Advanced Nutrients đubriva i ishrana biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.281
358
Mislio sam zadnja 2 tjedna gnojenja!
Gledam po Indici od cca 8,9 tjedana cvata. Sa AN om se treba naviknut...
Večina vas zna, da se biljka drži na vodi zadnje dane pa ne spominjem...
Ako se odradi flush još 7-10 dana bi trebala biti na vodi! Ja sam završio grow i jedna biljka je skinuta ranije(bila je na vodi 6,7 dana). Za sada je okus odvratan, a miris duplo jači.
Meni je Iguana bloom bazno gnojivo sa NPK, a Nirvanu, Big bud, Carbo-load, B-52 i Overdrive.
Nirvanu šibam cijeli cvat, a ostalo po ps u.
Što dulje growam vidim da se može puno jeftinije. U vegetaciji dajem samo komposni čaj od humusa i biljke luduju. Uz dobru zemlju...
 

Prilozi

  • IMG_20200105_042030~2.jpg
    IMG_20200105_042030~2.jpg
    416,5 KB · Pregleda: 90

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Ako bi dao Overload poslednje dve nedelje verujem da bi dosta podiglo prinos, ali da bi bila jako grubog ukusa.
Da se nadovezem. Dakle sa Overdrive-om jednostavno treba procjenit dobar tajming da se daje biljci do 2 tjedna prije branja. Dakle treba ga krenut davat 4 tjedna prije nego biljka zavrsava a sve to zavisi od straina, ja osobno hranim sa AN i hranim biljke do 45-47 dana u cvatu, vrhovi ne grebu nimalo. Ako pak biljka cvjeta duze od 60 dana tada ce izvuc bas sve sto moze. Ako biljka cjeta preko 70 dana tad je i duze hranim. Uz to radim i splitting pa je biljka prisiljena uzet sve sto moze....imam i jednu shemu od AN koja pokazuje nešto drugačije gnojenje od onog kak sam naučio. Čim ju pronađem ju zaljepim :wave:
Edit:
Došao sam do lapp pa ču zaljepit shemu za iguanu (po njoj ču sad radit) Izrezak.PNG


evo i kako to izgleda i za jos neka gnojiva
333.PNG 444.PNG 6666.PNG
Živili ::listomahanje:::spliff:
 
Poslednja izmena:

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Pozdrav svima. Prosli grow sam odradio s biobizzom i htio bih probati AN. Uzgajam automate, organski. S obzirom na to, odlucio bih se na Jungle juice. Uzevsi u obzir da automate drzim samo na vodi do tranzicije kada folijarno dajem cal/mg, treba li mi jungle juice grow? Vidim da kao opciju rezima nude sve 3 komponente 4ml/L od 1.tjedna ili "Lucas formula" 8ml/L micro i 16ml/L bloom svako zalijevanje u cvatu. Uz to bih uzeo u obzir Carboload i Niravanu. Svaka preporuka ili kritika na ovaj plan prehrane dobro je dosla, hvala :)

Edit: supstrat je zemlja
Zanima me ova Lukina formula jer se radi o organskim nutrijentima,a AN navodi da imaju kraci rok trajanja. Koristio bi ih sada, a sljedeci grow tek u 10.mj, 3 biljke su trenutno u boxu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Screenshot_20200331-214048_Drive.jpg

Evo sto proizvodac nudi kao opcije. Morat cu ih jos malo prostudirati,ali pod organske proizvode oni ne navode ph perfect liniju. Ispravi me ako sam u krivu?

Edit: moje isprike, stalno se referiram na jungle juice,a zapravo sam skroz pomijesao sve. Iguana juice spada u organsku liniju. Molio bih te pomoc da si nadem nekakav lineup s ph perfect linijom jer mi je 1L iguane stvarno puno,nemam kada to potrositi, sto mi treba jos? Jos jednom,sori za nesporazum.
 
Poslednja izmena:

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Da malo je banana kad nemas di potrosit gnijivo. Ja sam potrosio vec 3. Litru iguane bloom i 2 litre iguane grow. Moze ti drzat do godinu dana od otvaranja i jos je dobra. Probal sam i njihovu PH perfect tehnolgi Grow, bloom, i micro, isto radi dobar posao. Ja grovam bez PH metra i nemam nikavih problema sa PH od kad growam sa AN. A i samo takve proizvode ciljam da netrebam stelati PH. Imaju oni i pola litarnih pakiranja. Posebno ako kupuješ sa njihove stranice.
Edit
Na pakiranjima od ph perfekt line ti stoji cetifikat da je 100%organic tak da bi trebalo bit organsko
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Hvala ti na odgovoru!
A sto mislis o soluciji da kupim dvokomponentno bloom jer ipak radim samo s automatima? S obzirom da vec duze vrijeme koristis AN liniju, koji od dodatnih nutrijenata iz njihove linije se "isplati" kupovati. Kada kazem isplati, ne mislim financijski, nego nesto sto si mozda uocio da stvarno doprinosi boljem growu. Do sada vidim da svi hvale Carboload, Big bud vec podijeljena misljenja itd
Samo da kazem, nije mi mjerilo cijena,dvokomponentno bloom i trokomponentno istoga su iznosa prakticki. Samo tezim sto manjem kompliciranju, zato te izmedu ostaloga i pitam koje boostere bi preporucio kako bi bilo sto manje nepotrebnih bocica.
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Ako hočeš što manje kompliciranja uzmes iguanu grow, bloom, b52 se definitivno isplati, sensizyme takodjer, big bud je isto dobar, i bad candy za šečere. A ako hočeš dvokomponentno gnojivo uzmi conossier ph perfect, imaš i po pola litre za kupit u jednom shopu u zg. To sljedece namjeravam probat da vidim kako i to gnojivo radi
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ako hočeš što manje kompliciranja uzmes iguanu grow, bloom, b52 se definitivno isplati, sensizyme takodjer, big bud je isto dobar, i bad candy za šečere. A ako hočeš dvokomponentno gnojivo uzmi conossier ph perfect, imaš i po pola litre za kupit u jednom shopu u zg.

