Advanced Nutrients đubriva i ishrana biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Uzmi radije royal sugar i izbaci van calmag i carboload, calmag ne mozes kombinirati sa bio linijom kao niti override itd.
Pored green sensationa nema smisla bilo sta drugo kupovat.

U ovom growu sa normalno dodato Calmag i sve bio ok, lišće perfektno od prvog do zadnjeg dana. Koristio sam ga od kraja vege i onda do negdje 5-6 tjedna blooma.
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Biljke mi u 4om tjednu cvjetanja,nemam vise big buda, kolko je neophodan?? Jer poslje growa nemam di sadit,pa da ne kupujem bezveze... Hobbist liniju teram..
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Nisam dugo koristio advanced nutrients svega 2-3 growa pa i nisam nesto iskusan sa njima ali ako se dobro sjecam big bud ide prva 4 tjedna cvjetanja barem po njihovoj tablici. Takodje sam isao hobbyist liniju + piranha + bud candy + flawless finish pa sam ipak davao big bud cijeli grow od prvog do predzadnjeg tjedna ili dok mi ne nestane. Prosli grow se big bud potrosio dosta ranije ne mogu reci tacno do kad ali nedje sredine cvjetanja. Nisam primjetio neku razliku sa i bez njega. Mozes a i ne moras uzet onu najmanju bocicu 250ml pa nastavit davat ako mislis da su slabe biljke za taj period u kojem jesu.
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Nisam dugo koristio advanced nutrients svega 2-3 growa pa i nisam nesto iskusan sa njima ali ako se dobro sjecam big bud ide prva 4 tjedna cvjetanja barem po njihovoj tablici. Takodje sam isao hobbyist liniju + piranha + bud candy + flawless finish pa sam ipak davao big bud cijeli grow od prvog do predzadnjeg tjedna ili dok mi ne nestane. Prosli grow se big bud potrosio dosta ranije ne mogu reci tacno do kad ali nedje sredine cvjetanja. Nisam primjetio neku razliku sa i bez njega. Mozes a i ne moras uzet onu najmanju bocicu 250ml pa nastavit davat ako mislis da su slabe biljke za taj period u kojem jesu.

Osim sto me jebb cal mag koji redivito dajem, biljke mi se cine da lijepo napreduju.. Ja sam ubacio jos one mycro i bakterije (tu je na forumu neko reko da tu firmu koristi (the nutrients) uk firma i jeftini su e sad ja tu neke veelike promjene nisam vidio od toga al ok..Jos sam ubacio carboload te senyzym..
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Osim sto me jebb cal mag koji redivito dajem, biljke mi se cine da lijepo napreduju.. Ja sam ubacio jos one mycro i bakterije (tu je na forumu neko reko da tu firmu koristi (the nutrients) uk firma i jeftini su e sad ja tu neke veelike promjene nisam vidio od toga al ok..Jos sam ubacio carboload te senyzym..

Malo sam prolistao postove, zadnje slike su ti mjesec dana stare tako da je tesko reci ista za cal mag bez nekih novijih. Pre 10-ak dana mi se pokazao nedostatak cal mag na biljozama, dao sam ga u proslom zaljevanju jednu punu duzu i prestalo se sirit po listovima. Kao sto si rekao dajes ga redovito a i dalje te zeza.. trebali su se problemi vec povuc. Ako ne namjestas pH vode, dzaba i dajes cal mag ako je uopste do njega. Otvori dnevnik ili pitaj u odgovarajucoj temi da nejdemo u off topic ovde. Sretno do kraja growa. :)
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Malo sam prolistao postove, zadnje slike su ti mjesec dana stare tako da je tesko reci ista za cal mag bez nekih novijih. Pre 10-ak dana mi se pokazao nedostatak cal mag na biljozama, dao sam ga u proslom zaljevanju jednu punu duzu i prestalo se sirit po listovima. Kao sto si rekao dajes ga redovito a i dalje te zeza.. trebali su se problemi vec povuc. Ako ne namjestas pH vode, dzaba i dajes cal mag ako je uopste do njega. Otvori dnevnik ili pitaj u odgovarajucoj temi da nejdemo u off topic ovde. Sretno do kraja growa. :)
Posto koristim sensi ph perfect AN ne namjestam ph, cak sam poceo koristit 50/50 pipusa/destilirana voda.. Eo jucer bas iso vidim dan nakon hranjenja..jebb katastrofa.. Mada meni je jaako niska vlaga (20-30%) A cito sam da pre niska vlaga isto utjece na to..
 
