Advanced Growing Equipment: COOLTUBE

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
praktično i efikasno- fino si to sklepao :)
btw to sto piše advance grow oprema je ... Oprema je oprema. Sad kako čete stvorit optimalne uvjete to je bitno.Neko če večino sklepat sam doma a neko če puknut velike novce-sto opet nije garant,da če bit uzgoj extra
moj savet
Zato prve uzgoje odradite sto jednostavnije sa stvarima iz lokalne poljuprivredne zadruge/vrtnatskog centra i uzgoj na osnovama bilja.Kad stekente malo vise pouzdanja onda možete primeniti neku izmedju tehnika.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Evo STONER moze ovde?

Koliki je eto ventilator potreban za CT 125 sa 600w HPS a koliki za MH 400w i MH 600w?
Dali u vegetaciji znaci ako na manju povrsinu stavimo CT sa 600w kao sto to znaci kod cvetanja?
Kolika udaljenost lampe od 600w u Cool Tub-eu treba da bude? od prilike tj koliko je najcesce?
Sta nam daje HPS na m2 od 600w u Cool Tub-eu?
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
evo samo toliko...sve ovisi o okolnosti ali ti je minimano podreban vent od 200 kubikmetara na sat...udaljenost je kod mene 30 cm..i radi super....
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
30 cm sa 400w ili 600w? tj 200m3 vent za 400w ili 600w? Hvala!
To mi je korisna informacija zbog recunalja potrebne visine boxa tj rasapolozivog prostora u odredjenom boxu!
Hvala Smokemashin! To je pomoglo!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
E Smok jeli moze prigusivac za ventilator da bude pricvrscen za stranicu boksa a da na njega stavim redovno rebrasto crevo plasticno? Tj dali bi se neka vibracija prenela na boks? Vent bi naravno visio na gumenim trakama! kako se kod tebe pokazao? jeli stvarno dobro prigusi buku?
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
nisam pokusao nikad bez pregusivaca ali i snima mi ima box zvuk kao da mi stoji atomski reaktor na poslu..a stranke prolaze pored tog zatvorenog prostora i bas zuji...neznam kako to smanjiti...izludjujeme.....taj prig je ***** u biti....jel najglasniji je zvuk usisa....a ne cirkulacije zraka....i to je teze sprijecit bez da gubi vent snagu...ali ja imam po mom prevelik vent za 1,5m2...dosta bi mi bio onaj od 225m3/h a moj je 450m3/h...vuce zrak kao da mu je zadnji u zivotu....
poz
SM
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
A kada b stavio prigusivac kao na onoj mojoj slici na ulaz pa vent pa cool tub?
A znaci isto hladjenje bi imao i sa 225m3/h?U sustini unimamo velike ventilatore sa 160 precnikom i vise a sam cool tub je 125 i tu bubimo na protoku svakako tj protok kroz takvu cev nikako nemoze biti 450m3/h kada je taj protok na 160 a ne na 125! Jesam li u pravu?
Ako je tako to je super! Jeftinije a manje buke!
Koliko dB proizvodi tvoj Vent da znam pri izboru kakav je taj tvoj a kakav bi valjalo uzeti?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
imas objasnjeno u vise dnevnika...nadji laidback..on je objasnio u svom...ima i u mom,ali ja bas nisam objasnjavao...
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
Smokemashine HR je napisao(la):
posto je moja CT stigla neki dan,da vam je predstavim.
najmodernija verzija reflektora za profesionalni i high kvaliti uzgoj...zvano cooltube....
metalni cijevni reflektor za HPS ZHARULJE(250-600 watt) sa E 40 navojom, oblozhen duranstaklom(vatrostalno)....prikljuchiva se na ventilator cijevni(od 400m3/h na dalje) i ima odvodnu i dovodnu cijev zraka,tako da hladi reflektor...i odvlachi vruch zrak(kojeg zharulja stvar)iz growrooma,da nemate klimaprobleme i da vam ne sushi zrak...
evo fotki....ako ima tko pitanja,nek se javi.... ::super

lp
SM




glupost.

ja sam svoj cool tube napravio doma sam...

fino kupis malo bolji plexy glass i sam si ga pigas kako hoces...

unutra sam stavio 2 ventilatora od 12 cm i predobro radi.

valja za sve HPSove do 600w. provjereno.

ukupno me kostalo 40 kn...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Neznam baš bez al meni s ovim
hps600w.jpg


ljeti s termostatom na pola metra ne prelazi 35.Ljeto je ljeto biljke su ipak bile dalje.
Reflektor je original kupljen ali prepravljen u cooltube domače proizvodnje-vatrostalno staklo je iz 2 komada sa smeča s pečnice,tako da je to besplatno,prijatelj je limar pa smo složili ovo mada nije problem uz malo lima to i sam napraviti uz to je reflektirajuča površina ogromna.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
He-Man je napisao(la):
Kolika bude temperatura direktno do 600W HPSa ?

Plexiglas se topi iznad 250°C a gori iznad 460°C

nije obican plexi.

kupio sam ga u okolici zagreba, nemogu se sjetiti kak se zove firma al reko je lik da ima je to kao obogacen plexi sa nekim sranjem...fakat neznam..al kao izdrzi temp od 480°C

e sad vidio sam negdi da kolko vataža tolko i temp ( tipa 250W proizvodi 250°C na lampi- mozda istina mozda ne) pa ako stavis jos unutra fenove da pusu nemas beda.

meni tako radi vec 3 mj i do sad nisam primjetio da bi plexi bio mekan ili nesto.