Adenokarcinom - gušterača

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2016
7
0
1
30
Pozdrav svima,

Evo da se uključim u diskusije.
Naime otac ima rak gušterače, koji je operiran početkom prošle godine.Operacija koja je napravljena je whipple. Prošao je kemoterapiju 5 do 12 mjesec 2015.
Nalazi su pokazali da su se sekundarne metastaze pojavile na jetri i okolnoj limfi i čini nam se dosta toga (nisu sve ni rekli precizno).
Uglavnom ima tu puno detalja, ali koristimo ulje od 28.2.2016. (nabavljeno - 6 sorti pomještanih - pravljeno za karcinome) i počeli smo s dozama pomoću čačkalica te smo jučer došli do doze 1 zrno riže prije spavanja.
Znači konzumacija je uvijek išla prije spavanja (oralno) uz dodatak kokosovog ulja (u početku 2 žlicice) (u kapsulama se ne smije - jer ulje ne bi smjelo doći u doticaj s želučanom kiselinom). Jetra je poprično slaba pa smo smanjili na pola žličice kokosovog ulja da bi sada prešli na putar kojeg znatno lakše podnosi.
Doze su bile sljedeće (uvijek prije spavanja)
1.Čačkalica
2.Čačkalica+
3.1/4 zrna
4.1/4 zrna
5.1/4 zrna
6.1/2 zrna
7.1/2 zrna
8.1/2 zrna
9.1 zrno
10.1 zrno (danas)

E sada uz to sve on dosta žuti...jetra slabo radi...pa treba raditi i na otklananju žutice (UV lampe)...Dijeta koja se primjenjuje je Budwigova dijeta + dobiva se pomoć od bioenergetičara u vidu propolia,matične mliječi, acidosalus...itd

Ono što me zanima je sljedeće. Psihičko i fizičko stanje. Nakon operacije i kroz kemoterapije, izgubio je oko 30 kg, pao s 90+ na 65 kg...Sav se isušio.
Od kada uzima ulje oće samo spavati, tvrdi da je skroz onemoćao, govori o smanjenju bolova (ostaci od whipple operacije "trbuh dio"), niti na wc mu se više neda ići, Samo bi spavao i razgovor s ukućanima ga ljuti i nema živaca za ništa. Ležao bi i spavao po cijeli dan, danas mu se čak nije dalo ni jesti...Jednu noć je pao kada je htio ići pišati. Uglavnom pomislili smo na trenutak da je odustao od borbe, ali navodno je to stanje "odustajanja" produkt uzimanja ulja. Uglavnom od nemoćnosti/neželje mu je jednom pobjeglo (nije ni išao na wc).

Ono što me zanima da mi pomognete oko doziranja, oko utvrđivanja stanja pishičko/fizičko, koja pitanja ga pitati da bolje opiše što osjeća itd itd...

Po potrebi ću nadopuniti što još treba....
 
04.08.2015
16
25
3
39
Po Ricku Simpsonu, teško oboljeli pacijenti bi što prije trebali doći do maksimalne doze, tako da bi trebalo povećavati dozu malo brže nego inače. Iskusniji tu će ti vjerojatno napisati to malo detaljnije.

Pustite ga neka spava, organizam se najbolje bori dok je u stanju mirovanja. Što se tiče odlaska na WC po noću, trebao bi mu netko pomoći, dok se ne navikne na djelovanje ulja na tijelo. Moj otac uzima dosta dugo pa još uvijek kaže da mu je nezgodno noću odlaziti na toalet jer ga švingla.
I sretno!
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Uff, uff... Nije dobra situacija... Da li uzima još šta protiv bolova uz kanabis?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zao mi za oca. Imao je tešku operaciju, tako da neka odmara. Oko toga se nemojte sekirat.

