih 60cm, da bi na kraju bila oko 100cm (meni ne treba veæa :)) bolje "žbunje" imati :) heheh ....
ja se rasprièao pravo (to mi je mana kad se doobro našiljim i to mi je mjerilo (ne kolièinski, nego kvalitetno....) hocu ti reci da sad dok ne skontas neku lovu, mozes uzeti i koristiti taj reflektor, neonke ti nece trebati i miran si... plavi spektar i dok vegetiraju nista im vise ne treba, kasnije dok skontas koje pare kupis HPS-ku 400W (evo kod nas nekih 60-70€, zavisi, ako hoæeš da ti sve povežu :))
i onda kupiš njih... i kad budes htio ih staviti na cvjetanje, skines reflektor a montiras nekako hps i biljke ce uziiivati, tj. raj ce im biti... a i tebi dok ne skontas koju kintu :)
Jah' nisam ti dobrodošlicu poželio... :) .... dobrodošao, nek' nam se family širi :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Rješio sam pitanje žarulje, sutra dolazi Sylvania SHP-T 250W. Jedino što ju neæu koristiti dok se ne vratim sa mora. Trenutno sam sklepao nekakvo svjetlo sa 3 halogene žarulje i to je to... na režimu 18/6.

Od subote æe 2 tjedna biti prepuštena prirodnom svjetlu, a kad se vratim pada odluka da li æe na cvat ili još malo vegetirati.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa prvo æemo vidjeti kako ide (poslaæeš nam slike :)) i onda tebi kakvi uslovi omoguæavaju, samo znaj da za vrijeme cvjetanja biljka æe narasti još nekih 40-60%.. pa ..vidjeæemo ali dobro je što si im dao dobar plavi spektar ipak bolje rastu kad su na plavom samo (provjerio lièno...) ove prve su mi brže narasle sa relflektorom nego ove sad koje su pod HPS-om, najbolje je imati posebno mjesto sa dobrim žaruljama, (plavi spektar obavezno) i kad odluèiš koliko je dosta po visini, ti ih samo prebaci na 12/12 i onda one same veæinu posla urade :)

Može ti ta varijanta upaliti, samo ko æe ti iznositi biljke na sunce??? il' ce biti samo na jednom mjestu? hoce li ih ko zalijevati (dva - tri puta, ali ne previse najbolje sa pumpicom...ili navece samo ako stara ti zalijeva, jer kao i sve ostale misle da su kao ostalo cvjece i zalije ih praaavo ono i kazes joj svako vece da zaljeva, i kad dodjes... imaces sta vidjeti) nemoj je ostaviti citav odmor bez da ti neko makar ne zalije... jer na suncu (jos sad ovako jakom....sprzice se za par dana)