Daj reci mi koliko bi to izaslo cca? Pakiranja od pola litre... I
 
17.10.2013
19
8
3
Dobar dan ekipa interesuje me za Big BUd koji je onda optimalan period da se koristi u cvetanju od 2-4 nedelje od 2-6 ili od 6 do 10 nedelje cvetanja zbunjen sam jer ima 100 razlicitih informacija , i na brosurama sam nalazio drugaciju upotrebu a na bocici pise od 2-4 nedelje,ako neko moze da pomogne pls izgubih se.
I interesuje me za carboload jel mogu od pocetka do kraja cvetanja da ga koristim,a ako ne zasto?
Unapred Hvala! :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Na prethodnoj stranici ;)...
Big Bud ide u poslednjoj fazi cvetanja, 2-3 nedelje pre flusha odprilike.
Sensizym i Carboload idu kroz celo cvetanje.
Ja biljkama uglavnom to dajem svako drugo zalivanje, idem i do pune doze od 2ml.

Takođe, mislim da je bitno da se ovi pojačivači cvetanja daju samo kada imaš stabilnu biljku.
Ako je ušla u cvetanje, ima neke probleme i sl, preskoči je sa Carboload i Big Bud.


Ako sam dobro upućena melasa je prirodna varijanta Carboload-a. Mislim da nema potrebe oba davati.
 
17.10.2013
19
8
3
Dobro sjebao sam ako je tako iako pise na bocici od 2-4 nedelje cvetanja,hoce nastati neki problem ako sam poceo davati ranije?
sad ce 4 nedelja cvetanja a dajem od pocetka druge nedelje 2ml na litru nista im ne fali razvijaju se kao besne cak bolje nego prethodnih puta kad nisam koristio bigbud.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Lagala sam! :D tj pogrešila sam u citiranom postu. Bigbud ide od 2-4 ned cvetanja (ovde imati na umu da cvetanje pocinje nekih 10-14dana posle prebacivanje 12/12). Overdrive (je ono na sta sam mislila) ide 2 nedelje pre flusha.

Prati bočicu nemoj slušati ljude na internetu :D
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Koristim Hesi Bloom za cvatnju i dajem ga trenutno. Imam Hesi Boost i Hesi Phosphor+ . Hesi Boost sam dao na pocetku cvatnje tj u tranziciji. Tablica kaze da se Hesi Boost daje do kraja cvatnje . Kapirao sam da je Hesi Boost isto sto i Carbo Load od AN-a, danas vidim da sam pogresio. Definitivno sam odlucio da cu da uzmem "Gicu Prasicu" od AN-a. Pitanje imam nekoliko npr - koja je razlika izmedju Hesi Boosta i Carbo Load-a jer se oba po tabeli daju do kraja cvatnje? Zatim da li mogu da se daju istovremeno? I poslednje pitanje - mogu li da dajem Carbo Load u kombinaciji sa Hesi Bloom i Phosphor+?
 

Prilozi

  • EN_Aarde_2017.jpg
    EN_Aarde_2017.jpg
    159,5 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ja koristim CarboLoad u kombo sa Hesi paletom i ne dajem ga istovremeno. Tacnije jedno zalivanje ide po tablici full Hesi, a sledece samo voda i CL. Sledeci grow cu probati sa prvim zalivanjem Hesi djubrivo 100% po tabli, drugo sa 50% a trece voda i CL posto vidim da lepo ruckaju i ne zale se. CL su u principu ugljeni hidrati (dakle ''salo'') dok je boost vise za neko ubrzavanje sazrevanja i kompaktnije plodove.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Follow This Simple Feed Chart Designed by our Research Team
Week 1
Week 2
Week 3
Week 4
Week 5
Week 6
Week 7
CarboLoad
2 mL/L​
2 mL/L​
2 mL/L​
2 mL/L​
2 mL/L​
2 mL/L​
FLUSH​

Zasto ga ne dajes po rasporedu - tj svako zalivanje 2ml/L ? Da li ima smisla mixovati Hesi Boost i AN Carbo Load? Kada kazes punu dozu Hesi Bloom-a mislis na 4ml/L a 1/2 doze 2ml/L? Izvini ako smaram ali me bas sve zanima vezano kako da se najbolje odradi Bloom faza :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Mislim na punu dozu svega sa tablice koju si postavio (bloom je inace 5ml/l po tablici). Ne dajem sa djubrivom jer ne zelim da mesam dva proizvodjaca, dakle prvo jedan pa drugi. Te savete sam i ja dobio ovde. Naravno uvek moras da pratis samu biljku kako reaguje, nije svaka sorta ista.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Mislim da Carbo Load sme da se mesa sa bilo kojim Bloom proizvodom - cak i sa Plantela Cvetom npr - neka me neko ispravi ako gresim?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0