Gledajte da što prije dodzete na 3 zrna riže na dan.
Prva 4 dana 1 zrno navecer.... od 4-8 dana 2 z.n....od 8-12 dana 3 z.n
od 12-16 dana 3 z.n i 1 zrno ujutro...od 16-20 dana 3 z.n i 2 z.u...od 20-24 dana 3 z.n i 3 z.u
od 24-28 dana 3 z.n - 3 z.u i 1 zrno u podne i tako sve dok ne dostignemo dozu od 3 x 3 zrna dnevno.

Možda bi bilo lakše da unosi ulje u tijelo analnim putem. Ako bi pristao.

Psihički i fizički je na tlu. Vidim, da se oko toga previše zapošljava te, okupirate. Pustite mu vremena, da se sam sastavi. Treba mir i odmor.

Uglavnom pomislili smo na trenutak da je odustao od borbe, ali navodno je to stanje "odustajanja" produkt uzimanja ulja.
Nije to produkt uzimanja ulja, stanje. Kada čovjek uzima ulje, jaku dozu, tada želi spavati i odmarati. To je normalno. Gledajte, da dosta jede i pije u manjim količinama.
Samo hrabro.
 
09.03.2016
7
0
1
30
Nakoon dobivanja infuzije stanje se malo poboljšalo, uspostavio je eye contact no bilirubin je bio 751 referentna vrijednost (očekivana) 3 - 20...
E sada imam sljedeća pitanja:
Ako jetra slabo radi koliko je moguća/nemoguća apsorbcija ulja?

Uputa je da uz ulje se uzima i kokosovo ulje (radi bolje apsorbcije) u vidu dvije žličice no to smo prestali koristiti...sada se doda pol žlicice maslaca...da li je to okey? Što manje opterećuje se jetra je bolje...
Uzimanje preko rektuma mislim da nije zasad opcije zbog već navedene teške operacije koja je bila ranije pa ni cijeli probavni sustav nije kao u zdravog čovjeka, no neznam dovoljno.

Kako stvari stoje s kapsulama malim koje bi se gutale...ima li to smisla?

Jel moguće da ga ulje nakon uzimnaja drži po cijele dane...
i da li je moguće da se ulje ne razgrađuje jer jetra jako slabo radi...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Može maslac, jer se rso ulje topi u njemu. Ulje se apsorbira kroz sluznicu. Vagina, anus, usta, želudac, probavni trakt.

Ne treba jetra puno da rade. Ulje se razgradi. Samo opušteno po tom pitanju.
 
09.03.2016
7
0
1
30
Prvo hvala svima koji pisete...kako je uzasno zut i onemocao pokusat cu dodatno opisat..za onemocalost i izgubljenost su tri potencijalna razloga...1.bilirubin....2.prestanak davanja infuzije(koja pospjesuje izlucivanje bilirubina) i 3.pocetak primjene ulja...broj 2 i 3 su u slicno vrijeme poceli...

jucer smo razmisljali da na 2 dana prekinemo s uljem da vidimo jel izgubljenost dolazi od bilirubina ili od ulja no bioenergeticar je bio za to da nastavimo do ponedjeljka minimum pa kada se sazna ponono bilirubin nastavit dalje sa razmisljanjem. ili na kratko prekinut ili cak povecat dozu...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Teško je tu nešto pogadzat. Činjenica je, da je imao tešku operaciju i kasnije tretman kemoterapijom. Ima metastaze na drugim organima.

Dok živi mu jedino rso ulje može pomoć.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Nažalost bojim se da se tu radi o terminalnoj fazi bolesti u kojoj ni ulje ne može pomoć.

Svakako može pomoć za eventualne bolove ili nesanice,ja bi svakako nastavio s uljem da se čovjek što manje muči s obzirom na stanje u kojem se nalazi.

Situacija oko nesvjesti ne vjerujem da je zbog ulja već zbog primarne bolesti koja je očito uzela maha.

Jeli na palijativnoj skrbi?
 
09.03.2016
7
0
1
30
evo javljam...da li da smanjimo na 2/3 zrna jedan dva dana...sad sam gledao zrnu prema kome se mjerimo ono je 5 ili 6 mm... a tu sam procitao u jednoj od tema 3 mm...kako izmjeriti 1 gram...cime vi mjerite? uglavnom smanjili bi veceras na 1/2...pa vidjeti kako ce sutra biti...
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Bok Luka, mogu li pitati kako je tata...?

