Afgan Kush, Dinafem seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vidi Zeko,slavol su bakterije nega ti toplo preporucujem da koristis bukvalno u svako zalivanje po 10ml na 1l vode,ja mislim nisam siguran da plantela nema u svojoj paleti root ali opet ostavimo ovo sa rezervom jer nisam siguran jer ne koristim ta gnojiva u in osim sto koristim plantelu cvet u outu.Imas od hesija root mala pakovanja od 50ml oni su oko 3,5e imao bi dosta da odradis obe biljcice dok su u vege.Vidi na guglu sta ima kod vas od tih rootova pa sta god nadjes valjaceti bolje ista nego nista jer root bi malo pokrenuo koren toj maloj biozici.Aj vidi sta nadjes pa javi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Oporavila se mala,zilave su to biljcice.Ako radis sa plantelom mogao bi ovih dana kad ti padne zalivanje da das pola doze ovoj vecoj,ovu malu ne hrani nista nego povecaj joj vodu na 1l za pocetak i daj joj slavola samo jer ima ona sve u supstratu sta joj treba.Takodje kad zalivas malu malo vise je zali u precniku da podstaknes koren da se siri ka bokovima pota,i onda lagano kako ides iz nedelje u nedelju povecavaj vodu.Kazi mi samo ovu vecu kad zalivas jet ti procuri sta vode u tacni.;):thumb:
 
03.01.2015
122
189
43
41
Ok, zadnji put kad sam zaljevo sam pretjerao pa je vode bilo na sve strane i od tada sam samo jednom zalio, sad planiram u nedelju da opet zalijem sa 2 l vode, sta mislis da li je ok kolicjna. Ovo mi je prvi grow pa bas i nemam osjecaja kada i koliko zaljevati.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zeko pa ti imas mentora,nisi to naglasio u svom dnevniku.Sada sam tek video da ne bude da spamam covekovo misljenje i ako se igrom slucaja nasa misljenja donekle podudaraju,sad videh bas da si isto ovo pitanje postavio i u njegovom mentorskom kutku.Pozz za Zelenka I misljenje mentora mora da se postuje,samo prati njegove upute i bice sve ok...;)
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
:vutra:
Svaka čast ekipa,
zdrava rasprava uvijek je dobrodošla i dapače, svačije mišljenje se moze ukomponirati u konačno riješenje ako ima smisla.

:rolleyes:
Pucajte, pričajte, komentirajte... to je smisao svega;)

:vutra:

Nemojte se ljutit, jer svi komentari su dobronamjerni...mogu jedino biti krivo protumačeni.

Tu smo da si pomognemo, ne da si zavidimo..jer to nema nikakvog smisla...


A sada malo o dnevniku;

Biljke su se lijepo oporavile.
Sad si vidio kako voda, koja je ujedno i život može napravit pizdariju i izazvati probleme.
Ja bi to jos mrvicu ostavio bez hrane, pa onda krenuo sam pola doze kako je @bigeskalibur rekao.
:sun2:
Za slavol, neznam kaj da ti kazem...po sastavu nije loš ali u zadnje vrijeme samo neke pizdarije sa njim...da li su oni nekaj mjenjali u sastavu itd...neznam..
Budes probao ubacit kod iduceg zaljevanja, pa budemo vidjeli kako ce reagirati.
:sun2:
Kod zaljevanja ti je jako bitno, kada zaljevaš da zaliješ cijelu površinu u krug oko biljke, kako bi se korjen mogao razvijati po cijelom potu.
Znaci, ne samo oko biljke kao sto si napravio kod ove manje koja šteka, nego cijlu površinu.
:watch:
Probaj naučit vaganje rukom, najednostavniji način....digni ju i zapamti tezinu dok ju ides zaljevati, i onda bus vidio koliko je lagan pot...Kada zaliješ onda opet digni pot i odmjeri rukom težinu....i pratis situaciju....ako treba dizi pot svaki dan, dok ne ulovis fah...
Kada pot bude opet lagan ko zadnji put kada si zaljevao, to je to ali onda ces vec skupit i iskustva i bit ce ti lakše.
I pls ako ti nije problem nabaci sliku bez svjetla da vidimo boju listova ;)

Živjeli i živjela :vutra:

 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Tako je,ja sam hteo samo dopunim da kazem da je mozda bolje da isto proba da drzi ph vode za zeru nize tipa 6,5.Zasto,sa manjom vrednoscu vode kao sto je poznato biljka bolje usvaja odredjenje nutrijente a on kao pocetnik imace dosta prostora za greske ako je malo vrednost vode niza jer ako konstantno drzi 7ph tu moze doci svojovremeno do jace skupljanje soli na korenu i to vuce kasnije odredjene probleme koje ako ne uvidi i nezna da proceni sta je u pitanju jednostavno zakljuca biljku.Ovako niza vrednost i igra na siguricu jer ima vremena da se odreaguje i problemi isprave a u startu se eliminise problem sa ph i odmah se trazi dalje sta je problem.Naglasavam ne mora da to znaci i u njegovom slucaju ali bolje spreciti nego leciti jer i svi smo mi prosli kroz to i znamo koji su benefiti iskorihovane ph vode,naravno uzimajuci u obzir da svaki strajn reagira drugcije na ph i da su neke stvari induvidualne i do samog grovera da ne zalazim dublje u temu tipa uslovi samog uzgoja.Sve u svemu drago mi je sto se ova mala trgla i sad ce ona krenuti samo da se dovati malo zemlje kad pocne vise u obimu da je zaliva.;)
 
03.01.2015
122
189
43
41
Jbg ipak mi je ovo prvi puta, nestrpljenje i sl pouzrokuju probleme, a ja sam po prirodi nestrpljiv pa sam pokusao ubrzati stvari ali sam napravio obratno. Kad si mi @bigeskalibur napomenuo za zaljevanje malo sam razmislio i skonto da si u pravu, ovo mi nikad ne bi palo na pamet, tako da sam sad manju biljku zalio sa 0,5 l vode pomjesane sa 3 ml slavola a veliku nisam diro.