27.11.2018
10
59
13
42
AB, cal-mag, bud ignitor, big bud eventualno nirvana. Nista drugo nije preko potrebno. Kupi ec merac i nauci da radis sa njim i bice super. Ja trenutno koristim aptus i hypro ali samo zato sto nema advance. Advance je po meni najbolji.
 
27.11.2018
10
59
13
42
Cal
Malo sam prolistao postove, zadnje slike su ti mjesec dana stare tako da je tesko reci ista za cal mag bez nekih novijih. Pre 10-ak dana mi se pokazao nedostatak cal mag na biljozama, dao sam ga u proslom zaljevanju jednu punu duzu i prestalo se sirit po listovima. Kao sto si rekao dajes ga redovito a i dalje te zeza.. trebali su se problemi vec povuc. Ako ne namjestas pH vode, dzaba i dajes cal mag ako je uopste do njega. Otvori dnevnik ili pitaj u odgovarajucoj temi da nejdemo u off topic ovde. Sretno do kraja growa. :)
cal mag samo ako vidis da joj treba, samo u vege fazi i u zadnjim nedeljama.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Da li neko ima savet šta bi bila zamena za Carboload/BudCandy?
Vidim da se spominje molases (koji ne znam gde da nabavim), parking čak i šećerna voda.
Neki savet?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Biljke mi u 4om tjednu cvjetanja,nemam vise big buda, kolko je neophodan?? Jer poslje growa nemam di sadit,pa da ne kupujem bezveze... Hobbist liniju teram..
Fosfor+ od Hesia
Sad gledam nalepnice, Hesi Root Complex iz 2015-e i samo jedna nalepnica sa godinom uvoza 2016 od 4 kantice AN Coco gnojiva. Evo slika u prilog. Proizvode sam narucio i dobio iz lokalne radnje(radnje u drzavi u kojoj zivim) pre 4 dana od prilike. Sad si me uplasio sa istekom roka, prvi put grovam i ne bih da nesto zaye*em. Da li da zovem i da se zalim radnji gde sam kupio robu i vratim nazad posto nisam jos uvek nista otvorio?

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg
[
Mineralna gnojiva možeš imat i preko godinu, dvije. Ja imam Owerdrive više od godine i u mraku na ispod 12° i sve ok!
Supervit mi se pokvario, jer je bio na svjetlu u prozirnoj boci. Bio je na hladnom, ali nesmiju na svijetlo.
A i velika razlika je od Hesi blooma(mineralono gnojivo) i Iguane blooma, koji je organski. On se vjerojatno prije pokvari, ali godinu dana, može stajat!
Evo, baš sam išao provjerit i Nirvana i Iguana su kao prvi dan. 3dl Iguane mi je ostalo, a Nirvane više od pola. Uglavnom, godinu dana mogu stajat 100%, ako su pravilno skladišteni.
Ja ih držim na hladnom podu u mraku. Frižider je dobar, ne zamrzivač. Owerdrive je najstariji, godinu i pol. Nekih 4 growa i ima ga skoro pola. Sve u redu i sa njime!
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Nisam dugo koristio advanced nutrients svega 2-3 growa pa i nisam nesto iskusan sa njima ali ako se dobro sjecam big bud ide prva 4 tjedna cvjetanja barem po njihovoj tablici. Takodje sam isao hobbyist liniju + piranha + bud candy + flawless finish pa sam ipak davao big bud cijeli grow od prvog do predzadnjeg tjedna ili dok mi ne nestane. Prosli grow se big bud potrosio dosta ranije ne mogu reci tacno do kad ali nedje sredine cvjetanja. Nisam primjetio neku razliku sa i bez njega. Mozes a i ne moras uzet onu najmanju bocicu 250ml pa nastavit davat ako mislis da su slabe biljke za taj period u kojem jesu.
Ja Piranhu dam 2 puta u vegetaciji i 2,3 puta u početku cvata. Kasnije nema smisla, jer mi napuni pot od 20l korjenskom masom.
Ja kasnije stavljam Tarantulu, ali isto samo do 4,5 rjedna, ovisi o duljini cvata.
Filam ih Bud candyem, big bud, Nirvanom, Iguana bloom, Carboload i nakraju Overdriwe i to je ispalo sasvim dobra kombinacija. Zyme i cal/mag dajem u posebnom zaljevanju.

Sorry za dupli post!
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Melasa se moze naci po prodavnicama zdrave hrane, bio bio.. i slicno..
E to mi je bilo potrebno, hvala. :) Nisam bila sigurna kako da tražim taj proizvod na naški jezik. A kada sam googlala samo "molases" izlazilo je nešto kao prihrana za pčele zamalo to da naručim :D Uglavnom našla sam, organski, verujem da će poslužiti kao dobra zamena za šećere.
 

