ADHD (attention-deficit hyperactivity disorder)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
"Htjela bih vam reći nešto o tome kako je živjeti sa ADHD-om na dnevnoj bazi, i kako mi kanabis pomaže da se nosim sa simptomima. Također sam razvila značajan anksiozni poremećaj, što je vrlo čest problem ženama i djevojkama s ADHD-om. Ova dva mentalna poremećaja stvaraju savršenu oluju ne-produktivnosti.
U dobi od deset godina, dijagnosticiran mi je poremećaj deficita pažnje (ADD, sada obično nazivaju ADHD).
Dobila sam dijagnozu ponovno u dobi od 24god. Često sam sanjarila i bila mlitava , umjesto hiperaktivna i impulzivna.
Za one koji se bore s njim, nažalost, ADHD je kontroverzni poremećaj sklon politiziranju i nerazumijevanju.

Mnogim pacijentima se govorilo da su lijeni, nesposobni, nekontrolirani, glupi, i još mnogo toga. Ipak, najnovija istraživanja pokazuju da su oboljeli od ADHD-a jako suosjećajni, iznimno kreativni te nadprosječno inteligentni.

Sa ADHD-om imate osjećaj kao da se ringišpil vrti u vašem mozgu cijeli dan i cijelu noć. Moje misli se utrkuju ubrzano i vrlo je teško održati se na jednoj i učiniti nešto s njom. Ova mahnita vožnja prisutna je u svakom trenutku svakog dana, te kao što zamišljate, iscrpljena sam do večeri. No, to ne jamči dobar san - većinu noći ležim budna satima uz anksioznost i utrke misli, sa osjećajem krivnje zbog onoga što nisam ostvarila taj dan.

...

Kanabis je jedini tretman koji sam otkrila da zaista stavlja kočnice ovom destruktivnu procesu. To je dar s neba s kojim mogu održati misao više od minute! Kad trebam čitati akademsku književnost, uzimanje kanabisa ne samo da mi dopušta da mirno sjedim dovoljno dugo za to, već mi pomaže povezati cijelu priču i nešto što bi inače propustila. To mi omogućuje kreativnije razmišljanje i sudjelovanje u čitanju, umjesto da se hrvam sa mozgom da obavi zadatak.
Pušenje je daleko najučinkovitije sredstvo za moju potrošnju jer je učinak trenutan. Kad god se osjećam previše opterećeno i tjeskobno za spavanje ili rad, ja popušim koliko je potrebno za tu svrhu i u mogućnosti sam da se odmah smirim. Sative su idealne za čitanje i pisanje zadaće, ali smatram da mogu pogoršati moje tjeskobe. Teške indice mi pomažu da se naspavam i opustim.

U Sjedinjenim Američkim Državama, ja sam pacijent koji koristi medicinsku marihuanu i imam pristup gotovo svakoj vrsti koja bi mi mogla zatrebati. Mogu dobiti svoj lijek od prijateljski nastrojenih stručnjaka, a mogu čak i imati dostavu na svoj prag. U Velikoj Britaniji, pacijenti su prisiljeni kupiti kanabis na crnom tržištu.
Oni ne znaju gdje njihov novac ide, nemaju kontrolu nad kvalitetom i žive u stalnom strahu da će biti uhićeni.
Ne moram vam govoriti što takav strah može učiniti nekome tko već živi u intenzivnoj tjeskobi.
Ja sam normalna osoba i želim da svaki britanski državljanin ima siguran, pouzdan i legalan pristup kvalitetnoj marihuani.
Moj život bi bio drugačiji bez ovog liječenja. Ne bih bila u mogućnosti doprinijeti društvu ni približno ovoliko koliko mogu kao korisnik kanabisa.
To je činjenica."

