Advanced Nutrients đubriva i ishrana biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Imam.pitanje..Ubo s si one mycorhize fore i jos neke benifical bakterije uz njih, te imam sensyzym..Zanima me kako da to dajem? mjesam u vodi zajedno s AN gnojivom il da dajem u dane kad samo s vodom zaljevam??
 
10.01.2019
11
1
3
52
Koliko dugo mogu da stoje AN proizvodi kada se jednom otvore? Pitam iz razloga optimalne kolicine koja se kupuje a vidim da sto je vece pakovanje - veca je usteda :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blaske
10.01.2019
11
1
3
52
Juce pricao sa prodavcem AN proizvoda - kaze jednom kada se otvori AN gnojivo udje vazduh unutra i gnojivo pocinje da reaguje. Vek trajanja mu je 2 meseca do maksimalno 6 meseci. Kako prolazi vreme tako gubi na kvalitetu/snazi stagod... Voleo bih da neko iskusan potvrdi ovo. Ako je tako onda razmisljam da uopste kupujem pakovanja veca od 500ml . Prvi put grovam, cisto hoby - sumnjam da mi je i 500ml mnogo. Da, jos jedan aber - fabrika AN proizvoda koji se proizvode u Bugarskoj vec 3-4 godine se uskoro zatvara mada nije 100% tacna informacija - sto znaci AN proizvodi nece biti dostupni po ovim cenama na Balkanu(pre da nece uopste vise biti dostupni).
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Lako moguce ,ajd ja bi prije rekao 6 mjeseci do godinu dana da pocne gubit na kvaliteti. Ne mogu tvrdit 100 % za AN jel je nisam koristio , al ono sto pise za druga bio gnojiva koja sam gledao je da je rok za ne otvorene boce od 1 do 2 godine ovisno o proizvodu.Sad koliko ces ti sebi kupit gnojiva ovisi o tvom growu,kvaliteti zemlje, koliko ces posadit biljki ,1,3,5 ,pa onda baci pogled na njihovu tablicu hranjenja i odluci cega vise cega manje.
 
10.01.2019
11
1
3
52
Sad gledam nalepnice, Hesi Root Complex iz 2015-e i samo jedna nalepnica sa godinom uvoza 2016 od 4 kantice AN Coco gnojiva. Evo slika u prilog. Proizvode sam narucio i dobio iz lokalne radnje(radnje u drzavi u kojoj zivim) pre 4 dana od prilike. Sad si me uplasio sa istekom roka, prvi put grovam i ne bih da nesto zaye*em. Da li da zovem i da se zalim radnji gde sam kupio robu i vratim nazad posto nisam jos uvek nista otvorio?

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg
[
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Izrazito mi je glupo sto recimo na sluzbenoj stranici nema tablice sa sastavom, nego to vidis tek kad kupis određeni proizvod :)

KOji je odnda bolji proizvod od ta dva, tj kojeg da uzmem na Plagron Natural gnojiva?
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Carboload uzmi.

Ok, uzet cu njega.

S obzirom na gnojiva za sljedeci grow:

Plagron 100% Natural
100 ml Alga Grow (NPK 4-2-4)
1 liter Alga Bloom (NPK 3-2-5)
100 ml Power Roots (NPK 0-0-2)
100 ml Vita Race (NPK 0-5-8)
100 ml Green Sensation (NPK 0-9-10)
+
AN CalMAg Xtra
AN Carboload

Jel ima smisla/potrebe uzimat jos nesto tipa AN Override za zadnja 2-3 tjedna?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
calmag ne mozes kombinirati sa bio linijom
U kom smislu se ne moze koristiti sa bio linijom,jel se to odnosi u smislu da ne moze se mesati sa drugim brendom.Pitam zato sto bas taj cal-mag od AN proizvodjac je naveo bas da moze se mesati sa ostalim organik i mineralnim gnojivima pa mi nije jasno sad malo.Jer ja ga koristim recimo sa svojom Hesi prehranom redovno u ishrani preventivno pocinjem od zadnje nedelje vege do skoro pred kraj cvetanja i to idem otprlike svako trece zelivanje po 50% doze ne bitno dal mi pada kad prehranjujem ili kad ide cista voda,nisam bas primetio da se bioze bune bas naprotiv vidim da im prija jer nikad od kad ga koristim nisam imao problem sa ne dostatkom ili nekim vidim pojavama nedostatka cal-mag kod bioza,tako da sam sad malo zbunjen pa mi je samo ne jasno malo to kolega Bestija pa kad uhvatis vremena da pojasnis samo.Mozda ja nisam dobro shvatio sta si hteo rec.:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc