Advanced Nutrients đubriva i ishrana biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
...jbg ja sam procitao tvoj post i ostade mi nejasno na sta si se referirao kad si rekao nekoristis coco.... i sta ti je to cocos mix???

Iskreno, več mi vas je pun k.
nemoras mi persirati ali me mozes zvati čiko....

Poanta posta je pomoč nekom,
dapace...ali pisi kvalitetni i ozbiljno....



Sadim u mixu preko 50% kokosa i dobijem gram po wattu
klanjam ti se ... ja cu jos malo morati jesti zganaca da te stignem....

Što se mene tiče, mogu i bez ovog foruma.
nemoj radi mene ici sa foruma...tacno necu moci spavati veceras....



Jedino ne koristim, coco. On je gušči i ja MISLIM, da mu je to jedina razlika. Stavlja se u mix sa kokosom 50%+.
molim te pojasnjenje ovog ako ti se jos uvek da...hvala i svako dobro
 

tryproton

Aktivan Član
24.05.2018
58
296
53
44
bakterije u hydru daju ucinak samo sa bio gnojivima....

Ovo sto pisem nije nuzno vezano za AN temu o kojoj je ovoj post, ali moram pitati za pojasnjenje... Kako je moguce da bakterije u hydro rade samo sa bio gnojivima kada su one obavezne za normalno usvajanje elemenata iz supstrata preko korena?
Dodatno, ja mislim da je to daleko bitnije za hydro jer je supstrat (pogotovu kokos) 100% sterilan kada su ove bakterije u pitanju. U ranoj fazi razvoja korena krucijalno je da se ove bakterije inokuliraju u korenske celije gde oforme simbiotkse odnose i svima super. Bas cu da potrzim nesto vise na ovu temu
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
https://www.advancednutrients.com/a...rage-their-growth-in-your-hydroponics-garden/


evo na stranici od an... ali oni su samo zagrebali povrsinu....ti danas imas coco sa bacterijama vec ubacenim.... imao sam ga nedavno... mislim da ima slika na forumu.... i nikakve razlike nije bilo... ni na korenu ni na biljci... ben bacterije u kokosu i hidru jednostavno nemaju svrhe bas zbog toga sto je hidro i hrana je korenu lako dostupna...mineralno gnojivo jednostavno nedopusta bacterijama da se razmnoze i da si stvore odgovarajucu klimu.... istrazi malo razliku izmedju mineralnih i bio gnojiva za u kokos pa ce ti biti jasnije.. i glavna razlika izmedju big buda soil i big buda coco je da coco ima veci postotak amino kiselina.... eto kad stanacc koristi a nije se potrudio istraziti.... ::poguzi::
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Pozdrav! Sorry za glup post!
AN ima jako puno proizvoda koji se ponavljaju. Bakterije u 3 najskuplja proizvoda. Ja mislim, da od Piranhe, Tarantule i Vodoojuica, dovoljno ja odabrat jedan. Ja imam sva 3,ali ne vidim veliku razliku, kad dajem samo Piranhu.
Big bud,kada sam u shopu kupovao, pošto lik zna, da miješam sa kokosom, nudio mi je coco big bud. Pošto sam uzimao litru, nisam htio riskirat, na šta mi je in rekao, da je razlika mala.
Carbo load i bud candy je isti proizvod,osim šta Carbo ima taj gel, xuantum gum, radi kojeg je gust. I recimo, draži mi je puno i naravno bolji od bud Candya. Stavljam oboje, dok ne potrošim Candy, onda samo Carbo.
AN ljudi nevole, jer je skup i recimo Weet Betty, koja je za finish, kao i Overdrive, a skup za 2 uporabe.Rhino skin koji je ubiti Sicilij, kojeg ima u puno jeftinijem obliku. Bud ignator nisam našao, ali za njega sam čuo da je odličan, a i košta prilično.
AN je meni baza u cvatu, a u vegetaciji uz Piranhu, Vodoojuice dodajem cal/mag od Atamia, Tnt. U cvatu Iguanu bloom, Big bud(3.tjedan-....), Nirvanu(4.5.tjedan-.... ), cijelo vrijeme uz Supervit, dajem Carbo i to super radi, na 50% kokosa mix sa zemljom!
Za autose koristim trokoponentni Jungle juice i jedina mana mu je štelanje ph. Ali to sam usavršio, pa je jednostavno.
Junglu sam dodao big bud i šečere se odlično
Jedino ih nisam trenirao. Prvi automatici, pa isprobavam!
Još jednom sorry za prvi post. Nije do tebe:thumb:
 

Prilozi

  • IMG_20190414_073058.jpg
    IMG_20190414_073058.jpg
    645,5 KB · Pregleda: 81
  • IMG_20190414_073106.jpg
    IMG_20190414_073106.jpg
    450 KB · Pregleda: 83
  • IMG_20190414_073122.jpg
    IMG_20190414_073122.jpg
    407,8 KB · Pregleda: 83
30.11.2018
8
7
3
34
Pozz,evo da se umesam i ja,imam od AN,Jungle Juice micro i grow,sensi bloom coco,nirvanu,carboload i overdrive,sta mogu mesati i sa cim,nesto sam dobio a nesto sam dokupio bio pa da znam,cuo sam da su coco isti sastojci samo veci postotak kalcijuma i magnezijuma,unapred hvala...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
AN,Jungle Juice micro i grow
Za ovo ti je potreban i Jungle juice bloom(50kn/Litra). Osoba koja je meni objasnila funkciju Jungla je, da daješ sve tri komponente, jer bi moglo doči do suzbijanja i ph ti mora biti od 5.6-6.3.
nirvanu,carboload i overdrive
Nirvana ti je stimulator cvjetanja i daješ ga slobidno uz neki bloom. Ti bi trebao uzet Jungle bloom. Neznam, dalu ga Sensi može zamjeniti. Ali možda je netko probao, pa ti javi. Čuo sam, da neki koriste samo grow, radi dušika, ali onda je TNT hesi puno bolji izbor, a i cijena je tu negdje!
Carbo-load tu je sličan, skoro isti proizvod, kao Bud candy! To su šečeri i ako ga daješ kroz cijeli grow, do 3,4.tjedna cvata, ja dajem po pola doze. Ali, ja dam i pola doze Bud candya, pa dođe kao da daš punu dozu:)
Overdrive ti je za zadnja 2,3 tjedna cvata. Za finish!
Ja ga dajem zadnja 2 tjedna gnojenja. Onda je na vodi 10ak zadnjih dana.

155627168545615721530154295363.jpg Da ovo uzmeš, umjesto Sensi, onda ti mogu pokazat 2 automata na točno navedenim proizvodima. (Koji hajvan ti je dao Sebi bloom?)
IMG_20190426_092236.jpg
Auto New york city-ujedno i moji prvi automati, pa ih nisam trenirao i otišli mi na 150cm. Ali 120g suhoga, očekujem! Uvjek pucam na neku realnu težinu, zadovoljio bi se i sa manje!
Znači, od početka Jungle juice, normalne doze i malo ih je pexnulo. Ali, taman koliko treba! Onda, Nirvanu i Big bud, ubaciš jedno od to dvoje, 2.tjedna od swicha i onda tek nakon 3.tjedna sa oboje+Carbo-load svako zaljevanje! Overdrive sam dao zadnji put i sad je 10 dana na vodi.
Ova u večem potu je 10ak dana za ovom manjom, tako da još jedno zaljevanje ide Overdrive!

Sensi bloom je dio dvokomponentnog gnojiva. Sensi grow i bloom. Barem mislim! Sačuvaj bocu negdje na hladnom i mračnom mjestu i kada potrošiš Jungle, uzmeš Sensi grow i tako si siguran.
Mada, ako ti je lik u shopu rekao, da se može mješat, zašti je odabrao Coco?
Možda i on nezna, da ima treča komponenta.
Hesi boost ti je Nirvana i big bud! Big bud bi bio fosfor+.
Ako nisi kupio, nemoj! Barem ne mješaj sa ANom.
Ja foto biljke u vegetaciji furam sa Tnt om i cak/mag om. Piranhom, Vodoojicom za korjen. E, onda u cvatu ih častim. Nirvana i big bud su mi se pokazali odličnim. Naravno u kombinaciji sa nekim bloomom. Pokušaj Jungle davat u jednom zaljevanju, a Nirvanu, cal/mag, big bud u drugom i p. Zyme u trečem i tako ja rotiram zaljevanja!
Tako, svako zaljevanje dajem nešto!
Hesi boost netrebaš davat. Čuvaj, dobro če doči!
 

Prilozi

  • IMG_20190426_092241.jpg
    IMG_20190426_092241.jpg
    460,1 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
30.11.2018
8
7
3
34
@Stanaccc Hvala brate na pomoci,ma kapiram ja ceo redosled samo mi nije jasan prodavac koji mi je uvalio ovaj Sensi Bloom coco i ubedio me da mogu da mixujem sa Jungle Juice-om,sve u svemu uzecu taj Jungle Bloom kao trecu komponentu tog proizvoda i nadam se da ce to uz ove bustere da bude kako treba,za ovaj sensi bloom nisam pametan sta da radim,bar za sad... Jel mogu hesi boost da kombinujem uz ovo,posto ima drug vise od pola flase i to onaj noviji Hesi pro line?

@Stanaccc Umalo zaboravih.fine su ti biljcice...

@Stanaccc Hvala na svemu,cuvam Sensi i hesi boost a ubacujem Jungle Juice bloom,sve je reseno,svako dobro!
 
30.11.2018
8
7
3
34
@Stanaccc Jeste,odlucio sam kortistiti Jungle Juice grow i micro i hesijev root u vegi pa u bloom fazi da batalim sve to i predjem na sensi bloom coco,uz carboload ,nirvanu i overdrive,po savetovanju sa njihovog support-foruma... :)

@Stanaccc Jel bi mogao da dodam Atami Bloombastic uz sve ovo,posto pise da se mesa sa svim preparatima ostalih proizvodjaca? Big bud mi nije dostupan a onaj Bud Factor X je preskup...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Možeš! Ja sam ga davao, ali nije ni on baš jeftin! Ja sam ga dobio kao sample i u počecima. Tako, da ga nisam iskoristio, kako treba!
Daj ga, kada mu je vrijeme u odvojenom zaljevanju.
Ja sam rotirao 3 zaljevanja. Cal/mag i hrana(NPK) u jednom zalj. Stimulator za korjen u drugom i enzime(p. Zyme) u trečem. Sada, četvrto dam čistu vodu i tako rotiram.
Bloombastic je odličan proizvod i nemaš problema sa mješanjem. Samo ga daj na vrijeme i ne pretjeruj! U kombinaciji sa Junglom, nebitno što ga daješ u posebnom zaljevanju, ali barem malo spusti ph na 6.0-6.5. Pošto za Jungle moraš spuštat ph, ja sam spuštao i kada sam dodavao Nirvanu i Big bud. Ne puno, barem ispod 7.0
Evo, taman sam potrimao jedan NYC. Prvi put sam vagao vlažno i dobio 850g.
To bu suhoga cca 120g, ali Jungle juice ču uvijek upotrebljavat za automatike. Nemam brige, kad je swich, kad bloom. Samo doziram drugačije, ali to znaš!
Ja sam iskreno bio skeptičan oko tih trokoponentnih gnojiva, ali da sam malo trenirao autose, dobio bi puno više. Nisam mislio, da ču nešto extra dobit, tako da me ugodno iznenadilo. Još je jedan ostao. On je u večem potu i vjerojatno radi toga ušao u cvat 10ak dana kasnije! 15568740734993558634472083518503.jpg Imam magnete na zastorima od Mylar folije, pa mi se zatvara. Ali, sama je i vidi se skoro cijela.
Bloombastic je jedan od boljih stimulatora cvata! Čuo sam samo pohvale.
 

Prilozi

  • IMG_20190503_104702.jpg
    IMG_20190503_104702.jpg
    276,9 KB · Pregleda: 116
  • IMG_20190503_101844.jpg
    IMG_20190503_101844.jpg
    369,8 KB · Pregleda: 108

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.830
258
Imam Jungle juice GMB, koje koristim duplo manje od charta na poledjini sto pise, Ionic CalMag 0.5ml/1l (mada sam poceo da smanjujem na oko 0.4ml/l i Supervit 1kap na 5l.
Coco-perlit mix, 11l smart pot, zalivanje svaki dan sa oko 1.5l
Usao u 2gu ned cvetanja
Dobio sam po oko 50ml Big Bud, Senzium i Carbo Load, koje sam tek sada dodao po 2ml/5l, mada sam pre ovog dodao senzium 2ml/2l u vege 2x
da li je dovoljno i ok da dodajem samo po 2ml na 5l svaki drugi dan ova tri na redovan unos GMBa i ostalog?
ili da sacekam jos nedelju do dve, pa da pocnem u priblizno redovnim dozama da dajem pa kolko izdrzi ?
Takodje planiram melasu poslednjih 1ili2 nedelje
Ili neki treci predlog naravno :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Big Bud ide u poslednjoj fazi cvetanja, 2-3 nedelje pre flusha odprilike.
Sensizym i Carboload idu kroz celo cvetanje.
Ja biljkama uglavnom to dajem svako drugo zalivanje, idem i do pune doze od 2ml.

Takođe, mislim da je bitno da se ovi pojačivači cvetanja daju samo kada imaš stabilnu biljku.
Ako je ušla u cvetanje, ima neke probleme i sl, preskoči je sa Carboload i Big Bud.

Takodje planiram melasu poslednjih 1ili2 nedelje
Ako sam dobro upućena melasa je prirodna varijanta Carboload-a. Mislim da nema potrebe oba davati.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.830
258
Problem imam taj da ne znam sta cu snjima kako rastu :D

Hvala, sad se racunam malo i dodjoh do sledeceg zakljucka

Posto sam ogranicen kolicinom da izdrzi full doze od pocetka do kraja, ici cu svako drugo zalivanje 2ml/5l Senzium i Carbo pa dok traje (30dana x 2ml = 60dana = 8nedelja max), a za oko 3 nedelje cu poceti onda sa Big Bud 2ml/5l za svako zalivanje sto dodje oko 25dana ili neke 3 nedelje
Jer dve su biljoze, pa potrosim oko 3-4l po zalivanju, pa gledam da se uklopim kako tako i razvucem sto vise ovo malo sto imam ;)

Carbo Load sadrzi:
glukozu 12%
ksilozu 8% (wiki: secer izolovan iz drveta, monosaharid aldopentoznog tipa)
xanthan gum 0.45% (wiki: is a polysaccharide with many industrial uses, including as a common food aditive. It is an effective thickening agent and stabilazer to prevent ingredients from separating. It can be produced from simple sugars using a fermentation process, and derives its name from the species of bacteria used, Xanthomonas campestris.)
vodu 79.55%

Jedna šolja crne melase (oko 350 grama) sadrži ukupno 977 kalorija. Od tih 977, samo su 3 od masti.
Melasa sadrži najviše ugljenih hidrata – skoro 96% melase čine ugljeni hidrati.

Što se vitamina tiče, sadrži tiamin, niacin, vitamin B6, pantoteničnu kiselinu, holine.
Bogat je kalcijumom (sadrži 0,69 grama), gvožđem, magnezijumom (oko 0,8 grama), fosforom, kalijumom (oko 5 grama), cinkom, manganom, selenom.

Tako da kada sumiramo nisu bas isti, ima u sebi vitamina i dosta PK (sto pospesuje cvetanje jel?), a melasa pored toga sto je prirodnog sastava, sadrzi mnogo vise ugljenih hidrata. Nama ne pomaze samo za prinos, vec pospesuje i ukus i aromu konacnog proizvoda ;)

Mislim da cu se pozabaviti sastavima ova tri proizvoda u narednom periodu i vec vidim da ih je moguce napraviti kod kuce sto organskim, sto mineralnim putem :) posto vecina sastava je ono sto i mi sami konzumiramo u svakodnevnoj ishrani kroz dobre i lose namirnice ;)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ja se tripujem da mi je najbolje kad zalivanje radim tako da jedno zalivanje dobiju osnovnu prihranu Grow/Bloom. A da potom sledeće zalivanje dobiju ove bonus nutrijente: šećere, bakterije i sl. I tako u krug do flush-a.

Tako da kada sumiramo nisu bas isti, ima u sebi vitamina i dosta PK (sto pospesuje cvetanje jel?), a melasa pored toga sto je prirodnog sastava, sadrzi mnogo vise ugljenih hidrata. Nama ne pomaze samo za prinos, vec pospesuje i ukus i aromu konacnog proizvoda ;)
Svakako da nisu isti, ali su pokrivaju sličan spektar stvari tako da ne bih koristila CarboLoad kada koristim melasu. Čak što više možda bih samo melasu i koristila, a CarboLoad zamenila nekim drugim AN aditivom (ili jednostavno ušteda).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svejedno

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.830
258
Pa imam to sto imam, pa reko da se ne baci :D
Recimo da CL dodje kao americki burger, a melasa kao balkanska pleskavica, pa ko sta vise voli :)

Pa plan mi je ici sa CL do flusha(il kolko ga bude), koji bi nagojio do tada, a recimo te 2 poslednje nedelje raditi flush sa melasom, koja bi dodala kakav takav smek, a sto ugoji ugoji ;)

Pitanje za tebe, da li koristis zemlju ili coco i da li meris EC ?
Konkretno procitao sam koristan savet, za coco naravno, da ih ne bi trebalo maltretirati sa promenama ECa, nego se drzati u kontinuitetu i praviti piramidu, jer stvaraju i one navike ;)
Zato i ova moja briga za svaki drugi dan . . .
Al ko je u zemlji nema brige sa ovim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GoLee

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pitanje za tebe, da li koristis zemlju ili coco i da li meris EC ?
Koristim zemlju. Merim ppm od relativno skoro, sada sam poslednja 2 growa krenula ozbiljnije da pratim.
Ne znam za piramidu, ali mogu da predpostavim šta je. Mislim da je to nešto što se isto prirodno nameće i nudi najoptimalnije iskorišćenje nutrijenata.

Mada su po meni sve to neke "šeme" koje koristiš u startu. Mislim da se kasnije uvežbaš i vidiš kako kojoj biljci prija hrana. Kada imam 2 ili 3 straina svaki donekle različito reaguje na hranu i praćenjem biljke možeš da vidiš da li joj treba više ili manje.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@0Marac0 Overdrive se daje 6 i 7. Odnosno zavisi od straina, ali kako oba znaju da dignu ppm poslednje dve nedelje se nista ne daje (pa ni CarboLoad). Samo voda i eventualni FinalFlush.

Ako bi dao Overload poslednje dve nedelje verujem da bi dosta podiglo prinos, ali da bi bila jako grubog ukusa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N