Izvor: norml-uk.org

evo još nešto vezano za temu..
http://420441.blogspot.com/
http://thecannabisgeek.com/how-cannabis-helps-adhd-a-patients-story/
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Predobar post i hvala ti zato sto sam upravo otkrio da i ja bolujem od ADHD i niza psihicki bolesti za koje znam a ocito neke jos ni ne znam hehehe...Svakako marihuana dar prirode,ljek za covjecanstvo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
drago mi je šta san naletila baš na ovaj članak jer dobro opisuje to stanje prije i poslije. ..dugo držim sve ovo u sebi pa mi triba malo vrimena da se opustim i pričam o tome ode (ako uopće buden tila pričati, osjećan se ranjivije i konfiznije).. trava stvarno pomaže, kao ništa dosad, od nje se svatko osjeća veselije, zdravije i prisutnije, pa tako i ja.. to je zasad to.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sativo, tebi fali iskrena osoba kojoj ces se moci povjeriti. Sudeci po tvom zadnjem komentaru, u kojem navodis da nesto, vec, duze vrijeme skrivas u sebi, jasno nam daje do znanja da sama smatras da se nemas kome povjeriti, izjadati, otvoriti nekome dusu, ne bi li izasle sve ideje i nepravde koje su te pritisle.
Dvoumis se, cak, i da pises o tome, sto jasno ukazuje da si se mnogo zacaurila i izgradila zid oko svoje licnosti, koja je, sudeci po komentarima koje pises, prosla bogatu zivotnu skolu u dosadasnjem zivotu.
Svi smo mi jednaki i svakom je data mogucnost da bude sve sto pozeli, samo je stvar licnog pristupa zivotu. Ako se prema svijetu postavis kao promasenom, iskrivljenom, zlom i da ti se smucio zivot u takvom svijetu, onda imaj na umu da si ti tako htjela.
Svako dobro ima svoj odraz u zlu i svako zlo se odrazava u dobrom. Ne postoji mogucnost da jedna strana prevagne. Ako nekome svesrdno pomognes taj ce ti biti zahvalan, dok ce neko biti razocaran sto takav gest nisi napravila prema njemu. Ko god se trudio ugadjati drugima mora mnogo da propati. Razocarenje ne dolazi od nekoga koga ne poznajes, od takvog se svasta ocekuje, vec od ljudi u koje imas povjerenje.
Moras se otvoriti i nekome ispricati sve sto ti lezi na dusi i sto te opterecuje. Nemoj smatrati da ce ti to otvaranje duse i ispovijedanje rijesiti probleme, ma kakvi bili, ali smatraj da ce ti olakstati dusu, zacjelo.

Da ne bude offtopcina, na temu bih dodao da mnogo osoba zeli slijediti i ostvariti sve svoje ideje. Zele da iskazu kreativnost, talenat.., ali im tijelo ne moze slijediti um u realizaciji svih ideja, koje naviru ogromnom brzinom, a mogucnost za ostvarenjem istih je minimalna, necu reci nemoguca.
Trebamo biti svjesni da, ukoliko nismo sigurni u sebe, koju god odluku donesemo, a moramo se za nesto odluciti, uvijek cemo se pitati sta bi bilo da smo donijeli drugaciju odluku.
I osobe koje izgube vjeru u Boga zapadaju u depresiju, jer su svjesne da nisu u mogucnosti ostvariti sve ciljeve za zivota i zbog toga se povlace u sebe i zive psiholoski zivot, odnosno, zive u buducnosti umjesto u sadasnjosti, jer tamo nemaju, ama bas, nikakvih prepreka da ideje i ostvare.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ja mislim da i ja imam taj vrag al napola, nemam sve simptome al ono imam poremecaj paznje i nemogu se skoncentrirat na citanje npr (tj na ucenje iz knjiga) a opet mi ne govore da sam glup,nesposoban i nekontroliran ma neznam ahahah

moja cahura je srebrne boje prošarana ljubičastom,a sastava je nemam pojma kojeg iskreno....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
@Tarzan:
Vjerujem da mnogi ljudi (sto se vidi iz prilozenog, a i ja sam medju njima) imaju problema s koncentracijom, no mislim da ne mora biti da imas "tu i tu" bolest...

U srednjoj sam se tesko koncentrirao u ucenju (ako sam ucio uopce :D ), a pomogla mi je bas trava, sto sam tek kasnije skuzio...
Sada, na faksu, nema ucenja bez da nisam naduvan... :D

...Prvo dzoja, pa onda skripta... I ide bez problema... Zabrijem zestoko, prodje sat vremena dok ne skuzim da je proslo sat vremena da sam ucio... :D


Iako... Kolko got da trava pomaze kod psihickih problema, vjerujem da je "te" probleme sama sebi "ta" osoba na neki nacin stvorila... No to je definitivno diskutabilno, a ja kao laik ne mogu / ne zelim suditi nekome... :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
za ADHD je ultimativni lijek Mandala Satori... meni su kao klincu govorili da sam hiperaktivan (sad vidim da vjerojatno i jesam).
osnovna škola mi je bila sprdačina, srednja isto laganica, ali na faksu, kada treba sjesti i nešto teško ili dugačko naučiti, a pogotovo kada treba vježbati neke zadatke ili raditi zadaće, ja jednostavno ne mogu. (a faks je svake godine sve teži)

izuzetno dobro pamtim razne detalje i svakakve (nebitne) stvari koje npr. negdje pročitam ili čujem i sve brzo shvaćam ali treba mi 15 minuta da riješim zadatak iz npr. matematike jer se ne mogu koncentrirati ni uz najbolju volju.