Imam par protokola koji bi mu mogli puno pomoći, prijatelj je sam sebe izliječio tim metodama prije četiri godine od terminalnog stadija adenokarcinoma gušterače sa tumorom od 11 cm...

Pozdrav, Bob
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Bok Luka i Cill, evo na zahtjev i u nadi da je tata još uvijek dobro napisat ću ti protokol kojim se trenutno liječi preko sto pacijenata samo na području Denvera i složili su ga vodeći stručnjaci iz domene...

Vrlo je vazno napomenuti da uz konzumiranje ulja treba voditi računa i o drugim stvarima kao sto je prehrana te još neke stvari koje višestruko poboljšavaju ljekovita svojstva koncentriranog ulja kanabisa...

Prehrambene smjernice:
Ukoliko je ikako moguće držati alkalnu dijetu. To stvara neprijateljsko okruženje za daljnji razvoj bilo kakve bolesti u tijelu a naročito kancera. Organic sve ako je ikako moguće.

Aktiviranje kanabinoidnih receptora:
Koristiti sredstva za demetylaciju kao što su zeleni čaj, zelene jabuke, mango, cimet, maslinovo ulje... Oni štite CB receptore od gašenja zbog prirodnog procesa metylacije. Phenoli, Phenylpropanoidi i eterična ulja isto mogu očistiti stanične receptore...

Kompetitivna inhibicija:
Konzumirati kokosovo ulje, apigenin i amentoflavon 30-40 minuta prije doziranja kako bi se enzimi jetre "držali okupiranima" tako da se kanabinoidi metaboliraju daleko sporije te imaju višestruko veće šanse proći kroz jetru nezapaženo te se vezati na receptore i kancerogene ćelije...

Ciljana doza:
Cilj je uzimati minimalno 1g koncentriranog ulja na dnevnoj bazi. Ako niste navikli na THC u sustavu, početi s vrlo niskom dozom od 25 mg 3 puta na dan. Idući cilj udvostručiti dozu na 50 mg nakon 5 možda 6 dana. Nakon toga pokušati udvostručiti dozu na 100 mg 4 puta dnevno za 4 do 5 dana te tako opet dok se ne dostigne željena doza od 1 grama CCO na dan... Posto kanabinoidi imaju životni vijek od oko pet sati najbolje je dnevnu dozu podijeliti na četiri puta tako da su receptori uvijek u punom pogonu sto vam daje najveće šanse za oporavak...

Način doziranja:
U idealnim uvjetima kada je doza došla do 100 mg/dozi, doze će se davati 25% oralno metodom "tackinga" na desni i 75% rektalno putem čepića koji se moraju umetnut plitko u rektum kako bi izbjegli jetrenu portalnu venu...
Ako je tata jako osjetljiv na ulje treba izbaciti oralnu aplikaciju i krenut samo rektalno međutim preporučio bi krenuti sa puno manjom dozom od 0,5 grama po čepiće dok niste sigurni da ste zaobišli portalnu venu, ukoliko čepiće gurnete pre duboko biti će direktno apsorbirani od strane portalne vene i idu direkt u jetru sto znaci konverziju u psihoaktivnu varijantu THC'a...

Priprema prije doziranja:
30-40 minute prije doziranja konzumirati
80 mg Apinenin
200mg Amentoflavone (Ginko Baloba, Amentomax)
1 mango narezati u zdjelicu


Kako napraviti čepiće!

Koristit ćemo kakao maslac kao temelj za čepiće. Farmaceuti kombiniraju kakao maslac sa aktivnim sastojcima, ili lijekovima te onda to formiraju u čepiće. Idealno bi bilo nabaviti kalup za čepiće ali ako to nije moguće najbolji način je da napunis sprice od 5ml te ih zamrznes i nakon sto se masa stvrdne, odreži cijeli ravni vrh od sprice te istisni čep od 5ml, prepolovi ga i zaboli mu rubove i imaš čepiće od 2,5ml. Formirane čepiće ponovo smrznuti na pladnju te ih za dugoročno čuvanje spremiti u vrećicu ili neku zatvorenu posudu...