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
Da li neko moze da podeli svoja iskustva sa AN bud ignitor-om? Uskoro prebacujem biljke na cvetanje i do sada sam koristio Hesi TNT za veg, HESI root complex, HESI super vit, dodavao bakterije. Plan mi je da nedelju dana pre prebacivanja u cvetanje, zalijem dozom koja sadrzi AN pH Perfect Sensi Coco bloom A&B, AN B-52 i bakterije, a kada prebacim na 12/12, planiram da dodam AN bud ignitor. Nakon dve nedelje, bid ignitor menjam sa AN big bud coco, a na kraju dodam i AN overdrive. Da li ovaj plan ima smisla? Da li biste nesto menjali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Nisam siguran za Bud ignator, ali big bud, tek 5.tjedan, ja ga dajem od 3.tjedna. Jedino ne koristim, coco. On je gušči i ja MISLIM, da mu je to jedina razlika. Stavlja se u mix sa kokosom 50%+.
Owerdrive, daješ tek zadnja 2.tjedna, gnojenja,tako da Owerdrive daješ tek na kraju!
Bude još netko uletio za Ignator. Kad sam bio i htio ga uzet, nije bilo. Ali, njega mi je želja probat, jer čujem samo riječi, hvale!
Odličan izbor gnojiva, ako imaš kokos mix.
Pardon, sad vidim da znaš za Owerdrive:thumb:
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
On je gušči i ja MISLIM, da mu je to jedina razlika
navest cu samo jednu razliku koja je kod svih gnojiva za coco a to je da ima veci postotak calmg....



Odličan izbor gnojiva, ako imaš kokos mix.
jesi probao... imas neko iskustvo.... meni je an za coco ispod proseka... da bi izgurao grow u hydru moras sto nekih bocica kupiti... stalno pokazuje deficit.... puno boljih a jeftiniji gnojiva za coco ima od an...
 

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
navest cu samo jednu razliku koja je kod svih gnojiva za coco a to je da ima veci postotak calmg....




jesi probao... imas neko iskustvo.... meni je an za coco ispod proseka... da bi izgurao grow u hydru moras sto nekih bocica kupiti... stalno pokazuje deficit.... puno boljih a jeftiniji gnojiva za coco ima od an...

Ja gajim u kokosu koji je mesan sa perlitom i hidroponskim kuglicama na dnu pota. Koje gnojivo preporucujes za biljke u cvetanju, a koje rastu u kokosu? Ja nisam koristio AN ali sam se zalepio za big bud, overdrive, a kasnije i bud ignitor na osnovu onoga sto sam procitao ali vise bih voleo da cujem nekoga ko je probao iz prve ruke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
neznam sta ti je dostupno od gnojiva..... za sada br. 1 mi je house and garden coco a i coco b... nista od dodataka... ustvari root dodajem ali na pocetku.... shogun gnojiva broj 2....itd.... to su jednostavna gnojiva... znaci a i b idu u istom omeru tokom vege i cveta samo povecavas EC..... neznam koji ti je razlog dodavanja perlita i tih kuglica ali nema potrebe.... jer je kokos sam po sebi prozracan i stim sto mu dodajes perlit samo smanjujes volumen "zracnih jastucica"... bakterije nemoj dodavati radje ulozi to u nesto drugo jer nema svrhe... bakterije u hydru daju ucinak samo sa bio gnojivima....

https://www.vutra.org/threads/coco-uzgoj.3645/

baci pogled ovde.. pa ako te jos sta zanima nastavimo tamo....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and tryproton

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Jedino ne koristim, coco. On je gušči i ja MISLIM, da mu je to jedina razlika. Stavlja se u mix sa kokosom 50%+.

jesi probao... imas neko iskustvo.... meni je an za coco ispod proseka.
Ja neznam, jel vi pročitat cijeli post ili samo ono što vam se čini bitno za vaš post!
Ti si genije, pa nastavi i obrazuj ljude. Ja sam pisao sa čime sam radio,a za ostalo sam sve naveo u postu, ali zašto čitat cijeli post???
Izvadiš ono šta ti se čini pametno. Iskreno, več mi vas je pun k.
Uživajte u međusobnon ispucavanju.
Ake te baš zanima, ja uzgajam samo sa AN proizvodima, imam skoro sve iz njihove palete. Za kokos, zemlju.... Sadim u mixu preko 50% kokosa i dobijem gram po wattu. A koristim LED full spectar, home made panel.
Poanta posta je pomoč nekom, a ne napadat nekoga tko pokuša pomoč i tako iz dana u dan.
Čekate, da netko da odgovor, pa udri!
Što se mene tiče, mogu i bez ovog foruma.