zapišem jedan red pa se nesvjesno zagledam negdje, pa krene 1000 misli, pa krenem raditi nešto drugo, pa se opet vratim na matematiku, pa dok se sjetim gdje sam stao, i tako u krug. mnoge mi muke zadaje taj moj ludi mozak...
iako mi moji kažu da sam lijen i da nemam volje, sve mi je jasnije da to nije tako i da imam problem. nisam još probao učiti uz Tutankhamona, moram skoro isprobati da vidim pomaže li...
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
ahh.. Mandala Satori.. znan da je to tvoj favorite strain.. ;) nekakav njihov cjenik sa opisima držin u bookmarku već dugo, osjećan da je to to i ako ikad buden uzgajala, to ću sigurno!


Ostatak posta je izbrisan, ko je triba procitat, procita je..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and mazar

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ja sam u osnovnoj imao gadnih problema zbog svoje nepažnje, pošto mi je sve bilo prejednostavno i dosadno, bio sam nemiran, često sam provaljivao svakakve šale i podjebe i učiteljica me nije voljela, često me kažnjavala i imala je okrutnu metodu "korekcije" ponašanja, citiram njene riječi: "kada netko bude zločest, svi na njega!". pogađajte tko je bio najčešća meta... (sve to u dobi od 7-10 godina)
mnogo puta me cijeli razred mlatio i štipao, čak sam i nekoliko (tuđih) glava skoro razbio i slomio stolicu preko leđa, a što je najgore, u školi nije bilo pedagoške službe, ravnatelj je rijetko bio u školi i nitko nije rješavao te probleme (jedino su moji roditelji pokušavali ali sve je to bilo kratkotrajno).

u srednjoj sam se smirio, nisam više nikad ulazio u fizičke konflikte, ali sam pomalo počeo osjećati nedostatak pažnje i dugotrajne koncentracije. prošao sam školu bez padova, sa solidnim trojkama (bila je i poneka petica :)) ali osjećalo se da popuštam no ni sam nisam shvaćao zašto. kako sam dosta gubio koncentraciju, gubio sam i volju za učenjem. i danas se isto slično osjećam, iako je prošlo već dosta godina.

početi ću prakticirati pušenje i učenje, pa da vidim kako mi ide i pomaže li. evo, odoh zapaliti pa na učenje... :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
evo, mogu reći da tutankhamon definitivno NIJE za učenje, ubija koncentraciju i nemoguće je rješavati komplicirane logičke probleme. vjerujem da bi bio dobar eventualno za neko crtanje, slikanje ili slične stvari...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Morat cu i ja zapalit pa napravit test...Ja sam oduvijek imao problem sa knjigom kad god bi ju uzeo odmah bih osjetio glad pa sam morao ici jesti pa kad se najedem probam ponovo onda me potera na wc kad zavrsim i s tim uzmem knjigu i krenem citat onda me uhvati onaj slatki drijemez nemogu oci odrzat otvorenim i tako je obicno zavrsavao svaki moj susret sa knjigom pa cak i danas nakon tolikih godina desio mi se neki tecaj i prisiljen sam nabubat nekih 300 stranica i nikako da se saberem svaki put me zezne onaj isti slatki drijemez :knockknock:
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
haha! nemožeš mu se oduprijeti.. :D ma nije to strašno.. :)

kod mene.. čitanje.. da.. ali jedino mi se svidi priča! pročitan po par puta istu knjigu, i to jako brzo.. ako ne, jednostavno nemogu! volin čitati forum zato.. haha.. provela san sate i sate čitajući stare teme.. pisanje.. isto tako, ako je tema zanimljiva! sićan se da mi je u osn. i srednjoj rijetko kad to bia problem.. uživila bi se skroooozzzz.. gledanje filmova npr. mi zna biti napor.. nakon pola sata odlutan :) samo vrhunski filmovi su me mogli zadržati na kauču..

nego.. iman pitanje MM.. kad moraš napraviti nešto.. u trenutku kad ti se to neda ili nevoliš to raditi.. postaješ li destruktivan, impulzivan.. imaš li onaj osjećaš kao da goriš iznutra?