Napomena:
Nema psihoaktivnih reakcija kod primjene rektalnog postupka stoga doza nije tako kritična kao oralna doza te može se povećati na siguran način. Iznimno je bitno da se čepiće ne umetne dublje od 2-3 cm sto znaci odmah poslije analnog sfinktera

Kakao maslac čepići upute:
Zagrijati lonac vode da bude lagano vruća te ju skinuti sa vatre. Napunite dvije posude sa toplom vodom, u jednu stavite teglicu kakao maslaca da se otopi a u drugu stavite dobro začepljene sprice sa uljem isto da se otopi. Izmiješati svoju planiranu dozu ulja i kakao maslaca u trećoj posudi.

Za početak koristi omjer od 1g ulja 50 grama maslaca dok nisi siguran da tata ne osjeća psihološke efekte te ako je sve u redu smanji omjer na 20/1 pa 10/1 sve do 5 grama maslaca na gram ulja sto će sto će biti idealna doza od 1 gram po danu raspoređen u četiri doze...

Aplikacija čepića:
Umetnite čepići ne više od 4 cm!!!

Prije umetanja čepića:
- važno je da se dobro operu ruke, bakterije lako mogu ući u tijelo kroz rektum
- koristite jednokratne medicinske rukavice
- uvjerite se da su nokti odrezani i da nemaju oštre rubove
- provjeriti dali je čepić dovoljno čvrsto
- ako je previše mekan, stavite u bilo hladnjak ili zamrzivač dok s ene stvrdne
- ako se koristi samo pola čepića prepolovite ga po dužini
- kod rezanja pobrinuti se da su škare ili nož sterilni

Umetanje:
- lezite na željenu stranu sa svojim gornjem nogom povučenom prema prsima.
- podignite gornji dio stražnjice te izložiti rektum.
- umetnite čepić po dužini sa šiljastim vrhom naprijed, koristeći svoj kažiprst gurnuti čepić u rektum

Plasman:
Provjerite je li čepić umetnut iza analnog sfinktera. Ako se u potpunosti ne umetne iza sfinktera, nešto ili cijeli cepic može biti izbačen bez da aktivne sastojke rektalni zid apsorbira u krvotok.

Ako je umetnut previsoko, aktivni sastojci će ući u superiornu (gornju) hemeroidalnu arterija, što dovodi ravno do jetre. Ovo predstavlja isti problem kao kod oralne primjene zato što jetra metabolira značajan udio aktivnih sastojaka...

Nakon umetanja:
- držite obraze stražnjice zajedno i čvrsto stisnuti mišiće sfinktera nekoliko sekundi nakon umetanja kako bi se zadržao čepić da eventualno isklizne
- ostati ležeći na boku nekoliko minuta nakon umetanja te dopustiti da se čepić u potpunosti razgradi kroz rektum.

Mislim da je to to za sada...

Siguran sam da će trebati pojasniti neku terminologiju pa pitajte šta vas zanima a ja ću se potruditi da odgovor bude sto jasniji i konkretniji...

Pozdrav svima, Bob
 
14.02.2023
1
0
1
62
Molim vas gdje ste nabavili ulje,može na e mail,jer muž mi je sutra na operaciji po vihpllovom postupku,pa se moramo pripremiti na sve,ako imate još nekih savjeta,može mi odgovor na e-mail..da li je netko imao tu operaciju..hvals
 
Poslednja izmena od urednika:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.097
358
gdje ste nabavili ulje
na žalost, na ovim prostorima ulje nije legalno, pa se moramo svi skupa držati https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

posebno sad ističem
14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu ili semenke) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.

inače, tu se može informirati kako samostalno uzgojiti za 3 mjeseca, potražiti pomoć ili podijeliti iskustvo...

sretno sutra i dobro došli na:vutra: